Jump to content
Κώστας.

Παππουτσια

Πόσα ζευγάρια παπούτσια έχετε χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά, πρόχειρα, αθλητικά, επίσημα.   

17 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσα ζευγάρια παπούτσια έχετε χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά, πρόχειρα, αθλητικά, επίσημα;

    • 2
      2
    • 3-4-5
      8
    • 6-7-8-9-10
      5
    • 10-11-12-13-14-15
      0
    • Πανω απο 15
      2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε που να φανεί το θέμα. Εγώ έχω 4 ζευγάρια τώρα, αλλά μέχρι προχθές είχα 3. Γενικά αποφεύγω να αγοράζω ρούχα και παπούτσια γιατί μου είναι αγκαρία. Και εν με ενδιαφέρει να έχω πολλά παπούτσια. μάλιστα τα 2 ζευγάρια τα φορά πάνω από 300 μέρες τον χρόνο, Βασικά κάντο 350,  μιας και τα μποτίνια τα βάζω  μόνο σε χιονιάδες τα επίσημα τα έβαλα στην κυριολεξία για 2 ώρες φέτος 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 7/31/2019 at 3:41 PM, [weathermaniac] said:

ε που να φανεί το θέμα. Εγώ έχω 4 ζευγάρια τώρα, αλλά μέχρι προχθές είχα 3. Γενικά αποφεύγω να αγοράζω ρούχα και παπούτσια γιατί μου είναι αγκαρία. Και εν με ενδιαφέρει να έχω πολλά παπούτσια. μάλιστα τα 2 ζευγάρια τα φορά πάνω από 300 μέρες τον χρόνο, Βασικά κάντο 350,  μιας και τα μποτίνια τα βάζω  μόνο σε χιονιάδες τα επίσημα τα έβαλα στην κυριολεξία για 2 ώρες φέτος 

Κι εγώ έχω μόνο δύο ζευγάρια και με είπαν ότι το σύνηθες είναι γύρω στα 10 ζευγάρια. Και δεν το πιστεύω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 έχω. για καθημερινά έχω 7, για μπάσκετ άλλα 2 και τέλος 1 σε πιο καλό. Έχει τύχει περίοδος που είχα και περισσότερα γιατί είχα 4-5 μπασκετικά. στα καθημερινά είμαι σταθερά στα 7 εδώ και χρόνια πάντως. 1 για κάθε μέρα για να έχω και ποικιλία στους συνδυασμούς χρωμάτων με τα ρούχα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 hours ago, salonikatasos said:

10 έχω. για καθημερινά έχω 7, για μπάσκετ άλλα 2 και τέλος 1 σε πιο καλό. Έχει τύχει περίοδος που είχα και περισσότερα γιατί είχα 4-5 μπασκετικά. στα καθημερινά είμαι σταθερά στα 7 εδώ και χρόνια πάντως. 1 για κάθε μέρα για να έχω και ποικιλία στους συνδυασμούς χρωμάτων με τα ρούχα χαχα

10; μη χειρότερα. Πολυεξοδος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 7/8/2019 at 8:27 ΠΜ, salonikatasos είπε:

10 έχω. για καθημερινά έχω 7, για μπάσκετ άλλα 2 και τέλος 1 σε πιο καλό. Έχει τύχει περίοδος που είχα και περισσότερα γιατί είχα 4-5 μπασκετικά. στα καθημερινά είμαι σταθερά στα 7 εδώ και χρόνια πάντως. 1 για κάθε μέρα για να έχω και ποικιλία στους συνδυασμούς χρωμάτων με τα ρούχα χαχα

10 παπούτσια θα έχω και εγώ συνολικά χρησιμοποιήσει στην ζωή μου από τώρα μέχρι 30 χρόνια μπροστά χαχαχα.

 

το ίδιο ισχύει και με τα ρούχα μου. Καταρχάς δεν έχω βερμουδες, ούτε καλοκαιρνές κάλτσες. Στις εποχές του χρόνου, τα πάντα από την μέση μ και κάτω είναι ίδια τόσο τοκαλοκαίρι όσο και τον χειμώνα. Μόνο το πάχος των μπλουζών αλλάζει και φυσικά η ύπαρξη και το πάχος του μπουφάν.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 hours ago, [weathermaniac] said:

10 παπούτσια θα έχω και εγώ συνολικά χρησιμοποιήσει στην ζωή μου από τώρα μέχρι 30 χρόνια μπροστά χαχαχα.

