Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Καλημερα παιδες μετά από καιρό η πρώτη μου αναφορα από την καινούργια μου περιοχη,ανω Κορυδαλλος,με ήλιο και ένα μέτριο αεράκι που κάνει ανεκτή την ζεστουλα,συνηθισμένος τόσα χρονια σε διαφορετικό κλίμα και περιβάλλον μου φαίνονται όλα παράξενα χαχα θα προσαρμοστώ.

Που τον θελεις τον αυλωνα ειπαμε?😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Καλώς όρισες φίλε Πωγωνί ελπίζω όπως ο xioniflorina μας έφερε τα χιόνια από τότε που ήρθε έτσι κι εσύ βα φέρεις γούρι κ καμιά καταιγίδα στην Αττική...

Ήλιος και αέρας κ σήμερα ελάχιστη 21 βαθμοί 

Χαχα Καλώς σας βρήκα ελπίζω να έρθουν μαζί μου και αυτές οι παλιακες καλές Γιαννιώτικες καταιγίδες.Ζεστουλα τώρα παιδιά με 32β.και αέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Που τον θελεις τον αυλωνα ειπαμε?😎

Χαχα Θοδωρή τούμπα όλα τώρα θα φαγωθουμε με τον Μιχαήλ και τον Βασιλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρα πολυ δυνατες αστραπες και καταιγιδα τωρα στα Γιαννενα.super

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30.8 πριν λίγο εδώ..... 

Υπέροχη δροσιά το πρωί  με 19 βαθμους.... 17 έξω από την πανεπιστημιουπολη στις 7 το πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάθε χρόνο τέτοια εποχή έλεγα που να μην είχα εξεταστική, θα έβλεπα τις καταιγίδες της Λάρισας. .. Τώρα που δεν έχω εξεταστική ήθελα να έχω εξεταστική γιατί χάνω τις καταιγίδες των Ιωαννίνων. Αλλά φυσικά και θα το έκανε... Γιατί η ατυχία μου είναι μεγαλύτερη από το άπειρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλάχιστον έχει δροσίσει κάπως τα πρωινά. ..γιατί τα μεσημέρια παραμένουν άκρως ζεστά και κατά καλοκαιρινά...

33-34αρια όλοι οι σταθμοί κέντρο δυτικότερα κ νοτιότερα ως Πειραιά. ..

Και έχουμε ακόμα δρόμο. ..

Κοντά στο 35αρι Μενιδι κ Σαλαμινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33αρια ως μεγιστες σημερα στο κυριως λεκανοπεδιο.....υγρασια γυρω στο 30% τωρα.....αρκετη συννεφια και καταιγιδες κυριως στα βορειοδυτικα της χωρας....αντε παιδια παμε για φθινοπωρο σιγα σιγα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βωβούσα Ιωαννίνων, σήμερα το απόγευμα και με βροχή (φωτό από φίλο Δημ.Δημ.) και με καταιγίδα....τα ορεινά πρωτοβρόχια που λέμε....τι όμορφα και ξεχωριστά μέρη!!!

Εδώ στα Μελίσσια τα "κυκλαδικά" συνεχίζονται....βοριάς και 20,1 - 29,8οC....και η μέγιστη πλέον κρατάει ελάχιστα....

ΥΓ Γιώργο Πωγώνι καλή διαμονή στα καθ ημάς και καλές δουλειές....κι έλεγα να κανονίσουμε καμια συνάντηση στο χωριό σου πάνω!!!

 

FB_IMG_1567442159969.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Βωβούσα Ιωαννίνων, σήμερα το απόγευμα και με βροχή (φωτό από φίλο Δημ.Δημ.) και με καταιγίδα....τα ορεινά πρωτοβρόχια που λέμε....τι όμορφα και ξεχωριστά μέρη!!!

Εδώ στα Μελίσσια τα "κυκλαδικά" συνεχίζονται....βοριάς και 20,1 - 29,8οC....και η μέγιστη πλέον κρατάει ελάχιστα....

ΥΓ Γιώργο Πωγώνι καλή διαμονή στα καθ ημάς και καλές δουλειές....κι έλεγα να κανονίσουμε καμια συνάντηση στο χωριό σου πάνω!!!

