Jump to content
oasis

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αντε ρε αττικαρα δωσε πονο αυριο...δεν πανα να λενε οτι θελουν τα μοντελα αυριο με το που πατησω το ποδι μου στον σταθμο λαρισης θα ανοιξουν οι ουρανοι.θα την θυμομαστε για καιρο αυτη την καταιγιδαρα.αρκει βεβαια να δω και το βραδυ τιποτα στα νοτια προαστεια και να μην κοιτω τον ουρανο περα απο τον υμμητο...αυριο θα μιλησει η αττικα.ΤΕΛΟΣ😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

βορειοδυτικότερα τα φαινόμενα στο 18αρι, τα αύξησε για δυτική Ελλάδα, τα μείωσε για ανατολική Θεσσαλία και άλλο. κλαψ

 

η διάταξη ακόμα πιο κοντά στον παίο

 

ο τζίφος πήγε προς ευρωπαίο στην Αττική...

 

 

12αρι

Modele GFS - Carte prévisions

 

 

18αρι

Modele GFS - Carte prévisions

 

Η Χαλκίδα στα κόκκινα;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Άγγελος είπε:

Η Χαλκίδα στα κόκκινα;;;;

Κράτα μικρό καλάθι ο παίος δεν δίνει ούτε τα μισά. Ωστόσο θα βρέξει σίγουρα καλά μετά από αρκετό καιρό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Κράτα μικρό καλάθι ο παίος δεν δίνει ούτε τα μισά. Ωστόσο θα βρέξει σίγουρα καλά μετά από αρκετό καιρό

Εννοειται φίλε μου! Είμαι προετοιμασμένος για όλα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης για το μετά να πούμε ότι δεν υπάρχει πουθενά κάποιος καύσωνας, και αν συνεχίσει το κρεσεντο το αποκομμένων ατλαντικών χαμηλών ετοιμαστείτε για νέα λίμνη στα τέλη του μήνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Επίσης για το μετά να πούμε ότι δεν υπάρχει πουθενά κάποιος καύσωνας, και αν συνεχίσει το κρεσεντο το αποκομμένων ατλαντικών χαμηλών ετοιμαστείτε για νέα λίμνη στα τέλη του μήνα

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Βόλο βάζω μαξ 10 χιλιοστά. Μην πω ότι παίζει να μην βρέξει και καθόλου λόγω σάπιου ανατολικού stream..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, dimitris27 είπε:

το χαλασε πολυ στο 00αρι..πετσοκοψε τοον υετο και εξαφανισε το cape.

Εμ..Τα γραφα εδω και μερες...Ο τζιφος ειναι πιο τελειωμενος και απο το τελευταιο πρεζακι της ομονοιας...Οτι γραψουμε απο το απογευμα..Κατι θα ριξει παντως..Εγω εαν δω 5mm θα το γιορτασω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Απ' ότι βλέπω κι εγώ στα πρωινά τα μάζεψε ο τζίφος για Αττική, οπότε τα δυτικά κυρίως του νομού θα ευνοηθούν περισσότερο..... αύτο δε σημαίνει βέβαια ότι και το λεκανοπέδιο δεν θα δεί κάτι, φυσικά όχι κάτι τρελό αλλά ποτέ δε ξέρεις...... είναι κι απρόβλεπτη μερικές φορές η Αττική.... αν ήμουν Αθήνα τώρα, σίγουρα θα μου κακοφαινόταν βέβαια αλλά καλύτερο είναι να ξέρω την αλήθεια παρά να περιμένω πολλά και να μου έρθουν ελάχιστα...... πλέον ο καιρός έχει τον λόγο και οι εκλήξεις είναι πάντοτε καλοδεχούμενες και πιο ωραίες.....

Αντιθέτως για Πύργο βελτιώθηκε ο τζίφος, αυξάνοντας τον υετό για απόψε.... λίγο πολύ εδώ δεν έπαιξαν τα τρελά της Αθήνας, με τα μοντέλα να διαφωνούν τόσο πολύ, τον τζίφο να δίνει πολλά και τον ευρωπαίο κουλουράκι... υετό μου έδιναν όλα τα μοντέλα οπότε περιμένω να δω κάτι εδώ κι ελπίζω και σε καμιά ωραία καταιγίδα, απ' τις απογευματινές κυρίως κι έπειτα ώρες....... θα δείξει λοιπόν... ίσως και να 'μαι τυχερός που είμαι εδώ αυτές τις ημέρες και για χθες, όλη μέρα βαριά συννεφιά και ψιλόβροχο χειμώνας, σίγουρα ήμουν!

Όπως και να 'χει, καλά μας φαινόμενα!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλι μαυρο.

