Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην προοπτική τώρα μακάρι να βγει ο παιος.Εχει πιο πολλά νερά και σε πιο πολλές περιοχές.μετα απ' αυτό καλό οκτωβριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλάχιστον βροχές μπορεί να μην έχουμε και γενικά κακοκαιρία φθινοπωρινή αλλά η θερμοκρασία θα πέσει...θα φύγει αυτό το σίχαμα αυτό το βράσιμο.....λογικά τόσο εύκολα 32-33άρια και βάλε δεν θα ξαναπιάσουμε και όσο περνάει ο καιρός οι ώρες με θερμοκρασίες σε αυτές τις τιμές θα μειώνονται....άλλο 7-8 ώρες με θερμοκρασίες άνω των 30 και άλλο 3-4...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Diagramme GEFS

από το 18αρι. έχει κορδονιάσει σε 500 και 850 για 15 μέρες μπροστά λες και είμαστε ιούλιο. ο σεπτέμβρης καίγεται φυσικά όπως ήταν γνωστό εδώ και μέρες.ίσως κάνει καμιά μπόρα για 1-2 ώρες την πέμπτη το βράδυ,πολύ σύντομα πράγματα βέβαια. επόμενος στόχος το καλοκαιράκι του αγίου δημητρίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα και το 00. Σε λάθος χώρα ζούμε πραγματικά. 5 μήνες καλοκαίρι, 3 μήνες φθινόπωρο και 1 βδομάδα Χειμώνα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα μετά από καιρό αφού καλοκαίρι εμείς δουλεύουμε τώρα που χαλαρώνουμε ξανά στις επάλξεις από Πέμπτη βλεπω θα θυμίσει λίγο φθινόπωρο αλλά από βροχές μέχρι Οκτώβριο τίποτα ναδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περικοπές μεγάλες από τον παιο και υποταγή στον τζιφο .Το έντονο πέρασμα έγινε μικρό ψεκασμα.Ας ψεκάσουμε τουλάχιστον γιατί το κόβω να την βγάζουμε με νεροπιστολα.Το φθινόπωρο μετά απ' αυτό το μικρό διάλειμμα θα συνεχίσει να αγνοείται και ο Σεπτέμβριος διεκδικεί πλέον επ αξία το βραβείο του πιο σιχαμερου μήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, notios_polos είπε:

Περικοπές μεγάλες από τον παιο και υποταγή στον τζιφο .Το έντονο πέρασμα έγινε μικρό ψεκασμα.Ας ψεκάσουμε τουλάχιστον γιατί το κόβω να την βγάζουμε με νεροπιστολα.Το φθινόπωρο μετά απ' αυτό το μικρό διάλειμμα θα συνεχίσει να αγνοείται και ο Σεπτέμβριος διεκδικεί πλέον επ αξία το βραβείο του πιο σιχαμερου μήνα.

Έτσι είναι όντως. Μου φαίνεται ο Σεπτέμβρης θα γίνει ο χειρότερος μήνας + την εξεταστική που έχω στη σχολή θα τον κάνει μισητό. Μου φαίνεται ο Οκτώβρης θα είναι πλέον ο αγαπημένος μου μήνας. Όταν θα έχει τελειώσει η εξεταστική και γενικά θα έχει δροσίσει. Όχι απαραίτητα βροχές (δεν τις θέλω ούτε να τις δω τις βροχές) αλλά έστω όχι αυτό το καμίνι που επικρατεί τώρα. Και να φανταστείς ο Σεπτέμβρης είναι ο μήνας των γενεθλίων μου. Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι ο αγαπημένος μου κι όμως δεν είναι.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 minutes ago, Magesnow είπε:

Καλησπέρα μετά από καιρό αφού καλοκαίρι εμείς δουλεύουμε τώρα που χαλαρώνουμε ξανά στις επάλξεις από Πέμπτη βλεπω θα θυμίσει λίγο φθινόπωρο αλλά από βροχές μέχρι Οκτώβριο τίποτα ναδα

Πολύ φοβάμαι ότι ο Οκτώβρης θα πληρώσει τα σπασμένα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν κοιτάτε παίο και περιμένετε πλημμύρες και χιονιάδες αυτά θα συμβαίνουν πάντα.

