Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερος ο μέσος όρος. Το καλό είναι ότι την "πτώση" την έχει σταθερή μετά τον 15αύγουστο και δεν την πάει πιο πίσω και πιο πίσω. Το κύριο τρελαμένο, δείχνει 0 στα 500 στο τέλος του διαγράμματος 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρχισε να παίζει δυνατά το σενάριο με τα πρωινά τρεξίματα της παράτασης των υψηλών θερμοκρασιών και μετά τις 17 του μήνα με απλά μια πιθανότητα μικρής πτώσης αλλά και πάλι θα είμαστε πάνω από τα κλιματικά !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως βλέπω τον μέσο όρο πάνω από τα κλιματικά και μεταξύ 20 και 25 βαθμών στα 850 για όσο πάει το μάτι. Εξαφανίστηκαν τα πολύ ψηλά που έδειχνε αλλά από την άλλη τώρα δείχνει σιγοβράσιμο διαρκείας και η πτώση μετά το δεκαπενταύγοστο πάει και αυτή.

Υ.Γ. Το κύριο ολομόναχο κατεβάζει μέχρι και τους 10 στα 850..

 

graphe_ens3_pop2.gif

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ πάντως βλέπω τον μέσο όρο πάνω από τα κλιματικά και μεταξύ 20 και 25 βαθμών στα 850 για όσο πάει το μάτι. Εξαφανίστηκαν τα πολύ ψηλά που έδειχνε αλλά από την άλλη τώρα δείχνει σιγοβράσιμο διαρκείας και η πτώση μετά το δεκαπενταύγοστο πάει και αυτή.

Υ.Γ. Το κύριο ολομόναχο κατεβάζει μέχρι και τους 10 στα 850..

 

graphe_ens3_pop2.gif

Ακριβώς αυτό βλέπω και εγώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα το αντέξουμε... εν τέλει τα ακραία που έβγαζε ο τζίφος τις προηγούμενες ημέρες τα μάζεψε, αναμενόμενο.... παίζουν ρόλο και οι ώρες αλλά ακριβώς το ίδιο έργο το 'χουμε ξαναζήσει. Αυτή τη φορά ο ευρωπαίος ήταν εξ αρχής κι επέμενε να είναι πολύ πιο συγκρατημένος, μέχρι που ο τζίφος κατάλαβε πως ήταν κάπως υπερβολικός. Και τα άλλα μοντέλα δεν θα πω αν ήταν πιο κοντά στον παιο ή τον τζίφο, άλλα σχεδόν κανένα αν εξαιρέσω το navgem που κι αυτό έδινε, δεν ήταν τόσο καυτό όσο ο τζίφος..... αυτό έβλεπα εγώ τουλάχιστον....

Να πω την αλήθεια, εμπιστεύομαι περισσότερο τον ευρωπαίο απ' τον τζίφο και για εμένα εκείνος έχει μεγάλη βαρύτητα όταν επιμένει, ακόμη και μόνος να 'ναι καμιά φορά.... ο τζίφος μόνος του είναι πολύ πιο πιθανό να υποχωρήσει έναντι των άλλων μοντέλων, ακόμη κι αν έχει έναν τουλάχιστον σύμμαχο...... ο ευρωπαίος ακρίβως το αντίθετο, είναι πολύ πιο αξιόπιστος του τζίφου και ειδικά εάν έχει σύμμαχο κι επιμένει είναι ικανός να φέρει επικές ανατροπές, και να φέρει πιο κοντά στο δικό του σενάριό όλα τα υπόλοιπα μοντέλα....... αν επιμένει ο παιος, ο τζίφος και υπερβολικός να 'ναι, και οι δύο να επιμένουν παράλληλα, τον φοβάμαι και δε με πείθει..... έχει κι ο τζίφος τις επιτυχίες του βέβαια, να τα λέμε όλα, αλλά αισθητά λιγότερες του παίου.

 

Για την τελευταία εβδομάδα κανείς δε ξέρει... Όπως είπα και χθες, χάρη στο ενισχυμένο μελτέμι στο Αιγαίο κι αρχικά τουλάχιστον, απ' τις 10 του μήνα κι έπειτα, εμείς στην Αττική θα είμαστε σε καλύτερη μοίρα δεν θα έχουμε πολλά πολλά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Μαγνησία εντωμεταξύ για όλες τις μέρες του καύσωνα ο τζίφος δίνει ΒΑ-Α-ΝΑ, οπότε δεν πιστεύω σε πολυ υψηλές θερμοκρασίες, έως 33-35αρια την βλέπω την φάση. 

