Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπέροχη μονοήμερη εκδρομή σήμερα στην ορεινή Κορινθία.... Τρίκαλα Καρυα Φενεός και στην υπέροχη λίμνη Δόξα.... 

Αρκετή δροσιά.... Χοντρό μπουφάν στη βόλτα μέχρι το σαλέ στα 1500μ στη Ζήρεια και περίπου 12 βαθμοί καταμεσήμερο.... 

Πολύ καλό φαΐ (δεν μπορούσα να συνέλθω από την ποσότητα για να επιστρέψω) σε ταβέρνα που μου σύστησε ο Κώστας (Beach snow) στην Καρυα στα 1300μ με εκπληκτική θέα..... 

 

_DSC0298.thumb.jpg.973cf6a8ff3a5df1f9c3dd34c30d56b7.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερινές ελάχιστες και μέγιστες Θερμοκρασίες.

epikrateiam.thumb.png.caf4ab4169e438f838216447424ba017.png

epikrateia.thumb.png.4c19755e660e6eb3c433002a3cf3ad79.png

http://www.stravon.gr/pinakas/

Επεξεργάστηκε από george-kozanh
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σταθερη συννεφια εδω δυτικη αττικη ακομα ουτε σταγονα .. αλλα καμια ανησυχια θα ριξει αρκετο νερο το ευρωπαικο γυρω στις 2-3 το βραδυ δινει εναρξη βροχοπτωσης για αττικη ...

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλοκαίρι συνεχίζεται και θα συνεχίζεται για αρκετό καιρό ακόμη εδώ στην Λεμεσό. Γύρω στους 28 η μέγιστη και σήμερα...

20191008_171353.thumb.jpg.276352403f072ae6a16e7a6bb2bda838.jpg

(Το παραλιακό μέτωπο της Λεμεσού)

20191008_171126.thumb.jpg.ddc344f70941a7bbf40043ded8e125af.jpg

(Το "The One" ο πρώτος ουρανοξύστης στην Λεμεσό, όταν ολοκληρωθεί θα φτάνει περίπου τα 170 μετρά)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έχουμε 16 βαθμούς και να την πω την αλήθεια το κλιματιστικό στους 30 βαθμους το μεσημέρι γαι λίγο και τώρα το βραδυ το άναψα.......Και δεν νομίζω της επόμενες μέρες να χρειάζεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Το καλοκαίρι συνεχίζεται και θα συνεχίζεται για αρκετό καιρό ακόμη εδώ στην Λεμεσό. Γύρω στους 28 η μέγιστη και σήμερα...

20191008_171353.thumb.jpg.276352403f072ae6a16e7a6bb2bda838.jpg

(Το παραλιακό μέτωπο της Λεμεσού)

20191008_171126.thumb.jpg.ddc344f70941a7bbf40043ded8e125af.jpg

(Το "The One" ο πρώτος ουρανοξύστης στην Λεμεσό, όταν ολοκληρωθεί θα φτάνει περίπου τα 170 μετρά)

μια καλύτερη version Της Ελλάδας για εμένα η Κύπρος πραγματικά. !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

έχουμε 16 βαθμούς και να την πω την αλήθεια το κλιματιστικό στους 30 βαθμους το μεσημέρι γαι λίγο και τώρα το βραδυ το άναψα.......Και δεν νομίζω της επόμενες μέρες να χρειάζεται 

Γιατι , ειχατε 30 βαθμους? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το βαρομετρικο χαμηλο εχοντας πιασει Αφρικη.....με αποτελεσμα τον Αιθριο καιρο σε μεγαλο πια μερος της χωρας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρισμένη στα δύο σήμερα η Ελλάδα σε Δυτική & Ανατολική, όπως συμβαίνει άλλωστε σε καιρό ανατολικού ρεύματος. Μέγιστες Θερμοκρασίες 08/10/2019.

Μέγιστες Θερμοκρασίες 08/10/2019.

max081019.thumb.png.f23c01eb50be013e43c3ea5ae4b51b93.png

Μέγιστα Ύψη Βροχής απο διαφόρους σταθμούς του Ε.Α.Α και άλλων φορέων.

epikrateia.thumb.png.f25bdcb61fa459fa0720a52344815922.png

http://www.stravon.gr/pinakas

Επεξεργάστηκε από george-kozanh
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας που σε εμάς η κακοκαιρία πλέον αποτελεί παρελθόν αναφορά εδώ....

συννεφιά όλη μέρα με λίγα πολύ λίγα διαστηματάκια ηλιοφάνειας το απόγευμα. εδώ στη  δυτική πεδινή Ημαθία...κι ετσι μόλις στους 18,2 η μέγιστη με την ελάχιστη το πρωί να πέφτει στους 13,7...τώρα υγρασία πολύ στο 87% και θερμοκρασία στους 15,4....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Γιατι , ειχατε 30 βαθμους? 

