Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άνοιγω εγώ τον Οκτώβρη ελπίζοντας να μας κάνει κάτι πολύ δυνατό..... κι ελπίζω φυσικά απλά να μας δουλεύει τώρα και να μας δείξει και το άγριο πρόσωπό του.... μπορεί να κάνει ότι θέλει στις αρχές ο μήνας, δεν θα φύγει έτσι απλά όμως... θα περιμένουμε για την αποζημίωση!!

Στόχος να έχουμε μες το μήνα κάτι δυνατό και γενικευμένο και όχι τοπικότητες.... καλό νερό και τουλάχιστον μια γερή έκπληξη για όλους.....  για την Αττική, μια πολυπόθητη φθινοπωρινή καταιγιδάρα και φέτος...

Και ο Θεός βοηθός..... !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά έκανες φιλε  και άνοιξες ότι και να κάνει μην αγχώνεσαι μακάρι να πέσει τουλάχιστον στα φυσιολογικά η θερμοκρασία .... το μετακίνησα το θέμα στο ανάλογο μέρος του φόρουμ με τις αναλύσεις χαρτων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως προσωπικά θα άντεχα έναν ζεστό και ανομβρο Οκτώβρη και μέχρι τις 20 Νοέμβρη αν εινσι να κάνει πολύ δυνατό διάστημα από εκεί και πέρα με πολλά χαμηλά και σταδιακά χιόνια από τα βουνά στα πεδινά έως τις 10 Δεκέμβρη και γενικά να έχει έναν βαρύ πολύ βαρύ Δεκέμβρη και Γενάρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το στοιχείο που έσωζε το Icon μόλις χάθηκε ανεπιστρπτί  στο 18αρι.. Νομίζω ότι αν η εικόνα δεν αλλάξει αύριο τέτοια ώρα κηδεύουμε άλλη μια κακοκαιρία και πάμε μετά το πρώτο 10ήμερο  του Οκτώβρη.. τραγικό φθινόπωρο μετά από τραγικό καλοκαίρι../. Ελπίζω τον χειμώνα να βρέχει και να μην σταματάει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Το στοιχείο που έσωζε το Icon μόλις χάθηκε ανεπιστρπτί  στο 18αρι.. Νομίζω ότι αν η εικόνα δεν αλλάξει αύριο τέτοια ώρα κηδεύουμε άλλη μια κακοκαιρία και πάμε μετά το πρώτο 10ήμερο  του Οκτώβρη.. τραγικό φθινόπωρο μετά από τραγικό καλοκαίρι../. Ελπίζω τον χειμώνα να βρέχει και να μην σταματάει...

Υπομονή και ο καιρος θα ξεσπασει(και το κακο είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις)ξεσπαει ακραια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Spartan είπε:

Υπομονή και ο καιρος θα ξεσπασει(και το κακο είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις)ξεσπαει ακραια

όσο πιο ακραία τόσο καλύτερα. Σε άλλες χώρες με τυφώνες καταφέρνουν να έχουν ελάχιστος νεκρούς, και εδώ σε μια τυπική έντονη κακοκαιρία, μπορεί να έχουμε και 5 θανάτους. Άλλο ένα ελληνικό στοιχείο συμφοράς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Πάντως προσωπικά θα άντεχα έναν ζεστό και ανομβρο Οκτώβρη και μέχρι τις 20 Νοέμβρη αν εινσι να κάνει πολύ δυνατό διάστημα από εκεί και πέρα με πολλά χαμηλά και σταδιακά χιόνια από τα βουνά στα πεδινά έως τις 10 Δεκέμβρη και γενικά να έχει έναν βαρύ πολύ βαρύ Δεκέμβρη και Γενάρη 

Τα είπαμε Σωτο..εκει πάει το πράγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] είπε:

όσο πιο ακραία τόσο καλύτερα. Σε άλλες χώρες με τυφώνες καταφέρνουν να έχουν ελάχιστος νεκρούς, και εδώ σε μια τυπική έντονη κακοκαιρία, μπορεί να έχουμε και 5 θανάτους. Άλλο ένα ελληνικό στοιχείο συμφοράς...

