Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Weather fun μιας και αυτη η ημερομηνια ειναι τα γεννεθλια σου,αν θες βαλτα στα στατιστικα θερμοκρασιας υετου. Μη ''ταλαιπωρουμε'' και τους αναγνωστες που μπαινουν να διαβασουν τις αναφορες του μηνα.😉

Γενικα προσπαθουμε να βαζουμε τα αναλογα ποστ στα αναλογα θεματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα κι από μένα μετά  από αρκετό καιρό, λόγω φόρτου εργασίας που δεν μου άφηνε καθόλου χρόνο.

Μετά από 55 μέρες, είχαμε την πρώτη βροχή της σαιζόν χθες στο χωριό με μια δυνατή μπόρα 45 λεπτών που άφησε 20,2 mm στο σταθμό!

Επιτέλους μια καλή  βροχή που ξεπλύθηκαν τα πάντα, εξαφανίστηκε η σκόνη και ποτίστηκε η γη, έστω και λίγο...

Ο Αύγουστος που προηγήθηκε ήταν ο πιο θερμός από τότε που έχω καταγραφές με το σταθμό, με το μέσο όρο να είναι στους 27,3 βαθμούς, τιμή ρεκόρ για τον Αύγουστο.

27,9 η μέγιστη για σήμερα και 18,2 η ελάχιστη.

Επιτέλους το βρωμοκαλόκαιρο ξεκουμπίζεται σιγά-σιγά και μπορούμε να λειτουργούμε και πάλι σαν άνθρωποι...

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, teo_73 είπε:

Weather fun μιας και αυτη η ημερομηνια ειναι τα γεννεθλια σου,αν θες βαλτα στα στατιστικα θερμοκρασιας υετου. Μη ''ταλαιπωρουμε'' και τους αναγνωστες που μπαινουν να διαβασουν τις αναφορες του μηνα.😉

Γενικα προσπαθουμε να βαζουμε τα αναλογα ποστ στα αναλογα θεματα.

Πώς θα τα μεταφέρω; σκεφτόμαι επίσης κάθε μέρα να κάνω την ίδια δουλειά. Για κάθε ημερομηνία να μεταφέρω τα στατιστικά της περιοχής μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαι φτιάχνει νέα καταιγιδο-κατασταση στον Αγρινιωτικο καμπο....κεραυνιδια πεφτουν συνέχεια!!!

 

20190910_184910.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, WEATHER-FUN είπε:

Πώς θα τα μεταφέρω; σκεφτόμαι επίσης κάθε μέρα να κάνω την ίδια δουλειά. Για κάθε ημερομηνία να μεταφέρω τα στατιστικά της περιοχής μου. 

Κανε μια αντιγραφη επικολληση και βαλτα.Τωρα το για καθε μερα δε θα στο προτεινα καθως εαν κανουμε μερικοι το ιδιο πραγμα για τις περιοχες μας σε ημερησια βαση καταλαβαινεις τι θα γινεται καθε μερα...Προς το παρον κρατησε τα στατιστικα σου καπου,και σε λιγες μερες θα σου πουμε πως θα τα βαζεις στα στατιστικα υετου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΙΔΙΆ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΊΩΣΕΙ ΌΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΞΕΙ ΜΈΧΡΙ ΑΎΡΙΟ ΕΔΩ ΣΤΟ ΠΛΑΤΥ ΗΜΑΘΙΑΣ .............................

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18,7mm στο κέντρο του Αγρινίου (17,8mm στου ΕΑΑ νότια της πόλης)....εντυπωσιακή καταιγιδική μέρα και ολίγον απρόσμενη στην έκτασή της....πάνω από 2 ώρες συνεχόμενα έβρεχε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Πώς θα τα μεταφέρω; σκεφτόμαι επίσης κάθε μέρα να κάνω την ίδια δουλειά. Για κάθε ημερομηνία να μεταφέρω τα στατιστικά της περιοχής μου. 

Λοιπόν....τα μετέφερα ήδη τα δικά σου στο θέμα "στατιστικά θερμοκρασίας και υετού"....οπότε ό,τι παρόμοιο θες εκεί...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταιγιδοχαμος κεντρικη μεσογειο....

εδω τωρα 24 βαθμοι με 45αρα υγρασια...

εως και 32 σημερα στο κεντρονοτιο λεκανοπεδιο.....με αρκετη αισθηση της ζεστης...

μονο σε Αγρινιο και Αρτα η Τ περασε κατα τοπους τους 32 βαθμους....

