Jump to content
teo_73

Αθλητική θεματολογία

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, sakis13 said:

Δυο ντερμπι σημερα..Ενα στο μπασκετ δεν εγινε ποτε και ενα στο ποδοσφαιρο δεν τελειωσε ποτε...Κριμα και ντροπη...Απο 14 ετων ειμαι μελος της θυρας 13 και ενος ιστορικου συνδεσμου που δρα απο το 1994 Underground petralona club..Αλλα τι να λεμε...Εκοψα την μπαλα λογω αλαφουζου..Αλλα αν αποφασιζα να παω γηπεδο δεν θα καταδικαζα την προσπαθεια 20 πιτσιρικαδων να αποδειξουν πραγματα..Απορω αυτοι αγαπουν οντως τον παναθηναικο η μηπως...???Ξεκινησαμε με -6 λογω του ελλεινου καραφλα..Γιατι αραγε να παμε ακομα πιο κατω εξαιτιας καποιων ελεεινων οπαδων..??Αν ειναι οπαδοι..Γιατι ο υγειης οπαδισμος δεν ειναι κακος..Πηγαζει απο την αγαπη για την ομαδα..Και οχι απο το μισος για τον αντιπαλο..Ακομα κι αν ειναι ο απογονος ο λιμανισιος...

Σάκη μου καλησπέρα.Συμφωνώ κ επαυξάνω σε όλα όσα γράφεις ..Επίτρεψε μου όμως να σου πω οτι δεν υπάρχει υγιής οπαδισμός. .Εξ ορισμού είναι δυο έννοιες αντίθετες ή τουλάχιστον στην Ελλάδα δυσδιάκριτες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Σάκη μου καλησπέρα.Συμφωνώ κ επαυξάνω σε όλα όσα γράφεις ..Επίτρεψε μου όμως να σου πω οτι δεν υπάρχει υγιής οπαδισμός. .Εξ ορισμού είναι δυο έννοιες αντίθετες ή τουλάχιστον στην Ελλάδα δυσδιάκριτες. 

Καταλαβαινω το σκεπτικο σου φιλαρακι..Απλα εγω εφτασα 38 ετων και δεν εχω απλωσει ποτε χερι σε αντιπαλο..Και εχω ταξιδεψει σε ολα τα γηπεδα της χωρας και στα 2/3 της ευρωπης...Υπαρχουν αδερφε και οι ρολιγκαν(βλεπε δανια) δεν υπαρχουν μονο οι χουλιγκαν..Γι αυτο(πες με ρομαντικο)πιστευω οτι υπαρχει και υγειης οπαδισμος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sakis13 said:

Καταλαβαινω το σκεπτικο σου φιλαρακι..Απλα εγω εφτασα 38 ετων και δεν εχω απλωσει ποτε χερι σε αντιπαλο..Και εχω ταξιδεψει σε ολα τα γηπεδα της χωρας και στα 2/3 της ευρωπης...Υπαρχουν αδερφε και οι ρολιγκαν(βλεπε δανια) δεν υπαρχουν μονο οι χουλιγκαν..Γι αυτο(πες με ρομαντικο)πιστευω οτι υπαρχει και υγειης οπαδισμος...

