Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό μήνα παίδες και καλό φθινόπωρο έστω ημερολογιακά !! Στους 21,3 αυτή τη στιγμή εδώ στο Μακροχωρι ..., αρκετή δροσιά ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάνω από 60.000 κεραυνοί καλύπτουν τη Δυτική Μεσόγειο και σχεδόν όλη την Ιταλία - 31 Αυγούστου 2019

Σύνταξη άρθρου: Στ. Ντάφης, Κ. Λαγουβάρδος

Μια ατμοσφαιρική διαταραχή στην Κεντρική Μεσόγειο και συγκεκριμένα μεταξύ της Ιταλίας και της Τυνησίας οδήγησε σε πλήθος καταιγίδων σε μεγάλο μέρος της Κεντρικής και Δυτικής Μεσογείου την τελευταία ημέρα του Αυγούστου 2019. Μετά τις πρωινές καταιγίδες νότια της Σαρδηνίας σειρά πήραν οι απογευματινές καταιγίδες πάνω από τις ηπειρωτικές περιοχές της Ιταλίας, των Βαλκανίων, της Γαλλίας, της Ισπανίας, του Μαρόκου, της Αλγερίας και της Τυνησίας. Στο βίντεο θα παρακολουθήσετε τους κεραυνούς που κατέγραψε το σύστημα ανίχνευσης ηλεκτρικών εκκενώσεων του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών/meteo.gr "ZEUS" μέχρι τις 20:30 ώρα Ελλάδας το Σάββατο 31 Αυγούστου 2019.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο μηνα και....οοοοοοοοοοοοο.καλο φθινοπωρο..ολε ολε ολε...Επιστροφη στην βαση μας...Γυρισαμε απο μονεμβασια..Ενας αγαπημενος προορισμος που τα τελευταια χρονια επισκεφτομαστε με την συζυγο συνεχεια...Βεβαια το καλοκαιρι δεν αξιζει να μεινεις μεσα στο καστρο..Τρομερη ζεστη και κουφοβραση...Ακομα κι αν εξω απο το καστρο φυσαει και εχει δροσια..Μεσα δεν περναει τιποτα!!!Φετος παντως λογω του μελτεμιου η ζεστη ηταν υποφερτη..Για πρωτη φορα καθομασταν στο μπαλκονι το απογευμα μετα το μπανιο και δεν ιδρωναμε...Το αερακι ηταν ευεργετικο...Χαρτες δεν εχω δει..Ειπαμε διακοπες..Και αποτοξινωση απ ολα...Το θεμα ειναι οτι πλεον το σιχαμα εφυγε...Μετραει μερες αργοπεθαινει...Ας του κανουμε λοιπον ευθανασια να ξεμπερδευουμε μια ωρα γρηγοροτερα...Καλο χειμωνα αδερφια....Ζω για το πρωτο χαμηλο της σεζον...

Υ.γ1..Μετα απο τον αυγουστο του 16 οπου το κεντρο εμεινε στα 0mm,επρεπε να περασουν 35 μηνες για να ξαναμεινει στα 0mm..Δηλαδη τον αυγουστο του 2019.Οπως και να χει καταγραφηκε νεο ρεκορ σερι υετου για 35 μηνες...

Υ.γ2 Δε ξενερωνουμε ποτε...Ξερουν ποιοι και γιατι...Αλαφουζο τον λοπου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα... Καθοδον για Δελφούς-Ιτέα-Γαλαξειδι..... Πολύ ωραίο και δροσερό πρωινό με 21 ελαχιστη Ζωγραφου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιωργο εγχωρια ειναι η φωτο? Ευχαριστως θα εβαζα εκει μια σκηνουλα για κανα μηνα😉 Σακαρε νταξει αδερφε? Το χωνεψες το κουλουρακι απ του Ψυρρη? Εγω το δικο μου το χω χωνεψει😋

Ξυπνημα με 26c και ελαφρο βοριαδακι στα 3-4 bf.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, teo_73 είπε:

Γιωργο εγχωρια ειναι η φωτο? Ευχαριστως θα εβαζα εκει μια σκηνουλα για κανα μηνα😉 Σακαρε νταξει αδερφε? Το χωνεψες το κουλουρακι απ του Ψυρρη? Εγω το δικο μου το χω χωνεψει😋

Ξυπνημα με 26c και ελαφρο βοριαδακι στα 3-4 bf.