χαχαχαχαχαχαχα όχι το κλιματιστικό στους 30 εννοούσα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Με αρκετά σύννεφα ξεκινήσαμε και σήμερα εδώ στην περιοχή αλλά ήδη έχει σκάσει μύτη και ο ήλιος .....στους 14,4 η ελάχιστη με πολύ υγρασία στους 15.7 τώρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συννεφιά και σήμερα στην Λάρισα, 15.6 ελάχιστη. Κρυώνωωωωωωω

 

Θα βγάλει ήλιο   σήμερα λογικά, αλλά κλαιν μαιν, αύριο θα ξανασυννεφιάσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια όμορφη καλημέρα σε όλους!! Και χθες, αλλά ειδικά σήμερα ξεπάγιασα μέσα στη νύχτα προς το ξημέρωμα... και με εντελώς κλειστά τα εσωτερικά μπαντζουρια για πρώτη φορά απόψε, σηκώθηκα και ντυθηκα καλύτερα... ήμουν ακόμη με το φανελακι! Ζήτω.. ζήτω... το φθινόπωρο είναι εδώ!! Από απόψε κιόλας κουβερτούλα γιατί δε παλεύεται χωρίς..... η εσωτερική έπεσε στους 25, και η ελάχιστη έξω 15.5, βάση του δικού μου "μινι-home" μετεωρολογικού σταθμού.....

Λιακάδα ώστοσο σήμερα μετά τις τελευταίες δύο, άκρως φθινοπωρινές και υπέροχες μουντές ημέρες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ηλιος εδω απο νωρις σημερα.. αν δεν αλλαξει κατι στα επομενα τρεξιματα παμε για δεκαημερο της υπομονης για μετα δειχνει κατι να αλλαζει αλλα και παλι δεν ειναι σιγουρο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Μια όμορφη καλημέρα σε όλους!! Και χθες, αλλά ειδικά σήμερα ξεπάγιασα μέσα στη νύχτα προς το ξημέρωμα... και με εντελώς κλειστά τα εσωτερικά μπαντζουρια για πρώτη φορά απόψε, σηκώθηκα και ντυθηκα καλύτερα... ήμουν ακόμη με το φανελακι! Ζήτω.. ζήτω... το φθινόπωρο είναι εδώ!! Από απόψε κιόλας κουβερτούλα γιατί δε παλεύεται χωρίς..... η εσωτερική έπεσε στους 25, και η ελάχιστη έξω 15.5, βάση του δικού μου "μινι-home" μετεωρολογικού σταθμού.....

Λιακάδα ώστοσο σήμερα μετά τις τελευταίες δύο, άκρως φθινοπωρινές και υπέροχες μουντές ημέρες....

Τι να πω και εγώ ο κρυουλιάρης. Ήδη κοιμάμαι με μια πικέ κουβερτούλα και με ένα πάπλωμα επίσης!!! Η πικέ κουβερτούλα δεν βγαίνει βέβαια ούτε το καλοκαίρι όμως  χαχαχα. Τον χειμώνα φτάνω τα τρια παπλώματα, αν θες να μάθεις το maxed out Της υπόθεσης🤣. Το μόνο πρόβλημα ε αυτό είναι ας πούμε ότι δεν κουνιέσαι και εύκολα χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντος δεν μας εφτανε ο χαλια αυγουστος-σεπτεμβριος εχουμε και τον οκτωβρη να κανει καλοκαιρια μεχρι τις 22-23  οκτωβρη  τι αλλο θα δουμε.. θα βλεπουμε και τα μοντελα για τυχον αλλαγες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αα...  αυτό είναι τέλειο Μιχαηλ (μηνυμα με παράθεση έπρεπε, αλλά ξέχασα)!!! Οι κουβερτάτες νυχτες είναι κάτι το μαγικό!! Κι ας μη μπορείς να κουνηθείς.... είναι χίλιες φορες καλύτερο απ' το να σκας και να ιδρώνεις το καλοκ  +το ότι η κουβέρτα λειτουργεί και ως στρώμα προστασίας εναντια στους εξωτερικούς κινδύνους της νύχτας.. δεν είσαι άμεσα εκτεθειμένος σε αυτους εννοώ... σε προστατεύει κι απ' τα κουνούπια παράλληλα....... δηλάδη εκτός κι από απόλαυση, είναι και περισσότερο χρήσιμη..... αυτά για τη κουβέρτα, επιστροφή στις φθινοπωροαναφορές μας...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...