Φίλαθλο πνεύμα εγω, υγιης οπαδισμός εσυ..και τα δυο πάντως , με κοινη συνισταμένη τον σεβασμό συμπαικτων, αντιπάλων, φιλάθλων.. Αλλά δυστυχώς εδω στην Ελλάδα ποτέ δεμ πρόκειται να γίνει τίποτα όσο τα συμφέροντα είναι μεγάλα.. Μπράβο παντως φιλαρακι για την στάση σου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλα τιθεται θεμα κουλτουρας,παιδειας και πολλων πολλων συγκιριων..Αλλα στο Ελλαδισταν θα συμφωνησω πληρως με σενα..Πολλες εννοιες ειναι τουλαχιστον δυσδιακριτες...Φτασαμε να κανουμε τον σταυρο μας και να μας λενε οπισθοδρομικους..Κρεμαμε στα μπαλκονια την ελληνικη σημαια και μας αποκαλουν φασιστες...Εγω αυτοπροσδιοριζομαι ως οπαδος..Μεγαλωσα μεσα στα πεταλα..Με πατερα γαυρο..Με πηγαινε στο καραισκακη αλλα που εγω..Το 1988 οταν ο δημοπουλος εστελνε τη γιουβεντους στο σπιτι της και επισημα εγινα παναθηναικος..Αλλα αυτο ειναι το θεμα..Ειμαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ..ΟΧΙ ΑΝΤΙΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εφυγε ο Θανασης..Ενα θα πω...Εκανες με τ αδερφια σου τον παναθηναικο τον εφιαλτη τους..Σε τιτλους??Δε θα μας φτασουν ολοι μαζι ΠΟΤΕ!!!Παο θρησκεια κουμαντο και στον ουρανο η θυρα 13!!!Σ ευχαριστω που ταξιδεψα παντου για χαρη της ομαδας..Με εξαιρεση την μπολονια που ημουν φανταρακι...Παντα περηφανοι για την κορυφαια ομαδα που εβγαλε ποτε η χωρα μας....Η αμφισβητηση ειναι τουλαχιστον ανοητη απ οπου κι αν προελθει...Καλο ταξιδι Παντοκρατορα Θαναση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εφυγε μέσα σε 10 μήνες ένα μεγάλο κεφάλαιο της ελληνικής επιχειρηματικότητας και του αθλητισμού. 

Μπορεί ο Θανάσης Γιαννακοπουλος για 40 λεπτά να ήταν "εχθρός" όμως η αγάπη για την ομάδα του και το πάθος του είναι αναγνωρισμενο απ ολους. 

Ηταν υγιης οπαδός... Ναι γίνεται να είσαι και οπαδός και υγιής... Δεν θα ξεχαστεί ποτέ το γεγονός ότι λίγες μόνο ώρες μετά το τραγικό συμβάν της Θύρας 7 στις 8-2-1981 αυτός και τα αδέρφια του έκαναν δωρεά όλα τα φάρμακα που θα χρειάζονταν οι τραυματίες καθώς και χρήματα στις οικογένειες των θανόντων. 

Καλο του ταξιδι! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 17/3/2019 at 9:48 ΜΜ, sakis13 said:

Δυο ντερμπι σημερα..Ενα στο μπασκετ δεν εγινε ποτε και ενα στο ποδοσφαιρο δεν τελειωσε ποτε...Κριμα και ντροπη...Απο 14 ετων ειμαι μελος της θυρας 13 και ενος ιστορικου συνδεσμου που δρα απο το 1994 Underground petralona club..Αλλα τι να λεμε...Εκοψα την μπαλα λογω αλαφουζου..Αλλα αν αποφασιζα να παω γηπεδο δεν θα καταδικαζα την προσπαθεια 20 πιτσιρικαδων να αποδειξουν πραγματα..Απορω αυτοι αγαπουν οντως τον παναθηναικο η μηπως...???Ξεκινησαμε με -6 λογω του ελλεινου καραφλα..Γιατι αραγε να παμε ακομα πιο κατω εξαιτιας καποιων ελεεινων οπαδων..??Αν ειναι οπαδοι..Γιατι ο υγειης οπαδισμος δεν ειναι κακος..Πηγαζει απο την αγαπη για την ομαδα..Και οχι απο το μισος για τον αντιπαλο..Ακομα κι αν ειναι ο απογονος ο λιμανισιος...

Εμένα τα επεισόδια μου φάνηκαν στημένα. Δεν γίνεται μόλις να ξεκινάει το παιχνίδι στο 3ο λεπτό να έχουμε εισβολή οπαδών, τα καλόπαιδα απλά δεν ήθελαν να τελειώσει ποτέ ο αγώνας ώστε να τιμωρηθεί η ομάδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, MeteoTirnavos said:

Εμένα τα επεισόδια μου φάνηκαν στημένα. Δεν γίνεται μόλις να ξεκινάει το παιχνίδι στο 3ο λεπτό να έχουμε εισβολή οπαδών, τα καλόπαιδα απλά δεν ήθελαν να τελειώσει ποτέ ο αγώνας ώστε να τιμωρηθεί η ομάδα. 

