Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 τα ξημερώματα εδώ στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης. Τώρα έχουμε 31.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χτύπησα 94 χλμ/ωρα ριπή..... 

Έχω σηκώσει όλες τις τέντες εδώ στον 6ο όροφο και έχω δέσει όλα τα έπιπλα του μπαλκονιού να μην μου τα πηγαίνει βολτα

Τρομερή βοη... Ευτυχως έκοψα το τσιγάρο και δε χρειάζεται να βγαίνω στο μπαλκονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες μια ψιχάλα κατάφερε να κάνει στην Ιστιαία, 0,4μμ...Η ελάχιστη έπεσε στους 14,8 απόψε! Από θερμοκρασίες όλα καλά.

Αντίθετα στη Λίμνη Ευβοίας έπεσαν 12μμ από την ισχυρή καταιγίδα! 

Επεξεργάστηκε από marios_angelos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες την νύχτα κατά τις 3 στο Βόλο έπεφταν κάποια κεραυνίδια που έκανα εκκωφαντικό θόρυβο αλλά διήρκεσαν για λίγο. Τουλάχιστον από την ολιγόλεπτη καταιγίδα πήραν μια ανάσα τα δεντράκια αφού έπεσαν 4.0-4.4mm στους 2 σταθμούς της πόλης..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ύστερα απο 3 σχεδόν μήνες ζέστης και υγρασίας, επιτέλους δρόσισε χτες και σήμερα, λόγω των ισχυρότατων μελτεμιών που πνέουν στην ευρύτερη περιοχή μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο πλατυ ημαθιας ακόμη. .............ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ Η ΒΡΟΧΗ ΕΔΏ ΚΑΙ ΚΆΝΑ 2ΜΗΝΟ δεν έχω λόγια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιέργως εδώ από το μεσημέρι έπεσε ο αέρας σχετικά κ έτσι είχαμε βροχούλες (ασθενείς) κ κάποια ηλεκτρικά σε διαφορά σημεία στα κεντρικά κ ανατολικά κυρίως της Ρόδου. Το ίδιο κ σε άλλα γειτονικά νησιά όπως το Καστελλόριζο. Να αναφέρω πως δυνατή μπόρα σημειώθηκε τελικά χθες το απόγευμα στη νότια Ρόδο  (εδώ στην πόλη δεν πήραμε χαμπάρι πάντως)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, oasis είπε:

Ισχύουν τα 15,2mm στο Λευκοχώρι Φθιώτιδος για σήμερα????

Οχι Θαναση.Ομοιως της Παξιμαδας και του Αλιμου.Δες και την υγρασια που την ωρα της...βροχης ηταν στο 30%

image.png.6462dcdabdb83269e52b6625fb5c8727.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε ολοταχώς για ρεκόρ θερμού Σεπτέμβρη από ότι φαίνεται εδώ στην πεδιάδα της Ημαθίας..στους 33,3 σήμερα η μέγιστη τι και αν μειώθηκε η διάρκεια της ημέρας....και βρίσκεται σε επίπεδα τελών Μαρτίου-αρχών Απριλίου.......στους 14,5 η ελάχιστη το πρωί η χαμηλότερη ως τώρα για τον μήνα...αλλά τι να το κάνεις όταν έχεις 7+ ώρες θερμοκρασίες πάνω των 30 βαθμών......στους 25,1 τώρα..και να φανταστείτε ότι περιμένουμε άνοδο από Δευτέρα έως τετάρτη και λογικά τα 35-36άρια τα έχουμε άνετα..που προσωπικά περιμένω και 37άρι..!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακή αναστροφή στη Βαθιά Λογγά Αμφίκλειας, μια γούβα σε υψόμετρο 300μ. 9.7°C στις 03:33, σχεδόν κοντράρει τις Βρύζες. Το Ζερίκι αυτές τις μέρες αδυνατεί να αναστροφάρει λόγω του μελτεμιού το οποίο κρατάει και τη νύχτα σε μεγαλύτερα υψόμετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από την Παρεκκλησιά, ενδιαφέρουσα προβλέπεται η σημερινή ημέρα μιας και προβλέπονται οι πρώτες σοβαρές και γενικευμένες  καταιγίδες στο νησί.

Κάπως έτσι είναι η κατάσταση τώρα:

IMG_20190915_080221.thumb.jpg.33de5767610a60faf352ab4fe02beee5.jpg

IMG_20190915_080124.thumb.jpg.04837f27d3ef0ea3cdc786625de5d772.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 15/9/2019 at 2:58 ΠΜ, [weathermaniac] είπε:

Μερικες φψτο απο κηπους κοντα στην γειτονια. Οταν γυρισω ελλαδα θα κανω φωτοαφιερωμα

Μαζεψε κανα σπορο ρρ να εχεις φυτα αμερικης 😎

Εγω ειχα παραγγειλει σπορους απο το ελατο βδ αμερικης (abies procera-Noble Fir) και ειχανφυτρωσει αρκετοι. Επεζησαν 2 μετα τον αυγουστο.

