Jump to content
gakhun

Ότι, να 'ναι.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 9/7/2020 at 8:33 PM, [weathermaniac] said:

Ήμουν άλσος μετά από Αλκαζάρ για κηνυγι εντόμων με φίλο που κάνει εντομολογία. Βέβαια το τι βρήκαμε πριν από αυτά δεν είναι για να μπει στο φόρουμ, αλλά προκαλεί γέλιο. Όποιος θέλει μαντεύει τι βρήκαμε σε ένα κλαδί😅

Προφυλακτικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Προφυλακτικά 

Ροζ εσώρουχο κρεμασμένο σε δέντρο δέντρο🤣🤣🤣🤣

 

Δεν βάζω εικόνα για προφανείς λογους😂😂

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκτωβρη μου αγαπητε οκτωβρη μου βροχαρη,στα χναρια του σεπτεμβρη θα παρω το π....ρι.

Βροχες περιμενα να ρθουν να απολαυσω θεα,μα εσυ μου φερνεις καυσωνα σ ολη την καλλιθεα..

Τις καταιγιδες ξεχασα και τις βροχες επισης και την ψυχολογια σιγουρα εσυ θα μου γ....σεις...

Τους χαρτες βλεπω κι απορω,θα κανω χαρακιρι μια φορα ρε τζιφουλα κανε μου το χατηρι..

Βγαλε κακοκαιρια δυνατη,μπαλκονι να στολισω,κατακλυσμο να κανει κι ας μη ξαναγαμ....σω.

Οι μερες φευγουν σαν νερο το καλοκαιρι μενει και ο σακης τα παιξε εντελως  κι απο χαρα ξεμενει...

Καλο μηνα!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Οκτωβρη μου αγαπητε οκτωβρη μου βροχαρη,στα χναρια του σεπτεμβρη θα παρω το π....ρι.

Βροχες περιμενα να ρθουν να απολαυσω θεα,μα εσυ μου φερνεις καυσωνα σ ολη την καλλιθεα..

Τις καταιγιδες ξεχασα και τις βροχες επισης και την ψυχολογια σιγουρα εσυ θα μου γ....σεις...

Τους χαρτες βλεπω κι απορω,θα κανω χαρακιρι μια φορα ρε τζιφουλα κανε μου το χατηρι..

Βγαλε κακοκαιρια δυνατη,μπαλκονι να στολισω,κατακλυσμο να κανει κι ας μη ξαναγαμ....σω.

Οι μερες φευγουν σαν νερο το καλοκαιρι μενει και ο σακης τα παιξε εντελως  κι απο χαρα ξεμενει...

Καλο μηνα!!!!

είσαι ο ορισμός της τελειότητας. Πολλά εύσημα!!!! Γέλασα αφάνταστα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

είσαι ο ορισμός της τελειότητας. Πολλά εύσημα!!!! Γέλασα αφάνταστα

Να σαι καλα ρε φιλαρακι..Χαρα μου,να προσφερω γελιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον ηλιο τον ρωτησανε ποια χωρα αγαπαει κι αυτος με θερμη απαντησε"Ελλαδα που γα...ει"

Οκτωβρη μηνα φτασαμε ποτιζω με μια μανικα,με το βρακι κυκλοφορω και με τα κοντομανικα.

Τη Χατζηβασιλειου ρωτησα με στομφο και με κλαμα,που ειναι το φθινοπωρο να του εστειλω γραμμα..

Και μεχρι να το συζητησουμε να σου κι η Νικολουλη,ελα σε μενα σακη μου σου εχω χαμηλουλη...

Τριτη πρωι σου ερχεται απο την Αφρικη και περασμα καλο θα κανει Αττικη...

Αγγελικουλα μου γλυκια δε βλεπεις τα μοντελα,μειωσανε τον υετο και παλι τα μπουρδελα..

Που πηγε το φθινοπωρο κι ακομα αγνοειται και σεις που χαιρεστε πολυ να πα να γαμ...θειτε..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.google.com/maps/contrib/110333829279910036012/reviews/@71.6093386,52.4685143,16z?hl=el-GR

Εκτός απο καιρικό ενδιαφέρον ο παραπάνω προορισμός φαίνεται να έχει extra benefits! 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αίσχος! Ξαφνικά σου λένε με το πιο επίσημο τρόπο  ότι 2+2, δεν κάνει 4!!! και αντί να γίνει χαμός το θέμα περνάει στα ψιλά.

