Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33άρι εδώ. Εκτός από δύο μέρες που πήγε πάνω από 35, πολύ κομπλέ είναι ο Αύγουστος εδώ μέχρι στιγμής, δεν μπορώ να πω ότι έχω καταλάβει ιδιαίτερη ζέστη φέτος, δεν έχω κουραστεί από το καλοκαίρι. Την άλλη βδομάδα θα πάει πάνω από 35 για 2-3 μέρες πάλι, αλλά ΟΚ γενικώς..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασιλικά και Ελληνικά βόρειας Εύβοιας, εχθές...

Δροσια στον ίσκιο, ήρεμη θάλασσα και το βράδυ στο χωριό στους Παπάδες στα 450μ υψόμετρο, ζακετουλα κ ψηλή κουβερτούλα!

DB6AA716-8649-4C6D-B6BC-6F5D98F844A2.jpeg

D744EDE3-61B3-437D-8DC7-9327790BD0EE.jpeg

116A0CAE-7D55-4601-94B0-E7396F4C838B.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32°C στην Νέα Αγχίαλο με ανατολικό και πάλι, στους 19 η ελάχιστη.

21 minutes ago, yiannis_volos είπε:

33άρι εδώ. Εκτός από δύο μέρες που πήγε πάνω από 35, πολύ κομπλέ είναι ο Αύγουστος εδώ μέχρι στιγμής, δεν μπορώ να πω ότι έχω καταλάβει ιδιαίτερη ζέστη φέτος, δεν έχω κουραστεί από το καλοκαίρι. Την άλλη βδομάδα θα πάει πάνω από 35 για 2-3 μέρες πάλι, αλλά ΟΚ γενικώς..

Γενικά φέτος βλέπω ότι δεν το έχει παρακάνει στην ένταση τοσο. Μονο στην διάρκεια της ζέστης ήταν σχετικά δύσκολο το καλοκαίρι εως τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aλλη μια μερα με μεγιστη ανω των 34.5c.Στους 36.5c τωρα και απειλειτε η μεγιστη ετους που ειναι 36.6c απο τη 1/8. Η Σαλαμινα και το αεροδρομιο των Μεγαρων γραφουν 38.7c μεγιστες εως τωρα. 

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IATTICAM4

http://meteoclima.hua.gr/stations/salamina/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουν βγει κατι χαζομπορες στη Μακεδονια. Οπου πιασουν γυρω απο βουνα δηλαδη θα δροσισει αλλα αλλου απλα θα ανεβασουν την υγρασια και θα κανουν σαουνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταιγιδες σε ολο το  ορεινο τοξο του καιμακτσαλαν εδω συννεφια και ακουμε τα μπαμ μπουμ!ξερογλυφωμαι αλλα δεν το βλεπω.δεν πειραζει ας ποτισει τα δαση και τα δασικα φρουτακια😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aπο τις 11.30 το πρωι εχω 34+c.Ακομα και τωρα 7 παρα,εχω 35.9c.Mπορει για 0.1c να μη σημειωθηκε μεγιστη ετους αλλα σημερα τη καψα την ενοιωσα για τα καλα διοτι ηταν πολυωρη.Ακομα και ενα βοριαδακι που φυσαγε ερχοταν καυτο εδω.Θεωρω οτι η σημερινη νυχτα θα ειναι η πιο θερμη στο λεκανοπεδιο,που ισως εχουμε και 30+εως τα αγρια μεσανυχτα σε καποιες περιοχες. 

Αυτο το...''Αυγουστε καλε μου μηνα να σουν 2 φορες το χρονο'' μου καθεται στο λαιμο τα τελευταια χρονια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βοριαδάκι σήμερα μέχρι 40km/h και 32,1 βαθμούς μέγιστη στην ΒΑ Βοιωτία . Συνεχίζει να φυσάει βοριάς μέχρι αυτή την ώρα με την Θερμοκρασια στους 29,4 βαθμούς τώρα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ ζεστη ημερα για την Αττικη και οχι μονο αλλα και σε αλλα μερη της χωρας.....αρκετα 38αρια κυριως στο νοτιοδυτικο λεκακανοπεδιο....χαμηλη υγρασια που βοηθησε αρκετα......33αρια ακομα και τωρα 10 το βραδυ περιξ του Πειραια....δυσκολο να δροσισει.....αυριο φυσικα αναμενεται ενισχυση των βορειων ανεμων που δυστυχως μας θετει σε κοκκινο συναγερμο....για κινδυνο πυρκαγιας..!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35,6 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι αλλά με αυξημένη υγρασία από νωρίς το πρωί και έτσι με αυξημένη την δυσφορία..στους 42,2 το μέγιστο heat index.....ενώ ακόμα και τώρα η θερμοκρασία είναι κοντά στους 27  βαθμους με την αίσθηση στους 28 και με τα κλιματιστικά ακόμα να βαράνε....το ξημέρωμα χτες ήταν δροσερό με την ελάχιστη να πλησιάζει τους 21 βαθμούς αλλά από ότι βλέπω μάλλον δύσκολα θα επαναληφθεί και απόψε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, Hlioupolitis98 είπε:

Λειτουργει το 112 στελνουν προειδοποίηση για υψηλο κινδυνο πυρκαγιας.

Κατι χρησιμο επιτελους

Oντως στις 12.01 ελαβα και εγω 2 μνμ στο κινητο με προειδοποιησεις της πολιτικης προστασιας.Για καποιον λογο δε γινεται αποθηκευση στιγμιοτυπου στην οθονη ομως.

36.1c ηδη εδω με 5αρι ΒΔ. Χθες τελικα στις 19.30!!! καποιος ανεμος καταφερε να ανεβασει την t στους 37c.Πρωτη φορα καταγραφω τετοια ωρα τη μεγιστη ημερας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους κάποιος ασχολείται σοβαρά με την πολιτική προστασία ! χίλια μπράβο αξίζουν σε όσους δούλεψαν εντατικά 1 μήνα για να λειτουργεί αυτή η σωτηρία υπηρεσία για τον πολιτη

κι εδώ στην Κεφαλονιά βράζει ο τόπος 

36 παραθαλάσσια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μένα μου ήρθε μήνυμα απ' το 112 στις 13:24, για τον ακραίο κίνδυνο πυρκαγιάς!! Με εξέπληξε ευχάριστα μπορώ να πω.... επίτελους μπράβο, πολύ καλό αυτό να ειδοποιεί, δε θυμάμαι να γίνοταν κάτι αντίστοιχο παλαιότερα, δε μου είχε ξαναέρθει τέτοιο μήνυμα!! Χίλια μπράβο!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...