Στο μυαλο μου εισαι φιλε...Ουσιαστικα αυτο πιστευω και γω..Κακο δεν κανουν ομως στον Αλαφουζο..Στην ομαδα κανουν κακο..Δυστυχως η θυρα 13 δεν ειναι πια ενωμενη..Υπαρχει ενας ατυπος εμφυλιος..Απλα δεν μπορω να γραψω περισσοτερα..Εγω πλεον δεν παω γηπεδο λογω Αλαφουζου. Η πας και στηριζεις την ομαδα η απεχεις εαν κατι δε σ αρεσει..Εγω απλα απεχω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο που συμβαινει τις τελευταιες 45 μερες στον μπασκετικο παναθηναικο και ολυμπιακο ειναι πραγματικα αξιο αναφορας..Φυσικα με συναισθηματα ακρως αντιθετα και βιους παραλληλους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, sakis13 said:

Αυτο που συμβαινει τις τελευταιες 45 μερες στον μπασκετικο παναθηναικο και ολυμπιακο ειναι πραγματικα αξιο αναφορας..Φυσικα με συναισθηματα ακρως αντιθετα και βιους παραλληλους..

Ακριβώς έτσι είναι... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Αύριο ξεφτιλίζουμε τη ρεάλ και ετοιμαζόμαστε να την πετύχουμε κατά 99% στα play off για τη ρεβάνς για τα περσινά,χωρίς το άγχος του φαβορί και του πλεονεκτήματος έδρας που είχαμε πέρσι. αυτοί είναι το φαβορί και πρωταθλητές ευρώπης,οπότε πάμε για το καλύτερο. όπως το 2011 που είχαμε παίξει πάλι με μειονέκτημα έδρας,πάλι με την πρωταθλήτρια ευρώπης,πάλι σε χρονιά που το φ4 γινόταν στην ισπανία

υγ. καλή τύχη και στον σάρας την παρασκευή. αξίζει στους σιχαμένους καταγγελόπουλους ένας αποκλεισμός από τα play off και εύχομαι να πέσουν και κορνέδες. και να ξεφτιλιστούν και αυτοί και η ομάδα τους μέχρι τέλους όπως μας πρήζουν εδώ και 1,5 μήνα από όταν έφυγαν σαν τις κότες από το ΟΑΚΑ για να γλιτώσουν την 30αρα που ερχόταν. τους ευχαριστούμε παρόλα αυτά που δεν κατέβηκαν την περασμένη κυριακή γιατί παρόλο θα τους ρίχναμε μια χαλαρή 20αρα μέσα στο κοτέτσι τους όπως είναι οι 2 ομάδες τώρα,μας έδωσαν τη δυνατότητα να ξεκουραστούμε από το ματς με την τσσκα και να πάμε δυνατοί στη διπλή εβδομάδα που κάναμε 2 μεγάλες εμφανίσεις και πήραμε 2 σπουδαίες νίκες. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΘΡΥΛΙΚΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΑΥΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΙ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τάσο πραγματικά με έκανες και γέλασα ρε φιλε.... Η Ρεαλ το 50% των δυνατοτήτων της να παίξει δεν έχει αντιπαλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερα πραγματα στο σεφ..Απο την μια ο αγωνιστικος ξεπεσμος της ομαδας..Ο σοβαροτατος τραυματισμος του Σπανουλη(επιστροφη μετα απο 5-6 μηνες) και απο την αλλη αυτοι οι...δεν χαρακτηριζονται με τα τραγικα,αθλια πανο...Καφροι υπαρχουν σε ολες τις ομαδες αλλα οταν φτανεις να χαιρεσαι για τον χαμο του Φιλοπουλου στην Παιανια η για τα αδικοχαμενα παιδια της θυρας 7 το 81 τοτε δεν εισαι καφρος..Εισαι ενα βημα πισω απο τον πιθηκο..Και μαλλον ντροπιαζω τον πιθηκο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ. ΣΑΡΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

πάμε με την ρεάλ τώρα για ρεβάνς για τα περσινά. φέτος χωρίς το άγχος του πρέπει ελπίζω να είμαστε πιο επικίνδυνοι. τελευταία φορά που παίξαμε με μειονέκτημα έδρας σε σειρά με την πρωταθλήτρια ευρώπης της προηγούμενης σεζόν (μπαρτσελόνα το 2011) σηκώσαμε το ευρωπαϊκό μετά από 1 μήνα μέσα στην ισπανία (όπως και φέτος που γίνεται το φ4 στη βιτόρια).

