Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να πιστευω σε αλλη μια χειμερινη κατεβασια για τα δυτικα,ειναι αδυνατο να φυγει ετσι με ανομβρια και ηλιοφανεια για εναν+ μηνα και  απο οτι δειχνουν τα μακροπροθεσμα θα εχουμε μια υετοφορα ανοιξη οποτε τα βουνα μας θα διατηρησουν τα πολλα μετρα χιονιου. Το αποθημενο μου τα τελευταια χρονια ειναι να ξαναδω ,οπως παλια, τις λακιες του Σμολικα με χιονουρες ολο το καλοκαιρι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

o αζορ σαν ταση πλεον παγιωθηκε να εχει και την δυναμη και την σωστη θεση για ακομη μια αναβαση.το χατηρι πιστευω θα μας το κανει,τωρα οπως λεει και ο σωτος αγνωστη δυναμικη ...προς το παρον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ ωραια στηνει τον αζορικο το 18αρι του τζιφου..παμε για λεπτυνσει του ατλαντικου χαμηλου σε αυτο το ραν.Εαν κλεισει και απο πισω ο αζορικος μπορει στην δευτερη καρτελα να βγει κατι ενα ςκαλος εικονικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολοκληρωτική τούμπα τζίφου λοιπόν στο 18αρι, φαίνεται μέχρι τις 168 ώρες ότι πλέον έχει παρόμοια λογική με ευρωπαίο. Το παράλληλο εντωμεταξύ βγάζει τόσο ωραίο σενάριο με όλη την Ευρώπη στα μπλε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο μηνα παιδες...Τελειωσε ο μισος μαρτης..Η τουμπα του τζιφου προς παιο ολοκληρωθηκε στο 00ζ.Στην ιδια φιλοσοφια και ο καναδος και ο αγγλος..Το πρωτο δεκαημερο καηκε..Και εφοσον επικρατει το σεναριο του ευρωπαιου μαλλον θα χαθει ολο το πρωτο δεκαπενθημερο..Αυριο ισως κανει ενα περασμα απο βροχη και παπαλα..Τουλαχιστον 8-13 που θα μαι βυτινα θ απολαυσω το ορεινο τοπιο χωρις θεματα..Χιονακι το Μαιναλο θα χει ακομα καργα..Λοιπον την αγαπη μου..Αντε καμια αναφορα αυριο αν βρεξει και μετα τα λεμε σε κανα 15ημερο..Καλο μηνα σε ολους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα καλο μηνα,καιρικο ενδιαφερον φαινεται εδω στα δυτικα μετα το πρωτο δεκαημερο του Μαρτη,αντε υπομονη και ευκαιρια να κοψουμε ξυλα θα τα χρειαστουμε τον Μαρτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλό μήνα σε όλους, ο τζίφος ότι είχε το πήρε πίσω, περιμένουμε για σινιάλο από ευρωπαικό όπως φαίνεται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επισης απο τον μαρτιο που ειναι ο πλεον μεταβατικος και δυσκολοπροβλεψιμος μηνας μην περιμενουμε απο τις 7 και 10 μερες πριν να μας δειχνουν τα ανσμπλ μεσο ορο -2 και -3 που θα σημαινει οτι καπου εκει θα παιξει ψυχρη εισβολη με μεγαλες πιθανοτητες.Θεωρω οτι το να υπαρχει μια ταση για πτωση στις 7 και 10 μερες ειναι ενα σημαδι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το παραλελ στην πολυ προχω ωρες κατι παει να δειξει...οτι θα την βγαλει την διαταξη θεωρω οτι θα την βγαλει καποια στιγμη το δευτερο δεκαημερο το θεμα θα ειναι αν θα ριτζαρει τοσο πολυ και ποσο ψυχος θα καταφερει να φτασει τοσο νοτια...θα δουμε ,ακομη ειναι πολυ νωρις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ότι είναι να γίνει θα γίνει προς τα μέσα και μετά του μήνα αν γίνει κάτι προς το ψυχρό.. γιατί το επόμενο δεκαήμερο τουλάχιστον δεν φαίνεται να ηρεμεί ο Ατλαντικός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, notios_polos said:

παντως εγω απο μερα σε μερα περιμενω καποιο ραν του τζιφου η του παραλελ να δειξει σουπερ διαταξη..