Διεθνή To UNO «άλλαξε» έναν κανόνα εξοργίζοντας τους φανατικούς παίκτες στο Twitter Η ανάρτηση στον επίσημο λογαριασμό και το «τσουνάμι» των σχολίων που επακολούθησαν Πηγή: www.lifo.gr

Διεθνή To UNO «άλλαξε» έναν κανόνα εξοργίζοντας τους φανατικούς παίκτες στο Twitter

Η ανάρτηση στον επίσημο λογαριασμό και το «τσουνάμι» των σχολίων που επακολούθησαν

https://www.lifo.gr/now/world/299485/to-uno-allakse-enan-kanona-eksorgizontas-toys-fanatikoys-paiktes-sto-twitter

https://twitter.com/realUNOgame/status/1314309660589998080?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1314309660589998080|twgr^share_3%2Ccontainerclick_1&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.lifo.gr%2Fnow%2Fworld%2F299485%2Fto-uno-allakse-enan-kanona-eksorgizontas-toys-fanatikoys-paiktes-sto-twitter

😜😁

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το βάζω εδώ αν και είναι για την Ελληνική επικαιρότητα κανονικά αφού πάντα επίκαιρο θα είναι ... Τελειώνει το 2020 αν δεν κάνω λάθος και είδα σήμερα την παρακάτω διακήρηξη του Δήμου Τριπόλεως :

"ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΣΤΗ ΔΕ ΚΟΡΥΘΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΕΝΤΟΝΩΝ ΠΛΗΜΜΥΡΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ 25ΗΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2016"    (ΓΕΝ.ΓΡ.ΕΜΠ. WWW.PROMITHEUS.GOV.GR ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΩΔ. 20PROC007560757)

4 1/2 χρόνια η μελέτη , 1 χρόνο ο διαγωνισμός , 2 χρόνια η εκτέλεση ...έτοιμο το ΜΕΤΡΟ στην ΔΕ Κορυθίου.  Αθάνατο ελληνικό κράτος από το κεφάλι μέχρι τα νύχια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νοεμβρη μου σ αγαπησα για ολα τα καλα σου,για τις πλυμμηρες που φερνες και τα θαψιματα σου..

Νοεμβρη δεν ξεχνω,ηταν πριν τρια χρονια την Ευρυδικη μου φερες και στολιζα μπαλκονια...

Καθε χρονια με εφτιαχνες με τα καμωματα σου,χαλαζι,χιονια στα βουνα,ενοιωθα τ αρωμα σου..

Τους χαρτες βλεπω κι απορω που χαθηκες ρε μαγκα, στα λογια εμεινες και συ σαν τον Διονυση Δαγκα..

Νοεμβρη παλικαρι μου,εσυ μου ειχες μεινει και πιστευα πως τιποτα ορθιο δεν θα μεινει...

Μα χαλασες αγορι μου και εγινες στρουμφιτα ρε τραβα στον ιουλιο και παρε του μια π...α..

Μας τα πρηξες νοεμβρη μου με τους αντικυκλωνες να σε γα...νε μια ζωη οι επομενοι χειμωνες..

Να μειωθουν οι μερες σου να γινουν δεκαπεντε και μαυρο π..ο να γευτεις σαν του Ολισαντεμπε...

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι κίνηση είναι αυτή βρε παιδιά!!!

Στην Αθήνα? Χθες που έριξα μια ματιά το βράδυ στους χαρτες, η λεοφωρος Κηφισού ήταν κατακόκκινη από το Κρυονέρι μέχρι και την Λεοφωρο Αθηνών περίπου😂😂 (στο ρεύμα προς Κέντρο, προς Λαμία ήταν πράσινη)

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Στην Αθήνα? Χθες που έριξα μια ματιά το βράδυ στους χαρτες, η λεοφωρος Κηφισού ήταν κατακόκκινη από το Κρυονέρι μέχρι και την Λεοφωρο Αθηνών περίπου😂😂 (στο ρεύμα προς Κέντρο, προς Λαμία ήταν πράσινη)

Στην Λάρισα μένω, για την Λάρισα μιλάω χααχ. Απίστευτη ουρά στα media markt 200 άτομα σίγουρα. Έπρεπε να αγοράσω ένα ποντίκι γιατί εδώ στην Λάρισα το παλιό κολλάει τρελά και μου σπάει τα νευρα.. 12 χρόνια το έχω το ποντίκι, και άλλαξα τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... αυτό θα πεί Τest .....!!!!! .....😂🤣 ......

123346555_1742988939189302_1349166054309413006_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=zShLFCqMW9MAX_b3LkU&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=d4e1aa19c590b8b4bfccc0e8d1ffb63e&oe=5FCEF0CE

.... από Γιάννενα μου .......

Τωρα πηγα να το ανεβασω και γω..Μου το στειλε φιλος..Κλαιω ακομα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

 

Kαλησπέρα σας 🙂
Η επιφάνεια του Άρη όπως την κινηματογράφησε το Rover Curiosity της NASA !

Με κλικ στο λινκ,η στο τετραγωνακι κατω δεξια το βιντεο παιζει σε νορμαλ διαστασεις.

https://www.facebook.com/teo.westman/videos/3709479972396790

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... Οι προϋποθέσεις για να κάνετε ορειβασία και αναρρίχηση εν μέσω καραντίνας ......Logo

Σύγχυση σε αρκετούς ορειβάτες-αναρριχητές προκάλεσε η ανακοίνωση του Υπουργείου πολιτισμού και αθλητισμού αναφορικά με τις προϋποθέσεις κάτω από τις οποίες επιτρέπεται η άσκηση, μετά την εφαρμογή των έκτακτων περιοριστικών μέτρων. 