 

υγ. ο καλάθης είναι αυτή τη στιγμή μακράν ο καλύτερος παίχτης της ευρωλίγκας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μακάρι τα σημερινά κοράκια να βρουν παγωμένο ό,τι αγαπάνε αύριο το πρωί

ακόμα κι έτσι θα το κάνουμε όπως το 11 με τη μπαρτσελόνα που κι εκεί είχε πέσει σφαγή στο πρώτο ματς και μετά ας έρθουν στο ΟΑΚΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

μακάρι τα σημερινά κοράκια να βρουν παγωμένο ό,τι αγαπάνε αύριο το πρωί

ακόμα κι έτσι θα το κάνουμε όπως το 11 με τη μπαρτσελόνα που κι εκεί είχε πέσει σφαγή στο πρώτο ματς και μετά ας έρθουν στο 

Το χουμε Τασουλη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κανονική Ρεαλ σήμερα και όχι το προχθεσινο τσίρκο κέρδισε άνετα τον Παο και είναι με τα 2 πόδια στο F4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eνα μεγαλο ρεκορ ποντων παει να γινει στο κλειστο του Ιωνικου στην Α2.Ηδη στο ημιχρονο ο Ιωνικος εχει βαλει 102 ποντους στον αποδεκατισμενο και με πολλα προβληματα Εθνικο Πειραιως.

2122880.jpg

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. – ΕΘΝΙΚΟΣ 102-57 (20')
Α’: 47-28 Β’: 102-57 

Τελικο αποτελεσμα και ρεκορ ολων των εποχων!

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. – ΕΘΝΙΚΟΣ 197-116
Α’: 47-28 Β’: 102-57 Γ’: 149-86

Το προηγουμενο ρεκορ ηταν απο τον αγωνα Φαρος Κερατσινιου-Παγκρατι 164-103 απο τις 19/4/2017

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλη μια παρασταση.Καποτε ελεγα οτι παιχτης σαν τον Μαραντονα δε ξαναβγαινει,αλλα εχω διαψευθει εδω και χρονια.Υποκλιση στον ανθρωπο που αν υπηρχε μια προταση σε ενα λεξικο που να λεει ''το αδυνατον γινεται πολυ απλο'' η παραπομπη της θα ηταν....

 

Screenshot_14.png.889392c41a692effcb402d1c13eb536a.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά,μόνο ΠΑΟΚ Κόκκινου ρε ! Τίποτα άλλο!😄😄😂 ( Υπάρχει και σχετικό καιρικό ενδιαφέρον...άσε που πέφτει το γέλιο της αρκούδας) .

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2303277929884828&id=1680034895542471

 

 

FB_IMG_1556949644169.jpg

FB_IMG_1556949660839.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, oldboy332 είπε:

Παιδιά,μόνο ΠΑΟΚ Κόκκινου ρε ! Τίποτα άλλο!😄😄😂 ( Υπάρχει και σχετικό καιρικό ενδιαφέρον...άσε που πέφτει το γέλιο της αρκούδας) .

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2303277929884828&id=1680034895542471

 

 

FB_IMG_1556949644169.jpg

FB_IMG_1556949660839.jpg

Οταν πρωτοηρθα στο χωριο Μητσακο και ειδα τον δικεφαλο..Δεν πιστευα στα ματια μου..Ε πλεον το συνηθισα...Κοκκιναρα και γ..ω το Ακραιφνιο...😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαρτσα ημουν,ειμαι και θα ειμαι.Ομως σημερα (με βαρια καρδια το λεω) χαρηκα για αυτη την ομαδα με τα κοκκινα.Ομαδα του προπονητη με ολη τη σημασια της λεξης.

Ο Κλοπ πηρε το σκαλπ του Βαλβερδε.Νικη και ανατροπη που γραφει ιστορια,που δημιουργει νεους οπαδους,που φερνει κοσμο στα γηπεδα,που ομορφαινει το αθλημα.

Μπραβο στη Λιβερπουλ.Παναξια στον τελικο.

 

Screenshot_19.png

Screenshot_20.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αυτά μόνο η Λίβερπουλ!! Δεν υπάρχει μεγάλη ομάδα στον πλανήτη που να μην έχει γονατίσει στο Άνφιλντ. Η μεγαλύτερη ανατροπή που έχει συμβεί ποτέ αν σκεφτείς τις απουσίες αλλά και τον αντίπαλο με 3-0 σκορ στο πρώτο παιχνίδι..

 

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...