αρκετες βροχες και καταιγιδες το μεσημερι στον ηπειρωτικο κορμο και στην Πελοπονησσο.....στα ανατολικα το φθινωπορο ακομα αργει.....με το μελτεμι να κραταει σε ανεκτα επιπεδα τις Τ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λες κ το χει ταγμενο κάθε μεσημέρι να σκαρφαλώσει στους 31-32 ακόμη κι αν δεν του φαινόταν ότι θα πήγαινε τόσο !

ζούμε τη μέρα της μαρμοτας στην Αττική ειλικρινά από 3 Αυγούστου νομίζω ότι ζω ακριβώς την ίδια ημέρα με μόνη διαφορά το ότι νυχτωνει κάπως νωρίτερα 

Ελάχιστη 22 και πάλι 30αρι ζωγράφου ως 32 στα πιο δυτικά κ κεντρικά...

Τα τζιτζίκια να ουρλιάζουν κ το μακρύ καυτό καλοκαιρακι του Σεπτεμβρίου να συνεχίζεται ακάθεκτο. ..

Θα φύγει όλος ο μήνας έτσι με.ζέστες και ανομβρος και θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλιστα όπως σωστά είπε ο Κώστας σήμερα έβγαλε ΝΝΔ ρευμα κ ΕΚΤΊΝΑΞΕ την υγρασία και τη σιχαμαρα μαζί με μια ύψισυννεφιά είναι μανούλα ο Σεπτέμβριος σε κάτι τέτοια ..

Ξεπληρωνουμε με άσχημο τρόπο την πραγματικά πολύ καλή υετικα σεζόν μέχρι και Ιούνιο .... Αύγουστος κουλούρι κ Σεπτέμβριος κουλούρι κάθε μέρα που περνάει μου φαινεται όλο κ πιο πιθανό. ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βεροια πάντως έπιασε μια ξαφνική μπόρα χτες το βράδυ γύρο στις 12  για κανένα 5 λεπτό τώρα λίγα σύννεφα και 21 βαθμόυς ώρα 8:50

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα στην παρέα, άλλη μια μέρα με λιακάδα ξημέρωσε εδώ στον Κορυδαλλό με 25β.τωρα και ένα ελαφρύ κατά περιόδους αεράκι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κούρασε αυτό το Μελτέμι..Οκ Σε ευχαριστούμε για τη δροσιστική συνεισφορά σου..Συνέβαλες αποφαστιστικα να μην ψήνονται τα μπουτακια μας κατά τη διάρκεια της καλοκαιρινής ραστωνης!ΦΤΆΝΕΙ ΠΙΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ και 1μιση μήνα ακριβώς ο ίδιος καιρος.....Δε με χαλάει βέβαια που έβγαλα τον Αύγουστο με υπέροχες θερμοκρασίες και μελτεμια αλλά αυτή η αδιάκοπη ηλιοφάνεια μου έχει δυαλυσει τα νεύρα... 

Κατα τ άλλα σήμερα ελαχιστη 19.3 και τώρα 24.4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ώ ρε πάρτυ!  Επιτέλους μια κάπως πιο δροσερή ημέρα ήλιο κ αέρα βέβαια αλλά φαίνεται ότι είναι 11 σεπτεμβρη κ όχι ιουλιος !!!

Ελαχιστη 19.9 στο μπαλκόνι συγκίνηση πρώτη μέρα κάτω από 20 από μέσα Ιουνίου. ..

19 έγραφε το αμάξι στο γκαράζ. ..

28 τώρα με το ζόρι ο ΕΜΠ και επίσης μέγιστη μέχρι στιγμής στο νομό 30.5 στο Γκάζι και την Ελευσίνα...

Αντε ρε παιδιά δεν θα βρέξει που δεν θα βρέξει ας κάνει τουλάχιστον κάπως ποπ δροσερές ημέρες πχ διακυμάνσεις 17-27 είναι τελεια δεν λουζεσαι στον ιδρώτα όταν περπατάς δεν χρειάζεται αιρκο τα βράδια. ...

Τα τζιτζίκια βέβαια έχουν άλλη άποψη κ σε ξεκουφαινουν ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18-28 σήμερα. Τώρα έχει έξω 26οC με συννεφιά. 

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Washigton dc 29 βαθμοι και 62% σχετικη υγρασια. Αιθριος καιρος προς το παρον ομως το βραδυ ειναι πιθανο να εχογμε καταγιδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...