Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μαυρα κορακια,ασπρα κορακια...

Χαχαχαχαχαχαχα .Ε, που και που εμφανίζονται και αυτά .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Στην υπόλοιπη βόρεια Εύβοια άκουσες τίποτα;;;; Βασιλικά-Παπάδες;

Άγγελε όχι δεν έμαθα, βέβαια είδα Σκιάθο Σκόπελο έριξε πολλή βροχή που κλασικά επηρεάζονται μαζί αυτά τα μέρη... Να δούμε αν μας τιμήσει η νέα κακοκαιρία... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, notios_polos είπε:

Θ.ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ..ΕΥΓΕ!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!..ομοτιμος καθηγητης κλιματολογιας του ΑΠΘ..αξιζει τον κοπο να ψαξετε και να δειτε την συνεντευξη του στο δελτιο του ΑΝΤ1..οτι καλυτερο εχω ακουσει για το θεμα της κλιματικης αλλαγης...μπραβο..χιλια μπραβο..με τετοιες φωνες ναι ..το θεμα θα τεθει στη σωστη βαση...ΥΓ..θα ηθελα να δωσω επισης συγχαρητηρια στον δικο μας τον Μιχαηλ γιατι πραγματικα και το προεβλεψε με καθε αρκιβεια και πολυ περισσοτερο τον τροπο και τα αποτελεσματα.Πραγματικα ειναι σε σωστο δρομο σαν επιστημονας πλεον..μπραβο μιχαηλ απλα επεσες εξω μονο οσον αφορα την θεσσαλονικη (σου ειπα οτι θα βρει τον τροπο...και τελικα καλυτερα που ειχα δικιο)....

Σε ευχαριστώ Βαγγέλη, για αυτό εξάλλου σε πήρα τηλέφωνο μετά από καιρό, γιατί όπως είχα αναφέρει και στον σχολιασμό χαρτών θα μιλούσαμε για την πιο ισχυρή κακοκαιρία των τελευταίων ετών όσο αφορά το καλοκαίρι στην βόρεια Ελλάδα γιατί υπήρχε ένας συνδυασμός μετεωρολογικών παραγόντων για την τέλεια κακοκαιρία [συνδυασμός ψυχρού μετώπου και απελευθέρωση ισχυρών δεικτών αστάθειας μέσου αυτού την τέλεια ώρα της ημέρας] Τώρα ναι η Θεσσαλονίκη όντως πάλι την γλύτωσε ωστόσο ήμουν υποχρεωμένος  να πω ότι βρίσκεται στην ζώνη κόκκινου συναργεμού. 

 

Eλπίζω να μπορέσω να ανταπεξέλθω και στις δικές μου και στις δικές σας προσδοκίες στο μετεωρολογικό μέλλον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι οντως μπράβο στον Μιχαηλ που το πρόβλεψε το είχα διαβάσει και να πω την αλήθεια ότι ενώ δεν περίμενα κάτι ιδιαίτερο διαβάζοντας τον σοβάρεψα και τελικά βγήκε σωστός και με το παραπάνω.. 

και η αναφορά μου έχει να κάνει με την υπέροχη αίσθηση δροσιάς που επικρατεί με 24 βαθμούς αυτήν την ώρα ενώ για δεύτερη συνεχόμενη μέρα δεν ξεπέρασε η μέγιστη τους 30....!!! μέσα Ιουλίου !!! Επιτέλους μέρα από τόσα 36αρια και βάλε !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΣΟΚ και ΔΕΟΣ...σάρωμα!!
Απίστευτα τρομακτικό βίντεο (όσοι έχουν οδηγήσει σε παρόμοιες συνθήκες ξέρουν), από την θεομηνία της Χαλκιδικής!!!

Την περιπέτεια τους κατέγραψαν επιβαίνοντες αυτοκινήτου στην Χαλκιδική, οι οποίοι κατάφεραν να διασχίσουν την καταιγίδα που έπληξε την περιοχή το βράδυ της Τετάρτης.Καθώς οι αστραπές φωτίζουν σχεδόν αδιάλειπτα τον ουρανό η βροχή «μαστιγώνει» το όχημα και ο πλευρικός άνεμος το πλήττει από την πλευρά του συνοδηγού.Εν μέσω σκότους και καταιγίδας η ορατότητα είναι ιδιαίτερα περιορισμένη. Σε κάποια σημεία της διαδρομής φαίνονται κλαδιά κι ένας κάδος απορριμάτων που έχουν πέσει στο οδόστρωμα.

«Ήταν ‘ο,τι πιο τρομακτικό έχουμε ζήσει […] Σωθήκαμε από θαύμα», δήλωσαν οι επιβαίνοντες στον ιστότοπο kallikrateia.gr, ο οποίος δημοσίευσε το υλικό.

«Ξεκίνησε κυριολεκτικά μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, δε μπορούσαμε να δούμε ούτε στα 2 μέτρα και νομίζαμε ότι θα τουμπάρει το αυτοκίνητο από τον αέρα. Κάποιοι από τους επιβάτες πανικοβλήθηκαν και για αυτό συνεχίσαμε τη διαδρομή στην προσπάθεια μας να περάσουμε την καταιγίδα. Ευτυχώς ο οδηγός μας γνώριζε το δρόμο».

