Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα απο ουασιγκτον (πρωι ειναι εδω) επιτελους δουλευει το wi fi οποτε γραφω ελληνικα. Τελικα δεν θα εχω  καθόλου χρόνο για αναλυση χαρτων παρα μονο κλεφτες  ματιες. Τα πραγματα ετσι οπως ηρθαν περα από σημερα και αυριο δεν υπαρχει κατι το ιδιαιτερο.. αν βρω χρονο θα ανεβασω κάποιες φωτο από την πτηση και τον επιγειο παραδεισο που μενουμε στο σπιτι των θειων μου. Τα λεμε φιλοι μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 minutes ago, brit1981 είπε:

Θα είναι δυνατό το μπάνιο στην Ανατολική Αττική το Σ/Κ, ή να μην το επιχειρήσω καν λόγω ανέμων;

6-8bf με ριπες ανεμων στα 9bf.Oσο πιο βορεια τοσο καλυτερα για μπανιο.Την Κυριακη θα φυσαει και παλι αρκετα αλλα οχι οσο το Σαββατο.

image.png.0ab64be0409bff37a50fd5ffa9eefb02.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Καλημερα απο ουασιγκτον (πρωι ειναι εδω) επιτελους δουλευει το wi fi οποτε γραφω ελληνικα. Τελικα δεν θα εχω  καθόλου χρόνο για αναλυση χαρτων παρα μονο κλεφτες  ματιες. Τα πραγματα ετσι οπως ηρθαν περα από σημερα και αυριο δεν υπαρχει κατι το ιδιαιτερο.. αν βρω χρονο θα ανεβασω κάποιες φωτο από την πτηση και τον επιγειο παραδεισο που μενουμε στο σπιτι των θειων μου. Τα λεμε φιλοι μου

Καλα να περασεις και καλη επιστροφη Mike.Αν εχουν καιρικο ενδιαφερων οι φωτο αναρτησε τες στις καιρικες εικονες,αν οχι βαλτες στις φυσιολατρικες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, teo_73 είπε:

Καλα να περασεις και καλη επιστροφη Mike.Αν εχουν καιρικο ενδιαφερων οι φωτο αναρτησε τες στις καιρικες εικονες,αν οχι βαλτες στις φυσιολατρικες.

Ευχαδιστω φιλε τεο,εννοειται. Μαζι με κατι  σωρειτες πετουσα.  Τωρα φυσιολατρικες φις αλλσς δεν τις λες. Ολο ουρανοξυστες ειναι χεχε. Αλλα θα τις βαλω εκεί. 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 
 
 
 
16 minutes ago, teo_73 είπε:

6-8bf με ριπες ανεμων στα 9bf.Oσο πιο βορεια τοσο καλυτερα για μπανιο.Την Κυριακη θα φυσαει και παλι αρκετα αλλα οχι οσο το Σαββατο.

 

 

Merci beaucoup 😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημερα απο ουασιγκτον (πρωι ειναι εδω) επιτελους δουλευει το wi fi οποτε γραφω ελληνικα. Τελικα δεν θα εχω  καθόλου χρόνο για αναλυση χαρτων παρα μονο κλεφτες  ματιες. Τα πραγματα ετσι οπως ηρθαν περα από σημερα και αυριο δεν υπαρχει κατι το ιδιαιτερο.. αν βρω χρονο θα ανεβασω κάποιες φωτο από την πτηση και τον επιγειο παραδεισο που μενουμε στο σπιτι των θειων μου. Τα λεμε φιλοι μου

Εχει κανα μεγαλο κηπο ο μπαρμπας να ερθω να κανω τον κηπουρό?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εχει κανα μεγαλο κηπο ο μπαρμπας να ερθω να κανω τον κηπουρό?

Καποιες χιλιαδες τετραγωνικα μετρα μονο χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε βλέπω να μετακομίζεις μόνιμα στην Αμερική σε λίγα χρόνια Μιχαήλ.....κοίτα  να περάσεις καλά τώρα...

