Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατακαλόκαιρο και σήμερα στο χωριό με την ελάχιστη στους 20,3 και τη μέγιστη στους 30,3 που σημειώθηκε πριν λίγο. Καμιά διαφορά από τον Αύγουστο που προηγήθηκε...

Φτάσαμε 15 Σεπτέμβρη και η ελάχιστη δεν έπεσε κάτω από 20! Τραγικά πράγματα.

Πάντως, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, αυτή ήταν και η τελευταία φορά που η μέγιστη έφτασε και ξεπέρασε τους 30 βαθμούς και η ελάχιστη τους 20, αφού από αύριο αρχίζει σταδιακή πτώση. Τον επόμενο Μάιο θα εμφανιστούν τέτοιες τιμές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ισχυρο μελτεμι και σημερα με την Τ να μην ξεπερναει τους 30 βαθμους..συνεχιζεται η ξηρασια σε ολη σχεδον την χωρα....Δυτικη Ελλαδα εως και 34 στον Πυργο..πυρκαγιες στην Ζακυνθο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια καλησπερα.Με σκοπο την καλυτερη αναγνωση απο ολους μας, μεταφερθηκαν καποια θεματακια σε καποια αλλα οπου θεωρουμε οτι ταιριαζουν καλυτερα.Συγκεκριμενα...

Οι ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ μενουν μονο με τις αναφορες καθε μηνα,τις αναφορες εξωτερικου,αλλα και τα ενθετα κακοκαιριων.

Η κατηγορια ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΥΕΤΟΥ αλλαξε σε ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ μπαινοντας μεσα εκει,οτιδηποτε εχει να κανει με μετεωρολογικη ειδηση.Μεταφερθηκαν εκει οι Μετεωρολογικες ειδησεις,η παγοκαλυψη,και οι παλιοι χιονιαδες.

Αυτα προς ενημερωση σας,μη τυχον ψαχνεται κατι και δεν το βρισκεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32,4 βαθμοί σήμερα εδώ στο Μακροχώρι η μέγιστη ...46η; Αυγούστου.....στους 15,3 η ελάχιστη ...τώρα 22,1....τουλάχιστον με το που πέφτει ο ήλιος δροσίζει για τα καλά......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο 24 ως 25 κυμαινονται οι μεγιστες εδω τις τελευταιες μερες με τον βορια να μη σταματαει να λυσαει.Βαρετοκαιρια χωρις τελος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20.5 με 27 στου Ζωγράφου με πραγματικά μανιασμενο άερα....διατηρούνται κ αύριο τα μποφόρ αντε από παρακσυεη μπας κ πέσει πραγματικά η Τ μαζί με καμιά ψιχαλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, g_ar είπε:

Από την Κύπρο σήμερα:

 

Λεμεσός, Άγιος Αθανάσιος.

 

Επαρχία Λάρνακας, Τρούλλοι-Κελιά, ανεμοστρόβιλος!

 

Λάρνακα.

Εξαιρετική η σημερινή ημέρα, έβρεξε αξιοπρεπώς μετά από έναν μήνα περίπου(τελευταία βροχή στην Παρεκκλησιά ήταν στις 20 Αυγούστου!). Ακόμη και τώρα βρέχει εδώ! Αυτό το νησί με έχει κάνει πραγματικά καταιγιδόφιλο, η βία και το ενδιαφέρον που παρουσιάζουν οι καταιγίδες εδώ είναι το κάτι άλλο! Ανυπομονώ για τις επόμενες καταιγίδες!

*Τα βίντεο είναι από την ομάδα "Καιριόφιλοι Κύπρου" στο facebook, https://www.facebook.com/groups/kerofiloi.kiprou.weather.enthusiasts.cyprus/

Ελπίζω σε λίγο καιρό να βάλω και εγώ τις δικές μου φώτο, ο υπολογιστής ακόμη φτιάχνεται δυστυχώς.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...κ εμένα νοιώθω ότι η Ρόδος στην οποία ζω τα τελευταία 6 χρονια με έχει κάνει καταιγιδοφιλο. Από μικρός μου άρεσε κ η βροχή κ το χιόνι, όμως την αίσθηση του ξεσπάσματος της φύσης που σου δίνει η καταιγίδα, νομίζω πως μόνο ίσως η χιονοκαταιγιδα (δυστυχώς δεν την έχω βιώσει ποτέ) την ξεπερνάει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να αναφερω επισης πως σήμερα εδώ στη Ρόδο ήταν η πρώτη μέρα για το Σεπτέμβρη που η θερμοκρασία εδώ  στην πόλη ξεπέρασε τους 30 βαθμούς  ( από τις 26 Αυγούστου νομίζω είχαμε να 30αρισουμε). Βοηθησε κ η αλλαγη της φορας του ανεμου σε πιο ανατολικο κ η μειωση της εντασης. Το καλοκαίρι είναι ακόμα εδώ 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Μαζεψε κανα σπορο ρρ να εχεις φυτα αμερικης 😎

Εγω ειχα παραγγειλει σπορους απο το ελατο βδ αμερικης (abies procera-Noble Fir) και ειχανφυτρωσει αρκετοι. Επεζησαν 2 μετα τον αυγουστο.

γενικα αμα πήγαινα αμερικη και ιδιως σε εθνικο παρκο εγω εχω λοξα με τα φυτα, θα μαζευα σπορους αβερτα

Πήρα κατι βελανιδια χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πόσο κοστίζει το εισιτήριο από θεσσαλονίκη για αμερική; νομίζω έχει απευθείας για νέα υόρκη; έχω ακούσει για πολύ φθηνά εισιτήρια γενικά για τέτοια απόσταση,του στυλ 4-5 κατοστάρικα πήγαινε έλα.

