Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές πρώτης φθινοπωρινής κακοκαιρίας 3-5 Οκτώβρη 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φουντωμενη τη βλεπω Σπυρο.Μερος των νεφωσεων θα ερθουν προς τα εμας.Αλλα θα εχουμε απωλεις λογω Χελμου και Ζηρειας.Μακαρι να βγαλει καταιγιδοπυρηνα στο πλησιασμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρεεε...Το νου σας..Μην παιζετε..39 γινομαι...Εχω πιει και κατι τσιπουρα και το βραδυ θα χει συνεχεια..Μην παιζετε με τον πονο μου..Να μπω δορυφορικη η να κοιμηθω δυο ωριτσες??

Εχω και την γυναικα μου που με δουλευει..Σιγα την καταιγιδα που εκανε...Σιγα το κερασμα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, teo_73 said:

Το πρωτο χιονι στον Ολυμπο,απο το μελος μας Κωνσταντίνος Βασιλακάκος

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Τα σημερινά έγιναν με περίπου 11 βαθμούς στα 850 mb  βάσει μοντέλων τουλάχιστον.

Για δευτέρα θα έχει αντίστοιχα γύρω στους 7, οπότε αν βρεθει ο υετός που περιμένουμε

θα ασπρίσει για τα καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχθες που δεν το περιμεναμε εκανε πιο πολλα χιλιοστα..Οτι να ναι...Να δουμε ποτε θα ρθει μια πραγματικα φθινοπωρινη κακοκαιρια για την Αττικη..Εχει ο θεος απο δευτερα...Αλλα μαλλον δεν θα εχει...🙊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρελός αέρας ξαφνικά έξω.... 

25 βαθμοί και ριπες στα 50χλμ/ωρα

6mm το μεσημέρι και καμιά 40αρια λακουβες σε κάθε αμάξι μου από το απερίγραπτα μεγάλο χαλάζι.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το χαλαζι σημερα στο Μαρκοπουλο Αττικης.Απιστευτο μεγεθος που προσωπικα δεν εχω ξαναδει στην Αττικη.

(Πηγη:meteoclub)

 

 

Screenshot_20191004-183053_Facebook.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοκαιρινή ημέρα σήμερα στη Βόρεια Κρήτη. Οι καταβάτες ΝΔ άνεμοι κατερχόμενοι απο τους μεγάλους ορεινούς όγκους της Κρήτης ανέβασαν την Θερμοκρασία σε υψηλά επίπεδα στα βόρεια παράλια του νησιού..

crete041019.png


Πίνακας Μετεωρολογικών Σταθμών Κρήτης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι χάλι είναι αυτό ρεεεεε????? 

Το απόγευμα άκουσα τζιτζικι μετά από πολυυυυ καιρό και τώρα τα τριζόνι κάνουν πάρτυ.... 

Για να μην πω για κουνούπια...... 

Ποτε θα ψοφήσει το σίχαμα ρε γμτ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το χαλαζι σημερα στο Μαρκοπουλο Αττικης.Απιστευτο μεγεθος που προσωπικα δεν εχω ξαναδει στην Αττικη.

(Πηγη:meteoclub)

 

 

Screenshot_20191004-183053_Facebook.jpg

Κάπως έτσι ήταν και εδώ αλλά σε πιο αδιευκρινιστα σχήματα.... 

Τραγικο.... Μεγάλη κατάρα το χαλαζι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα και απο εμενα παιδια...στην Αττικη και παλι λιγα πραγματα...αλλα οχι και το απολυτο μηδεν.....οταν περιμενεις ουσιστικα να σε επιρεασει η ουρα του μετωπου λογικο ειναι να παιζεις οριακα...το κεντρο του βαρομετρικου συμφωνα με τον τζιφο περασε πανω απο την Αττικη με αποτελεσμα να πεσουμε σε υετοτρυπα....6-515GR.GIF?04-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και παλι σε αριθμους οι περιοχες κοντα στον Υμηττο ευνοηθηκαν υετικα....ευτυχως που τα φαινομενα με το χαλαζι κρατησαν λιγο γιατι θα μιλουσαμε για πολλες ζημιες....ο Οκτωβρης παντως δειχνει τα δοντια του και καθε αλλο παρα αδιαφορος ειναι....πιστευω οτι απο Δευτερα η Αττικη θα δει ουσιαστικοτερες και μεγαλυτερες διαρκειας βροχοπτωσεις..εχοντας παντα στο πισω μερος του μυαλου μας οτι στην Αττικη η βροχη δεν ειναι παντα ευκολη υποθεση....καλο ΣΚ σε ολους!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...