Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο δευτερο κυμα καυσωνα ο τζιφος βγαζει θερμοκρασιες +30c σε αρκετες περιοχες την κεντρονοτιας χωρας!Βεβαια ειναι στις 250ωρες.....

οσο αναφορα το πρωτο κυμα σαν να ανεβασε τις Τ μου φαινεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμφανίστηκε και ο Τάσος ...σαν τα σαλιγκαρια της ζέστης.🤣...παμε για 2 διήμερα με Μπακ το Μπακ καύσωνες.σιγα τα ωα...και κάτσε να δούμε γιατί είμαστε στο καυσωνικο όριο τουλάχιστον στα βόρεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα το 2007 μονο πριν 2 χρονια     28/6 -2/7/2017 ειχε τετοιες θερμοκρασίες στα 850(Μοιρες 45,9 Λαρισα 45,5 Φιλαδελφεια 45,4 Ελευσινα 45,2, Λαμια 44,8) Το 2012 δεν ειχε μεγάλους καυσωνες απλα ειχε ακραια διαρκεια και συνεχόμενα 37-38 ολο το καλοκαίρι 

Επεξεργάστηκε από Xionoflorina
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ότι δεν έπρεπε να γίνει στους χάρτες εγινε... σκ@τ@.. Ελπίζω τουλάχιστον να είναι μόνο διήμερο όπως την άλλη φορά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βγάζει και λίβα το Σάββατο.  θα είμαι μεσάγκαλα βέβαια, αλλά η λάρισα πάει ολοταχώς για 45αρι με αυτά τα δεδομένα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

βγάζει και λίβα το Σάββατο.  θα είμαι μεσάγκαλα βέβαια, αλλά η λάρισα πάει ολοταχώς για 45αρι με αυτά τα δεδομένα..

Θα εχουμε θεματα αττικη... Ειμαι 100% σιγουρος οτι με τους βδ-δ ανεμους θα βαλουν φωτιες αφου παντα ψαχνουν ευκαιριες σαν αυτη...... Με τετοια ζεστη και ανεμους δεν βλεπω να την γλιτωνουμε...

 

Να ερθει το φθινόπωρο να ηρεμισουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

Θα εχουμε θεματα αττικη... Ειμαι 100% σιγουρος οτι με τους βδ-δ ανεμους θα βαλουν φωτιες αφου παντα ψαχνουν ευκαιριες σαν αυτη...... Με τετοια ζεστη και ανεμους δεν βλεπω να την γλιτωνουμε...

 

Να ερθει το φθινόπωρο να ηρεμισουμε 

αυτό είναι δεδομένο.. οι εμπρηστές θα υπάρχουν όπως πάντα, και απο΄εκεί και πέρα όλα στο έλεος του καιρού. Πάλι καλά θα λείπω για 2 εβδομάδες. δεν μπορώ να βλέπω τέτοιους χάρτες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλύτερος θα βγει ο τζίφος, αλλά πλέον, υπάρχουν κάποια πράγματα που έχουν κλειδώσει ανεπιστρεπτί...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ορίστε μπουνιά έφαγε ο συνεχόμενος καύσωνας στο 6αρι. Είμαστε τόσο κοντά ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΟΡΙΟ στο να έρθει ένας καύσωνας 2 ημερών και μετά να έρθει λίμνη, Ή να έρθει το απόλυτο κάψιμο.. Για να σας πω τι θέλουμε και γιατί είναι στο όριο . Θέλουμε στις 48 ώρες το ατλαντικό χαμηλάκι και η πιο ψυχρή λίμνη να ενωθούν, και να μην διαχωριστούν. ή αν διαχωριστούνε να γίνει όσο πιο αργά γίνεται. Έτσι η αλυσίδα των γεγονότων θα μας σώσεις από το καυτό θηρίο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

ορίστε μπουνιά έφαγε ο συνεχόμενος καύσωνας στο 6αρι. Είμαστε τόσο κοντά ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΟΡΙΟ στο να έρθει ένας καύσωνας 2 ημερών και μετά να έρθει λίμνη, Ή να έρθει το απόλυτο κάψιμο.. Για να σας πω τι θέλουμε και γιατί είναι στο όριο . Θέλουμε στις 48 ώρες το ατλαντικό χαμηλάκι και η πιο ψυχρή λίμνη να ενωθούν, και να μην διαχωριστούν. ή αν διαχωριστούνε να γίνει όσο πιο αργά γίνεται. Έτσι η αλυσίδα των γεγονότων θα μας σώσεις από το καυτό θηρίο...