 

το ίδιο ισχύει και με τα ρούχα μου. Καταρχάς δεν έχω βερμουδες, ούτε καλοκαιρνές κάλτσες. Στις εποχές του χρόνου, τα πάντα από την μέση μ και κάτω είναι ίδια τόσο τοκαλοκαίρι όσο και τον χειμώνα. Μόνο το πάχος των μπλουζών αλλάζει και φυσικά η ύπαρξη και το πάχος του μπουφάν.

Συμμαζέψου γιατί δε θα σε πάρει καμία.  Χαχαχα. 

Τι θα πει δεν έχεις βερμουδες; 

Όταν ήμουν γιατρός στο στρατό στον Έβρο, έρχεται μια μέρα στο Στεπ  ένας μόνιμος και μου λέει. Γιατρέ έχω λίγο φαγούρα στα γεννητικά μου όργανα. Λέω για να δω.  

Και τι να δω. Κοκκινίλα μύκητες παντού, ως κατω στα μπούτια σχεδόν στα γόνατα.

Λέω. Ελεοοος. Από ποιο βουνό κατέβηκες.  

 

Κανόνισε ν αναψεις κι εσυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Κώστας. είπε:

Συμμαζέψου γιατί δε θα σε πάρει καμία.  Χαχαχα. 

Τι θα πει δεν έχεις βερμουδες; 

Όταν ήμουν γιατρός στο στρατό στον Έβρο, έρχεται μια μέρα στο Στεπ  ένας μόνιμος και μου λέει. Γιατρέ έχω λίγο φαγούρα στα γεννητικά μου όργανα. Λέω για να δω.  

Και τι να δω. Κοκκινίλα μύκητες παντού, ως κατω στα μπούτια σχεδόν στα γόνατα.

Λέω. Ελεοοος. Από ποιο βουνό κατέβηκες.  

 

Κανόνισε ν αναψεις κι εσυ.

το ξέρω ότι σε κούφανα αλλά θα σε κουφάνω και άλλο. ΣΤο καύσωνα με 45.5 της Λάρισας φορούσα μακρί παντελόνι και κάλτσες στο σπίτι μου. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εκτός αυτού γενικά θεωρώ και τις βερμούδες χάλια και άσχημα παντελόνια, και σταμάτησα να φοράω από το γυμνάσιο. Τις θεωρώ λίγο παιδικές και δεν νοείται να φοράω βερμούδα σε τέτοια ηλικία

 

Καλτσες κι εγω φοράω, αλλά όχι να μη φοράω βερμούδα. Θέλω αέρα.

 

 

Εγώ δεν νιώθω και καμία τρομερή διαφορά πάντως. Και με το ποδήλατο στις 40αρες 50αρες 60αρες βόλτες μέσα στον καύσωνα μια μακριά φόρμα φοράω.Και δεν με τσιμπάνε κουνούπια έτσι

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, [weathermaniac] said:

Και εκτός αυτού γενικά θεωρώ και τις βερμούδες χάλια και άσχημα παντελόνια, και σταμάτησα να φοράω από το γυμνάσιο. Τις θεωρώ λίγο παιδικές και δεν νοείται να φοράω βερμούδα σε τέτοια ηλικία

 

 

 

Εγώ δεν νιώθω και καμία τρομερή διαφορά πάντως. Και με το ποδήλατο στις 40αρες 50αρες 60αρες βόλτες μέσα στον καύσωνα μια μακριά φόρμα φοράω.Και δεν με τσιμπάνε κουνούπια έτσι

Εξαρτάται απ τη βερμούδα. Αν φορας τη λαχανί βερμούδα,  και τη βερμουδα με το ιδιο χρωμα με τις τεντες που εχετε στο μπαλκονι, Ναι. Έχει βερμούδες πολυ ωραίες, υφασμάτινες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Κώστας. είπε:

Εξαρτάται απ τη βερμούδα. Αν φορας τη λαχανί βερμούδα,  και τη βερμουδα με το ιδιο χρωμα με τις τεντες που εχετε στο μπαλκονι, Ναι. Έχει βερμούδες πολυ ωραίες, υφασμάτινες. 

