Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Σχόλια,παρατηρήσεις και προτάσεις για το φόρουμ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, [weathermaniac] said:

Το έπαθα εντωμεταξύ πριν τις 12, αλλά και μου λέει για today και μπαίνω μετά τις 12 και πάλι δεν μπορώ χαχαχα. Πάντως πραγματικά δεν δίνω Like Παντού. Απλά έτυχε να μπω στις φωτογραφίες σου και μου τα έφαγες μπαγάσα

Ανέβηκαν από τα 10 στα 20 ημερησίως😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρον παιδες οσοι δε μπορειτε να επιστρεψετε στην αρχικη σελιδα,αφηνοντας το ποντικι στην περιηγηση κλικαρετε την επιλογη forums.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρώτο φόρουμ στον κόσμο που μπορείς να κάνεις like στον εαυτό σου και όχι σε άλλους. χαχα. Εγώ πχ, μπορούσα να κάνω like σε εμένα αλλά όχι στον Βαγγέλη!!

weather club bug.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια καλησπερα👋

Σημερα παραγματοποιηθηκε μια αναβαθμιση της πλατφορμας.Το φορουμ θα αναβαθμιζεται οποτε αυτο ειναι αναγκαιο,διοτι οπως λεει και το ρητο ''οτι αφηνεις σε αφηνει'' Οι αλλαγες οπτικα ειναι ασημαντες.

Ευχαριστουμε παρα πολυ τον τεχνικο μας για την τεραστια συμβολη του,ως προς την τελικη εικονα του φορουμ.

Και κατι αλλο.

Οσοι αντιμετωπιζετε ακομα προβλημα και δεν μπορειτε να γυρισετε στην αρχικη σελιδα,καντε μια διαγραφη στα cookies των τελευταιων 4 εβδομαδων.Στην αρχικη μπορειτε να πατε και πατωντας πανω στο logo.🙂

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, teo_73 said:

image.png.1c9448c46c26b9b846a9bb5fa5d75075.png

Φίλε Θοδωρή σε ευχαριστώ, αλλά εμένα δίπλα από το επεξεργασία δεν υπάρχει η επιλογή "επιλογές"!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 minutes ago, [weathermaniac] said:

Φίλε Θοδωρή σε ευχαριστώ, αλλά εμένα δίπλα από το επεξεργασία δεν υπάρχει η επιλογή "επιλογές"!!

Σορρυ ρε συ Μαικ ξεχασα.Αν θες καντο επεξεργασια,σβηστο και ασε μια τελεια η ενα κομμα μεσα.Η αν θες πες μου να το σβησω εγω.🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, teo_73 said:

Σορρυ ρε συ Μαικ ξεχασα.Αν θες καντο επεξεργασια,σβηστο και ασε μια τελεια η ενα κομμα μεσα.Η αν θες πες μου να το σβησω εγω.🙂

Α, μάλλον παίζει να είναι μόνο επιλογή admin ή Mod από ότι κατάλαβα. Εϊναι ένα μήνυμα που γράφω

"έχει τηνν δυναμική -2 sta 850 να βγάλει, αλλά αν κάνει λογικά θα είμαι Λάρισα εκείνες τις ημέρες..." 

 

Απλά στο ένα έχω κάνει παράθεση τον Σωτήρη, και στο άλλο όχι. Θα σβήσεις αυτό το μήνυμα στο οποίο δεν έκανα την παράθεση. Σε ευχαριστώ!

Τέλος σε κάποια αναβάθμιση μπορείτε να το βάλετε ως επιλογή 😉

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μικρη παρατηρηση που ειδα ως απλος επισκεπτης αφου εκανα εγγραφη και περιμενα αποδοχη. 

Το κουμπι που λεει συνεχιστε ως επισκεπτης γραφει "σθνεχίστε" . Δεν ειναι τιποτα περα απο οπτικο θεμα οποτε εεν επιρρεαζει καθολου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 12/6/2019 at 11:05 ΜΜ, Hlioupolitis98 είπε:

Μικρη παρατηρηση που ειδα ως απλος επισκεπτης αφου εκανα εγγραφη και περιμενα αποδοχη. 