Οποτε παμε για τα επομενα. Τι να τα κανω 2μμ με το ζορι. Ξεφτίλα ο τζιφος . Σναμνησεις χειμωνα ερχονται στο μυαλο μου 2 μερες πριν εξαφανισε ιστορικη διαταξη αττικης...

Το poseidon δινει ενα μηδενικο που σε τοσο χαμηλές ωρες εχει μια βαρυτητα..

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Hlioupolitis98 είπε:

Χαλι μαυρο.

Οποτε παμε για τα επομενα. Τι να τα κανω 2μμ με το ζορι. Ξεφτίλα ο τζιφος . Σναμνησεις χειμωνα ερχονται στο μυαλο μου 2 μερες πριν εξαφανισε ιστορικη διαταξη αττικης...

Το poseidon δινει ενα μηδενικο που σε τοσο χαμηλές ωρες εχει μια βαρυτητα..

Δε πειραζει..Μισιασε η γαμ....νη εποχη...Θα ρθουν τα πραγματικα χαμηλα που αφορουν την περιοχη μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Δε πειραζει..Μισιασε η γαμ....νη εποχη...Θα ρθουν τα πραγματικα χαμηλα που αφορουν την περιοχη μας...

Μα τι να τα κανουμε αυτα... Να χαθουν μερες απο το σιχαμα το καλοκαιρι θελω εγω... Μαυριλα βροχα και οχι 38αρια και μπιχλα....

Καταθλιψη . Και το κακο ειναι οτι δινει μεχρι μια μερα πριν και τα εξαφανιζει. Αυτο με χαλαει. Αν δεν εδινε τιποτα εξαρχης θα ημουν οκ. 

Ελπιζω μονο να αρχισουν να βγαινουν νεες δροσιες γτ δεν παλευεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 12/7/2019 at 8:09 ΜΜ, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ολο και πιο πισω και πιο ψαλιδισμενος ο υετος στα διαγραμματα για Αττικη.Δεν αποκλειεται στο τελος να παρουμε το απολυτο 0.

Απο την Παρασκευη το ειδα το ονειρο ο Τζανετακος.Μαθημενος ο σβερκος πια,δεν χαμπαριαζει.🤪🤪

Υγ.παντως εκπληξεις δεν αποκλειονται για Αθηνα,μικρες διαφοροποιησεις στο ανεμολογικο πεδιο μπορει να δωσουν μεγαλη καταιγιδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το http://wordpress.meteovolos.gr στον κόσμο του. 100mm δίνει για αύριο, χαχαχαχαχα. Παλιότερα τις προγνώσεις στο site τις ανανέωναν χειροκίνητα, τώρα ίσως λόγω περιορισμένου χρόνου έχουν βάλει κάποιο αυτόματο σύστημα που δεν ξέρω από πού παίρνει δεδομένα και δείχνει ότι του κατέβει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 minutes ago, yiannis_volos είπε:

Το http://wordpress.meteovolos.gr στον κόσμο του. 100mm δίνει για αύριο, χαχαχαχαχα. Παλιότερα τις προγνώσεις στο site τις ανανέωναν χειροκίνητα, τώρα ίσως λόγω περιορισμένου χρόνου έχουν βάλει κάποιο αυτόματο σύστημα που δεν ξέρω από πού παίρνει δεδομένα και δείχνει ότι του κατέβει..

Σίγουρα Γιάννη.Εδω δίνει εις τον αιώνα τον άπαντα ισχυρές βροχοπτώσεις.Αν μπορέσω να βρω τον Νταφη του μετεο θα τον ρωτησω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για αλλη μια φορα στο nowcast εδω στην Αττικη...με τα δυτικα του νομου να εχουν τις περισσοτερες πιθανοτητες...!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγες αναπτύξεις θερμικής αστάθειας Καλαμάτα. Εν αναμονή για αυτό που έρχεται με την πολλά υποσχόμενη πύρινη μπάλα δυτικά μας.

http://el.blitzortung.org/live_lightning_maps.php?map=14

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Χαλι μαυρο.

Οποτε παμε για τα επομενα. Τι να τα κανω 2μμ με το ζορι. Ξεφτίλα ο τζιφος . Σναμνησεις χειμωνα ερχονται στο μυαλο μου 2 μερες πριν εξαφανισε ιστορικη διαταξη αττικης...

Το poseidon δινει ενα μηδενικο που σε τοσο χαμηλές ωρες εχει μια βαρυτητα..

.Μια χαρα τα παει υετικα ο νομος της αττικης αυτή την χρονια.Να μην ειμαστε και παραπονεμενοι ε?.Μεσα ιουλιου  εχουμε  ακομα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...