Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέγιστη στην Λάρισα μόλις 28.4!!! Με ήλιο!! Απίστευτο για κατακαλόκαιρο! Και αν σκεφτεί κανείς ότι εχθές είχαμε 39 βαθμούς και προχθές 41.6 μέγιστη.. Όαση δροσιάς

 

29 μέγιστη τελικά, άρα έπος

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

17.5 βαθμοι μεσημεριατικα με ψεκαδες και βαρια-χαμηλη νεφωση.

Για σενα ειναι η ζωη...Θα σου φερω και ενισχυσεις...ξερεις εσυ..και θα την περνας ζαχαρη τις νυχτες σου στο μπαλκονι...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η μεσημεριανή χθεσινή καταιγίδα που πέρασε βορεία μας, που σύμφωνα με πηγές στην Ελασσόνα είχε και ανεμοστρόβιλο. Πάντως θα δείτε στις εικόνες ότι σηκώθηκε παντού χώμα

DSC08515.thumb.JPG.75687485200a0d6aa2a1d5061ff404be.JPGDSC08517.thumb.JPG.c5001b7cacc8756b11b16ea4b0a17c1c.JPGDSC08519.thumb.JPG.835df426ad22ae3f01306d19c11fc1dc.JPGDSC08521.thumb.JPG.708def0e035f2ee0d2dec4773fb9e8d8.JPGDSC08524.thumb.JPG.fc0e7d316face2067084d06d19d4aea6.JPGDSC08526.thumb.JPG.cf0491853947fc0863e11a1cea89687f.JPGDSC08528.thumb.JPG.c8648eaff248aa2e203c38fda3a43532.JPGDSC08529.thumb.JPG.ca9ea879d0f59e693be668f93a3f1e0c.JPGDSC08534.thumb.JPG.4a0425267382696f2245adb2b20eb477.JPGDSC08535.thumb.JPG.efff0801fc65967780b1adf73bae1705.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό φθινόπωρο Κρυονεριτη! 

Απίστευτη δροσιά κ μες στα καυτά μπετά τελικά άμα είναι να πέσει η Τ κ να έρθει το ψυχρό μέτωπο δεν καταλαβαίνει απο μεσημέρια κ βραδιά. ..

Ως 23 εδώ σήμερα 14 ολόκληρους βαθμούς κάτω σε σχέση με.χθες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εικονες(οχι πολυ καθαρες)απο την χτεσινοβραδινη ομιχλη που κρατησε το λιγοτερο μιαμιση ωρα 😎 .στο Α-ΝΑ κομματι της πολης ηταν πολυ πιο πυκνη(δεν εβλεπες την μυτη σου) απο οτι εδω στην γειτονια μου.οι φωτο ειναι απο την γειτονια μου.

οι πολυκατοικιες απεναντι δεν ειναι ουτε 50 μετρα

bgS6eRS.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Καλό φθινόπωρο Κρυονεριτη! 

Απίστευτη δροσιά κ μες στα καυτά μπετά τελικά άμα είναι να πέσει η Τ κ να έρθει το ψυχρό μέτωπο δεν καταλαβαίνει απο μεσημέρια κ βραδιά. ..

Ως 23 εδώ σήμερα 14 ολόκληρους βαθμούς κάτω σε σχέση με.χθες....

Πρωην Κρυονεριτης Γιωργη...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε παιδιά στα Γιάννενα ξέρει κανείς τι έγινε?? θεωρητικά ο πυρήνας που μας επηρέασε στην Λάρισα ήταν πιο δυνατός εκεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε για το πιο δροσερο βράδυ κ πρωινό του καλοκαιριού στην Αττική. ..πόρτες παράθυρα ορθανοιχτα λ τα σαρώνει όλα ο βοριας. ..

21.5 ήδη τι υπέροχο απόγευμα κ με πολύ αγώνα κ κόπο εσωτερικές ξανά στους 26-27...ανθρώπινες συνθήκες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

ρε παιδιά στα Γιάννενα ξέρει κανείς τι έγινε?? θεωρητικά ο πυρήνας που μας επηρέασε στην Λάρισα ήταν πιο δυνατός εκεί...

