Jump to content
teo_73

Αθλητική θεματολογία

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΗΜΕΡΑ.....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ....Ο ΑΓΩΝΑς ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΕΧΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΣΑΦΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΣΕΧΟΥΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑ ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ....Η ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕ 16 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ..ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΨΗΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΙΒΟ ΒΛΕΠΕ ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΚΟΡΑΚΑΚΗ...

ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΔΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΠΗ ΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΤΥΧΙΑ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΟΠΙΣΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα η εθνική ήταν πολύ καλή και το πάλεψε πραγματικά .... πληρώσαμε το κακό δεύτερο ημίχρονο με τη Βραζιλία .....

Επισης κατά τη γνώμη μου λάθος είναι το γεγονός ότι τα παιδιά πήγαν στην Κίνα έχοντας ψυχολογική πίεση από την ίδια τους τη χώρα για μετάλλιο ... αυτό αγχώνει τους παίχτες παραπάνω από όσο πρέπει .. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ωραία μέρα σήμερα με 200 ζεστά ευρώ από στοιχήματα με φίλους που είχα βάλει πριν το τουρνουά Ακρόπολης και έλεγα πως το ταβάνι αυτής της άθλιας ομάδας είναι οι 16.... 

Ομάδα χωρίς προπονητή χωρίς αρχή και χωρίς τέλος..... 

Σημερα παραλίγο να προκριθει εναντίον κάποιας Τσεχίας επειδή ανά διαστηματα οι παίχτες παράτησαν τα πλάνα κάποιου Σκουρτοπουλου και έπαιζαν μπάσκετ αλανας σε συνδυασμό με λίγο τσαμπουκά.... 

Θα κάνουμε όπως και στο ποδόσφαιρο ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΆ χρόνια να επανέλθουμε στο προσκήνιο όσο κάποιος Σκουρτοπουλος η παλαιότερα κάποιος Μισσας κάθονται με βισμα στο τιμόνι της ομάδας..... Βασιλακοπουλε παραιτησου ΧΤΕΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι πολύ δύσκολα θα μπορέσουμε να συνδυάσουμε το μπάσκετ της εθνικής με το στυλ του Γιάννη. 

Αν ο Γιάνναρος μπορούσε να σουτάρει καλά θα ήταν αλλιώς τα πραματα . Όμως δυστυχώς δεν μπορεί με αποτέλεσμα όλοι να τον περιμένουν στημένοι....

υπάρχει κίνδυνος να ψάχνουμε για χρόνια Ματαια τη συνταγή που μάλλον δεν μπορεί να βγει γιατί δεν εχουμε σουτέρ 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η ομάδα πρέπει να ξεκινάει και να τελειώνει από τον καλάθη. είναι ο καλύτερος παίχτης στην ευρώπη και στο μπάσκετ της από δω πλευράς μπορεί να κάνει θαύματα. επίσης σε όλα τα κρίσιμα με την εθνική είναι κυριολεκτικά μία ομάδα μόνος του. και πριν 2 χρόνια με τη ρωσία πάλευε πάλι μόνος..

ο γιάννης από την άλλη γι άλλη μια φορά σε κρίσιμο ματς περισσότερο κακό έκανε στην ομάδα παρά καλό. όπως με την κροατία το 2016, όπως με τη βραζιλία πριν 1 βδομάδα. ιδανικά θα παίζει στο 5,αφού αυτά που κάνει με τη μπάλα στα χέρια στο νβα,εδώ δεν μπορεί να τα κάνει και δεν έχει σουτ για να παίξει σε άλλη θέση. ειδικά σε ομάδα με τον καλάθη μέσα. από τους υπόλοιπους αυτή τη στιγμή στην εθνική πρέπει να μείνουν οι σλούκας,παπαπέτρου,θανάσης,παπαγιάννης και λαρεντζάκης. οι υπόλοιποι απόσυρση λόγω ηλικίας(πρίντεζης,μπουρούσης) ή γιατί είναι ακατάλληλοι πλέον (παπανικολάου) ή γενικότερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συγνωμη παιδια....η Ελλαδα ειναι μεσα στις 10 καλυτερες ομαδες του κοσμου...η Σερβια σημερα με συνοπτικες διαδικασιες αποκλειστηκε απο την Αργεντινη την οποια Σερβια την ειχαν ολοι για Χρυσο μεταλλιο...ποτε στο μυαλο μου δεν ειχα οτι πρεπει

