Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές 2ης ισχυρής Οκτωβριανής κακοκαιρίας 7-9/10....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

0,8mm έως τώρα εδώ στα Μελίσσια, από το διπλό ψεκάδιασμα τα ξημερώματα και το μεσημέρι.....κι έχει ανοίγματα ο καιρός....δεν θέλει!!!

ΒΑ άνεμος και 18οC....77% υγρασία....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετα απο 3 μηνες ανομβριας....αξιολογη βροχη με καταιγιδα ειχαμε στην Ανδρο αλλα και σε αλλα νησια των βορειων κυκλαδων..!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Δεν ειναι δυνατον απο ενα Χ που ειναι αναμεσα σε Σικελια και Τυνησια να εχουμε γενικευμενα φαινομενα και μαλιστα επι πολυ ωρα σε ολο τον νομο.Περασματα θα ειχαμε και αυτα αναλογως που θα εβγαιναν οι πυρηνες.Oι υποπτες ωρες ηταν πριν τα ξημερωματα και σημερα το απογευματοβραδο.Τις απογευματινες ωρες εχουν βγει ωραιες βροχουλες στα Μεσογεια και στα πολυ νοτια του νομου.Εχουν πεσει 10-25mm εκει και ακομα βρεχει απο οτι βλεπω τοπικα.Διπλα μας στα συνορα Αττικης με Κορινθια εχουν πεσει 30mm. Προσωπικα μπορει μεχρι τωρα να μην εχω βραχει αξιοπρεπως αλλα σε καμια περιπτωση δε μπορω να μιλησω για μουφα στον νομο.

Ψεκαδες εδω με 5αρι ΒΑ και 20.7c

Περαχωρα λουτρακιου 42mm..Ο βα ανεμος εκανε επισης μεγαλη ζημια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σάκη ΑΝΑ και ΑΒΑ είχαμε κυρίως.....ένα γενικά ανατολικό ρεύμα δλδ....δεν ήταν κακό.....απλά ήταν τζούφιο σε ορισμένα κομμάτια του το σύστημα ερχόμενο ανατολικότερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Περαχωρα λουτρακιου 42mm..Ο βα ανεμος εκανε επισης μεγαλη ζημια...

ΒΑ εχουμε επιφανειας.Ψηλα ειναι μια χαρα Νοτιοδυτικος.Και το Σουνιο με τα Μεσογεια ειχαν Α και ΒΑ αλλα μια χαρα πλατσουριστηκανε πασα μου😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει Λαμία, όπως φαίνεται από το ματς Λαμίας-Παναιτωλικού....και πολύ βαρύ τεραίν....καλά μόνο εδώ δεν βρέχει;;;...χαχαχα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον παρακατω χαρτη υπαρχει κατι που ειναι αξιο αναφορας και ΑΝ ΒΓΕΙ θα αφησει νερο στον νομο.Ειναι μια υφεση που δημιουργειτε στην Αργολιδα .Εκει που δειχνουν να κανουν κυκλο τα τοξακια και εχει λευκο χρωμα.

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαρκόπουλο τώρα το είδα....22,4mm....!!!!.....πάλι εκεί??....απίστευτη εμμονή οι περιοχές στα Μεσόγεια.....και κανα 20άρι μου λέει τώρα ο Αλέκος για Κορωπί....ε δεν είμαστε καλά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο το απογευμα βλεπω στην περιοχη του καβοντορο να βγαινουν συνεχεια πηρυνακια που ανατροφοδοτουνται συνεχεια....και μεσα στο Σαρωνικο κατι κινειται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά ο στροβιλισμος είναι ακόμη Δυτικά της Σικελίας. Με την κίνηση τις επόμενες ώρες προς τα ΝΑ θα αλλάξει ελαφρώς το stream σε πιο ΝΔ και θα έχουμε πέρασμα από την Αττική .Αυτή την εκτίμηση κάνω εγώ .Κατά τα άλλα σήμερα είχαμε θεωρώ την πρώτη φθινοπωρινή μέρα. Βοήθησε λιγακι και ο Ανατολικός που έβγαζε αυτή την χαμηλή νέφωση ασχέτως εάν ήταν απλα για μάτι  . 

9,4mm στο χωριό και 15,4 βαθμοί ,  τίποτα στο Κρυονέρι εκτός από δεκάδες όλ η μέρα και ψύχρα. Λαμια βλέπω τον σταθμό που έβαλε σχετικά πρόσφατα ένας φίλος μου έφτασε τα 24mm .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχα  ρίχνει καρέκλες τώρα!

Εκοψε, λιγο κρατησε το καλο .

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σε μας προς το παρων παει κανονικα ο υετος.αλλα απο μια λιμνη που θα αποκοπη στου διαολου το κερατο τι να περιμενουμε? περισσοτερο ρολο παιζει η τοπικοτητα κ πως ευνοει το στριμ την καθε περιοχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει και Νέα Στύρα βλέπω.....γύρω γύρω όλοι....μέχρι και ο ερημίτης της Δροσοπηγής βρέχεται!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...