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, yiannis_volos είπε:

Το cfs τι όνειρο είδε; Για να βγει πρέπει τις τελευταίες μέρες του Αυγούστου να ... χιονίσει 😛

Πως λένε μερικοί ότι ο καιρός τρελάθηκε, που δεν τρελαίνεται.... ε λοιπόν το cfs τρελάθηκε!

Θελώ να χιονίσει και τωραααα εαν γίνεται🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, g_ar είπε:

Στην Μαγνησία εντωμεταξύ για όλες τις μέρες του καύσωνα ο τζίφος δίνει ΒΑ-Α-ΝΑ, οπότε δεν πιστεύω σε πολυ υψηλές θερμοκρασίες, έως 33-35αρια την βλέπω την φάση. 

Ναι, εδώ είμαστε φλωράκια στις Τ, μόνο με Δ-ΒΔ γίνεται "δουλειά", χειμώνα καλοκαίρι. Η υγρασία είναι το πρόβλημα κυρίως. Αλλά και πάλι συνεχόμενες μέρες με 33-35άρια είναι εκνευριστικό, άσε που δεν φαίνονται βροχές στον αιώνα τον άπαντα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα δυτικα και βορεια θα βελαξουν  απο την ζεστη τουλαχιστον μεχρι τον 15αυγουστο.τυχερα τα προσηνεμα με το μελτεμι.υπομονη....σε 10 μερες θα μετραμε αντιστροφα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχως ετσι ειναι η ζωη...στην Αττικη πολλες φορες ψαχνουμε την βροχη με το κυαλι......με ανταμοιβη τα μελτεμια το καλοκαιρι που ναι μεν μετριαζουν σημαντικα την ζεστη και την υγρασια...αλλα πολλες φορες γινονται αιτια για πολλες και καταστροφικες πυρκαγιες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο το Σαββατο ξαναενισχυεται στο Αιγαιο που οπως φαινεται δεν προκυτε να καταλαβουν καν ζεστη,,ιδιαιτερα οι Κυκλαδες...απο την αλλη φαινεται πως η Αττικη αλλα και η Ευβοια θα βρισκονται συνεχως σε κοκκινο συναγερμο για εκδηλωση πυρκαγιας....90-602GR.GIF?06-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, notios_polos said:

τα δυτικα και βορεια θα βελαξουν  απο την ζεστη τουλαχιστον μεχρι τον 15αυγουστο.τυχερα τα προσηνεμα με το μελτεμι.υπομονη....σε 10 μερες θα μετραμε αντιστροφα

Όντως κι εγώ μετράω αντίστροφα τις μέρες γιατι μου χετε σπάσει τα νεύρα με το καλοκαίρι. Χαρείτε ότι είναι να χαρείτε για 25 ακόμα μέρες. Μετά μαζωχτειτε στα σπίτια σας. Τα κεφάλια μέσα. 

Που θα πάνε. Θα περάσουν. 

Υπομονή Κώστα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Κώστας. είπε:

Όντως κι εγώ μετράω αντίστροφα τις μέρες γιατι μου χετε σπάσει τα νεύρα με το καλοκαίρι. Χαρείτε ότι είναι να χαρείτε για 25 ακόμα μέρες. Μετά μαζωχτειτε στα σπίτια σας. Τα κεφάλια μέσα. 

Που θα πάνε. Θα περάσουν. 

Υπομονή Κώστα.

Εννοείται πως χαιρόμαστε... γιατί ποια εποχή ακολουθεί πάντοτε το καλοκαίρι? Το φθινόπωρο και το καλύτερο στην ιδέα και μόνο.....  μετά το φθινόπωρο... διπλή χαρά.. ο αγαπημένος μας χειμώνας!! Με τους αγαπημένους μας χιονιάδες να μας απασχολούν, τις βροχές, τα κρύα με τα όλα του......  αχχ κι αυτή η αναμονηη... απόλαυσηηηη!! Τα καλύτερα έρχονται φίλε....

Σκέψου την αίσθηση που σου δίνει ο χειμώνας.... είναι χειμώνας και τα καλά τελειώνουν... καμία σχέση όμως! Ποια άλλη εποχή έχει αυτή την πολυτέλεια.... το καλοκαίρι όλα τα ωραία πιάτο!

Κάνουμε υπομονή και απολαμβάνουμε την αναμονή🤣!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...