οπωσδηποτε να παρουμε μεταλλιο...οπωσδηποτε χρειαζονται βελτιωσεις αλλα οφειλουμε και σεβασμο σε αυτα τα παιδια που εστω και ανορθοδοξα το παλεψαν οσο μπορουσαν.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ισχύει Τάσο..... Ο Καλαθης είναι ο καλύτερος οικοδόμος της Ευρώπης.... 

τόσες συναναστροφές με τον μπακατσιά τον δικό σας λογικό. εντωμεταξύ αν είχε σουτ,δεν θα τον βλέπαμε ούτε στην ευρωλίγκα,ούτε στην εθνική ομάδα γιατί θα ήταν βασικός σε ομάδα Play off στο νβα και δεν θα τον άφηναν να έρθει,μιας και σε όλα τα άλλα εκτός από το σουτ είναι κορυφαίος. από τους καλύτερους πασέρ στον κόσμο,από τους καλύτερους αμυντικούς περιφερειακούς επίσης (όταν ήταν στο νβα είχε το καλύτερο defensive rating σε όλο το nba), γρήγορος, μπορεί να σκοράρει, δεν κουράζεται. γενικά δεν έχει καμία σχέση με άλλο έλληνα μπασκετμπολίστα. και ο διαμαντίδης ήταν βιονικός και ο σπανούλης κρατιέται σε καλή φυσική κατάσταση, αλλά ο καλάθης είναι ο πιο καλοπροπονημένος ευρωπαίος κοντός αυτή τη στιγμή και παίζει άνετα 40 λεπτά σε κάθε ματς στον ίδιο γρήγορο ρυθμό,χωρίς να έχει πρόβλημα. 

από ολυμπιακούς φυσικά που φωνάζουν offside στο μπάσκετ λογικό να διαβάζουμε για οικοδόμο καλάθη. τόσο μπάσκετ ξέρουν,τόσα λένε. φέτος βέβαια τα ψέματα τελείωσαν,οπότε θα γελάσει ο κάθε πικραμένος με την πάρτη σας και οι υπεύθυνοι για όλο αυτό θα βρεθούν αντιμέτωποι με τους επιστήμονες στο σεφ. μέχρι τώρα έφταιγαν για όλα ο βασιλακόπουλος και η κεδ. φέτος που δεν υπάρχει τίποτα από τα 2 και θα παίξετε μόνο ευρωλίγκα δεν θα υπάρχει καμία δικαιολογία για ό,τι θα πάθετε. που με το ρόστερ που έχετε σόρρυ που θα στο πω,αλλά ούτε η 12η θέση δεν έχει κλειδώσει. 11/9/2019 σημείωσέ το για να μην το ξεχάσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, gthomasandros είπε:

συγνωμη παιδια....η Ελλαδα ειναι μεσα στις 10 καλυτερες ομαδες του κοσμου...η Σερβια σημερα με συνοπτικες διαδικασιες αποκλειστηκε απο την Αργεντινη την οποια Σερβια την ειχαν ολοι για Χρυσο μεταλλιο...ποτε στο μυαλο μου δεν ειχα οτι πρεπει

οπωσδηποτε να παρουμε μεταλλιο...οπωσδηποτε χρειαζονται βελτιωσεις αλλα οφειλουμε και σεβασμο σε αυτα τα παιδια που εστω και ανορθοδοξα το παλεψαν οσο μπορουσαν.....

