Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι έμεινα εκεί, χαζεύοντας την προοπτική του τοπίου, αναπνέοντας Ιόνιο....μαζί μ' ένα μειδίαμα, προς αυτή την πλανεύτρα και ατελείωτα όμορφη φύση!!!
Aπίστευτη παραλία Σκάλα ή Cavo Paradiso, δίπλα από το Αλωνάκι (περιοχή Καναλακίου και Βαλανιδοράχης)!!!
Απόλαυση....αμφιθεατρική και αγχολυτική....
Τι όμορφιές κρύβει η πατρίδα μας!!!

ΥΓ Χελμεεεε εδω περιξ της Λουτσας η υγρασια πιανεθ βραδυ και μονο αν δεις το σταθμο θα καταλαβεις ποσο ειναι, αφου η θερμ πεφτει στους 20-22οC....χθες ανοιξα κλιματιστικο και τοκλεισα, πουντιασα....απιθανους καιρους εχω εδω στα παραλια της Πρεβεζας....σου ξεφυγε αυτη η παραδεισια παραλια ρεεεε....

 

 

20190821_140030.jpg

20190821_140026.jpg

20190821_140021.jpg

20190821_125525.jpg

20190821_125312.jpg

20190821_124543.jpg

20190821_124512.jpg

20190821_124302.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος ο καιρικός ποιητής beach snow!!!

Μετά από 5 σερί ημέρες που η μέγιστη δεν ξεπέρασε καν τους 30 !!!! σήμερα ζέστανε στους 31.2 και 30.9 ο ΕΜΠ...

Διατηρείται βέβαια μια χαρά το βοριςδακι έστω κ εξασθενημενο μόνο αύριο φαίνεται λιγια γκάζια κάνα 34αρι κ από Παρασκευή βράδυ ξανά μελτέμι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες θερμοκρασίες και ισχυρότερες ριπές ανέμου της Τετάρτης 21 Αυγούστου 2019

Σύνταξη άρθρου: Α. Καραγιαννίδης, Κ. Λαγουβάρδος

ΕΑΑ – Πεντέλη, Τετάρτη 21 Αυγούστου 2019, 18:15

 

Ξεπέρασε τους 36 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία το μεσημέρι της Τετάρτης 21/08. Στον πίνακα που ακολουθεί παρουσιάζονται οι 8 σταθμοί του δικτύου μετεωρολογικών σταθμών Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr, που κατέγραψαν τις υψηλότερες θερμοκρασίες. Όπως φαίνεται, η υψηλότερη τιμή καταγράφηκε στη Γαβαλού Αιτωλοακαρνανίας και στο Δίον Πιερίας και ήταν ίση με 36.3 βαθμούς Κελσίου.

20190821_WEB_daily_max_temp.jpg

Ενισχυμένο ήταν το μελτέμι στο Αιγαίο έως και το απόγευμα της Τετάρτης 21/08. Όπως φαίνεται και στο σχετικό πίνακα που ακολουθεί οι ισχυρότερες ριπές καταγράφηκαν στην Παξιμάδα Καρύστου (98 χλμ/ώρα) και στο Πόρτο της Τήνου (84 χλμ/ώρα).

WEB_max_hi_speed3.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αλλη μια ωραιοτατη καλοκαιρινη ημερα στην Αττικη με μελτεμι κατα περιοδους......μετα απο την νεκρα της προηγουμενης εβδομαδας σταδιακα ο κοσμος επιστρεφει....σε μια Αττικη που σε προδιαθετει ευχαριστα....μιας και σε καμια περιπτωση η ζεστη δεν ειναι ανεκτη......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στους 33-34 μο οι μεγιστες σημερα στην Αττικη..ενω στα βορεια και ανατολικα γυρω στους 30.....η υγρασια τωρα γυρω στο 40%.......στους 26 τωρα εδω στο Ηρακλειο με σχετικη απνοια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στην υπολοιπη χωρα ειχαμε ως μεγιστες  Αγρινιο 35+

Θεσσαλονικη στα δυτικα ......35αρια...σαφως μικροτερες στα ανατολικα προαστεια.....

γενικα στην κεντρικη Μακεδονια οι Τ πανω απο 34 βαθμους σε πολλους σταθμους...αλλα και στα Γιαννενα οπου οι μεγιστες ξεπερασαν τους 34 βαθμους.....

Αρτα και Αμφιλοχια χτυπησαν ανετα 35αρια.....ενω και στην Πατρα η Τ πλησιασε τους 35 βαθμους.....ο Πυργος εδωσε 33αρι σημερα,,,,ενω η Καλαματα δεν εδωσε κατι ιδιαιτερο φτανοντας εως τους 31 βαθμους....

