Jump to content
Κώστας.

Αναφορές εξωτερικού - Weather reports all over the world

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν κινδυνευουμε δυστυχως τοσο απο την κλιματικη αλλαγη οσο απο τα αδηφαγα μεσα ενημερωσηις που και αυτο ακομα το θεμα το εχουν εμπορευματοποιηση απο καθε πλευρα..ο καθε ασχετος με τον καιρο...που γουσταρει μονο καλοκαιρι...μεταμορφωνεται τωρα σε κατηγορο της ρυπογονας βιομηχανιας και τεχνολογιας....την στιγμη που ο ιδιος σαν αδηφαγο προβατο....θελει να καταναλωνει συνεχεια πραγματα που πολλες φορες του ειναι απλα αχρειαστα...αλλα τονωνουν τον ακρατο εγωισμο του...μην μας δουλευουν λοιπον και μην το παιζουν κλεουσες χαροκαμενες χηρες....ανθρωποι που δεν ξερουν να ξεχωριζουν την Δυση απο την Ανατολη....ας ασχολουνται με οτηδηποτε αλλο εκτος απο τα καιρικα...

Επεξεργάστηκε από gthomasandros
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Screenshot_20190726-222605_Chrome.jpg.2a39917ca8f6b2fa96c0401d2658ffe8.jpgScreenshot_20190726-222613_Chrome.jpg.c2d04c826fdcb7a3acd9e8e196532bc4.jpg

Πρώτον έντονη ζέστη το λες, καύσωνας όμως δεν υφίσταται για το επόμενο 3ημερο στη χώρα μας... και δεύτερον, αλλού μετακομίζει, αλλού κατευθύνεται..... χαχαχα τελικά που πάει αυτός ο καύσωνας βρε παιδιά ??🤪

Εμένα μου φαίνεται αξιοσημείωτο αυτό που γίνεται στη κεντροδυτική Ευρώπη φέτος και ιδιαίτερα στη Γαλλία! Κι αυτό ήταν καύσωνας.... είχανε καύσωνες πραγματικούς με πάνω από +10 βαθμούς στα 850 hPa απ' τον μέσο όρο!

Τώρα για τη Γροιλανδία είδα δυο διαγράμματα συγκριτικά, αυτό του Nuuk, πρωτεύουσας της χώρας στα νοτιοδυτικά, και ιδιαίτερα αυτό του Tasiilaq στα νοτιοανατολικά, απέναντι της Ισλανδίας... τίποτα δεν έχει κλειδώσει ακόμη και σίγουρα με +5 βαθμούς απ' τα κλιματικά εκεί, δεν το λες και καύσωνα! Εκτός αν φτάσει +10 απ' τα κλιματικά, τότε το λες... το μόνο σίγουρο ότι η άνοδος της θερμοκρασίας εκεί, πάνω απ' τα κλιματικά και ειδικά εάν έχει διάρκεια και τέτοια εποχή, δεν είναι κάτι καλό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν σε πιάσει στεναχώρια,  μια χαρά το παθαινεις το εμφραγμα.  Δεν εννοω ότι το κρύο ως ψύχος με έκανε έμφραγμα. 

Αλλά απ το πρωί θέλω να διαολοστειλω και να κλωστησω στα μουτρα οτιδήποτε μου μιλάει και με πλησιαζει, απ τα νευρα μου για τη βροχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, notios_polos είπε:

Τι ωραία!!!!τι τέλειο άκουσμα έχει αυτό το..τσουρ τσουρ...της βροχης

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το ψιλοβαριέμαι το τσουρ τσουρ, αλλά είναι ιδανικό για ύπνο. Ωστόσο θέλω επιτέλους να κινδυνέψει η ζωή μου από τον καιρό. Μόνο έτσι θα έχει πλάκα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Τη κάτσαμε τη βάρκα.

ανταλλάσσουμε τοποθεσίες?? και εγω την έκατσα...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...