Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά πάρα πολύ ζέστη...... Από χτες το βράδυ που γύρισα Αθήνα δεν έχω βγει ΚΑΘΌΛΟΥ από το σπίτι μου.... Έχω δει ότι σειρά έχει το Netflix..... Χαχαχαχαχα..... Εσωτερική πάντως είμαι μόνιμα στους 26.5.....οτι πρέπει..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Απλά πάρα πολύ ζέστη...... Από χτες το βράδυ που γύρισα Αθήνα δεν έχω βγει ΚΑΘΌΛΟΥ από το σπίτι μου.... Έχω δει ότι σειρά έχει το Netflix..... Χαχαχαχαχα..... Εσωτερική πάντως είμαι μόνιμα στους 26.5.....οτι πρέπει..... 

Μπράβο μόνιμα 26.5 εσωτερική... μωρέ αυτό είναι παράδεισος! Χαχαχαχα εγώ μόνο με κλιματιστικό το πετυχαίνω...!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα καλο μήνα και καλη Παναγία σε όλη την μετεοπαρεα, φορτσατος μπήκε ο Αύγουστος, 7:30 το πρωί και ήδη στους 26 το θερμόμετρο εδώ στο Κορωπι .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ορισμος του καυσωνα, ως προς τις ελαχιστες....29-30αρια σε πολλες πολλες περιοχες του λεκανοπεδιου...

Ζωγραφου 27,8 !!!!! ελαχιστη, χαλαρα η υψηλοτερη για φετος και απο τις υψηλοτερες που εχω δει....27,2 ο ΕΜΠ...

Ηδη 30,5 στις 9.00 το πρωι !!!!!!!

Βοηθεια μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ημουν για δουλειά Ασπρόπυργο νωρίτερα, σχεδόν 38 βαθμοί από ότι είδα και στον σταθμό. Στάξιμο...

FB_IMG_1564743354002.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα 11:30 με θερμόμετρο αυτοκινήτου ξεκίνησα από Μάνεση Μεσσηνίας με 34 β. Μελιγαλά έγραψε 37 και Ζευγολατιό 38. Πλησιάζοντας προς Κοπανάκι η θερμοκρασία πήγε 33 β. και βγαίνοντας Κυπαρισσία έπεσε στους 31. Την ίδια στιγμή το Αρφαρά έγραφε 34 β. με νοτιά. Χρειάζεται ένας σταθμός στην πεδιάδα της Μεσσηνίας θα παίζει δυνατα σε καύσωνες, γιατί ναι μεν δυνατό το Αρφαρά, είναι όμως σε μικρή απόσταση από θάλασσα οπότε ο νοτιάς υπερισχύει κάποιες φορές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 στο Βόλο, στον σταθμό που δείχνει πάντα παραπάνω από το λιμάνι, οπότε στο κέντρο θα είχε 1-2 πιο κάτω. Τίποτα. Αύριο αν έχει Δ λογικά θα φτάσει 38αρι, αλλιώς κάνα 36αρι, σιγά τα αυγά. Επιλεκτικός καύσωνας μιας μέρας. Κυριακή, Δευτερα και Τρίτη θα είναι εντάξει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυσκολο το επομενο 36αωρο...μιας και πεφτει τελειος ο ανεμος στην Αττικη.....υπομονη μεχρι Κυριακη πρωι...!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια σημερινη φωτο απο την ορεινη Ανδρο απο μια ξαδερφη μου που μενει μονιμα εκει....στο βαθος το λιμανι με τα πλοια εν δραση.....67571746_483235992508407_278393976337412

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 και τοπικα 30 τωρα στο λεκανοπεδιο να δουμε εαν θα πεσει καθολου το βραδυ.......με πανω απο 60% υγρασια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μια ακόμη φορά έπεσαν έξω οι επίσημες προγνώσεις σήμερα.....