Σπαρτη και Αργος ξεπερασαν τους 34 βαθμους.......Κυκλαδες λογω ενισχυμενου βορειου ρευματος....δεν εφτασαν καν τους 30 βαθμους.....30+ σε ολα τα νησια του ανατολικου Αιγαιου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 0 υπο το μηδεν σημερα η Κρασνονταρ.......μπραβο στον Ολυμπιακο...ελπιζω το ιδιο και αυριο με τους δυο αλλους......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19-34 η Τ και σχετική άπνοια κι εδώ στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης. Τώρα 24οC (για την ακρίβεια 24.4) εδώ στην Πολίχνη και 24.0 στο αεροδρόμιο. Καληνύχτα σε όλους!!! Α και πάρτε εφόδια για αύριο και μεθαύριο. Υπομονή 10 μέρες της βρωμοεποχής μείνανε. Τουλάχιστον ημερολογιακά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω για τις άλλες περιοχές , αλλά εδώ τα βράδυα είναι από δροσερά έως ψυχρά στην Λάρισα, εχθές, είδα αρκετά άτομα την νύχτα με ελαφριά φουτεράκια και ζακέτες. Παράξενο που δεν ήμουν ένας από αυτούς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζέστανε αρκετά σήμερα κ στην Αττική βέβαια διατηρείται το ελαφρύ βόρειο ρεύμα. ..

Ελάχιστη 26.3 !!! παρακαλώ καθώς ο βοριας δεν άφησε την Τ να πέσει...

Ήδη 35αρι Σαλαμίνα κ γενικό 34-34.5 σε κέντρο κ νοτιότερα. ..

Δεν πίστευα ότι θα πάμε τόσο ψηλά κι όμως έχουμε ένα 6 ωρο ακόμα να δούμε που θα φθάσει. ..

32 Ζωγράφου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουν αρχίσει κ ξεραίνονται θάμνοι και μικρά δεντράκια σε πάρκα που δεν ποτίζονται! 

Απο τις 19 Απριλίου έχουν πέσει στην Χαλκίδα μόλις 10 χιλιοστά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Άγγελος είπε:

Έχουν αρχίσει κ ξεραίνονται θάμνοι και μικρά δεντράκια σε πάρκα που δεν ποτίζονται! 

Απο τις 19 Απριλίου έχουν πέσει στην Χαλκίδα μόλις 10 χιλιοστά...

πω ρε φίλε και ξενερώνω εγώ που είχα ένα μήνα χωρίς βροχή, αλλά τουλάχιστο είχαμε 16 Αυγούστο 15 χιλιοστά. Θα τρελαινόμουν τελείως. .. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες τα αθλητικα στα αθλητικα παρακαλω.Να ειμαστε λιγο αυστηροι με τους εαυτους μας για να μην πεσουμε σε λαθη του παρελθοντος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τυπική συμπεριφορά Αττικής με δυνατό βορια...

36.4 Σαλαμίνα στην πιο καυτή ΝΔ γωνιά

35.8 Ελευσίνα 

35.3 ΑσπρόπυργοΣ

35.2 Τεο 

Το Θριάσιο είχε την τιμητική του

34.1 Γκαζι κ Αμπελόκηποι 

33 νταν εγώ στα ψηλά του ζωγράφου 

Αύριο ακόμα πιο ζεστά κ από Σάββατο μικρή πτώση πιο πολύ η αισθηση κ θυελλώδεις βοριάδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να.γράψω εδώ που το βλέπετε όλοι μια παρατήρηση!  

Από κινητό ή ταμπλέτ το φόρουμ κυλάει μια χαρά όλα οκ

Από σταθερό ή ΛΑΠΤΟΠ (και έχω δοκιμάσει 3-4 διαφορετικά την τελευταία εβδομαδα) δεν μπορώ να ολοκληρώσω μήνυμα μιλάμε! !!! Τρομερό κόλλημα να σέρνονται οι σελίδες κ τελικά δεν αποκρίνεται κ κλείνει !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι Τζορτζ? Μου ειπε και ο Μπαμπης οτι αντιμετωπιζει ενα θεματακι αλλα μολις μπαινει με mozzila δεν υπαρχει προβλημα. (εγω δεν αντιμετωπιζω προβλημα ουτε με τον chrome προς το παρον)

Οποιοσδηποτε αντιμετωπιζει προβλημα ας το αναφερει παιδια στις παρατηρησεις,λεγοντας και με τι browser μπαινει. Ισως εχει να κανει κατι με τον chrome αλλα δε μπορω να ειμαι σιγουρος.Τhx.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παράξενο πάντως αν κάποιος αντιμετωπίζει θέμα, γιατί δεν αντιμετωπίζω εγώ με αρχαίο υπολογιστή που κολλάει πάρα πολύ να φανταστείτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aπο υπολογιστή δεν μπορώ να μπω κολλάει απίστευτα(με chrome),από κινητό όλα μια χαρά όπου και εκεί με chrome μπαίνω.ΘΑ δοκιμάσω και μοζιλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...