Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές 2ης ισχυρής Οκτωβριανής κακοκαιρίας 7-9/10....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μηδέν χιλιοστά και στα Γιάννενα. ΑΝ δεν βρέξει σήμερα, αύριο είναι αδύνατον α βρέξει αφού θα φυσάει ανατολικός. Εντάξει ισχυρή κακοκαιρία δεν περίμενα. Τόσο μούφα όμως όχι..

Δεν μπορει να προβλεφτει με ακριβεια ο καιρος Μιχαηλ.Θα ειναι στο προγραμμα οι μεγαλες μουφες οτι και να λενε οι χαρτες προβλεψεων και οι ειδικοι της μετεωρολογιας αλλα εννοειται θα υπαρχουν και προβλεψεις που θα πεφτουν σε μεγαλο ποσοστο μεσα.Το εχουμε δει απειρες φορες το εργο.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Δεν μπορει να προβλεφτει με ακριβεια ο καιρος Μιχαηλ.Θα ειναι στο προγραμμα οι μεγαλες μουφες οτι και να λενε οι χαρτες και οι ειδικοι της μετεωρολογιας αλλα εννοειται θα υπαρχουν και προβλεψεις που θα πεφτουν σε μεγαλο ποσοστο μεσα.Το εχουμε δει απειρες φορες το εργο.

Το ξέρω ρε φίλε αλλά θέλω να σταματήσει αυτό, και βασικά ως ένα σημείο να καταφέρω και εγώ κάτι τέτοιο. Και για αυτόν τον λόγο τα τελευταία χρόνια αποθηκεύω δορυφορικές από κάθε κακοκαιρία. Για να βρω ένα πατερν. Και η συγκεκριμένη μοιάζει πολύ με την φθινοπωρινή βερσιόν της Ωκεανίδας. Δηλαδή χαζομαρίστες από θέμα υετού στα πεδινά, πολλά περισσότερα στα βουνά, προσήνεμα στο Αιγαίο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον εγω θα εμπιστευτω το αμερικανικο μοντελο gfs και περιμενω βροχη μετα τις 6-7 το απογευμα στην αττικη εσεις πειτε τα δικα σας για μουφες και τετοια..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευοσμος ψιλοβροχο απο τις 12:15 με λιγες αυξομειωσεις και η θερμοκρασια στους 15.8... Ο υετος εδω πρεπει να ειναι καπου 3-4 mm λογικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προς το παρον για Αττικη μονο ψιλοβροχο εκτος απο τα πολυ νοτιοανατολικα...οργανομενες καταιγιδες περνουν ανατολικα του Σουνιου....φαινεται να δινουν και τις πρωτες καλες βροχες στην Ανδρο και Τηνο οπου εχουν θεμα μεχρι τωρα με την ξηρασια.....προς το παρον το στρεαμ δεν βοηθαει ωστε να εχουμε καλα φαινομενα στα ενδοτερα του νομου....προς το βραδυ λογικα παμε για τα οποια αξιολογα φαινομενα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

Λοιπον εγω θα εμπιστευτω το αμερικανικο μοντελο gfs και περιμενω βροχη μετα τις 6-7 το απογευμα στην αττικη εσεις πειτε τα δικα σας για μουφες και τετοια..

Μουφες μεχρι στιγμης!!!Για μετα και την δοροφορικη να δουμε δεν αποκλειται να εχουμε φαινομενα εντονα η οχι τις επομενες ωρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει στρωσει χιονι στον ολυμπο στο βαθος οπως φαινετα απο την καμερα στα 2650

Απο την σελιδα

http://www.snowreport.gr/snowcam/olympos/

 

loading live image...Olympos

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Ipokratios politia snow είπε:

Σώβρακα πήρε ο τζίφος

20-25mm εδινε....και 35-40mm το ευρωπαικο....ως τωρα εκτος και τα δυο....υπομονη να δουμε ως το τελος...προσωπικα δεν τελειωνω κατι οταν προκειται για τον "διαολο" (καιρικώς) Αττικη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο περνάει η ώρα τόσο σπάει η συννεφιά στην Λάρισα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βρέξει πιο μετά αφού δεν βρέχει τώρα. 2 χιλιοστά ο απολογισμός της "ισχυρής" κακοκαιρίας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν καταλαβαινω την απογοητευση.Ερχονται νερα και θα ειναι πολλα ως αυριο το μεσημερι.

Aφου σου τελειωσε η ρακι μου??Γιατι πηρες απο αλλον???🤔 0.4mm στο Γκαζι μεχρι στιγμης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Σουνιο βραχηκε και βρεχεται για τα καλα μιας και αναπτυχθηκε πυρηνας στις 5 παρα νοτιως του Σαρωνικου και τραβηξε ανατολικοτερα βρεχοντας τα  πολυ νοτια του νομου,αλλα και Ανδρο, Κεα, Κυθνο, Νοτιο Ευβοια. 

Screenshot_5.png.1587c7631a1182fbbd12b80bac6e4c16.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...