Μελίσσια με 32,8οC πιο λίγο σχεδόν 1οc από χθες (συνοδεία μελτεμιού), αλλά και στο κέντρο Αθήνας με 35,8οC και αύρα σε μεγάλο μέρος της ημέρας....

19,8oC στα 850hpa (1523m.) έδειξε η μεσημεριανή ραδιοβόληση πάνω από την Αττική!!! Σαφώς κάτω δλδ από του; 21,5-22οC που έδινε το gfs (21oC έδινε το ecmwf) http://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταθμός τραίνου στο Βερολίνου, με φόντο (πίσω από το τζάμι) το κοινοβούλιο....αργά το απόγευμα σήμερα....
Απίστευτος χαμός από βροχή, με πτώση θερμ (17-18οC)....από φίλο Σωτήρη Σαμαριναίο (sotvinik). που πήγαινε προς αεροδρόμιο για Ελλάδα!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, Beach-snow NG είπε:

Για μια ακόμη φορά έπεσαν έξω οι επίσημες προγνώσεις σήμερα.....

Μελίσσια με 32,8οC πιο λίγο σχεδόν 1οc από χθες (συνοδεία μελτεμιού), αλλά και στο κέντρο Αθήνας με 35,8οC και αύρα σε μεγάλο μέρος της ημέρας....

19,8oC στα 850hpa (1523m.) έδειξε η μεσημεριανή ραδιοβόληση πάνω από την Αττική!!! Σαφώς κάτω δλδ από του; 21,5-22οC που έδινε το gfs (21oC έδινε το ecmwf) http://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe...

Μην εστιαζεις σε μεμονωμενους σταθμους βρε συ.Η ΕΜΥ δε θα σου δωσει την t των Μελισσιων και του Γκαζιου κατ αποκλειστικοτητα.Μιλαει γενικα για τον νομο.Και σημερα εδινε αν δε κανω λαθος μεχρι 38c. Και ολο το λεκανοπεδιο ηταν μεταξυ 34.5 και 38c. Tη μεγιστη δινει που πιστευει οτι θα πιασει ο νομος.

image.png.12b6365cc0b80b197b0a07ab1a8ddd91.png

20-21c εδινε ο τζιφος στο χθεσινο 12αρι.Σο Ελληνικο που εγινε η ραδιοβοληση ειναι η γραμμη του 20c

Modele GFS - Carte prévisions

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aυτή δεν λέγεται πρόγνωση Θοδωρή μου, αλλά κομπογιαννιτισμός....36 είχε το κέντρο και τέλος, ούτε 33 ή 34, ούτε 38 ή 39....στις ζέστες φέτος έχουν πέσει όλοι έξω, από 2-7οC...τρελές μούφες....και το περίεργο επίσης, είναι ότι πάντα δίνουν υψηλότερες τιμές.....πιο φειδωλό περιέργως το μπολαμ αυτή τη φορά που έπεσε μέσα.....και δεν εξετάζω μόνο τις περιοχές μου, αλλά γενικά, μην με υποτιμάς τόσο!!!....αλλά έχεις μια τάση να με πηγαίνεις κόντρα, ακόμα και για οφθαλμοφανείς τιμές....ούτε κατασκευαστής και προγραμματιστής να ήσουν....τι να κάνω τώρα εγώ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Beach-snow NG είπε:

Aυτή δεν λέγεται πρόγνωση Θοδωρή μου, αλλά κομπογιαννιτισμός....36 είχε το κέντρο και τέλος....στις ζέστες φέτος έχουν πέσει όλοι έξω, από 2-7οC...τρελές μούφες....και το περίεργο επίσης, είναι ότι πάντα δίνουν υψηλότερες τιμές.....πιο φειδωλό περιέργως το μπολαμ αυτή τη φορά που έπεσε μέσα.....και δεν εξετάζω μόνο τις περιοχές μου, αλλά γενικά, μην με υποτιμάς τόσο!!!....αλλά έχεις μια τάση να με πηγαίνεις κόντρα, ακόμα και για οφθαλμοφανείς τιμές....ούτε κατασκευαστής και προγραμματιστής να ήσουν....τι να κάνω τώρα εγώ.....