Πονεμενη ιστορια αδερφε μου...Απο κουλουρια αλλο τιποτα..Να δω ποτε θα φαμε και καμια κρεπα...:classic_tongue:

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Αν και 1η Σεπτεμβρίου φυσικά θερμοκρασιακά και καιρικά δεν άλλαξε τίποτα απολύτως σε σχέση με ολες τις προηγούμενες ημέρες....στους 18 η ελάχιστη αλλά ήδη πλησιάζουμε τους 30 βαθμούς και ακόμα δεν περάσαμε τις 12 η ώρα.....αν δεν έρθει μια βαρβάτη ψυχρα στα 850 να διώξει μακριά τις ζεστές αέριες μάζες που λιμνάζουν στην ευρύτερη περιοχή μας  δεν πρόκειται να δούμε ουσιαστική δροσιά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και Καλο μήνα! Επιτέλους φθινόπωρο(ακόμη και αν οι τρεχουσες καιρικές συνθήκες δεν το θυμιζουν ακόμη). 17°C η ελάχιστη σήμερα στον Αλμυρό, ήδη στους 28-29 τώρα. Τελευταιά μερα που μενω εδώ, από αύριο θα δίνω πάλι αναφορές από Παρεκκλήσια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Γιωργο εγχωρια ειναι η φωτο? Ευχαριστως θα εβαζα εκει μια σκηνουλα για κανα μηνα😉 Σακαρε νταξει αδερφε? Το χωνεψες το κουλουρακι απ του Ψυρρη? Εγω το δικο μου το χω χωνεψει😋

Ξυπνημα με 26c και ελαφρο βοριαδακι στα 3-4 bf.

Σε ποιον Γιωργο απευθυνεσαι ακριβως?🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σε ποιον Γιωργο απευθυνεσαι ακριβως?🤪

Δημητρηηηηη σορρυ ρε φιλε...Οτι του φανει του λολοστεφανη χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Δημητρηηηηη σορρυ ρε φιλε...Οτι του φανει του λολοστεφανη χαχα

Όποιος πέρασε από Κρύονερι βαπτίστηκε Γιώργος πλέον Θοδωρή μου! Πλάκα-πλάκα και τον βενιαμίν της οικογένειας που "γεννήθηκε" στο Κρυονέρι ,Γιώργο τον βαπτίσαμε  😄😄😄.

Απο τον Βοϊδομάτη είναι η φωτογραφία φίλε. Όχι για έναν μήνα αλλά για μια ζωή νομίζω θα θέλαμε να στήσουμε έστω μια σκηνή . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα κ καλό φθινόπωρο παίδες !!!! 

Δροσερος μπήκε ο Σεπτέμβρης με 20.8 στο μπαλκόνι και μπορεί και κάτω από 20 στο γκαράζ. ..δροσερό πρωινό βέβαια σρη συνέχεια το καλοκαίρι επιστρέφει δριμύτερο. ..

28-29 τώρα στο Σχινια δίπλα σρη θάλασσα και παραλίες πίτα από κόσμο. ..

Ως 31-32 σε κεντρικά κ δυτικά του Νομου κ έχουμε ακόμα κάνα 3ωρο για τη μέγιστη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ευχηθώ ένα 8μηνο φθινόπωρο με διαλείμματα χειμώνα, και το επόμενο καλοκαίρι να είναι ανάλογο του 2002

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, heavy snow είπε:

Ασθενη βροχη ειχαμε για λιγο στα Γιαννενα.Συννεφια τωρα με την θερμοκρασια στους 26,1 

αύριο θα κάνει γερή καταγίδα στην Ήπειρο Μίλτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...