Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φωτιά στη βιομηχανική περιοχή στην Πρέβεζα. Ισχυρές πυροσβεστικές δυνάμεις

Πυρκαγιά ξέσπασε πριν από λίγο σε υπαίθριο χώρο στην βιομηχανική περιοχή της Πρέβεζας.

 
Intime News / ΜΠΟΥΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

Intime News / ΜΠΟΥΓΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

SHARE IT

 
Πυρκαγιά ξέσπασε πριν από λίγο σε υπαίθριο χώρο στην βιομηχανική περιοχή της Πρέβεζας.

Στο σημείο επιχειρούν 38 πυροσβέστες με 15 οχήματα 2 αεροσκάφη και 1 ελικόπτερο

Δεν απειλούνται βιομηχανίες ή εργοστάσια



Πηγή: http://www.skai.gr/news/greece/article/409819/fotia-sti-viomihaniki-periohi-stin-preveza-ishures-purosvestikes-dunameis-/#ixzz5unZdQzqh 
Follow us: @skaigr on Twitter | skaigr on Facebook

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μονοπάτια Χόχλιας (ΒΑ Ευρυτανία στα 930-940μ. υψόμετρο)....

Στιγμές 26/7....13 - 25,5οC σήμερα στο χωριό!!

image.thumb.png.aca03be5e0026e48ceded7c2e49a1de1.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ πολύ κυριλέ οι 2 τελευταίες ημέρες κ εντόΣ τσιμέντου πόλης μεγιστες 29.5 χθες κ 32 σήμερα ελάχιστες στους 22 κ ύπνος χωρις αιρκο Ιούλιο μήνα (τελη)

Βιώνουμε ένα τυπικό ελληνικό καλοκαίρι την ώρα που η κεντρική λ δυτική Ευρώπη ξανά καύσωνα για 2η φορά. ...με ιστορικά ρεκόρ να σπάνε. .

Καλό σκ σε όλους ευκαιρία για τα καλύτερα μπάνια της σεζόν πραγματικά σε μια άδεια Αθήνα οι μισοί έφυγαν σήμερα και οι άλλοι μισοί την επόμενη παρακσυεη !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιούλιος μήνας και οι αναφορές μας τα σπάνε....44 σελίδες και αρκετά μεγάλες σε χωρητικότητα....απίστευτο νούμερο!!!

Μελίσσια 21,4οC ελάχιστη θερμοκρασία....πιο ζεστούλα σήμερα, αλλά το βοριαδάκι επιμένει....

Καλό Σ/Κ σε όλους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα ζέστανε για τα καλά 34-36αρια στο νομό κ έχουμε ακόμα. ..

Μάχη βορια κ ψευτοασταθιεας με κάποια σύννεφα να βολτάρουν  

34.3 ζωγράφου για να δούμε τη συνέχεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ υγρασία σήμερα εδώ στην περιοχή και παρότι η μέγιστη τιμή στον σταθμό δεν ξεπέρασε τους 35,3 βαθμούς η αίσθηση της ζέστης το μέγιστο heat index άγγιξε τους 44 βαθμούς!!!! μπόχα έξω...ζεστός αέρας λες και έχουμε καύσωνα...... ευτυχώς το τελευταίο μισάωρο συννέφιασε και λίγο έσπασε την όλη τραγική κατάσταση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλές μέρες βαρετοκαιρίας.. Ζέστη στην Λάρισα, από την επόμενη εβδομάδα θα είμαι Μεσάγκαλα ενώ μέσα στις αρχές ΑΥγούστου είναι πιθανό να πάω ταξιδάκι 3ημερο. ΕΠίσης πολύ φοβάμαι ότι τον Σεπτέμβριο που κλείδωσε ότι θα πάω Αμερική για 12 μέρες, θα κάνει ιστορική ασταθειοκαιρία εδώ πέρα. άουστσ. Ελπίζω να πετύχω κανέναν τυφώνα όπως πέρσι , αλλά είμαι σίγουρος ότι θα έχει καλό καιρό.

 

Πάω να μουφιάσω μια ήπειρο παίδες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ομως ,αν εχεις air condition, αυτες οι τελευταιες μερες στην Αθηνα ειναι οι πιο συμπαθητικες που χω δει.

Αυτό το άδειασμα ,αυτη η χαλαρωση, αυτη η μειωση της κινησης, η ελλειψη στριμωξιδιου, αυτό που βρίσκεις θεση παντού σε μαγαζια που ολη τη χρονια επρεπε ή να κλεισεις ή να κανεις ταμα. Αυτη η περιοδος μεχρι τις 20/8 ειναι η πιο ευκολη να κυκλοφορησεις. Αρκει να χει μελτεμι και οχι καυσωνα  και να χεις αιρ για τα ανυποφορα βραδια

Επεξεργάστηκε από Xionoflorina
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Σήμερα ζέστανε για τα καλά 34-36αρια στο νομό κ έχουμε ακόμα. ..

