Jump to content
teo_73

Μουσική

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.youtube.com/watch?v=TuAGWggEJdY&list=PLQVy4XYYd3ZA7CKd1ajMWyqeRboCwLh6i&index=24

Black - Everything's Coming Up Roses 1987 (UK Version) Remastered

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έφυγε ο ντράμερ των θρυλικών Τρυπών Γιώργος Τόλιος

Μαζι με τον αδερφό του Πάνο υπήρξαν ταυτόχρονα οι ντράμερ των 2 κορυφαίων ροκ μπαντών της χώρας 

Τρύπες και Ξύλινα Σπαθιά

ο πατέρας τους υπήρξε αρχηγός στα καλά χρόνια της Δόξας Δράμας 

εγω ξεκίνησα να παίζω τύμπανα επηρεασμένος απ τον Γιώργο και φυσικά τις Τρύπες

Αντίο Γιώργο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

Μιλάμε ο Καρβέλας κυριολεκτικά ζωγράφισε εδώ πέρα. Τι να πρωτοσχολιάσεις, τις ινδικές κλίμακες, τις νότες και τα ριφ από τα σιτάρ; Το καθαρά bollywoodιανό bridge συνδυαζόμενο με επικό αμανέ της Βίσση; Χώρια τα μπάσα που κάνουν ένα τσιφτετέλι να ακούγεται εμβατηριακό και επιβλητικό. Εντάξει, η Βίσση φωνάρα, δεν χρειάζεται να λέμε τα αυτονόητα, αλλά πραγματικά ο Καρβέλας εδώ έβγαλε τρελά γούστα.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πιο πάνω τραγούδι το άκουγα μικρός που έλεγε "ο θάνατος διακοπές στο Σαράγιεβο πάει" κι μάλλον κρατούσα πιο πολύ στο μυαλό μου τις διακοπές και το είχα συνδέσει σαν τραγούδι με αυτές. Μετά όταν μεγάλωσα κατάλαβα πραγματικά σε τι αναφέρεται και έπιασα τον εαυτό μου να συγκινείται από το νόημά του... 

 

Κι αυτό το τραγούδι προφητικό, μας το έβαζε επίτηδες ο παππούς όταν πηγαίναμε μέσω της κοιλάδας για μπάνιο το καλοκαίρι...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...