Τα αλλα κρατη είναι οργανωμένα.Εμεις ειμαστε εντελως ανοργάνωτοι μιχαηλ/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλές μεταβλητές πλέον έχουν κλειδώσει σε αρκετά άσχημο σημείο. μικρές μεταβολές μπορούν να γίνουν για ελαφριές βελτιώσεις. Όμως η σημαντικότερη παραμένει ο τυφώνας. Έτσι με σχεδόν ίδια τα πάντα ο τζίφος με τον ευρωπαίο, εξαιτίας διαφορετικής  θέσης τυφώνα θα βγει καλύτερος ο τζίφος. Θεωρώ ότι καλύτερο σενάριο από το 18αρι ικον δεν μπορεί να βγει βάση αυτών. ΑΠλά να μην βγει ο παίος...

 

σόρρυ υπάρχει και το λέγκασυ. αλλά μην ξεχνάμε είναι μια απομίμιση του αρχιτουμπάρα παλιού τζίφου οπότε κλαιν μαιν..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Τα είπαμε Σωτο..εκει πάει το πράγμα

Και να δεις που στο τέλος αυτό που έλεγες από τον Αύγουστο θα γίνει και μακάρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΌΝ ΣΤΑ 18ΑΡΙΑ ΘΈΛΟΥΜΕ ΤΖΊΦΟΥΣ!! ΕΝΩ ΕΧΘΕΣ ΘΈΛΑΜΕ ΕΥΡΩΠΑΙΟ ΚΑΙ ΟΥΚΜΟ!!!

 

ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΘΈΛΑΜΕ ΤΖΙΦΟ ΚΑΙ ΤΖΕΜ!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΩΖΕΤΑΙ!! ΤΟ ΚΕΦΑΛΊ ΜΟΥ!😂

 

 

το άχρηστο λέγκασυ βγάζει 1000αρι Ιταλία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έβγαλε μια κακοκαιρία ο τζίφουλας, και μάλιστα αν είδα καλά έκανε απόπειρα για medicane... Καλά το λέγκασυ φοβερό το άτιμο.. Αναρωτιέμαι αν επιστρέψει το σενάριο μη αποκοπής τυφώνα που τελικά φαίνεται πολύ πιο ευνοϊκό... 

 

Legacy

gfs-7-144.png?18

 

θα βγει και πολύ πιο ευνοικό για την συνέχεια για τα δυτικά. Εϊναι ο τρόπος που βγαίνουν οι δυτικοί χιονιάδες, αλλά τελικά βγαίνουν όπως στο 12αρι του τζίφου, έτσι κάπως χαλάνε όλοι οι δυτικοί χιονιάδες.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΌΝ ΣΤΑ 18ΑΡΙΑ ΘΈΛΟΥΜΕ ΤΖΊΦΟΥΣ!! ΕΝΩ ΕΧΘΕΣ ΘΈΛΑΜΕ ΕΥΡΩΠΑΙΟ ΚΑΙ ΟΥΚΜΟ!!!

ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΘΈΛΑΜΕ ΤΖΙΦΟ ΚΑΙ ΤΖΕΜ!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΩΖΕΤΑΙ!! ΤΟ ΚΕΦΑΛΊ ΜΟΥ!😂

το άχρηστο λέγκασυ βγάζει 1000αρι Ιταλία...

Κι αύριο τι θα θέλουμε? Ωραίο το 18αρι του τζίφου...... τουλάχιστον να κάνει ένα πέρασμα, δεν ζητάμε πολλά.. και κάτι μου λέει πως το παιχνίδι δε χάθηκε ακόμη.. παίζουμε λιγάκι ακόμα...

Για medicane κι εγώ το σκέφτηκα αλλα δε... και τον ευρωπαίο δε τον βλέπω καλά.. θέλω να πιστέυω πως θα αλλάξει αύριο! Θα μας τρελάνουν..... ειδικά το legacy βραδιάτικα, τι έβγαλε το άτιμο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Συγγνώμη κιόλας Σώτο αλλά ο λέγκασυ όπως πάντα θα πάρει τα ΑΡΧΙΔΙ@  των άλλων μοντέλων!🤪

Χαχαχα πιο σημαντικό να μην πάρουν τα του παιου παλι.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, Winterlove είπε:

Κι αύριο τι θα θέλουμε? Ωραίο το 18αρι του τζίφου...... τουλάχιστον να κάνει ένα πέρασμα, δεν ζητάμε πολλά.. και κάτι μου λέει πως το παιχνίδι δε χάθηκε ακόμη.. παίζουμε λιγάκι ακόμα...

