Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές 2ης ισχυρής Οκτωβριανής κακοκαιρίας 7-9/10....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Ο ετήσιος υετος που βρίσκεται κλιματικά;

Μας χωρίζουν 80χλμ κι όμως οι διάφορες είναι τερατώδεις! 

Η μέση ετήσια βροχή στη Λιβαδειά είναι γύρω στα 750mm. Τα έχει ήδη ξεπεράσει και φέτος. Πέρυσι τερμάτισε στα 1086.8mm που για πεδινή πόλη της ανατολικής Ελλάδας είναι σίγουρα φαινόμενο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Ελειψη βροχής= Σαχαροποιηση...

Η άνοιξη ανήκει στην άνοιξη και το φθινόπωρο στο φθινόπωρο! 

Η άνοιξη όμως είναι και ψυχρότερη από το φθινόπωρο. Και γενικά η εποχή που ταιριάζει με το φθινόπωρο δεν είναι ο χειμώνας αλλά η άνοιξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, WEATHER-FUN είπε:

Εγώ ρε φίλε χθες για να πάω στο γυμναστήριο πέρασα μια οδύσσεια. Και βράχηκα ολόκληρος και δε γυμνάστηκα στην τελική. Δηλαδή γιατί να μου αρέσει η βροχή, το χιόνι και το χιονόνερο; Που για να πάω από εδώ ίσα με εκεί γίνεσαι λούτσα; και ναι ο Σεπτέμβρης είναι καλοκαιρινός μήνας. Όχι φθινοπωρινός. Βέβαια εδώ που τα λέμε κι ο καύσωνας αηδία σκέτη είναι.

Γιατί να σου αρέσουν τα φαινόμενα... για τον λόγο ότι στην Σαχαρα και στις ερήμους ανά τον κόσμο δεν υπάρχει ίχνος ζωής! 
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Η μέση ετήσια βροχή στη Λιβαδειά είναι γύρω στα 750mm. Τα έχει ήδη ξεπεράσει και φέτος. Πέρυσι τερμάτισε στα 1086.8mm που για πεδινή πόλη της ανατολικής Ελλάδας είναι σίγουρα φαινόμενο.

Ποιά άλλη πόλη έχει 1000+ ετήσιο; Λαμία;

Ποιός από τους δυο σταθμούς είναι πιο αντιπροσωπευτικός για την πόλη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Εγώ ρε φίλε χθες για να πάω στο γυμναστήριο πέρασα μια οδύσσεια. Και βράχηκα ολόκληρος και δε γυμνάστηκα στην τελική. Δηλαδή γιατί να μου αρέσει η βροχή, το χιόνι και το χιονόνερο; Που για να πάω από εδώ ίσα με εκεί γίνεσαι λούτσα; και ναι ο Σεπτέμβρης είναι καλοκαιρινός μήνας. Όχι φθινοπωρινός. Βέβαια εδώ που τα λέμε κι ο καύσωνας αηδία σκέτη είναι.

ρε φίλε εσύ είσαι πιο περιορισμένος και από τον Τάσο, τι ακριβώς κάνεις στο weather club?😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

ρε φίλε εσύ είσαι πιο περιορισμένος και από τον Τάσο, τι ακριβώς κάνεις στο weather club?😋😋

Έλα ντε... αυτό ήθελα να πω κ γω αλλά με πρόλαβες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Έλα ντε... αυτό ήθελα να πω κ γω αλλά με πρόλαβες!

εμ ναι, το είχα προσέξει εδώ και αρκετές μέρες ότι κάτι δεν πολυκολλάει. Τέλος πάντων η αγνόηση χρήστη είναι πολύ εύκολη σε αυτή την πλατφόρμα, οπότε όποιος θέλει την χρησιμοποιεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Ποιά άλλη πόλη έχει 1000+ ετήσιο; Λαμία;

Ποιός από τους δυο σταθμούς είναι πιο αντιπροσωπευτικός για την πόλη;

Ο πιο αντιπροσωπευτικός σταθμός για την Λιβαδειά είναι αυτός που βρίσκεται εντός της πόλης, κοντά στο κέντρο, το link του οποίου έχω βάλει στην υπογραφή. Ο άλλος του ΕΑΑ είναι περίπου 3χλμ βορειοανατολικά της πόλης και επηρεάζεται πολύ λιγότερο από τις ορογραφικές βροχές βορείου ρεύματος. Όσο πιο κοντά στον Ελικώνα, τόσο αυξάνεται και ο υετός. Όσο φεύγεις προς Κωπαίδα, μειώνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

εμ ναι, το είχα προσέξει εδώ και αρκετές μέρες ότι κάτι δεν πολυκολλάει. Τέλος πάντων η αγνόηση χρήστη είναι πολύ εύκολη σε αυτή την πλατφόρμα, οπότε όποιος θέλει την χρησιμοποιεί

Ρε φίλε χθες έγινα χάλια για να πάω γυμναστήριο. Ήμουν λούτσα και δε γυμνάστηκα λόγω βροχής. Η βροχή μου αρέσει όταν είμαι κάπου μέσα. Όχι όταν είμαι έξω. Αυτό λέω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ρε φίλε χθες έγινα σκατα για να πάω γυμναστήριο. Ήμουν λούτσα και δε γυμνάστηκα λόγω βροχής. Η βροχή μου αρέσει όταν είμαι κάπου μέσα. Όχι όταν είμαι έξω. Αυτό λέω.