γενικα αμα πήγαινα αμερικη και ιδιως σε εθνικο παρκο εγω εχω λοξα με τα φυτα, θα μαζευα σπορους αβερτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε θυμάμαι πότε σταμάτησα τα μπάνια με τα παιδιά μου τόσο νωρίς.... 

Πραγματικά κάνει ψόφο με 9 μποφωρ στη θάλασσα.... 

Φοβερα πράγματα φετος με το μελτεμι..... Δε συζητάμε ότι στις κυκλαδες το καλοκαίρι κράτησε μόνο λίγες μέρες φέτος.... 

 

Στον αντίποδα στην Κέρκυρα ζουν το πιο ζεστό καλοκαίρι όλων των εποχών..... 

Ατελειωτες μέρες πάνω από 35 βαθμους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Δε θυμάμαι πότε σταμάτησα τα μπάνια με τα παιδιά μου τόσο νωρίς.... 

Πραγματικά κάνει ψόφο με 9 μποφωρ στη θάλασσα.... 

Φοβερα πράγματα φετος με το μελτεμι..... Δε συζητάμε ότι στις κυκλαδες το καλοκαίρι κράτησε μόνο λίγες μέρες φέτος.... 

 

Στον αντίποδα στην Κέρκυρα ζουν το πιο ζεστό καλοκαίρι όλων των εποχών..... 

Ατελειωτες μέρες πάνω από 35 βαθμους 

Η Δυτική Ελλάδα είναι θερμότερη της Ανατολικής Ελλάδας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κουρασε ο αερας...Δυστυχως η φωτια στο λουτρακι ειναι ακομα εκτος ελεγχου...Στο τελος οπως παει το πραγμα οποιος κατευθυνεται για κορινθο μεσω εθνικης δεν θα βλεπει δειγμα απο πευκο...Τεραστια οικολογικη καταατροφη που ξεκινησε απο το 2018 με την μεγαλη φωτια στα γερανεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από την Κύπρο σήμερα:

Λεμεσός, Άγιος Αθανάσιος.

Επαρχία Λάρνακας, Τρούλλοι-Κελιά, ανεμοστρόβιλος!

Λάρνακα.

Εξαιρετική η σημερινή ημέρα, έβρεξε αξιοπρεπώς μετά από έναν μήνα περίπου(τελευταία βροχή στην Παρεκκλησιά ήταν στις 20 Αυγούστου!). Ακόμη και τώρα βρέχει εδώ! Αυτό το νησί με έχει κάνει πραγματικά καταιγιδόφιλο, η βία και το ενδιαφέρον που παρουσιάζουν οι καταιγίδες εδώ είναι το κάτι άλλο! Ανυπομονώ για τις επόμενες καταιγίδες!

*Τα βίντεο είναι από την ομάδα "Καιριόφιλοι Κύπρου" στο facebook, https://www.facebook.com/groups/kerofiloi.kiprou.weather.enthusiasts.cyprus/

Ελπίζω σε λίγο καιρό να βάλω και εγώ τις δικές μου φώτο, ο υπολογιστής ακόμη φτιάχνεται δυστυχώς.

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία πράγματα. ...έβρεξε στην Κύπρο κ ξαναβρεξε 20 Αυγούστου. ...εμείς θα βγάλουμε κουλουράκι Σεπτέμβριο κ πολύ φοβάμαι και για πρώτο 10 ημερο οκτώβρή...

Χθες κ σήμερα απολαυστικο μπάνιο Σχινιας προσανατολισμός τέλειος ώστε να κόβει το πραγματικά ισχυρό μελτέμι. ..θάλασσα πεντακαθαρη σήμερα η παραλία με.αρκετό κόσμο για 15 Σεπτέμβρη κ τι να κάνουν οι άνθρωποι βλέπουν το καλοκαίρι να συνεχίζεται αμείλικτο γιατι να ανεβάσουν μαγιό - θαλασσινά? 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ως 29 βαθμούς Γκάζι κ πέριξ Δυτικά και πιο νότια. ..όσο κ να φυσήξει άμα δεν βρέξει καλά κ δεν κάνει μια καλή πτώση η Τ δρν δροσιζει κ το καλοκαίρι συνεχιζεται....μεσοβδόμαδα πάμε και για 34αρια ..υπέροχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Η Δυτική Ελλάδα είναι θερμότερη της Ανατολικής Ελλάδας. 

Εννοείται...... Αλλά αυτό το φετινό δεν έχει προηγούμενο λόγω της φοβερή εμμονής με τα μελτεμια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...