Για medicane κι εγώ το σκέφτηκα αλλα δε... και τον ευρωπαίο δε τον βλέπω καλά.. θέλω να πιστέυω πως θα αλλάξει αύριο! Θα μας τρελάνουν..... ειδικά το legacy βραδιάτικα, τι έβγαλε το άτιμο.....

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα, φίλε. Άνετα αύριο ξαναγίνεται το αντίστροφο, ή χαλάνε όλα τα μοντέλα ή φτιάχνουν όλα.. Θέλουμε όσο το δυνατόν πιο βορειοδυτική αρχική θέση του τυφώνα καθώς έτσι αλληλεπιδάει καλύτερα με το καναδικό χαμηλό, λειτουργεί σαν γρανάζι υψώνοντας τον Αζορικό και ταυτόχρονα βοηθάει στο να κρατάει το μεγάλο χαμηλό στρογγυλό, και να μην γίνεται πεπλατυσμένο το οποίο τρυπάει τον αντικυκλώνα

 

 

καλύτερος ο μέσος όρος σε αρκετά πράγματα. η τελική διάταξη μπορεί να μοιάζει χειρότερη ωστόσο είναι ξεκάθαρα ένα καλό βήμα. Βέβαια αύριο άνετα γίνεται παρελθον.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα αδερφια..Σαφης βελτιωση του ουκμο..Καλος και ο τζιφος...Θα μπορουσε και καλυτερα αλλα και παλι βελτιωθηκε αισθητα...Πλεον ο χρονος αρχιζει και περιοριζεται...Αρα ας παμε σε οριστικες βελτιωσεις...Τις καλημερες μου...

Βελτιωμενο και το gem σε σχεση με τα προηγουμενα τρεξιματα του..Θελει δουλιτσα ακομα..Το πρωτο βημα εγινε λοιπον...Αν βελτιωθει και ο παιος τοτε τα δεδομενα διαφοροποιουνται ξεκαθαρα...υπερ μας...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά την αρνητική παλινδρόμηση των μοντέλων σήμερα απ' ότι φαίνεται ξεκινά η θετική.ολα τα μοντέλα βελτιώθηκαν πολύ η λίγο και περιμένουμε και ευρωπαϊκό.Αλλα όπως και να χει επειδή όπως καταλάβαμε σχεδόν τα πάντα εξαρτώνται από την πορεία του τυφώνα ας κάνουμε 1-2 μέρες υπομονή πριν δουμε τι μπορεί να περιμένουμε τελικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Πάντως προσωπικά θα άντεχα έναν ζεστό και ανομβρο Οκτώβρη και μέχρι τις 20 Νοέμβρη αν εινσι να κάνει πολύ δυνατό διάστημα από εκεί και πέρα με πολλά χαμηλά και σταδιακά χιόνια από τα βουνά στα πεδινά έως τις 10 Δεκέμβρη και γενικά να έχει έναν βαρύ πολύ βαρύ Δεκέμβρη και Γενάρη 

ΩΡΑΙΩΣ ΡΕ ΦΊΛΕ ΑΚΡΙΒΏΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΈΛΩ ΚΑΙ ΕΓΏ ΤΟ ΌΤΙ ΚΑΛΎΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΔΏ ΣΤΟΝ ΚΆΜΠΟ ΜΑΣ

(ανομβρο φθινοπωρο δεν πειραζει αλλά θερμο με χαλαει😂😂😂😂😂)

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΜΌΝΟ ΕΓΏ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ Η ΕΚΑΝΑ ΛΆΘΟΣ ΌΤΙ Ο ΕΥΡΩΠΑΊΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΆΕΙ ΚΑΛΆ ΟΎΤΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΊΑΚΑ ΟΎΤΕ ΥΕΤΙΚΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτιωθηκε και ο παιος σε σχεση με το τραγικο 12αρι του χθες βραδυ...Φυσικα μπορει να βελτιωθει και αυτος περεταιρω...Απολογισμος απο τα πρωινα ραν..Ακρως θετικος...Παμε για την ολικη ανατροπη στα 12αρια το βραδυ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...