Υπάρχει και κάτι που λέγεται ομπρέλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ρε φίλε χθες έγινα σκατα για να πάω γυμναστήριο. Ήμουν λούτσα και δε γυμνάστηκα λόγω βροχής. Η βροχή μου αρέσει όταν είμαι κάπου μέσα. Όχι όταν είμαι έξω. Αυτό λέω.

Εγώ φίλε το μόνο που φοβάμαι όταν είμαι έξω είναι οι κεραυνοί, φυσικά και λατρέυω απίστευτα τις καταιγίδες και πάντα θα με τρελαίνουν! Απλά και φυσιολογικό είναι να φυλάσσεται κανείς όσο μπορεί απ' τους κεραυνούς, διότι όντως είναι κάτι το επικίνδυνο και παρ' ότι προσφέρονται για φωτογράφιση και αποτελούν θέαμα..... τώρα η βροχούλα με ομπρελίτσα δε αποτελεί κανένα θεματάκι νομίζω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ρε φίλε χθες έγινα σκατα για να πάω γυμναστήριο. Ήμουν λούτσα και δε γυμνάστηκα λόγω βροχής. Η βροχή μου αρέσει όταν είμαι κάπου μέσα. Όχι όταν είμαι έξω. Αυτό λέω.

εγώ είμαι παντώς καιρού. Ήταν μια φορά που ήθελα να πάω πανεπιστήμιο έξω έβρεχε και δεν υπήρχαν λεωφορεία.  Και έβρεχε πολύ μάλιστα. Ε πήρα το ποδήλατο έκανε 5 χιλιόμετρα μπρος και άλλα τόσα πίσω , και έκανα ποδήλατο με μια ομπρέλα στο ένα χέρι και το άλλο στο τιμόνι. Μάλιστα η πανεπιστημιούπολη μέχρι το φυσικό έχει μια μεγάλη ανηφόρα το οποίο το έκανε ακόμα πιο δύσκολο . Εντάξει δεν λέω με κοιτούσαν παράξενα, αλλά συγγνώμη κιόλας χέστηκα για το πως θα με κοιτάνε εγώ έκανα την δουλειά μου😋

 

πάντως δεν ξέρω. είσαι καιρόφιλος σπιτιού δηλαδή? Υπό την έννοια ότι σου αρέσουν τα καιρικά φαινόμενα μέσα από το σπίτι αλλά έξω γιοκ?😋

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, WEATHER-FUN είπε:

Εγώ ρε φίλε χθες για να πάω στο γυμναστήριο πέρασα μια οδύσσεια. Και βράχηκα ολόκληρος και δε γυμνάστηκα στην τελική. Δηλαδή γιατί να μου αρέσει η βροχή, το χιόνι και το χιονόνερο; Που για να πάω από εδώ ίσα με εκεί γίνεσαι λούτσα; και ναι ο Σεπτέμβρης είναι καλοκαιρινός μήνας. Όχι φθινοπωρινός. Βέβαια εδώ που τα λέμε κι ο καύσωνας αηδία σκέτη είναι.

Επειδή όμως είσαι σε καιρικό φόρουμ με άτομα που τους αρέσουν τα φαινόμενα όλα τα φαινόμενα που δίνουν ζωή στον καιρό και τη φύση ,,,,ακόμα και αν βρέχονται ..πρέπει να σκεφτεσαι τι γράφεις εις βάρος αυτών των φαινομένων..σε λίγο θα μας πεις δεν θες να βρέχει για να μη λερώνεται το αυτοκίνητό σου..ότι λέει ένας μη καιρόφιλος δηλαδή το αντίθετο με εμάς.....εδώ είμαστε καιρόφιλοι και αγαπάμε τα φαινόμενα και θέλουμε να βρέχει και να χιονίζει χωρίς να μας αγχώνει αν μπορεί να επηρεάσει την προσωπική μας ζωή....δεν είναι τόσο σωστό να μας λες ότι επειδή βράχηκες στο δρόμο δεν θες να βρέχει ή να χιονίζει.. δεν συνδυάζεται με την παρουσία σου εδώ μέσα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο καιρος (βροχή ,χιόνι ,ομίχλη ,ήλιος ,αέρας ,φουρτουνιασμένη θάλασσα ,παγετός) είναι η χαρά της ζωής μας ,η πεμπτουσία του να ζεις ,μέσα έξω από το σπίτι με όποια δυσκολία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερα αποβληθηκε απο το φορουμ καποιος που μπηκε για να προκαλεσει και μονο.Ακολουθει και δευτερος αν συνεχισει να τρολαρει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σημερα αποβληθηκε απο το φορουμ καποιος που μπηκε για να προκαλεσει και μονο.Ακολουθει και δευτερος αν συνεχισει να τρολαρει.