Δείτε το συγκλονιστικό βίντεο που ακολουθεί:

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα 15 χιλιοστά φτάσαμε στην Λάρισα, συνεχίζεται ποτιστικά η βροχή. Τα πήγαμε εξαιρετικά σήμερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 10/7/2019 at 9:32 ΜΜ, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τρομερες εικονες!Νομος Θεσσαλονικης και Χαλκιδικης φαινεται οτι θα χτυπηθουν ποκυ ασχημα!!

Ευχαριστω κι εγω παιδες...🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!Άλλη μια δροσερή βραδιά που κοιμάσαι με ευκολία με κλειστά εντελώς τα παράθυρα.Μηπως γέρασα ρε ****** και κρυώνω;;; Πάμε να δούμε τι θα φέρει το ΣΚ. Παίζει μπάλα και η Αττική για σήμερα, τα κεντρικά ( Υμηττός ) θα έλεγα εγώ εξαιτίας ΒΔ στα ψηλά. 

Από το μικρό μπουρίνι που ξεκίνησε από Λιβαδειά και χάραξε πορεία μέχρι τα Β.προάστια της Αττικής  καταστράφηκαν περίπου 9000 στρέμματα καλλιεργειών στην Βοιωτία ενώ έγιναν και κάποιες μικρές σχετικά ζημιές στην Αλίαρτο. 

https://permissos.gr/2019/07/10/voiotia/permissosgmail-com/καταστροφικό-μπουρίνι-σάρωσε-την-αλί/

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, oldboy332 είπε:

Καλημέρα!Άλλη μια δροσερή βραδιά που κοιμάσαι με ευκολία με κλειστά εντελώς τα παράθυρα.Μηπως γέρασα ρε ****** και κρυώνω;;; Πάμε να δούμε τι θα φέρει το ΣΚ. Παίζει μπάλα και η Αττική για σήμερα, τα κεντρικά ( Υμηττός ) θα έλεγα εγώ εξαιτίας ΒΔ στα ψηλά. 

Από το μικρό μπουρίνι που ξεκίνησε από Λιβαδειά και χάραξε πορεία μέχρι τα Β.προάστια της Αττικής  καταστράφηκαν περίπου 9000 στρέμματα καλλιεργειών στην Βοιωτία ενώ έγιναν και κάποιες μικρές σχετικά ζημιές στην Αλίαρτο. 

https://permissos.gr/2019/07/10/voiotia/permissosgmail-com/καταστροφικό-μπουρίνι-σάρωσε-την-αλί/

Εγω γιατι πιστευω οτι σημερα δεν θα στρωσει ουτε μια ασταθεια. Οταν θα αναπτυσσονται θα σπανε οι σωρειτες.

Απο αυριο εχω καλές προσδοκιες μεχρι και τριτη το πολυ. 

Μακαρι ομως και σημερα. 

Αν και ο υμηττος παιζει καλυτερα με νδ οχι βδ  νομιζω. Αναλογως ομως και την εποχη. Καλοκαιρι ισως να βοηθα ο βδ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα !η χτεσινη διακυμανση ηταν 13.2c με 26.6c.σημερα στους 14.5c η χαμηλωτερη μες την νυχτα  ενω τωρα στους 22c με ηλιο και καθαρη ατμοσφαιρα .και μια απο τις καθιερωμενες μπαλκονατες φωτογραφιες προς δυτικα πριν 15 λεπτα😎

weFPm4B.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bill snow είπε:

καλημερα !η χτεσινη διακυμανση ηταν 13.2c με 26.6c.σημερα στους 14.5c η χαμηλωτερη μες την νυχτα  ενω τωρα στους 22c με ηλιο και καθαρη ατμοσφαιρα .και μια απο τις καθιερωμενες μπαλκονατες φωτογραφιες προς δυτικα πριν 15 λεπτα😎

weFPm4B.jpg

 

Ποσό πράσινο έχεις γύρω σου!!! Απίστευτο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια μέρα με κάτω από 20 ελάχιστη στην Λάρισα, συγκεκριμένα 19.2. Επίσης άλλη μια μέρα με ενδιαφέρον καταιγιδάτο και συγκεκριμένα κεραυνάτο, αφού και πάλι η καταιγίδα θα είναι βραδυνή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Άλλη μια μέρα με κάτω από 20 ελάχιστη στην Λάρισα, συγκεκριμένα 19.2. Επίσης άλλη μια μέρα με ενδιαφέρον καταιγιδάτο και συγκεκριμένα κεραυνάτο, αφού και πάλι η καταιγίδα θα είναι βραδυνή

αρα μιχαιλ να γυαλισω την φωτογραφικη να ειμαι ετοιμος?η δεν θα περασει απο εδω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, bill snow είπε:

αρα μιχαιλ να γυαλισω την φωτογραφικη να ειμαι ετοιμος?η δεν θα περασει απο εδω?

Γυάλισε την!! και έχεις και καλή φωτογραφική ατιμούλη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...