 

για μύκονο και μεγάλα λόγια καλοί ήταν οι δικοί μας. οι σέρβοι όπως και οι έλληνες την είχαν ψωνίσει άσχημα και έβγαιναν κι έλεγαν φέρτε μας τους αμερικάνους να τους ξεφτιλίσουμε,μας φοβούνται οι αμερικάνοι και άλλα τέτοια γραφικά επειδή έριχναν 40αρες στην ανγκόλα,τις φιλιπίννες και το πουέρτο ρίκο. καλά να πάθουν και το χάρηκα,γιατί εκτός όλων των άλλων τόσα χρόνια και μετά τον πόλεμο ήταν ανέκαθεν το αγαπημένο παιδί και οι ευνοημένοι της φίμπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 https://webtv.ert.gr/athlitika/athlitikoi-agwnes/basketball/12sep2019-pagkosmio-kypello-mpasket-quot-servia-ipa-quot/

ΣΕΡΒΙΑ - ΗΠΑ

Επεξεργάστηκε από gthomasandros
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 11/9/2019 at 9:37 ΠΜ, salonikatasos είπε:

τόσες συναναστροφές με τον μπακατσιά τον δικό σας λογικό. εντωμεταξύ αν είχε σουτ,δεν θα τον βλέπαμε ούτε στην ευρωλίγκα,ούτε στην εθνική ομάδα γιατί θα ήταν βασικός σε ομάδα Play off στο νβα και δεν θα τον άφηναν να έρθει,μιας και σε όλα τα άλλα εκτός από το σουτ είναι κορυφαίος. από τους καλύτερους πασέρ στον κόσμο,από τους καλύτερους αμυντικούς περιφερειακούς επίσης (όταν ήταν στο νβα είχε το καλύτερο defensive rating σε όλο το nba), γρήγορος, μπορεί να σκοράρει, δεν κουράζεται. γενικά δεν έχει καμία σχέση με άλλο έλληνα μπασκετμπολίστα. και ο διαμαντίδης ήταν βιονικός και ο σπανούλης κρατιέται σε καλή φυσική κατάσταση, αλλά ο καλάθης είναι ο πιο καλοπροπονημένος ευρωπαίος κοντός αυτή τη στιγμή και παίζει άνετα 40 λεπτά σε κάθε ματς στον ίδιο γρήγορο ρυθμό,χωρίς να έχει πρόβλημα. 

από ολυμπιακούς φυσικά που φωνάζουν offside στο μπάσκετ λογικό να διαβάζουμε για οικοδόμο καλάθη. τόσο μπάσκετ ξέρουν,τόσα λένε. φέτος βέβαια τα ψέματα τελείωσαν,οπότε θα γελάσει ο κάθε πικραμένος με την πάρτη σας και οι υπεύθυνοι για όλο αυτό θα βρεθούν αντιμέτωποι με τους επιστήμονες στο σεφ. μέχρι τώρα έφταιγαν για όλα ο βασιλακόπουλος και η κεδ. φέτος που δεν υπάρχει τίποτα από τα 2 και θα παίξετε μόνο ευρωλίγκα δεν θα υπάρχει καμία δικαιολογία για ό,τι θα πάθετε. που με το ρόστερ που έχετε σόρρυ που θα στο πω,αλλά ούτε η 12η θέση δεν έχει κλειδώσει. 11/9/2019 σημείωσέ το για να μην το ξεχάσεις

Σαφώς βλέπω πως έχω μικρύνει πολύ φέτος για δεν έχω καμία τύχη για κάτι καλύτερο από τη 12η θέση.... 

Αλλά αν θεωρείς τον Καλαθη καλύτερο γκαρντ στην Ευρώπη τότε εγώ είμαι άσχετος από μπασκετ(που δεν είμαι) η εσύ ξεχνάς τι παιχταράδες είχες και βαφτίζεις τον Καλαθη παιχταρά.... Ένας μέτριος παίχτης είναι χωρίς σταθερό σουτ και το σημαντικότερο χωρίς σταθερή απόδοση....... Και βέβαια πολύ μακρυά από το να θεωρηθεί ηγέτης μιας ομάδας όπως πχ ο Καμπασο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο καλος και μετρημενος Καλαθης Γιωργο, ναι ειναι απο τους κορυφαιους στην Ευρωπη....απλα δεν εχει παντα την ιδια αποδοση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 14/9/2019 at 12:08 ΠΜ, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Σαφώς βλέπω πως έχω μικρύνει πολύ φέτος για δεν έχω καμία τύχη για κάτι καλύτερο από τη 12η θέση.... 