Έκανε 5-6 χιλιοστά. Γενικά στην Ηπειρο δεν έκανε πολλά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Έκανε 5-6 χιλιοστά. Γενικά στην Ηπειρο δεν έκανε πολλά. 

χαχα ότι να ναι, σωστά τόσο γράφουν οι σταθμοί. Μόνο ηλεκτρικά μάλλον ήταν αυτό το πράγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλάμε καμία σχέση χθες με σήμερα..... απ' το πρωί είμαι Πύργο... όλο το μεσημέρι - απόγευμα εδώ είχε έναν ωραιότατο και δροσερό αέρα... και το απόγευμα μάλιστα σε έπιανε μια ψυχρούλα εδώ, ακόμη και στον ήλιο......

Παιδιά είναι υπέροχα εδώ, αν και βλέπω πάνω Αθήνα χαμηλότερες Τ..... μπράβοοο 23.1 τώρα Περιστέρι...ο δικος μας βλέπω Χωράφα, εξακολουθεί να μη λειτουργεί, μετά τη προχθεσινή διακοπή ρεύματος......

Πύργος τώρα 25.3 βαθμοί......

Καλύτερα νερά θα δει η Αττική τελικά σε σχέση με εδώ και περισσότερο ενδιαφέρον απ' ότι φαίνεται, αλλά χαλάλι...... ηρεμείς εδώ........ προς τα τέλη του μηνός θα επιστέψω βέβαια, για να ξανακατέβω μέσα Αυγούστου....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτό ναι μάλιστα ήταν κακοκαιρία. Αυτή είναι η πραγματική καιρική βία, και αυτό ψάχνω στις κακοκαιρίες. Εϋχομαι όσο το δυνατόν περισσότερες τέτοιες καταστάσεις, και ας με πάρει και το σπίτι.!!

Όταν μιλάμε για 7 νεκρούς, ανυπολόγιστες υλικές ζημιές, αγροτικές παραγωγές χαμένες, σπίτια κατεστραμμένα, και χιλιάδες επαγγελματίες που ζουν από τον τουρισμό και το καλοκαίρι να μετρούν τις πληγές τους, είναι το λιγότερο εγωιστικό και ανώριμο να εκφράζεις τέτοιες επιθυμίες, 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 hours ago, sotos*snow said:

Κάμπος Ημαθίας χτες βραδάκι..εικόνες βγαλμένες από τις ειδήσεις στην τηλεόραση από ανεμοστρόβιλους στην Αμερική....

 

Δεν φαίνεται το βίντεο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 minutes ago, oasis είπε:

Όταν μιλάμε για 7 νεκρούς, ανυπολόγιστες υλικές ζημιές, αγροτικές παραγωγές χαμένες, σπίτια κατεστραμμένα, και χιλιάδες επαγγελματίες που ζουν από τον τουρισμό και το καλοκαίρι να μετρούν τις πληγές τους, είναι το λιγότερο εγωιστικό και ανώριμο να εκφράζεις τέτοιες επιθυμίες, 

Αρχικά θα σου θέσω ένα αντιπαράδειγμα. Σου αρέσουν πολύ τα χιόνια έτσι? Άρα αυτό απαιτεί μια ισχυρή ψυχρή εισβολή από την βορειοανατολική Ευρώπη, άρα κρύο που σκοτώνει τους ανθρώπους[όχι απαραίτητα άστεγους, αλλά αυτούς που δεν έχουν θέρμανση στο σπίτι], κάτι το οποίο δεν φαίνεται να σκέφτεσαι όταν πρόκειται για χιόνι. Φυσικά υπάρχουν ένα σωρό άλλα προβλήματα που μπορεί να προκαλέσει η ψυχρή εισβολή [καταστροφή των αντίστοιχων καλλιεργιών, σπάσιμο σωληνώσεων κτλ, αλλά ξέχασα σου αρέσει το χιόνι.

Δεύτερον έχουν υπάρξει άπειρες προειδοποιήσεις  ήδη ένα 36ωρο πριν την μεγάλη κακοκαιρία, αν δεν υπακούν στις προειδοποιήσεις οι μόνοι που φταίνε είναι αυτοί και μόνο αυτοί, άσχετα αν είναι Έλληνες ή τουρίστες. Βέβαια εδώ έχουμε και την περίπτωση ενός τι άλλο? ψαρά ο οποίος πήγε για ψάρεμα. Ε αυτός έκανε του κεφαλιού του, συμπεριφέρθηκε τελείως ανώριμα και ηλίθια και πλήρωσε με τις πράξεις του.  Στην Γερμανία από αντίστοιχες καταστάσεις γιατί δεν ακούμε για νεκρούς?