Από το Σάββατο 7 Νοεμβρίου μέχρι και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου, είναι σε ισχύ τα έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας και πολλοί είναι εκείνοι που έχουν μπερδευτεί καθώς η απόφαση που πάρθηκε αφορά ένα σύνολο αθλημάτων που διεξάγονται σε αθλητικές εγκαταστάσεις, στα οποία συμπεριλαμβάνεται η ορειβασία και η αναρρίχηση, δραστηριότητες που σίγουρα δεν πραγματοποιούνται σε εσωτερικούς χώρους. 

Σύμφωνα με την απόφαση του Υπουργείου λοιπόν, αναστέλλεται η λειτουργία χρήσης όλων των οργανωμένων αθλητικών εγκαταστάσεων ενώ επιτρέπονται τα εξής:

 

Λειτουργία ανοικτών αθλητικών εγκαταστάσεων, χωρίς χρήση αποδυτηρίων, αποκλειστικά και μόνο από ομάδες έως τριών (3) ατόμων, συμπεριλαμβανομένου του προπονητή και χωρίς την παρουσία θεατών, προς τον σκοπό άθλησης μέσω των εξής ατομικών αθλημάτων: - στίβος (έως 60 άτομα συνολικά εντός της ανοικτής αθλητικής εγκατάστασης) - αντισφαίριση, - σκοποβολή, - τοξοβολία, - ιστιοπλοΐα (έως διμελή πληρώματα), - κωπηλασία (έως διμελή πληρώματα), - κανόε καγιάκ, - θαλάσσιο σκι, - ποδηλασία, - γκολφ, - ιππασία, - μηχανοκίνητος αθλητισμός, - ορειβασία/αναρρίχηση.

Η ορειβασία/αναρρίχηση παρότι δεν είναι άθλημα, συμπεριλαμβάνεται στα αθλήματα που πραγματοποιούνται σε αθλητικές εγκαταστάσεις και όχι στο βουνό ή στην ύπαιθρο, πέραν της αγωνιστικής αναρρίχησης που πραγματοποιείται σε αθλητική εγκατάσταση.

Δεδομένου όμως ότι αποτελούν δραστηριότητες που προάγουν τη σωματική άσκηση και ευεξία ίσχυουν κάποιοι συγκεκριμένοι κανόνες. 

Όπως εξήγησε στο Flashnews.gr, ο Υφυπουργός Πολιτισμού και Αθλητισμού, Λευτέρης Αυγενάκης, ανεξάρτητα των αθλητικών εγκαταστάσεων, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να κάνουν ορειβασία ή αναρρίχηση σε ομάδες των 2 + 1 προπονητή αλλά πρέπει να είναι πάντα στα όρια του Δήμου τους με βάση τις οδηγίες που έχει δώσει η πολιτική προστασία.

Σχετικά με όσους δεν κάνουν ορειβασία ή αναρρίχηση με προπονητή, ισχύουν οι ίδιες οδηγίες, δηλαδή ομάδες 2 ατόμων και εξορμήσεις μόνο στα όρια του δήμου τους.  

 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....... Το 1929. Οι εργασίες κατασκευής του μνημείου του Αγνώστου Στρατιώτη. Το Μνημείο του άγνωστου στρατιώτη βρίσκεται στην πλατεία Συντάγματος, μπροστά από το κτίριο της Βουλής των Ελλήνων. Κατασκευάστηκε από τον γλύπτη Φωκίωνα Ρωκ (1891-1945), την δεκαετία του 1930, είναι ένα κενοτάφιο προς τιμή των πεσόντων στους πολέμους.......

125380196_723982851570177_8457989610379932407_o.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=GnTnb9x119AAX_zSipA&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=9ec620f9e0c3819761e8b6e8f3b4e64c&oe=5FD7C881

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... Με το όνομα Τεχνόπολις Δήμου Αθηναίων φέρεται σήμερα ο χώρος της άλλοτε βιομηχανικής εγκατάστασης του Φωταερίου Αθηνών, που έπαψε να λειτουργεί το 1984 μετά από τις έντονες διαμαρτυρίες των κατοίκων της περιοχής, της συνοικίας Γκάζι, όπως αυτός έχει σήμερα διαμορφωθεί και αναπλαστεί σε πολιτιστικό πολυχώρο.......

125376114_724452761523186_1472603698166785238_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Si_3lZDMgkMAX9x3KkX&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=e97594be3c9cc7e86aded85b9848efbd&oe=5FD7BCE9

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....... Το 1953...... Οδός Πανεπιστημίου......Ζωηρή κίνηση από τραμ, αυτοκίνητα, και κόσμο, στο ύψος του Πανεπιστήμιου Αθηνών. Απέναντι στο μέσο, βλέπουμε το μέγαρο, (πρώην Αρσάκειο Παρθεναγωγείο), (σημερινό συμβούλιο επικρατίας) στη γωνία των οδών Πανεπιστημίου και Πεσμαζόγλου (τότε Μενάνδρου).......

125560935_724758724825923_5873927851405214075_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=C9XPO7wC5XMAX8zassD&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=5ceb4aa85e61e807d5d0a09a8f01bd89&oe=5FD8D25C

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...