Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, Xionoflorina είπε:

Ο παιος εξακολουθεί να μη βγαζει την βιαιη εισοδο σημερα το βράδυ.  Αυτο στο nowcast θα φανει πλεον. Στα υπολοιπα πραγματι λυγισε πανηγυρικα

Το αλλο με τα σπασμένα κανω οτι δεν το διάβασα 😥

ο παίος είναι πολλές φορές ειδικά το καλοκαίρι άχρηστος στον υετό. θα το βγάλει το πέρασμα ειδικά στ βόρεια. ακόμα και το icon δίνει υετούλη. όσο για την συνέχεια θα το κάνει. έχυμε στα δυτικά πολύ καιρό να δούμε ευνοϊκή κυκλοφορία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 6αρια ενισχύεται σημαντικά η ύπαρξη ισχυρής λίμνης προς τα τέλη του μήνα. Άντε. Στο δι΄@ολο κωλοκαλόκαιρο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαστε σε καλό δρόμο.... είχα μερικές υποψίες για 3ο δεκαήμερο, τώρα θα δείξει κατά πόσο κάτι θα μας απασχολήσει μέχρι τέλους του μήνα, εάν μας θέλει και βγεί φυσικά αυτή η λίμνη! Πολύ πιθανό να φύγει προς Ιταλία ή κεντροδυτική Ευρώπη όπως τη βγάζουν τώρα, μπορούν βέβαια να βγουν κι άλλα σεναρια.... Στις 240 ώρες παντως, ενδιαφέρον έχει κι ο τζίφος στο 6αρι, κι ο ευρωπαίος αλλά ιδιαίτερα κι ο καναδός στα πρωινά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι μέσοι όροι είναι κόλαφος για τους καυσωνάκηδες. Ήρθε η ώρα να πάρουμε το αίμα μας πίσω, ξεκινώντας από αύριο, που βγαίνει το καλύτερο δυνατό σενάριο βάση δυναμικής. Αύριο θα υπάρξει πιθανώς και supercell. Η λίμνη αυτή έτσι ΄πως έρχεται επιβάλλεται να βγει όπως βγήκε τον Σεπτέμβριο του 16!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Στα 6αρια ενισχύεται σημαντικά η ύπαρξη ισχυρής λίμνης προς τα τέλη του μήνα. Άντε. Στο δι΄@ολο κωλοκαλόκαιρο.

na fygei kai na mi ksanarthei i aidia

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Στα 6αρια ενισχύεται σημαντικά η ύπαρξη ισχυρής λίμνης προς τα τέλη του μήνα. Άντε. Στο δι΄@ολο κωλοκαλόκαιρο.

Σιχαμενη εποχη για εμας τους καιρολατρες το καλοκαιρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Spartan είπε:

Σιχαμενη εποχη για εμας τους καιρολατρες το καλοκαιρι.

Για εμένα δεν είναι σιχαμένη εποχή γιατί κάνει το εν δυνάμει αγαπημένο μου φαινόμενο, την καταιγίδα.  Ωστόσο όταν θέλει, είναι όντως για τα σκουπίδια  ..

 

ο υετός για το τελευταίο 12ωρο από παίο, αποτυχήμενος, αφού έδνε ελάχιστα σε σχέση με το τι γίνεται

 

 

mcenergy_europa_rrr_500_012_201908141200_balkan.png

 

για την συνεχεια

mcenergy_europa_rrr_500_024_201908141200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_036_201908141200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_048_201908141200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_060_201908141200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_072_201908141200_balkan.png

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Για εμένα δεν είναι σιχαμένη εποχή γιατί κάνει το εν δυνάμει αγαπημένο μου φαινόμενο, την καταιγίδα.  Ωστόσο όταν θέλει, είναι όντως για τα σκουπίδια  ..

 

ο υετός για το τελευταίο 12ωρο από παίο, αποτυχήμενος, αφού έδνε ελάχιστα σε σχέση με το τι γίνεται

 

 

mcenergy_europa_rrr_500_012_201908141200_balkan.png

 

για την συνεχεια

mcenergy_europa_rrr_500_024_201908141200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_036_201908141200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_048_201908141200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_060_201908141200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_072_201908141200_balkan.png

 

Κανει καλες καταιγίδες και το φθινοπωρο .Το θεμα είναι ότι από αστάθειες μονο ο ιουνιος ηταν καλος για εμας εδώ.Οι υπολοιποι μηνες τους τελιως αδιαφοροι καιρικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Spartan είπε:

Κανει καλες καταιγίδες και το φθινοπωρο .Το θεμα είναι ότι από αστάθειες μονο ο ιουνιος ηταν καλος για εμας εδώ.Οι υπολοιποι μηνες τους τελιως αδιαφοροι καιρικα.

Και όμως εδώ στα κεντροβόρεια φίλε, οι καταιγίδες οι θερμικές σταματάνε τέλη Σεπτεμβρίου, και όπως και να έχει οι θερμικές είναι πιο δυνατές και ενδιαφέρουσες από τις δυναμικές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για να δούμε τι θα φδούμε σήμερα. Έχω απαιτήσεις για το αν δεν βρέξει, να έχουμε τουλάχιστον ενδιαφέρον σχηματισμούς.. όσο αφορα το μέλλον, ένα έχω αν πω, καλοκαίρι τέλος.

 

Επίσης οι προσήνεμοι φίλοι, σε λίγη ώρα να μπουν στους χάρτες Cfs Που θα βάλω. Ο πιο παγωμέος προσήνεμος χιονιάς έβερ. Πάρτε ένα  τρέιλερ χαχα

cfs-0-4110.png?18cfs-2-4110.png?18cfs-3-4110.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στην δορυφορικη φαινεται μια ζωνη οπου δεν σχηματιζονται συννεφα.ειναι η κοιλαδα του αξιου απο νοτια σερβια εως εδω κεντρικη μακεδονια.εδω παντως ηρεμησε και δεν φυσαει,εκοψε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ναι μεν ο τζίφος βελτιώθηκε για αύριο, αλλά ο γάλλος χάλασε πολύ, όπως και το αικον..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Ο Τούρκος τι εκανε;

 έβγαλε βρύα στην καράφλα σου για να ξεχάσεις πως δεν έχεις μαλλιά. Δεν θα χρειαστείς και το ποτιστήρι που έφερες μαζί στην συνάντηση😋

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, yiannis_volos είπε:

Περιμένουμε κάτι για σήμερα;

Καταιγίδα το βράδυ [μπορεί και μεταμεσονύχτια], και πολλά ηλεκτρικά μέσα στην θάλασσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 hours ago, [weathermaniac] said:

 έβγαλε βρύα στην καράφλα σου για να ξεχάσεις πως δεν έχεις μαλλιά. Δεν θα χρειαστείς και το ποτιστήρι που έφερες μαζί στην συνάντηση😋

Αυτά ήταν last year. Τώρα θάμνος το μαλλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, Κώστας. είπε:

Αυτά ήταν last year. Τώρα θάμνος το μαλλι

να έρθεις σε συνάντηση να σε δούμε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για εδώ πάντως μετά από ένα διάλλειμα μιας εβδομάδας περίπου νομίζω υπάρχει προοπτική για αστάθειες. Θα δούμε. Ευτυχώς η χθεσινή θετική έκπληξη  μπόρεσε να μου δώσει μια τζούρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...