Αλίμονο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΦΟΒΕΡΟΣ,ΚΑΠΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ,ΥΠΕΡΟΧΟΣ καιρός τουλάχιστον μέχρι την καθαρά δευτέρα και βλέπουμε. μακάρι όλος ο χρόνος να ήταν έτσι όπως οι 2 πρώτες μέρες του μάρτη,ήλιος,καλές θερμοκρασίες, ό,τι πρέπει για την τόνωση της ψυχικής υγείας του ανθρώπου. άμα είχαμε και λιγότερο κρύο τα πρωινά θα ήταν ακόμα καλύτερα γιατί ξυπνάς για δουλειά με χειμώνα (3 βαθμούς χθες το ξημέρωμα) και γυρνάς με προχωρημένη άνοιξη (23 βαθμούς χθες το μεσημέρι). βέβαια το επόμενο 10μερο θα συμβάλει να ανέβουν αρκετά και οι ελάχιστες,σιγά σιγά σε διψήφιες τιμές. ευτυχώς τα τελευταία χρόνια έχει εξαφανιστεί το φθινόπωρο και τη θέση του έχει πάρει η άνοιξη που εμφανίζεται 2 φορές το χρόνο πλέον. πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ποιος σιχαίνεται την άνοιξη και αγαπάει το σιχαμένο φθινόπωρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελειωσε ρεεεε...οσο πιο γρηγορα το αποδεχτειτε τοσο πιο ευκολα θα το χωνεψετε...σε 9 μηνες παλι,να ειμαστε καλα,να περιμενουμε τον μεγαλο προσηνεχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN said:

Τελειωσε ρεεεε...οσο πιο γρηγορα το αποδεχτειτε τοσο πιο ευκολα θα το χωνεψετε...σε 9 μηνες παλι,να ειμαστε καλα,να περιμενουμε τον μεγαλο προσηνεχαχαχαχαχα

Και όμως Γιώργο δεν τελείωσε ακόμα..δυστυχώς φυσικά για μένα και τον περισσότερο κόσμο...μέχρι τέλη του μήνα αρχές του άλλου θεωρητικά είναι υπαρκτός ο κίνδυνος καθόδου ψυχρής μάζας ....επίσης και στατιστικά αν το πάρεις πολλές φορές που είχαμε ανάλογο χειμώνα με αρκετές ψυχρές εισβολές σχεδόν πάντα ερχόταν και μία τουλάχιστον και μέσα στον Μάρτη...φυσικά δεν μιλάω για καμιά εισβολή δυνατή οπωσδήποτε..ακόμα και μια εισβολή της τάξης του -5 στα 850 στις 20 Μάρτη θεωρείται ψυχρή εισβολή...κάτι που δεν θέλω να συμβεί πλέον η αίσθηση είναι ότι μπαίνει η άνοιξη ότι έκανε έκανε και αν έρθει κάτι πολύ ψυχρό το ποιο πιθανό είναι μόνο ζημιές να κάνει....άρα με το καλό να μας ξανάρθουν από του χρόνου τον Νοέμβρη και τον Δεκέμβρη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σωτο μου συγγνωμη αλλα ειναι η μοναδικη χρονικη περιοδο μεσα στο χρονο που διαφωνουμε.μεχτι 9 απριλιου για μενα οποιαδηποτε ψυχρη εισβολη ειναι ευπροσδεκτη...και απο τις 9 απριλιου και μετα μπαινω σε φαση καιρικης καταθλιψης μεχρι την 1 σεπτεμβριου που ψυχολογικα παιρνω τα πανω μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σε καιρική κατάθλιψη έχω μπει ήδη εγώ με τα πρώτα 20άρια και βάλε...απλός φέτος που μας έκανε την χάρη εις τριπλούν απλά ξεκουράζομαι ...περιμένω δε και τις καταιγίδες που μου αρέσουν να σκάσουν μύτη κατά τον Μάιο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αχ σωτο πολυ φοβαμαι  οτι φετος μαιος και ειδικα ιουνιος θα μας βγαλουν το λαδι..μακαρι να πεσω εξω.Ειναι πολυ κουραστικου μηνες αυτοι οι δυο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε η άνοιξη εχθές 1η μαρτίου ημερολογιακά και όχι μόνο, τόσο που την σιχαίνομαι αρρώστησα στην κυριολεξία από το κακό μου

πονόλαιμος μύξες πυρετός και όλο το κακό συναπάντημα... 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

περναν τα ραν περναν οι μερες και δεν βγαινει εστω σε μακρινες ωρες ενας εικονικος...εγω το βαζω κατω θα περιμενω μεχρι τελους..9 απριλιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με αυτές τις διατάξεις μόνο δυτικές διατάξεις μπορούν να βγούν με χιόνια από τα 700 και πάνω, και κάψιμο στους ανατολικά της Πίνδου στην αρχή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, [weathermaniac] said:

Με αυτές τις διατάξεις μόνο δυτικές διατάξεις μπορούν να βγούν με χιόνια από τα 700 και πάνω, και κάψιμο στους ανατολικά της Πίνδου στην αρχή

Καπως έτσι έγινε και τον Φεβρουάριο και η συνέχεια ήταν ονειρική! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...