Jump to content
teo_73

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 minutes ago, sakis13 said:

Το gem δυστυχως επιμενει σε πιο νοτια σεναρια στην πρωτη διαταραχη..Ειναι πολυ καλο ομως για την υπολοιπη χωρα στις αμεσως επομενες διαταραχες αλλα πολυ μακρυα..Κοιτα να δεις που παλι στην πρωτη φαση η κρητη θα δει το καλο νερο..Ελεος πια..Δεν το χρειαζεται αλλο νερο..

Δεν νομίζω ρε παιδιά να βγουν αυτά τα σενάρια... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, Άγγελος said:

Δεν νομίζω ρε παιδιά να βγουν αυτά τα σενάρια... 

Μακαρι ρε Αγγελε..Απλα το gem αυτη την περιοδο παει τρενο..Ελπιζω να διαψευστει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

mcenergy_europa_rrr_500_144_201903311200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_156_201903311200_balkan.png

 

κεντρονότια χώρα το χαμηλό και στον ευρωπαίο, θα δούμε αν χάσουμε στα δυτικά το πρώτο χαμηλό από αύριο. Πλάκα πλάκα μόνο το κύριο του τζίφου, επηρεάζει τα δυτικά πλέον στο χαμηλό των 144 ωρών

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σε πρωτη φαση ερχοντε οι βροχες και στο βαθος....χιονια😋...και ναι φετος θα παρει παραταση η χιονοελπιδα περα απο τις 9 απριλιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To καλό είναι ότι είμαστε ακόμα αρκετά μακριά και όλα είναι ρευστά και επιπλέον συνεχίζουν να δείχνουν τα μοντέλα καλές διατάξεις για πιθανές βροχές σε εμάς.....φυσικά δεν μιλάω για λεπτομέρειες από τώρα...απλά γενικά μιλάω όσο πλησιάζουμε χρονικά θα βλέπουμε τι μπορεί να βγει και που...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, notios_polos said:

σε πρωτη φαση ερχοντε οι βροχες και στο βαθος....χιονια😋...και ναι φετος θα παρει παραταση η χιονοελπιδα περα απο τις 9 απριλιου

Καλά κρασιά βαγγέλη κανένα βάθος, ότι θες βλέπεις, κανονικά το ότι χιόνισε καλά φέτος θα έπρπεπε ότι δεν σε χτυπησε η αχιονιά κατακέφαλα, αλλά μάλλον όλα σε χτυπάνε εσένα. Τι να πω μήπως φταίει η ηλικία? δεν ξέρω...

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sotos*snow said:

To καλό είναι ότι είμαστε ακόμα αρκετά μακριά και όλα είναι ρευστά και επιπλέον συνεχίζουν να δείχνουν τα μοντέλα καλές διατάξεις για πιθανές βροχές σε εμάς.....φυσικά δεν μιλάω για λεπτομέρειες από τώρα...απλά γενικά μιλάω όσο πλησιάζουμε χρονικά θα βλέπουμε τι μπορεί να βγει και που...

τι να βγει?φως φαναρι...χαχαχαχα....θα οδηγησει σε νερο ρεκορ οψιμης χιονοπτωσης...αν οχι φετος ,ποτε?...🌨️😋...πλακα πλακα με τετοιο σκανδιναβικοαζορικοσιβηρικο και τετοιο ψυχος διαμεσου ρωσιας δεν θα μου φανει καθολου παραξενο να εχουμε χυρη εισβολη και μαλιστα μεγαλη και ας εχει παει και 12 και 15 απριλιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] said:

mcenergy_europa_rrr_500_144_201903311200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_156_201903311200_balkan.png

 

κεντρονότια χώρα το χαμηλό και στον ευρωπαίο, θα δούμε αν χάσουμε στα δυτικά το πρώτο χαμηλό από αύριο. Πλάκα πλάκα μόνο το κύριο του τζίφου, επηρεάζει τα δυτικά πλέον στο χαμηλό των 144 ωρών