Τέλος ως γνήσιος καιρόφιλος μου αρέσει η καιρική "βία" άρα δεν θα απολογηθώ επειδή μου αρέσει να βλέπω εικόνες τύπου Χαλκιδικής και να εύχομαι να ήμουν εκεί, ακόμα και με κίνδυνο της ακεραιότητάς μου, γιατί μου αρέσει. Ένα άλλο παράδειγμα είναι οι αστροφυσικοί. Ξέρεις ποιο είναι το όνειρο ενός αστροφυσικού? Να πεθάνει από μια μαύρη τρύπα. Παράλογο δεν ακούγεται? Όχι όμως αν είσαι αυτού του επαγγέλματος.! [nyle de grasse tyson]

 

Αυτά τα ολίγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Αρχικά θα σου θέσω ένα αντιπαράδειγμα. Σου αρέσουν πολύ τα χιόνια έτσι? Άρα αυτό απαιτεί μια ισχυρή ψυχρή εισβολή από την βορειοανατολική Ευρώπη, άρα κρύο που σκοτώνει τους ανθρώπους[όχι απαραίτητα άστεγους, αλλά αυτούς που δεν έχουν θέρμανση στο σπίτι], κάτι το οποίο δεν φαίνεται να σκέφτεσαι όταν πρόκειται για χιόνι. Φυσικά υπάρχουν ένα σωρό άλλα προβλήματα που μπορεί να προκαλέσει η ψυχρή εισβολή [καταστροφή των αντίστοιχων καλλιεργιών, σπάσιμο σωληνώσεων κτλ, αλλά ξέχασα σου αρέσει το χιόνι.

Δεύτερον έχουν υπάρξει άπειρες προειδοποιήσεις  ήδη ένα 36ωρο πριν την μεγάλη κακοκαιρία, αν δεν υπακούν στις προειδοποιήσεις οι μόνοι που φταίνε είναι αυτοί και μόνο αυτοί, άσχετα αν είναι Έλληνες ή τουρίστες. Βέβαια εδώ έχουμε και την περίπτωση ενός τι άλλο? ψαρά ο οποίος πήγε για ψάρεμα. Ε αυτός έκανε του κεφαλιού του, συμπεριφέρθηκε τελείως ανώριμα και ηλίθια και πλήρωσε με τις πράξεις του.  Στην Γερμανία από αντίστοιχες καταστάσεις γιατί δεν ακούμε για νεκρούς?

Τέλος ως γνήσιος καιρόφιλος μου αρέσει η καιρική "βία" άρα δεν θα απολογηθώ επειδή μου αρέσει να βλέπω εικόνες τύπου Χαλκιδικής και να εύχομαι να ήμουν εκεί, ακόμα και με κίνδυνο της ακεραιότητάς μου, γιατί μου αρέσει. Ένα άλλο παράδειγμα είναι οι αστροφυσικοί. Ξέρεις ποιο είναι το όνειρο ενός αστροφυσικού? Να πεθάνει από μια μαύρη τρύπα. Παράλογο δεν ακούγεται? Όχι όμως αν είσαι αυτού του επαγγέλματος.! [nyle de grasse tyson]

 

Αυτά τα ολίγα

Δικαίωμα σου να λατρεύεις τέτοιου είδους φαινόμενα, αλλά το να συγκρίνεις μια ψυχρή εισβολή με το χθεσινό γεγονός είναι άστοχο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, oasis είπε:

Δικαίωμα σου να λατρεύεις τέτοιου είδους φαινόμενα, αλλά το να συγκρίνεις μια ψυχρή εισβολή με το χθεσινό γεγονός είναι άστοχο.....

Κοιτα, μια χιονοθύελλα μπορει να ειναι σε καποιες περιπτωσεις πολυ πιο καταστροφικη. 

Αυτο ενοει λογικα οτι υπαρχουν αντιστοιχα επικίνδυνα φαινομενα που αρεσουν σε αλλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...