Και τρίτος και όσους χρειαστεί που θα κάνει μπαμ ότι ο σκοπός εγγραφής τους είναι οτιδήποτε άλλο εκτός από τον καιρο και από αυτό που θέλουμε εδώ μέσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά εντάξει συγνώμη μια πλάκα έκανα. Εντάξει ανώριμη μεν δε θα ξαναγίνει όμως. Είπα να υποδυθώ λίγο τον Τάσο. Συγνώμη και πάλι συγνώμη. Λατρεύω τη βροχή αντιθέτως. Και ναι μακάρι να ξαναβρέξει. Υπόσχομαι ότι από εδώ και πέρα δε θα ξανακάνω τέτοια χαζή πλάκα.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σημερα αποβληθηκε απο το φορουμ καποιος που μπηκε για να προκαλεσει και μονο.Ακολουθει και δευτερος αν συνεχισει να τρολαρει.

Συγνώμη δε θα συνεχίσω να τρολάρω ήταν μια ηλίθια πλάκα και σταματάω. Εννοείται ότι το φθινόπωρο το λατρεύω (λατρεύω και τη βροχή) αλλά αυτό ήταν μια πλάκα. Πάει και τελείωσε. Το έκανα περισσότερο για να αντιδράσει ο Τάσος αλλά δεν έπιασε. Συγνώμη και πάλι συγνώμη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποιοι έχουμε από το 2005 που μιλάμε για τη μεγάλη τρέλα μας τον καιρό,

θα πρέπει να καταλάβουν όλοι εδώ μέσα ότι ο καιροτρελαμενος είναι χειρότερος από το οπαδό μιας ομάδας, από τα κόμματα, μη πω κάπως τραβηγμένο κι από θρησκεία , ΓΙ ΑΥΤΌ θέλει τον ανάλογο σεβασμό.

Θα κάνουμε και την πλάκα μας αλλά θα έχει όρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγώ έκανα κάνα δύο φορές πλάκα στον φίλο Τάσο αλλά μέχρι ένα σημείο όμως.....

Πάντως η Αττική(Και όχι μόνο) διανύει σχετική φθινοπωρινή ανομβρία όπως και πέρσι άλλωστε μια και η πρόσφατη πρώτη φθινοπωρινή κακοκαιρία δεν ήρθε ποτέ στην Αθήνα τουλάχιστον υετικά ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, geornik είπε:

απολογισμός της μεγάλης προχτεσινής νεροποντής στην ανατολική Άνδρο...

υετός 7.10.2019:

Στενιές 127,3mm

Μεσαριά 124mm

Χώρα Άνδρου 102mm

Αυτά είναι νερά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Συγνώμη δε θα συνεχίσω να τρολάρω ήταν μια ηλίθια πλάκα και σταματάω. Εννοείται ότι το φθινόπωρο το λατρεύω (λατρεύω και τη βροχή) αλλά αυτό ήταν μια πλάκα. Πάει και τελείωσε. Το έκανα περισσότερο για να αντιδράσει ο Τάσος αλλά δεν έπιασε. Συγνώμη και πάλι συγνώμη!!!

Αγορίνα αν προκαλούμε συνεχεια τον Τάσο και τον καθε Τάσο είναι λογικό και εκείνος να αντιδρά με σιχαμοπωρα και άλλες τέτοιες εκφράσεις που εμάς μας ενοχλούν.Εαν σταματήσεις,νομίζω και ο Τάσος θα μείνει στις ωραίες και χρησιμες αναλύσεις του χωρίς να χαρακτηρίζει με άσχημες λέξεις για εμάς όλο αυτό που μας εξιταρει.

Ολοιθα πρέπει να σεβόμαστε τη κοινότητα.Μην προκαλούμε εκατέρωθεν για να μην χαλιομαστε ο ένας από τον άλλον.Δε θέλουμε ούτε να αποκρύπτουμε  μυνηματα ούτε να διαγράφουμε μέλη.Αλλα αυτό θα γινεται από εδώ και στο εξής ανεξαρτήτως ιστορικότητας και προσφοράς του οποιουδήποτε μέλους.

Καλημέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, xirolivado είπε:

Κάποιοι έχουμε από το 2005 που μιλάμε για τη μεγάλη τρέλα μας τον καιρό,

θα πρέπει να καταλάβουν όλοι εδώ μέσα ότι ο καιροτρελαμενος είναι χειρότερος από το οπαδό μιας ομάδας, από τα κόμματα, μη πω κάπως τραβηγμένο κι από θρησκεία , ΓΙ ΑΥΤΌ θέλει τον ανάλογο σεβασμό.

Θα κάνουμε και την πλάκα μας αλλά θα έχει όρια.

Τα ειπες ολα αρχηγε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα υπάρξει μηδενική ανοχή σε όποιον μπαίνει για να βγάλει τα κόμπλεξ του ή να τρολαρει...

Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Όποιος δεν υπακούει τους κανόνες του forum δεν θα έχει λόγο υπάρξης εδώ μέσα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...