Αλλά αν θεωρείς τον Καλαθη καλύτερο γκαρντ στην Ευρώπη τότε εγώ είμαι άσχετος από μπασκετ(που δεν είμαι) η εσύ ξεχνάς τι παιχταράδες είχες και βαφτίζεις τον Καλαθη παιχταρά.... Ένας μέτριος παίχτης είναι χωρίς σταθερό σουτ και το σημαντικότερο χωρίς σταθερή απόδοση....... Και βέβαια πολύ μακρυά από το να θεωρηθεί ηγέτης μιας ομάδας όπως πχ ο Καμπασο 

προφανώς και είναι παιχταράς ο καλάθης,αφού έχει φτάσει πλέον σε τέτοιο επίπεδο να κουβαλάει μόνος του τον λεκαβίτσιους,τον θανάση και τον παπαγιάννη 8αδα με τον ίδιο να γράφει απίθανα νούμερα και αφήνοντας έξω ομάδες με πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ και πολλούς καλούς παίχτες. το μόνο που λείπει από τον καλάθη είναι το σουτ,άλλωστε γι αυτό παίζει ευρώπη και όχι νβα. που και το σουτ δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα από τη στιγμή που κάνει όλα τα άλλα στο μέγιστο βαθμό. το μόνο κακό του καλάθη είναι ότι ώρες ώρες τρώει κολλήματα το μυαλό του και βαράει τρίποντα ασταμάτητα αντί να κάνει κάποια άλλα πράγματα όπως να ποστάρει να τρέξει στο ανοιχτό γήπεδο κλπ που είναι κορυφαίος

το ότι είναι ο καλύτερος παίχτης της ευρωλίγκας αυτή τη στιγμή δεν έχει καμία σχέση με τους παίχτες που είχαμε στο παρελθόν,γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν έτσι κι αλλιώς διαμαντίδηδες και γιασικεβίτσιους στην ευρωλίγκα. ο ντόνσιτς να φανταστείς έφυγε 19 χρονών για νβα,ο μπογκνάνοβιτς έκανε 2 καλές χρονιές κι έφυγε και αυτός. έχει φτάσει να θεωρείται ο σλούκας από τα καλύτερα γκαρντ της ευρωλίγκας,άρα λογικό ο καλάθης που είναι 2 κλάσεις πάνω να είναι καλύτερο γκαρντ (για μένα και γενικά παίχτης της διοργάνωσης. άντε φέτος με τον μίροτιτς να είναι δεύτερος)

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγχωρηστε μου μια  μικρη τοποθετηση στα αθλητικα.

Απο την αρχη της χρονιας εχουν συμβει πολλα ''ατοπηματα'' ως προς το VAR .Πολλες οι περιπτωσεις που βλεπαμε εξωφθαλμα τι γινοταν και οι διαιτητες εδιναν αλλα ντι αλλων. Παρακατω παραθετω ενα screenshot στην εκτελεση πεναλντυ του ΠΑΟ.Ειναι τη στιγμη που ο παιχτης ακουμπαει τη μπαλλα.Κοιταχτε που βρισκεται ο τερματοφυλακας. Ο Κανονισμος ομως ειναι σαφης. Πρεπει να βρισκεται πανω στη γραμμη μεχρι την εκτελεση.Εκτος αυτου,μεσα στη περιοχη εχουν μπει 3 παιχτες του Ολυμπιακου και 1 του ΠΑΟ.Τα συμπερασματα δικα σας.

image.thumb.png.406ca4905151c7f164523360f37bbdb2.png

http://www.fa3.gr/nomothesia_2/nomoth_athl/KANONISMOI/soccer/kanon-paidias-14_17.htm

Screenshot_5.png.05c00e4a91e126344b2437cede86aacf.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 22/9/2019 at 10:08 ΜΜ, teo_73 είπε:

Συγχωρηστε μου μια  μικρη τοποθετηση στα αθλητικα.