Μάχη βορια κ ψευτοασταθιεας με κάποια σύννεφα να βολτάρουν  

34.3 ζωγράφου για να δούμε τη συνέχεια 

Οπως εχει πει ενας σοφος οταν εχει >36 η καλυτερη λυση δεν ειναι να πας στην παραλια 7 ωρες και να γίνεις ψητο κοτοπουλο στη ξαπλωστρα. Η λυση ειναι κλειστα κατεβασμενα πατζουρια, το air στους 22 και αναμονη να πεσει ο ηλιος. Το καταλαβα καλα σήμερα που η πλατη μου ειναι λες και με βαλαν στη σχαρα.

Περα απο τη πλακα το μονο προβλημα που χω με το καλοκαιρι εδω ειναι τα βράδια.  Μου φαίνονται ΑΝΥΠΟΦΟΡΑ. Και χωρίς να χει κανει καυσωνα, και χωρις να μενω καρακεντρο. Μου φαίνεται οτι το βραδυ εχει χειροτερη αίσθηση απο τις 15 00 το μεσημερι. Αν δεν παει 03 00-04 00 δεν κοιμαμαι με τίποτα. Ειμαι κακομαθημενος πολύ μαλλον, εχω συνηθισει τα 13-14ρια τοσα χρόνια και δεν κάνω δουλειά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κοντα στους 14 το πρωι εδω λιγο εξω απο Μεγαλοπολη

Αυτες ειναι ανθρώπινες θερμοκρασίες για σοβαρό υπνο το βράδυ. 🤗

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 32,6 η μέγιστη στο χωριό με τον ΒΑ αέρα παρότι εξασθενημένο να φτάνει τα 37km/h .Αύριο λογικά θα χτυπήσουμε κανένα 36αρι αφού μετά το μεσημέρι θα έχουμε ΝΑ και αργότερα ΝΔ .Ολα καλά και ωραία προς το παρόν αλλά πολύ βαρεμάρα . Ουτε αναπτύξεις στα 200km δεν φαίνονται κάθε μέρα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 18.3 αυτήν την ώρα εδώ... Τουλάχιστον τα βράδυα με την αναστροφαρα που βγάζει η περιοχή είναι υπέροχα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! 29 βαθμοί και 49% υγρασία. Ξεπεράσαμε από νωρίς σήμερα  το όριο της αηδίας.Ας φυσήξει και Λίβας  τουλάχιστον να πέσει η υγρασία . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, oldboy332 είπε:

Καλημέρα! 29 βαθμοί και 49% υγρασία. Ξεπεράσαμε από νωρίς σήμερα  το όριο της αηδίας.Ας φυσήξει και Λίβας  τουλάχιστον να πέσει η υγρασία . 

Αηδία το λες αυτό??????? 

Εγώ εδώ ξυπνάω με 28-29  βαθμους και 75-80% υγρασία..... 49% δεν έχω δει ακόμα σαν min τιμή.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αηδία το λες αυτό??????? 

Εγώ εδώ ξυπνάω με 28-29  βαθμους και 75-80% υγρασία..... 49% δεν έχω δει ακόμα σαν min τιμή.... 

Ναι αλλά εγώ δεν περιμένω καταιγίδα το βράδυ 😋.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα εκτεταμένα 40άρια και το 37άρι στην Αθήνα, απορώ που τα είδαν!!!

Επεσαν πολλά κάστρα φέτος....και καιρικά και ανθρώπινα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πράγματι Κώστα έχεις δίκιο ούτε αυτή η θερμή εισβολή ήρθε όπως την περίμεναμε  (ευτυχως) κ τουλάχιστον για σήμερα Κυριακή αποκλείεται να είναι η πιο θερμή ημέρα κλπ...

Φυσιολογικά 34-36αρια μέχρι στιγμής λ ασθενές Β ΒΒΔ αεράκι 

Ζωγράφου 34 νταν η μέγιστη αλλα με 37% υγρασία υπέροχα. ..

Φοβάμαι ότι μας το φυλάει για το άλλο ΣΚ. ..όλη η Ευρώπη κάηκε ία έρθει κ η σειρά μας !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συννεφιαζει κατα διαστηματα,εξαπλωνονται τα συννεφα απο βερμιο,οπου εκει εχει ομιχλες απο τα 1350-1400 υψ περιπου😀.εικονα προς βερμιο πριν 10 λεπτα

 

doObmXO.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αλήθεια είναι ότι σήμερα πίστευα σε 38αρι στον σταθμό της Λάρισας που συνηθίζει αν έχει υψηλότερες Τ [σε περιπτώσεις λίβα συμβαίνει βέβαια κυρίως αυτό όπως είναι λογικό]. Μόλις 35.6 η μέγιστη, αν και μπορώ να πω, πως εχθές το ποδήλατο με έκανε να ιδρώσω αρκετά, καθώς ναι μεν έτρεχα σαν τρελός, αλλά είχε πολύ υγρασία, χοντρικά 55% σχετική υγρασία με 30 βαθμούς εκείνη την ώρα που πήγα. [10 το βράδυ]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...