 

να κάνω και μια αναφορά μιας και γράφω το μήνυμα. τα πρωινά πλέον έχει σχετική δροσιά. σχετική γιατί είμαστε μέσα σεπτέμβρη,θα έπρεπε να έχει κάτω από 20 ελάχιστες πλέον. 22,3 στο κέντρο σήμερα. βέβαια όταν οι μέγιστες ακόμα είναι 30+ λογικό να μην μπορεί να πέσει. 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πλατυ ημαθιας πάλι ήλιος με αυτήν τη στιγμή 28 με 29 βαθμούς. ........ και 38 υγρασία αναμένουμε σε λίγες μέρες την οποία τουλάχιστον μικρή πτωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30β. τώρα ,ανώ Κορυδαλλό και σίγουρα καλύτερα από τις προηγούμενες ημέρες αλλά θέλει δουλειά ακόμα,τα ξημερώματα αισθάνθηκα λίγη δροσιά με ανοιχτό το παράθυρο και χωρίς να φοράω κάποιο μπλουζάκι πάντα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

πόσο κοστίζει το εισιτήριο από θεσσαλονίκη για αμερική; νομίζω έχει απευθείας για νέα υόρκη; έχω ακούσει για πολύ φθηνά εισιτήρια γενικά για τέτοια απόσταση,του στυλ 4-5 κατοστάρικα πήγαινε έλα.

 

να κάνω και μια αναφορά μιας και γράφω το μήνυμα. τα πρωινά πλέον έχει σχετική δροσιά. σχετική γιατί είμαστε μέσα σεπτέμβρη,θα έπρεπε να έχει κάτω από 20 ελάχιστες πλέον. 22,3 στο κέντρο σήμερα. βέβαια όταν οι μέγιστες ακόμα είναι 30+ λογικό να μην μπορεί να πέσει. 

Me Turkish airlines piga konstantinopoli kai epeita Washington DC. Oikonomiki thesi 850 euros synolika

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια άκρως υπέροχη ημέρα για Θεσσαλονίκη φτάνει στο τέλος της. 16-29 η Τ γλυκός καιρός θεωρώ, ταυτόχρονα όμως με αυξημένη σχετική υγρασία. Μακάρι να πάει έτσι ο καιρός μέχρι τον Οκτώβρη. Και μετά απλά να πέσει λίγο η Τ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να μην πέρασε μια μέρα. ..μόλις έπεσε ο αέρας στην Αττική ο λαμπρος καλοκαιρινός ήλιος του Σεπτέμβρη πήρε τα ηνία. ...

30.1 το γκάζι και 31 + όλα τα.δυτικα κ νότια προαστεια. ...το μακρύ καυτό καλοκαιρακι του Σεπτεμβρίου αντεπιτιθεται...

20.3 με 29.2 παρακαλώ εδώ στα ψηλά του ζωγράφου με άσχημη αίσθηση ζέστης μέχρι πολύ αργά. ..τι κι αν μίκρυνε η μέρα. ..

Παμέ για νέα άνοδο κ με ΝΝΔ κ υγρασία το επόμενο 3ημερο....

Όσο για την πτώση κ τις βροχές έτσι που τα γυρνάνε τούμπα κ τα πετσοκοβουν τα μοντελα στο τέλος θα βγάλει κάναν ... καύσωνα για το ΣΚ !!!!

Εγώ το πήρα απόφαση μέχρι 15 Οκτωβρίου να μην ξανασχοληθω σοβαρά. ..Σεπτέμβρης κάηκε όχι Γενάρης χαλαρώστε κ καλά μπάνια! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2. Απαγορεύονται προσωπικές επιθέσεις,ειρωνικά και υποτιμητικά σχόλια  από οποιοδήποτε μέλος προς οποιοδήποτε μέλος, όπως επίσης και σε δημόσια πρόσωπα, καθώς και υποτιμητικά σχόλια για περιοχές της χώρας μας,η για οποιοδήποτε άλλο θέμα συζήτησης προκύψει. Μπορούμε να διαφωνούμε,να συζητάμε,να σχολιάζουμε,αλλά με κόσμιο, πολιτισμένο και φιλικό τρόπο.

 

Επειδή σιγα σιγά θα αρχίσουμε να μπαίνουμε στο επίμαχο διάστημα , καλό είναι να ρίξουμε μια ματιά στους κανόνες λειτουργίας που διέπουν το νέο μας σπίτι , τόσο τα παλαιότερα μέλη όσο και τα νεοεισερχόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια σήμερα 18,8 - 26,8οC....μικρότερη ελάχιστη και λίγο μεγαλύτερη μέγιστη, σε σχέση με χθες....

20,2οC τώρα, με 53% υγρασία....σχεδόν άπνοια έξω....θα έχουμε καλούτσικη αναστροφή απόψε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακη αλλαγή από 90 χλμ βορια το ΣΚ και ακόμα κ σήμερα 50αρες ριπες το μεσημέρι περάσαμε στηβ απόλυτη άπνοια !!!! Δεν κουνιεται φύλλο μιλάμε 0.00 ριπή το ανεμομετρο του ΕΜΠ εδώ και καμιά ώρα. ..

Πέφτει βέβαια κ γρήγορα η Τ. ..21.5 ήδη στο μπαλκόνι...αλλά ανεβαίνει η υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...