Κατά τα άλλα όσον αφορά το καιρικό μέλλον..κανένα φως στο ορίζοντα..τουλάχιστον να πέσει η θερμοκρασία λίγο να μην έχουμε άλλο πάνω από 30 εδώ στις εσώκλειστες πεδιάδες.....

πάντως προσωπικά δεν με χαλάει που δεν έρχονται χαμηλά ακόμα..το μόνο που χαλάει είναι η ζέστη.....σε ανάλογες χρονιές που είχαμε παρόμοιο καιρό Σεπτέμβρη τα πήγε καλά ο Νοέμβρης και ο χειμώνας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για άλλη μια φορά θα πέσει τρελό γέλιο με τα μοντέλα. δείτε τι δίνουν τζίφος και gem μετά τις 20 και δείτε παίο και ukmo. καλά ο τζίφος είναι αστεία μόνος του το κύριο σε σχέση με τα ανσάμπλ του (τρέχει στους 0 στα 850 εδώ πέρα χαχα). να δούμε παίο τώρα. από χθες ο τζίφος τρέχει μονίμως μόνος του στα ανσάμπλ πάντως,πάντα με το πιο κρύο σενάριο. μέχρι χθες το 00αρι νομίζω έτρεχε στο άλλο άκρο,με το πιο ζεστό σενάριο και αυλώνα εκτός ευρωπαϊκού χάρτη στο meteociel. με αυτά και με εκείνα όπως και να χει μέχρι τις 20 δεν έχει κάτι,πέρα από κανονικό καλοκαίρι,οπότε οι 20 από τις 90 μέρες του εκτρώματος που λέγεται φθινόπωρο θα έχουν φύγει ιδανικά. μακάρι και οι υπόλοιπες 70 να κυλήσουν στο ίδιο μοτίβο και να περάσουν όσο πιο γρήγορα γίνεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπαρξιακά προβλήματα ο Τζίφος! Διαφωνεί με τον εαυτό του ,μετά συμφωνεί και στο τέλος αναρωτιέται τι θα γίνει...Δεν χρειάζεται να βλέπουμε πολλά μοντέλα . Τα καλύπτει όλα το Gfs 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 168h που δεν είναι και κανας αιώνας μακρυα.,Ευρωπαίος και μ.ο Αμερικανού φέρνουν το 1030 σε Αγγλία και ψυχρό καιρό στην Ανατολική Ευρωπη,με πιθανότητα κατεβασιας προς τα μέρη μας.

 

IMG_20190912_094520.jpg

IMG_20190912_094640.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι σε 2-3 μερες να έχουμε κάτι πιο...χειροπιαστό.

Αυτές οι ώρες 168-192 είναι που τα 2 μεγάλα μοντέλα κάποιες φορές έρχονται σε μια πρώτη προσέγγιση.Περαν αυτών των ωρών δεν έχει ουσία να μιλάμε για κολοτουμπες που βλέπουμε στους χάρτες αργότερα,διότι στις 200+ ωρες όπως ξέρουμε η προγνωσιμοτητα είναι φοβερά μικρή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια κωλοτούμπα την έκανε και ο παίος φέρνοντας τον αυλώνα αρκετά πιο δυτικά,όχι βέβαια στον ακραίο βαθμό του τζίφου. περίπου εκεί που υποτίθεται θα ερχόταν ο αυλώνας τις επόμενες μέρες. αρκετά μακρινό ακόμα βέβαια,οπότε άνετα το στέλνουν ξανά μέχρι και μογγολία. βέβαια έτσι όπως το έχει ο παίος δεν έχει τίποτα πέρα από πτώση της θερμοκρασίας και ξεροβόρια

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Στις 168h που δεν είναι και κανας αιώνας μακρυα.,Ευρωπαίος και μ.ο Αμερικανού φέρνουν το 1030 σε Αγγλία και ψυχρό καιρό στην Ανατολική Ευρωπη,με πιθανότητα κατεβασιας προς τα μέρη μας.

 

IMG_20190912_094520.jpg

IMG_20190912_094640.jpg

Αρκει αδερφε μου ο αυλωνας να σκασει ιονιο...Αλλιως ξεροβορια και ανομβρια...Καλα το πανε παντως...Εχει ο θεος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...