Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και άλλο ανατολικά το 12αρι του τζίφου, αύξηση υετού και μετά το βράδυ!!!

λίγο πιο φθινοπωρινή μέρα η Πέμπτη, και η Παρασκευή ασθενικές όψιμες αστάθειες. 12αρι τζίφου.

Μιχαήλ ποτέ φεύγεις από γιανενα; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επίσης οι χάρτες δε δείχνουν ακριβώς ζωνική,αλλά αντικυκλώνα στην ανατολική ευρώπη που είναι πιο δύσκολο να φύγει από τη ζωνική.

κανονική ζωνική θα έλεγα αυτό

gfs-0-96.png?12

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Μιχαήλ ποτέ φεύγεις από γιανενα; 

xaxa είμαι ήδη Λάρισα φίλε. Οπότε να αναμένεις θετικές εκπλήξεις στα Γιάννενα αύριο πριν τα πάρει όλα ο ανατολικός.😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Ipokratios politia snow είπε:

Στα κοκκινα η Αττικη. Προσοχή στην Μανδρα

Ακριβώς... για καλό και για κακό, είτε πέσουν πολλά είτε λίγα, μεγάλη προσοχή και στην Αττική αύριο...... και πέρα του ευρωπαίου, έχουμε και τον ελβετό (Swiss ΗD 4x4 στο meteologix... το είχα δει το μοντέλο τελικά Δημήτρη oldboy332, αλλά δε πήγε το μυαλό μου).. που παρουσιάζει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον εαν έβγαινε σαν σενάριο, για αύριο το βράδυ Αττική.....


xx_model-en-308-0_modswisseu_2019100612_30_5007_241.thumb.png.1a0cbd51f5a300bff4f07b263a47a869.png

xx_model-en-308-0_modswisseu_2019100612_33_5007_84.thumb.png.d2257d24a6d5451f7f31f7b9de9f1ec8.png

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά ήρεμα.βρισιες σε άλλο μέλος επειδή τα καιρικά του γούστα είναι διαφορετικά είναι επιοικως απαράδεκτα.Δεν μας αρέσουν και δεν έχουν θέση τέτοιες συμπεριφορές εδώ.Επισης ρε συ Τάσο οκ σχολιάζεις δεν βρίζεις άρα είσαι βάση τύπου εντός κανονικής συμπεριφοράς.Αλλα ρε παιδάκι μου αφού βλέπεις ότι αυτή σου η απέχθεια σε όλα τα καιρικά φαινόμενα πλην χιονιού προκαλεί τον εκνευρισμό όλων μιας και είμαστε καιρικό φόρουμ.Κσι άντε οι παλαιότεροι από μας σε ξέρουνε και μετά κόπων και βασάνων σε αποδεχοντε αλλά υπάρχουν και πολλοί που δεν σε ξέρουν.Γραψε πχ ότι δεν φαίνονται βροχές αλλά μην τσιγκλας με αυτή την συνεχόμενη χαρά για τον καλό καιρο.Σρ καιρικό φόρουμ είσαι λογικό είναι να προκαλείς θυμό και ας είσαι εντός κανονισμών.Παλιος είσαι στα φόρουμ βοηθά στην σωστή λειτουργία με τις πολλές γνώσεις που έχεις.Πολλες φορές το νομότυπο είναι πιο παράνομο και από ένα ατόπημα.Τωρα καιρικά θα συμφωνήσω ότι μακάρι να είχαμε την κλαδική ζωνικη και όχι αυτόν τον καταραμένο αντικυκλωνα.βεβαια από την άλλη καλύτερα τώρα παρά μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατι διαφορετικό πήγε να κανει ο ευρωπαίος. χμμμ,.

 

Βασίλη το είδα και εγω αυτό που λες. θα σου έλεγα ψέμματα ότι ξέρω. ΕΔεν .έχω ιδέα. Βγάζει 100 χιλιοστά εκεί...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο προχωράμε και δεν αλλάζει η διάταξη που προβλέπεται για τα μέσα του μήνα τόσο αισιοδοξώ για τον  Νοέμβρη και μετά.....για να δούμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Όσο προχωράμε και δεν αλλάζει η διάταξη που προβλέπεται για τα μέσα του μήνα τόσο αισιοδοξώ για τον  Νοέμβρη και μετά.....για να δούμε

Θα ριξει καλα νερα πιστευω ο οκτωβριος αυτές τις ημερες (πριν την καιρικη του αναπαυλα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Θα ριξει καλα νερα πιστευω ο οκτωβριος αυτές τις ημερες (πριν την καιρικη του αναπαυλα)

1-1,5 μέρα κακοκαιρία είναι Σπύρο....μετά ένα δεκαήμερο τουλάχιστον θα χαθεί ..που αν πάει έτσι η κυκλοφορία άνετα 15ήμερο..αλλά αυτό λέω μακάρι να το κάνει τώρα και όχι μετά...το έχουμε ξαναδεί το έργο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως θερμοκρασιακά θα είμαστε σχετικά νορμαλ,μιλώντας για το μετα όταν θα μας πλακώσει ο αντικυκλωνας μπαστακας.Πολυ σημαντικό αυτό για την ψυχική μας ηρεμία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν χαθεί όλος ο Οκτώβρης αρκεί να μου κάνει παρόμοια πράγματα με το πρώτο 10ημερο του νμαρτιόυ του 1949.

 

πχ

archives-1949-3-7-12-0.png

 

και αυτό ειναι το δεύτερο δυτικό χιόνι μετά από ακόμα ένα παρόμοιο. Λογικά τα Γιάννενα θα είχαν θαφτεί τότε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο νότια τα καλά φαινόμενα σε τζίφο και στην ουσία πλέον υπάρχει ταύτιση διατάξεων με παίο, καθώς μίκρυνε λίγο την φάση οπότε λίγο χειρότερο για εδώ και για βόρεια κυρίως. Για να δούμε αν μετά κάνει κάτι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

1-1,5 μέρα κακοκαιρία είναι Σπύρο....μετά ένα δεκαήμερο τουλάχιστον θα χαθεί ..που αν πάει έτσι η κυκλοφορία άνετα 15ήμερο..αλλά αυτό λέω μακάρι να το κάνει τώρα και όχι μετά...το έχουμε ξαναδεί το έργο...

Καρμπον με τον περσινο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το απόλυτο μηδέν για μετά υετικά. Ούτε ένα σενάριο βροχής, ούτε ένα! Θερμοκρασιακά όχι κάτι ακραίο, αλλά βαρεμάρα φουλ δυστυχώς. ΑΚΡΙΒΩΣ όπως πέρυσι που είπαν και τα παιδιά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επιμενει το ευρωπαικο και τωρα στο πρωινο του τρεξιμο για πολυ νερο αττικη για να δουμε.. σε κανα 2ωρο  δειχνει να μπαινει δυτικη αττικη  να ετοιμαζομαστε νομιζω σιγα σιγα..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...