Ετσι ακριβως..Και στην προηγουμενη κακοκαιρια μονο ο τζιφος εδινε τα φαινομενα βορειοτερα και τα μαζεψε κακην κακως 36 ωρες πριν την ελευση της διαταραχης..Οπως και εγινε..Ιδια φαση μυριζομαι..Πελοποννησος,κυκλαδες και κρητη...Και οι υπολοποι απο ψιχουλα μεχρι τιποτα..Ελπιζω σε καθολικη διαψευση..Καλο βραδυ σε ολους!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, [weathermaniac] said:

Καλά κρασιά βαγγέλη κανένα βάθος, ότι θες βλέπεις, κανονικά το ότι χιόνισε καλά φέτος θα έπρπεπε ότι δεν σε χτυπησε η αχιονιά κατακέφαλα, αλλά μάλλον όλα σε χτυπάνε εσένα. Τι να πω μήπως φταίει η ηλικία? δεν ξέρω...

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

δεν βλεπω οτι θελω...-περιπου-..χαχαχα..την προηγουμενη κακοκαιρια μετα την 25 μαρτιου μια χαρα την τσακωσα απλα ειμασταν το αουτσαιντερ στα βορεια και ετσι μειναμε...εδω δεν ειμαστε το αουτασιντερ ειματσε το φαβορι ...ΥΓ ακομη δεν ασχολουμε με βροχες ,καλως να ερθουν βεβαια προς το τελος της εβοδαμαδας και αρχες τις επομενης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos said:

δεν βλεπω οτι θελω...-περιπου-..χαχαχα..την προηγουμενη κακοκαιρια μετα την 25 μαρτιου μια χαρα την τσακωσα απλα ειμασταν το αουτσαιντερ στα βορεια και ετσι μειναμε...εδω δεν ειμαστε το αουτασιντερ ειματσε το φαβορι ...ΥΓ ακομη δεν ασχολουμε με βροχες ,καλως να ερθουν βεβαια προς το τελος της εβοδαμαδας και αρχες τις επομενης

Πάντως μια χαρά δυτική Ευρώπη βγήκε. Πάντως ρε συ, παλιότερα άλλαζαν τόσο πολύ οι δείκτες? Για το ίδιο διάστημα από πολύ θετικός ο ναο έγινε αρνητικός, οπότε έχουμ Αγγλία. Πως έβγαζες συμπέρασμα παλιά? Εμένα μου φαίνονται πιο ασταθείς και από τα μοντέλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 minutes ago, [weathermaniac] said:

Πάντως μια χαρά δυτική Ευρώπη βγήκε. Πάντως ρε συ, παλιότερα άλλαζαν τόσο πολύ οι δείκτες? Για το ίδιο διάστημα από πολύ θετικός ο ναο έγινε αρνητικός, οπότε έχουμ Αγγλία. Πως έβγαζες συμπέρασμα παλιά? Εμένα μου φαίνονται πιο ασταθείς και από τα μοντέλα!

ειναι πολυ ασταθεις εδω και 2 χρονια...το συμπερασμα ειναι κυριως απο ασνμπλ ρε συ και απο πολλα μοντελα συνδιαστικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βγει το παράλληλο η Κρήτη πάει για μεγαλύτερη κακοκαιρία και από αυτή που έριξε το ιστορικό γεφύρι

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

 

 

για να δούμε τι θα μας πουν τα 128αρια. το ούκμο έχει ένα άλλο σενάριο από όλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα 18αρια στα δικά τους σενάρια, δηλαδή κύριο εξαιρετικό, βρέχει όλη την χώρα, παράλληλο κεντράρει πάλι την Κρήτη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακομα χειροτερο το gem..Ακομα καλυτερος ο τζιφος...Αντε να δουμε ποιος θα τουμπαρει..Μαλλον παμε προς φολα..Εαν δεν αλλαξει το gem...Και το ουκμο πολυ μετριο..Οποτε ας προετοιμαζομαστε για τουμπα του γεροτζιφου..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, συνεχίζει κάθε μοντέλο τα δικά του.. ΑΝ υπάρχει κάτι που με απογοητεύει είναι το τζεμ, πραγματικά βρίσκει ασύλληπτο τρόπο για να χαλάσει η υπέροχη συνταγή, άθλιο, μακριά από εμάς!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, [weathermaniac] said:

Καλημέρα, συνεχίζει κάθε μοντέλο τα δικά του.. ΑΝ υπάρχει κάτι που με απογοητεύει είναι το τζεμ, πραγματικά βρίσκει ασύλληπτο τρόπο για να χαλάσει η υπέροχη συνταγή, άθλιο, μακριά από εμάς!!