Απο την αρχη της χρονιας εχουν συμβει πολλα ''ατοπηματα'' ως προς το VAR .Πολλες οι περιπτωσεις που βλεπαμε εξωφθαλμα τι γινοταν και οι διαιτητες εδιναν αλλα ντι αλλων. Παρακατω παραθετω ενα screenshot στην εκτελεση πεναλντυ του ΠΑΟ.Ειναι τη στιγμη που ο παιχτης ακουμπαει τη μπαλλα.Κοιταχτε που βρισκεται ο τερματοφυλακας. Ο Κανονισμος ομως ειναι σαφης. Πρεπει να βρισκεται πανω στη γραμμη μεχρι την εκτελεση.Εκτος αυτου,μεσα στη περιοχη εχουν μπει 3 παιχτες του Ολυμπιακου και 1 του ΠΑΟ.Τα συμπερασματα δικα σας.

image.thumb.png.406ca4905151c7f164523360f37bbdb2.png

http://www.fa3.gr/nomothesia_2/nomoth_athl/KANONISMOI/soccer/kanon-paidias-14_17.htm

Screenshot_5.png.05c00e4a91e126344b2437cede86aacf.png

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Oποτε Γιωργο εχει αλλαξει ο κανονισμος,και ισχυει το εαν ενα ποδι ακουμπαει στη γραμμη δεν υπαρχει παραβαση. Δες και εδω.Ετσι το ηξερα και εγω 

image.png.8f3aeeef7485eb058f6c8fd4678a13f5.png

https://www.referee.gr/faq.pdf

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ολυμπιακος β η ομαδα που θα αγωνιστει στην Α2 εχασε μεσα στο σεφ απο τo Ανατολια(ομαδα που φετος ανεβηκε στην Α2) με 91-76 και αποχαιρετησε προωρα τον θεσμο του κυπελλου...Τελικα ο ποδοσφαιρικος πατος του παναθηναικου εχει συγκατοικο...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Ο ολυμπιακος β η ομαδα που θα αγωνιστει στην Α2 εχασε μεσα στο σεφ απο τo Ανατολια(ομαδα που φετος ανεβηκε στην Α2) με 91-76 και αποχαιρετησε προωρα τον θεσμο του κυπελλου...Τελικα ο ποδοσφαιρικος πατος του παναθηναικου εχει συγκατοικο...

Μέχρι τέλους. Ο οσφπ με το -6 και την ομάδα που θα κατεβάσει είναι το πρώτο φαβορί να πέσει β εθνική (το ανατόλια που έκανε περίπατο ανέβηκε και θα παίξει α2 φέτος,ο ερμής λαγκαδά που κέρδισαν με το ζόρι παίζει β εθνική). να πω ότι τους λυπάμαι; δεν θα το πω. χαίρομαι,όπως χαίρομαι με την κοροϊδία από τα αυγά περί ρόστερ για φ4 στο επιστημονικό συνέδριο της θύρας 7 πριν 3 μήνες. μέχρι τέλους ήθελαν,μέχρι τέλους θα έχουν και οι πρώτοι που θα φάνε γιαούρτια (στην καλύτερη,γιατί προβλέπω πιο ροκ καταστάσεις στο εξοχικό με το αστείο ρόστερ που πάει ολοταχώς για 15η θέση στην ευρωλίγκα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 24/9/2019 at 6:19 ΜΜ, teo_73 είπε:

Oποτε Γιωργο εχει αλλαξει ο κανονισμος,και ισχυει το εαν ενα ποδι ακουμπαει στη γραμμη δεν υπαρχει παραβαση. Δες και εδω.Ετσι το ηξερα και εγω 

image.png.8f3aeeef7485eb058f6c8fd4678a13f5.png

https://www.referee.gr/faq.pdf

στο πέναλτι έπρεπε να δοθεί επανάληψη έτσι κι αλλιώς γιατί έχουν μπει μέσα όλοι πριν καν χτυπήσει τη μπάλα ο μακέντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

στο πέναλτι έπρεπε να δοθεί επανάληψη έτσι κι αλλιώς γιατί έχουν μπει μέσα όλοι πριν καν χτυπήσει τη μπάλα ο μακέντα

Ναι Τάσο πέρα από αυτό.Τες πα ότι έγινε έγινε τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...