1) Δεν υποτιμω κανεναν ανθρωπο και πολυ περισσοτερο εσενα.

2) Δεν υπαρχει κομπογιαννιτισμος οταν ενας νομος σαν τον δικο μας περιβαλλεται απο 4 μεγαλα βουνα και 3 θαλασσες.Εχεις οικιστικη δομηση απο 0 εως 700μαπο τα τσιμεντα μεχρι τα ενδοτερα των δασων.Εχεις αυρες...Ειναι δυνατον να πιστεψουμε δλδ οτι το 38αρι θα ηταν γενικο? Την ιδια t θα δωσει για ολους? Οι οφθαλμοφανεις τιμες απο ματι σε ματι διαφερουν μαλλον.Για μενα οφθαλμοφανες ειναι οτι επεσε μεσα στην μεγιστη t.Για σενα σημερα η ΕΜΥ επεσε απο 2-6c εξω.

3) Εγω θα παρουσιαζω απ τη πλευρα μου τα πραγματα οπως τα βλεπω και τα αντιλαμβανομαι.Σου παρουσιαζω στοιχεια και χαρτες συνεχως,και ξερεις αυτους δε τους προγραμματιζω εγω.Γενικη εξεταση ειναι ο χαρτης του λεκανοπεδιου.Εκει που μενει 5.000.000 κοσμος. 

4) Eδω fb δεν ειναι.Θα υπαρχει λογος και αντιλογος απο ολους προς ολους γιατι ετσι πρεπει να γινεται σε εναν υγιη ιστοτοπο.Σου κανα παραθεση στο ποστ για να σου πω οτι υπαρχει και η αλλη οπτικη παντα.Ηταν πρωτιμοτερο για σενα να γραψω απο κατω χωρις παραθεση? Νομιζω ποιο ασχημο θα ηταν αυτο...Εαν δε θες δε σου ξανακανω παραθεση και τελειωσε το θεμα.

Μου αρεσει παντα να παρουσιαζω τα πραγματα οπως ειναι,και οχι οπως θα ηθελα να ειναι.Αν αυτο ειναι λαθος μου...τι να κανω τωρα εγω....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχιζεις να υποτιμας τον συνομιλητης σου ΤΕΟ κσι ειναι ασχημο αυτο....μονο εσυ δλδ παρουσιαζεις τα πραγματα σωστα οπως ειναι κι οχι οπως ηθελες και οι αλλοι παρακατιανοι εμεις οπως θελουμε....πιστεψε με ετσι φαινεται προς τα εξω....

Κατα τα υποστηριζομενα σου, αν εδινα σημερα στην Αθηνα 32-33 βαθμους θα ημουν μεσα, αφου θα ηταν η ελαχιστη που εμφανιστηκε....38 ποτε δεν υπηρξαν σε σοβαρους σταθμους.....αλλα εδω πηγαν στην μεγιστη του μεγιστου....φυσικα ουτε καν ειδαν αυρες, ουτε μελτεμια απο πανω (εδω τοχασε και το μπολαμ που εδινε νοτια σε μας)....

Α και ραδιοβοληση γινεται καπου αναμεσα απο 3.30-4.30 αν δεν κανω λαθος....οποτε και 2 ισως ειχαμε πιοκατω θερμ....

Αυτα και καλο μας Σ/Κ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 ώρες πριν, Winterlove είπε:

Μπράβο μόνιμα 26.5 εσωτερική... μωρέ αυτό είναι παράδεισος! Χαχαχαχα εγώ μόνο με κλιματιστικό το πετυχαίνω...!!!

Εννοείται με κλιματισμό ρε συ...... 

Δε ζω χωρίς κλιματιστικό.... 

Έχω και τα 3 κλιματιστικά στους 26 βαθμους 24 ώρες το 24ωρο για 4-5 μηνες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...