Το κουμπι που λεει συνεχιστε ως επισκεπτης γραφει "σθνεχίστε" . Δεν ειναι τιποτα περα απο οπτικο θεμα οποτε εεν επιρρεαζει καθολου!

Αν δεν κάνω λάθος διορθώθηκε ήδη...ευτυχώς αυτά είναι λεπτομέρειες αλλά ακόμα και αυτά να μας τα λέτε να τα διορθώνουμε....εδώ κάνανε ένα μήνα μετάφραση και πόσα ακόμη στη σελίδα..χρειάστηκε πολύ δουλειά από τα παιδιά.....και οτι χρειαστεί ακόμα θα το κάνουμε για να έχουμε το καλύτερο αποτέλεσμα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 16/6/2019 at 12:07 ΠΜ, sotos*snow είπε:

Αν δεν κάνω λάθος διορθώθηκε ήδη...ευτυχώς αυτά είναι λεπτομέρειες αλλά ακόμα και αυτά να μας τα λέτε να τα διορθώνουμε....εδώ κάνανε ένα μήνα μετάφραση και πόσα ακόμη στη σελίδα..χρειάστηκε πολύ δουλειά από τα παιδιά.....και οτι χρειαστεί ακόμα θα το κάνουμε για να έχουμε το καλύτερο αποτέλεσμα.... 

Το ξερω , απλα οτι παρατηρω το λεω  και θα το λεω να γινεται ολο και καλυτερο!

Ηδη εχει γινει πολυ καλη δουλεια και  κυριως απο πλευρα ταχυτητας και πρακτικοτητας. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μία λεπτομέρεια, δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στον browser. Αν πας ρυθμίσεις λογαριασμού και μετά δεξιά εκεί που λέει ρυθμίσεις ειδοποιήσεων μετά πάλι δεξιά πατάς Enable browser notifications κανονικά πρέπει να σου πετάξει ένα pop-up για να επιτρέπεις τις ειδοποιήσεις αλλά δεν το βγάζει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 23/6/2019 at 1:44 ΜΜ, yiannis_volos είπε:

Μία λεπτομέρεια, δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στον browser. Αν πας ρυθμίσεις λογαριασμού και μετά δεξιά εκεί που λέει ρυθμίσεις ειδοποιήσεων μετά πάλι δεξιά πατάς Enable browser notifications κανονικά πρέπει να σου πετάξει ένα pop-up για να επιτρέπεις τις ειδοποιήσεις αλλά δεν το βγάζει..

Το βλεπουμε Γιαννη και συντομα θα εχεις απαντηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα 👋

Εγιναν καποιες δοκιμες και καποιες αλλαγες στην ειδησεογραφια.Χωριστηκαν σε διεθνεις ειδησεις και ελληνικη επικαιροτητα.Πανω στις αλλαγες το θεμα που ειχε ανοιξει ο Γιωργης (gakhun) με τιτλο διεθνεις ειδησεις,κατεληξε στον Γιωργο τον snowman καθως κατα τη μεταφορα πιαστηκε η πρωτη ειδηση και δε γινοταν με τιποτα να αλλαξει η να διαγραφει μετα.

Το ιδιο εγινε και με το τοπικ του Θωμα ''Ελληνικη και ξενη επικαιροτητα'' που μετονομαστηκε σε Ελληνικη επικαιροτητα με νονο πλεον τον gakhun.Στo πρωτο ποστ δεν υπηρχαν επιλογες. Αυτα τα ολιγα προς αποφυγη τυχων παρεξηγησεων.🙂

image.thumb.png.8737c1e4ceda6b9c37c44ea82cb42b15.png

Στα 2 αυτα τοπικ αναρτουμε την ειδηση,αναλογως απο το αν προερχεται απο την Ελλαδα η το εξωτερικο.Οποιαδηποτε αλλη ειδηση,που εχει να κανει με μετεωρολογικο φαινομενο θα μπαινει στο αναλογο τοπικ των μετεωρολογικων ειδησεων (που συγχωνευτηκε κατα λαθος με τις αναφορες εξωτερικου αλλα θα ξαναγινει) η στις αναφορες εξωτερικου. Οπου νομιζετε οτι ταιριαζει καλυτερα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα έπεσε και το δικό μου κάστρο και άρχισε να κολλάει και σε εμένα το φόρουμ από chrome αυτά. smartphone δεν έχω για  να τεστάρω χεχε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 4/9/2019 at 12:38 ΜΜ, valkaniosagrotis είπε:

Το μόνο που μπορώ να επισημάνω όσο αφορά την λειτουργία του φόρουμ είναι ότι καλό θα ήταν όταν μπαίνει κάποιος σε ένα θέμα να τον βγάζει στην τελευταία απάντηση της τελευταίας σελίδας, ώστε να μην χρειάζονται πολλά σκρολαρισματα κατά την περιήγησή σε ένα θέμα..

Γινεται αυτο απο τη κεντρικη σελιδα.Οπουδηποτε και αν πατησεις σε παει στο τελευταιο μνμ🙂

Εαν παλι εχεις μπει εδω,εχεις 3 επιλογες για το που θες να πας.Screenshot_11.thumb.png.9ebb41a00da4e0f466fa27a89c77031b.png

1.Κλικαροντας πχ το ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ  σε παει στο πρωτο μηνυμα της πρωτης σελιδας.

2.Κλικαροντας τους αριθμους διπλα πας στην αναλογη σελιδα.

3.Κλικαροντας την ωρα που ποσταρε το μελος (πχ 38 λεπτα πριν) σε παει στο τελευταιο ποστ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα θεματα Χειμωνες 2017-2019 σε ηπειρο και ιονια νησια με υψομετρο 0 εως 50 μετρα. και Χειμωνας 2018-2019 θεσσαλονικη μεταφερθηκαν απο τις καιρικες-φυσιολατρικες εικονες στις Αναφορες καιρικων συνθηκων καθως προκειται για ιστορικες αναφορες.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια καλησπερα.Με σκοπο την καλυτερη αναγνωση απο ολους μας, μεταφερθηκαν καποια θεματακια σε καποια αλλα οπου θεωρουμε οτι ταιριαζουν καλυτερα.Συγκεκριμενα...

Οι ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ μενουν μονο με τις αναφορες καθε μηνα,τις αναφορες εξωτερικου,αλλα και τα ενθετα κακοκαιριων.

Η κατηγορια ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΥΕΤΟΥ αλλαξε σε ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ μπαινοντας μεσα εκει,οτιδηποτε εχει να κανει με μετεωρολογικη ειδηση.Μεταφερθηκαν εκει οι Μετεωρολογικες ειδησεις,η παγοκαλυψη,και οι παλιοι χιονιαδες.

Αυτα προς ενημερωση σας,μη τυχον ψαχνεται κατι και δεν το βρισκεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 5/9/2019 at 7:46 ΜΜ, teo_73 είπε:

Τα θεματα Χειμωνες 2017-2019 σε ηπειρο και ιονια νησια με υψομετρο 0 εως 50 μετρα. και Χειμωνας 2018-2019 θεσσαλονικη μεταφερθηκαν απο τις καιρικες-φυσιολατρικες εικονες στις Αναφορες καιρικων συνθηκων καθως προκειται για ιστορικες αναφορες.

 

δεν μου τα εμφανίζει ούτε στον ένα,ούτε στον άλλο φάκελο.

edit:άκυρο,το βρήκα,αλλά στον φάκελο με τα στατιστικά

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, salonikatasos είπε:

δεν μου τα εμφανίζει ούτε στον ένα,ούτε στον άλλο φάκελο.

edit:άκυρο,το βρήκα,αλλά στον φάκελο με τα στατιστικά

Ναι Τάσο τα μεταφέραμε χθες στα στατιστικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ήθελα να προτείνω δύο πράγματα όσον αφορά το μενού θεμάτων του φόρουμ. Πρώτον να μπεί στη γενική θεματολογία ορειβασία κτλ και το ψάρεμα και δεύτερον στο καιρό να μπει θέμα με  web cameras κυρίως online και όχι μόνο όπου θα βλέπουμε καιρικές συνθήκες της περιοχής. Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...