Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Δηλαδη θα εχει την ψυχρη εισβολη στις αρχες νοεμβριου?

ΥΓ θελω να δω μια νιφαδα χιονιου μεχρι τις 10 νοεμβριου....( δυσκολο αλλα εφικτο)

όχι, αλλά ας πούμε ότι πήγε προς κάτι τέτοιο. ¨ομως ρεαλιστικά μιλώντας, θέλει ακόμα  πολύ πράγμα, και βλέπω ότι το ούκμο τούμπαρε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως και για σημερα εδινε φαινομενα ο τζιφος που δεν επιβεβαιωθηκαν..Οποτε και για αυριο κρατω μικρο καλαθι..Αλλωστε φετος οι φαπες ξεκινησαν απο πολυ νωρις..Οποτε ας μην περιμενουμε τιποτα ωστε να το χαρουμε εις διπλουν εαν τελει βγει κατι αυριο..(για Αττικη αναφερομαι)

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έβγαλε εκ νέου το Medicane o Τζίφος,εντωμεταξύ  την μικρή πράσινη κουκίδα την βλέπετε μέσα στο 1010?

gfs-0-186.png?12

 

αυτό το πράσινο είναι medicane.  Όταν το βάλουμε στην καλή ανάλυση είμαι σίγουρος ότι στις 186 ώρες αυτό το 1010 εκεί είναι ίσως και κάτω από 1000 Mb

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πωπωπω !!! μπορεί να μην είναι 975 Mb ¨οπως την πρώτη φορά, αλλά η βαροβαθμίδα είναι κανονικού τυφώνα!!!!!

Modele GFS - Carte prévisionsprateptype_cat_mm.eu_sc.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με επιφυλαξη γι αυριο Αττικη......οτι παρουμε παντως καλο θα ειναι....ισως νωρις το πρωι να εχουμε καποιες μικροεκπληξεις προς το θετικο.....παρα το μεσημερι....σιγουρα παντως δεν θα προκυτε για κατι πολυ γενικευμενο......30-779GR.GIF?18-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

με επιφυλαξη γι αυριο Αττικη......οτι παρουμε παντως καλο θα ειναι....ισως νωρις το πρωι να εχουμε καποιες μικροεκπληξεις προς το θετικο.....παρα το μεσημερι....σιγουρα παντως δεν θα προκυτε για κατι πολυ γενικευμενο......30-779GR.GIF?18-12

O παραπανω χαρτης απο το 12αρι παραπεμπει σε κατι γενικευμενο θωμακο μου..Αλλα δεν θα βγει..Εκτος της λαυρεωτικης ολη η υπολοιπη Αττικη ειναι εντος φαινομενων..Πολυ καλο για να ναι αληθινο..Οπως το πες κατα τ αλλα..Οτι παρουμε καλο θα ναι..Μην παρουμε μονο αυτο που παιρνουμε τελευταια..Γιατι εγω ηδη δυσκολευομαι να κατσω...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τωρα τρεχει το μοντελο πολυ κρυο μαζευετε μετα τις 29 βορεια της χωρας μας αν γινει κατι καλο ισως κατεβει και πιο κατω δειτε χαρτη!

gfs-1-288.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι ψυχρες αεριες μαζες σταματησαν την πορεια τους βορεια των σκοπιων  στις 312-324 ωρεςκαι δειχνουν να κινουνται ανατολικα...μακαρι να ξαναλλαξουν πορεια και να  ερθουν προς τα εδω( συμφωνα με το τρεξιμο παντα )

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά γνώμη μου είναι πως μετά από αυτές τις πολύ ηψηλες θερμοκρασίες θα έχει άκρως χαμηλές και μέχρι της 10 Νοεμβρίου που είπε έναν παιδι πιο πάνω προς το παρόν μετά παρόν στοιχεία και χάρτες έχω βαλει μια 10%  πιθανότητα για έστω νιφάδα μέρα με την μέρα όσο κοντεύουμε ανάλογα πως θα πηγαινουν τα στοιχεία η θα ανεβάζω την πιθανότητα η θα κατεβάζω τώρα είναι 10% γιατι βλέπω σε όλα τα μοντέλα αυτό το ψυχος να επιμενει ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΌΛΑ ΑΥΤΑ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαγραμμα Αττικης αυξανουν τα σεναρια για ψυχρη εισβολη μετα 29 και μετα δειτε χαρτη κοντα στο -6 τρεχουν 2 σεναρια με το -7 μπορει ανετα να χιονιζει αν υπαρχει υετος (βροχη) για να δουμε..

ens_image.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποσο θελω να βγει αυτο το -1 με χιονοπτωση...δυστυχως η ευτυχως μου εχουν μπει ιδεες και αυριο το πρωι που θα τα παρει πισω θα προσγειωθω αποτομα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

χαχαχα😂😂😂😂❄❄❄❄❄⛄⛄⛄⛄

ens_image.png

ens_image (1).png

ειδικά εγώ εδώ που έχω χαμηλότερη θερμοκρασία θα ήταν ένα έπος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα Link γαι αν δω τα ensembles για την περιοχή μου?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

διαγραμμα Αττικης αυξανουν τα σεναρια για ψυχρη εισβολη μετα 29 και μετα δειτε χαρτη κοντα στο -6 τρεχουν 2 σεναρια με το -7 μπορει ανετα να χιονιζει αν υπαρχει υετος (βροχη) για να δουμε..

ens_image.png

Για αθηνα

Screenshot_2019-10-18-20-35-09-664.jpeg

ens_image (2).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα παιδια.Ηθελα να σας ρωτησω το εξης 24-28 θα παω εκδρομη Βουδαπεστη,Βιεννη.Ξερουμε περιπου τι θα παιζει απο καιρο και θερμοκρασιες τοτε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

 

3 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα Link γαι αν δω τα ensembles για την περιοχή μου?

https://www.wetterzentrale.de/en/show_diagrams.php?geoid=52862&model=gfs&var=202&run=12&lid=ENS&bw=

 

-4 σας δινει...

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

ουου οκ θενξ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, kopriniotis είπε:

Καλησπερα παιδια.Ηθελα να σας ρωτησω το εξης 24-28 θα παω εκδρομη Βουδαπεστη,Βιεννη.Ξερουμε περιπου τι θα παιζει απο καιρο και θερμοκρασιες τοτε?

Δεν θα εχεις φαινομενα..Και θερμοκρασιες υψηλοτερες για την εποχη..Ανετα θα εισαι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...