Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ (+φωτό+βίντεο) κακοκαιρίας "Αντίνοος" 15-17/7....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τρομερή μαυρίλα νοτιοδυτικά της Λάρισας για τέτοια ώρα!

 

μπουμπουνίζει

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ και ένα 15 λεπτο άρχισε ποτιστική βροχή στον Τύρναβο παρόλο τον ΒΑ άνεμο, ενώ ακούγονται μπουμπουνητά από την μαυρίλα που βρίσκεται νοτιοδυτικά μας. Ήδη η Δυτική Θεσσαλία δέχεται αρκετό νερό Τρίκαλα 17.6mm και Αρτεσιανό Καρδίτσας 37.8mm και δεν έχει έρθει ακόμη η σημαντική επιδείνωση από Ιταλία. Δύσκολα δεν θα έχουμε θέμα με πλημμυρικά φαινόμενα σε αυτές τις περιοχές..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολλά κεραυνίδια εδώ!! έπεσε και ένα πάρα πολύ κοντά, δεν πρόλαβε να πέσει και ακούστηκε το κραου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ω ρε φίλε έχω την γιαγια να με επιβλέπει να μην ανεβώ στην  ταράτσα, κάπως θα ανέβω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετοιμάζεται να μας καταπιεί ενώ πέφτουν και κεραυνίδια.

 jUKrSLl.jpg

Η ποτιστική βροχή συνεχίζεται.. Βρόχα δυνατή τώρα!!

Κάμερα Λάρισας προς τα βορειοδυτικά

V6XthZC.jpg

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η σατ θυμιζει φθινοπωρο...Θεσσαλια και βορεια χωρα κατα τοπους εχουμε αρχισει.....πυρηνες και νοτιοδυτικα....φαινεται να επιρεαζεται και η Χαλκιδικη...εχουμε δρομο μπροστα μας.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήδη υπάρχουν ανάπτυξης και αρκετή μαυρίλα προς Δερβενοχώρια ,το stream βέβαια δεν είναι ευνοϊκό Προς το παρόν για την Αττική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε καλό φθινόπωρο με μέτρια βροχόπτωση και θερμοκρασία μόλις στους 20.0oC στον Τύρναβο.  Μέχρις στιγμής έχουμε 

Αρτεσιανό Καρδίτσας 37.8mm

Τρίκαλα 24.4mm

Λάρισα 7.8-9.6mm

Καλαμπάκα 7.6mm

Πλατανούλια Τυρνάβου 5.2mm

Ελασσόνα 3.2mm

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8mm με τον ίδιο ποτιστικο ρυθμό από τις 8μιση το πρωί..... 

19.4 η θερμοκρασία..... 

Ονειρεμένη μέρα στην καρδιά του καλοκαιριου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζεται με μειωμένη ένταση η βροχή, και οι κεραυνοί σταμάτησαν. Μέσα καλοκαιριού στην Λάρισα, ακριβώς 2 χρόνια μετά την Μέδουσα

Παρακαλώ περιμένετε, η εικόνα θα εμφανιστεί σε λίγο / please wait the image will appear soon

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαρείτε το παιδιά! Εμείς εδώ μια ήλιος μια σύννεφα και λογικά έτσι θα μείνει, το πολύ πολύ να ρίξει καμία ψευτοψιχάλα. Τουλάχιστον δεν έχει ζέστη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ένας νέος πυρηνάκος δυτικά, αλλά μικρούλης. Δεν ξέρω γιατί, αλλά για μετά κάτι δεν με πείθει. ΕΝτωμεταξύ ακόμα πιο δυτικά τα φινόμενα στο 6αρι, σαν να σου λέει ότι έριξε ήδη ότι έχει να κάνει [τα άυξησε για την νύχτα]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαήλ κοιτά λίγο στον κύκλο που έχω σημειώσει πετάει μικρά πυρηνάκια δυτικά μας

OFW0MJa.jpg

Νομίζω ότι αυτό δείχνει ότι έχουμε μια μικρή αστάθεια αυτή την ώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην ήπειρο αρνείται να πέσει ψιχαλα.. 

Μάλλον πάμε για μούφα, μιας και  ούτε στα βουνά δεν έχει αρχίσει να βρέχει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos είπε:

Μιχαήλ κοιτά λίγο στον κύκλο που έχω σημειώσει πετάει μικρά πυρηνάκια δυτικά μας

OFW0MJa.jpg

Νομίζω ότι αυτό δείχνει ότι έχουμε μια μικρή αστάθεια αυτή την ώρα..

ναι ναι φίλε Θάνο πριν 2 λεπτά το έγραψα! Απλά από ότι φαίνεται δεν είναι αρκετά δυνατό για να βγάλει κεραυνούς, καθώς έχουμε και 0 δείκτες αστάθειας. Βασικά αυτές οι καταιγίδες μάλλον δυναμικές είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αρχισε να ψιλοβρεχει λαμια,,δεν μου πολυαρεσουν αυτες οι μετριοτητες,χιλιεςφορες μια καταιγιδαρα με ηλεκτρικα παρα ναμπλεξουμε με ποτιστικες βροχες.Ελπιζω να κανει κατι εντυπωσιακο αργοτερα αν και τετοιυς δεικτες αστεθειας δεν τα βλεπω πολυ καλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χίλιες φορές να είχαμε 35άρια τώρα και απογευματινές αστάθειες με πρασινο-κίτρινο CAPE. Έτσι τίποτα δεν θα κάνει, ειδικά με Α stream..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...