εντωμεταξύ σύμφωνα με τον τζίφο το καλοκαίρι δεν έχει πει την τελευταία του λέξη ακόμα. και όταν λέω καλοκαίρι,εννοώ καύσωνα που λόγω εποχής και μόνο δεν θα έδινε 28+ στα 850. θα έδινε όμως εύκολα κοντά στους 40 σε κλασσικές περιοχές,έστω και με τίμια 22αρια και 23αρια στα 850 με αυτή τη διάταξη και τους ανέμους που θα έφερνε

gfs-0-240.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα πράγμα που έμαθα και ακολουθώ πιστα τόσα χρόνια σ αυτό το χόμπι είναι..το next stop...και αφού πάρουμε ότι είναι να πάρουμε απ' αυτό το 3ημερο η επόμενη στάση ελπιδας θα είναι στις 27με 30 Σεπτεμβρίου κι ας ποσταρει ο Τάσος πιο πάνω αυτό το άκυρο κύριο του τζιφου.τα ανδμπλ του το δείχνουν αυτό όπως και του παιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πντως η λαρισα την πεμπτη μαι με μεγαλο μερος της θεσσαλιας ετοιμαζεται για εντυπωσικη καταιγίδα. Προτιμουσα να δω την κατσογιδα αι ας μην πηγαινα αμερικη. Ακομα και εδω εχσι καθε μεραηλιο την κολογκαντεμια μου μεσα... τελη σεπτεμριου η επομεν πιθσνη μουφα.....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Πντως η λαρισα την πεμπτη μαι με μεγαλο μερος της θεσσαλιας ετοιμαζεται για εντυπωσικη καταιγίδα. Προτιμουσα να δω την κατσογιδα αι ας μην πηγαινα αμερικη. Ακομα και εδω εχσι καθε μεραηλιο την κολογκαντεμια μου μεσα... τελη σεπτεμριου η επομεν πιθσνη μουφα.....

Ποτέ γυρνάς από Αμερική;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο παιος ξανάγινε πολύ λαρτζ και ταζει ξανά πολλά χιλιοστά και ένα ενδιαφέρον βράδυ Πέμπτης.Ο τζιφος πολύ λιγότερα σταθερά αλλά τ αύξησε και αυτός στο 18αρι.να δούμε μια βροχή της προκοπής επιτέλους,έχουμε ξεχάσει πως είναι να βρεχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 minutes ago, WEATHER-FUN είπε:

Ποτέ γυρνάς από Αμερική;;;

24 του μηνα φιλε. Βλεπω αρκετα διαφορετικα σεναρια αλλά η λογικη μου αρεσει. Να δουμε ομως τι θα βγει την πεμπτη.  Ελπιζω οποιος μπορεσει να βγαλει φωτο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλάχιστον θα πέσει η Τ σε εμάς εδώ... είναι μια αρχή! Ανυπομονώ γι' αυτό το τόσο δροσερό και υπέροχοοο ΣΚ!!!

Θα ξαναζεστάνει λογικά μετά αλλά τι να κάνουμε τώρα...? Τώρα για το τέλος του μήνα, μακάρι να μπορούσε να το σώσει και στο παρα πέντε (για εμάς εδώ + γενικότερα ομως)... να μη φύγει δηλαδή ο μήνας με κουλούρι.. να γράψει ένα 5.... αν κι αν επαληθεύεται ο νόμος του Μέρφυ εδώ, τι να σώσει.....?

 

Πύργο αν ήμουνα θα ήμουν πιο τυχερός ίσως.... υπάρχουν καλές πιθανότητες να βρέξει εκεί, έστω πρόσκαιρα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, Winterlove είπε:

Τουλάχιστον θα πέσει η Τ σε εμάς εδώ... είναι μια αρχή! Ανυπομονώ γι' αυτό το τόσο δροσερό και υπέροχοοο ΣΚ!!!

Θα ξαναζεστάνει λογικά μετά αλλά τι να κάνουμε τώρα...? Τώρα για το τέλος του μήνα, μακάρι να μπορούσε να το σώσει και στο παρα πέντε (για εμάς εδώ + γενικότερα ομως)... να μη φύγει δηλαδή ο μήνας με κουλούρι.. να γράψει ένα 5.... αν κι αν επαληθεύεται ο νόμος του Μέρφυ εδώ, τι να σώσει.....?

 

Πύργο αν ήμουνα θα ήμουν πιο τυχερός ίσως.... υπάρχουν καλές πιθανότητες να βρέξει εκεί, έστω πρόσκαιρα......

Από οκτωβριο και βλέπουμε.Ο μηνας παει να βγει πανω από τα κλιματικα  ζεστος και ανοβρος.(Με τα τωρινα στοιχεια)

 

MT8_Athen_ens.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...