λαχανί? μπλιάχχχχ Βέβαια ακόμα και οι πιο καλές βερμούδες τύπου τζιν δεν μου αρέσουν.Φαντάζομαι ότι έτσι είμαι απλά. Και πάλι καλά που δεν με ζεσταίνουν τα μακριά παντελόνια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ έχω δυο ζευγάρια all star, ένα ζευγάρι μποτάκια χειμωνιάτικα κι ένα ζευγάρι πιο επίσημο........ κι ένα ζευγάρι asics για να μη ξεχάσω... αυτά από παππούτσια....

Τώρα βερμούδες κι εγώ φορώ το καλοκαίρι, με μακρυ παντελόνι καλοκαίρι ναι αλλά είναι δύσκολο και γενικά το αποφεύγω εάν πιάσουν για τα καλά οι ζέστες......

 

Μιχάλη τι να σου πω? Με κούφανες κι εμένα η αλήθεια είναι αλλά σίγουρα δεν είσαι ο μόνος χαχαχα!! Ισχύει ότι οι Άραβες και παρ' ότι φοράνε μακριά στη καυτή έρημο, προφυλάσονται καλύτερα απ' τον ήλιο και τη ζέστη σε σχέση με εμάς, στη μεσογειακή Ελλάδα..... ή λάθος μου 'χουν πει....?

Όσο για τα κουνούπια δε χρειάζεται να φορώ μακρύ το καλοκαίρι, μιας και με απεχθάνονται για κάποιον λόγο... με σιχαίνονται βασικά, ούτε να βλέπουν δε θέλουν..... τα ακούω μόνο, να με τσιμπήσουν είναι και μερικοί ήρωες μια στο τόσο... γενικά δύσκολα...... το ίδιο να ξέρεις ισχύει και με τις ιώσεις... κι αυτές γενικά με αποφεύγουν..... αν δε τη γλιτώσω, θα είμαι ο τελευταίος που θα πέσει 1 στις 3.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βερμουδες εχω περισσοτερες απο παντελονια γιατι τις φοραω απο μαρτη μεχρι και οκτωβρη. 8 μηνες συνολικα. Τα ιδια με κοντομανικα και φουτερ-μακρυμανικα. Το χειμωνα οταν βγαινω βραδυ με κοντομανικο βγαινω και μπουφαν απλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσκόπηση κι αυτή! Χαχα!

Λοιπόν, έχω ένα ζευγάρι για καλά, δύο για τρέξιμο+δύο για μπάσκετ (αυτά τα 2+2 φορώ κι έξω αρκετές φορές) κι ακόμη δύο καβάντζα για τρέξιμο,για το μέλλον...! Αυτά τα τελευταία μαζί με το ένα ζευγάρι που χρησιμοποιώ τώρα για τρέξιμο, είναι ίδια μάρκα και μοντέλο και είναι τα παπούτσια που μου ταίριαξαν καταπληκτικά και κατά συνέπεια, τα καλύτερα που είχα ποτέ!

Επεξεργάστηκε από Limnostorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 Σαμπο εχω.

1 για καλο (εξοδους γαμους κτλ...)

ΣÏεÏική εικÏνα

 

1 για σπορ

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± ÏαμÏο

1 για τη δουλεια

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± ÏαμÏο

1 για τη παραλια

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± ÏαμÏο

Kαι 1 για οταν το στρωνει πολυ στο Περαμα...Ενταξει δε βρηκα το χρωμα που ηθελα.

ΣÏεÏική εικÏνα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 πέδιλα και γενικώς καλοκαιρινά παπούτσια και χειμωνιάτικα γύρω στα 20 γιατί από εδώ και πέρα θα ψωνίσω τα καινούρια 1 μπότες 1 μποτάκια 1 ζευγάρι sneaker ή και 2 γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω ποια μου αρέσουν περισσότερο και γόβες. Γιατί να το κρύψομεν άλλωστε είναι η αδυναμία μου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Εμ και εσύ πόσα παπούτσια....πφφφ Μην ρωτήσεις πόσες τσάντες σε δημοσκόπηση γιατί θα ξεραθείς από γελιο εσύ και οι υπόλοιποι γιατί μια ποτέ δεν είναι αρκετές.....😂😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...