Μιχαηλ το gem θα βγει...Σταθερο οπως παντα..Δεν θα υπαρξει καν κακοκαιρια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 said:

Μιχαηλ το gem θα βγει...Σταθερο οπως παντα..Δεν θα υπαρξει καν κακοκαιρια..

μου φαίνεται υπερβολικό ρε φίλε, να αποτύχει και ο ευρω[παίος και ο τζίφος και να βγει το τζεμ? Να χάσουμε τέτοια ευκαιρία να αναπληρώσουμε το χαμένο νερό στα δυτικά?? Μου φαίνεται αδύνατο πραγματικά, θα μιλάμε σαν να είσαι μέσα σε λίμνη και να μην μπορείς να πιεις νερό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mα και στην τελευταια διαταραχη τους φαπωσε το gem και τους δυο..Γιατι να μην το ξανακανει...Ξερεις ποσο θελω να αποτυχει ο καναδος...Αλλα δεν το βλεπω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, sakis13 said:

Mα και στην τελευταια διαταραχη τους φαπωσε το gem και τους δυο..Γιατι να μην το ξανακανει...Ξερεις ποσο θελω να αποτυχει ο καναδος...Αλλα δεν το βλεπω..

Τι να πω ρε Σάκη τότε.. Θα δούμε. Τουλάχιστον θα βρέξει σε εσένα καλά, μιας και θα λείπει ο αέρας, αλλά αν βγει το τζεμ,  μόνο στις 96 ώρες θα έχουμε στα δυτικά τις πολυπόθητες βροχές.. Πλάκα πλάκα και το ούκμο μοιάζει με τζεμ, αλλά αυτό στις 96 ώρες δίνει δυνατή διαταραχη οπότε αναπληρώνει το χαμένο νερό του μετά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαηλ με gem παιρνω τα τρια του καραμπελα...Δεν θα βρεξει καν εδω..Μονο στην κρητη..Εχει καιρο ακομα..Αλλα δεν αισιοδοξω καθολου..Και στην προηγουμενη διαταραχη ολοι εταζαν βροχες και καταιγιδες..Αγνοησαν το gem και την επαθαν.Τι να πω φιλαρακι..Εχει γ..θει ο καιρος με αυτη την εμμονη με την κρητη...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, sakis13 said:

Μιχαηλ με gem παιρνω τα τρια του καραμπελα...Δεν θα βρεξει καν εδω..Μονο στην κρητη..Εχει καιρο ακομα..Αλλα δεν αισιοδοξω καθολου..Και στην προηγουμενη διαταραχη ολοι εταζαν βροχες και καταιγιδες..Αγνοησαν το gem και την επαθαν.Τι να πω φιλαρακι..Εχει γ..θει ο καιρος με αυτη την εμμονη με την κρητη...

 

Σοαβαρά? Εγώ πάντως βλέποντας την διάταξη μου φαίνεται αδύνατο να μην έβρεχε καλά.. Τέλος πάντων. Η κρήτη βλέπω να μην υπάρχει σαν νησί στο τέλος, ρουφήχτρα, εμμονή..

 

ο μέσος όροος του τζεμ είναι πολύ καλύτερος όμως προς το παρόν

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ελα μωρε κλαψα.Μια χαρα βροχοπεριοδος ερχεται.

Εσυ να μη μιλας..Ανεβαινω κρυονερι..Καθομαστε στο limit up και μετα μου λεει ο μητσακος..Εχει Αεκ...Μας πουλας για την Κουλα???😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...