Μια θρυλικη ημερομηνία για επικινδυνα φαινομενα στα Κεντροβορεια ειναι στη γιορτή μου. 5-7 Αυγουστου εκει. Λες μετα το καψιμο ΠΣΚ να κατεβει κατι εκεινες τις μερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Xionoflorina είπε:

Μια θρυλικη ημερομηνία για επικινδυνα φαινομενα στα Κεντροβορεια ειναι στη γιορτή μου. 5-7 Αυγουστου εκει. Λες μετα το καψιμο ΠΣΚ να κατεβει κατι εκεινες τις μερες

Αν επικρατήσει το σνεάριο αυτό ποου μόνο δύσκολο δεν είναι, τότε αυτό που είχε να γίνει μετά από 35 χρόνια στην Χαλκιδική θα ξαναγίνει μέσα σε 3 εβδομάδες. Να είσαι σίγουρος.  Και σε κάθε περίπτωση ο καύσωνας αυτός μόνο με έναν τρόπο θα φύγει. Με τρελά φαινόμενα στα βόρεια.. Τα 12αρια είναι πάρα πολύ σημαντικά. Η μεταβλητή που λέω βρίσκεται ήδη στον ατλαντικό. Αν κάνει το βήμα που θέλω δεν υπάρχει γυρισμός, και οι πολέμιοι του καύσωνα σωθήκαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ορίστε ποιος είναι ο στόχος προκειμένου να αποφύγουμε την διάρκεια. Κοιτάξτε τι πρέπει ΝΑ γίνει στον ΑΤλαντικό

 

arpegeeur-0-72.png?6

 

και τι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

gfs-0-78.png?0

 

καλύτερος ο μέσος όρος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως είπε και ο Μιχαήλ είμαστε στο όριο.οποτε ας αφήσουμε τα καντήλια στην θέση τους...χαχαχα.Ακομη και ο σχεδόν κλειδωμένος διήμερος καύσωνας μπορεί να βγει τελικά ακόμη πιο ανίσχυρος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, notios_polos είπε:

Όπως είπε και ο Μιχαήλ είμαστε στο όριο.οποτε ας αφήσουμε τα καντήλια στην θέση τους...χαχαχα.Ακομη και ο σχεδόν κλειδωμένος διήμερος καύσωνας μπορεί να βγει τελικά ακόμη πιο ανίσχυρος.

Βαγγελη επειδή μου αρέσει να σε πειράζω. Σε παρακαλώ πες μου για ποιον λόγο θέλω έτσι το ατλαντικό χαμηλό. Σε παρακαλώ πες μου να θυμηθούμετα παλιά ωραία μέσα στον χειμώνα😂

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Βαγγελη επειδή μου αρέσει να σε πειράζω. Σε παρακαλώ πες μου για ποιον λόγο θέλω έτσι το ατλαντικό χαμηλό. Σε παρακαλώ πες μου να θυμηθούμετα παλιά ωραία μέσα στον χειμώνα😂

Χαχαχα...καθαρόαιμο σχολιασμό χαρτών κατσκσλοκαιρο από μένα δηλαδή.Νεα ήθη και έθιμα..😂...να υποθέσω ότι το θες ενωμένο και σφιχτό το Ατλαντικό χαμηλό έτσι ώστε να μείνει όσο το δυνατόν πιο βόρεια και να.βρει χώρο ο αζορικος να εκτονωθεί στην πορεία λίγο πιο βόρεια και κατά συνέπεια και το άλλο χαμηλό της Μάγχης να πιεστεί και αυτό σε λίγο πιο νότια πορεία αμέσως μετά τον διήμερο καύσωνα.Κατι τέτοιο έχεις στο μυαλό σου?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...