 

FB_IMG_1567442159969.jpg

Ευχαριστώ Κώστα δυστυχως ήρθαν τα πάνω κάτω φιλε δεν προλάβαμε αλλά ποτέ δεν ξέρεις θα τα πούμε και από κοντά κάποια στιγμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα  αξιοσημείωτα χαρακτηριστικά του φετινού καλοκαιριού

Στον παρακάτω γράφημα, δίνονται εν συντομία τα  αξιοσημείωτα χαρακτηριστικά του  καλοκαιριού του 2019 (τρίμηνο Ιουνίου-Ιουλίου-Αυγούστου), όσον αφορά στους ανέμους, στη θερμοκρασία, στις βροχές και στους κεραυνούς.Summer2019.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο το γράφημα του μετεο...αυτό ήταν το καλοκαίρι....double score τα μελτέμι Αυγούστου σε σχέση με Ιούλιο όπως ακριβώς οι αρχαίες ετήσιες !!!!

Ζωγράφου κάπως πιο δροσερά τα πρωινά αλλά το μεσημέρι ζέστη κ πάλι ζέστη. ..

21.7 με 31.9 για σήμερα με βοριαδακι βέβαια και χαμηλη υγρασία. ..

Ως 34.5 στο νομό. ..

Πέραν της Τετάρτης που φαίνεται μια ενίσχυση των ανέμων γ θερμοκρασία δείχνει να πηγαίνει καρμπόν σε αυτές τις Τ μέχρι όσο πάει το μάτι στα διαγράμματα. ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, gthomasandros είπε:

Τα  αξιοσημείωτα χαρακτηριστικά του φετινού καλοκαιριού

Στον παρακάτω γράφημα, δίνονται εν συντομία τα  αξιοσημείωτα χαρακτηριστικά του  καλοκαιριού του 2019 (τρίμηνο Ιουνίου-Ιουλίου-Αυγούστου), όσον αφορά στους ανέμους, στη θερμοκρασία, στις βροχές και στους κεραυνούς.Summer2019.jpg

Η καταιγίδα στις 17 Ιουλίου στα παράλια της Ρόδου ήταν πραγματικά ο,τι πιο ουαου (!) είδα το φετινό καλοκαίρι. Γεύση Νοεμβρίου στο νησί στην καρδιά του καλοκαιριού! Σοκ κ για τους τουρίστες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα τζιτζικια εχουν σιγησει στην περιοχη εδω και αρκετες μερες.Συμβαινει και αλλου?Μου φαινεται πολυ νωρις!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τα τζιτζικια εχουν σιγησει στην περιοχη εδω και αρκετες μερες.Συμβαινει και αλλου?Μου φαινεται πολυ νωρις!

Μια από τα ίδια κ Χαλκίδα... μόνο το μεσημέρι ακούγονται κανα 2-3... όλη την υπόλοιπη μέρα σιωπούν! 

Να δώσω και μια αναφορά... μερική συννεφιά, από θυσσανους σήμερα στην πόλη μου μετά από πολύ καιρό... και μέτριος βοριάς!

20-21c οι ελάχιστες κ 29-30c οι μέγιστες! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αθηνα καυτό κατά κέντρο τα τζιτζίκια σε τρελαίνουν ακόμα. ..από τις 10.00 μέχρι τις 16.30-17.00...Α ρε τυχεροί ημιορεινοι! !!!

Ζέστη κ σήμερα και ανέβασμενη υγρασία με περίεργο άνεμολόγιο πότε βοριάς πότε νοτιαδακι 

Ως 31.7 ζωγράφου αλλά με ανεβασμένη υγρασία αίσθηση για 33-34 χαλαρά. ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ελάχιστη και πάλι βλέπω στην Νέα Αγχίαλο. 30 μέγιστη μέχρι τώρα.

 

Ζέστη στην Παρεκκλησιά, πρέπει να έχουμε φτάσει τους 33-34°C και σήμερα. Δυστυχώς πρέπει να περιμένουμε 1½ - 2 μήνες μέχρι να φθινοπωριάσει οριστικά εδώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 20,8 - 29,6οC σήμερα, με το μελτέμι σε διάφορους ρυθμούς να κρατάει καλά....

Οντως Γιώργη Πολυδροσιώτη πλέον κι εδώ τώρα που τόπες το πρόσεξα....δεν ακούγονται τζιτζίκια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...