Jump to content
teo_73

ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΜΟΝΤΕΛΑ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κ μαλιστα ουτε καν στη Βορεια Αμερικη νομιζω  δεν βγαινει σαφες συμπερασμα αφου βλεπω τρομερους χιονοχειμωνες κ με weak el nino (1976-77 κ 77-78) κ με strong la nina ( 2010-11)

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

o 7-8 για τα κεντροβόρεια μου φαίνεται σάπιος πέρα από καποιες μέρες τον Δεκέμβριο. Ο 10-11 δεν ήταν καλός για τα πεδινά, αλλά η κυκλοφορία ήταν τελείως διαφορετική από του 7-8 βέβαια

Ψιλοσφίξαμε τώρα αν βγει τόσο ισχυρή La Nina. Από τους χειμώνες που έχει εκεί με La Nina >-1

1973-74: Μία ιστορική κακοκαιρία 30/11-4/12. Το μεγαλύτερο χιόνι στη Θεσσαλονίκη πριν τις 15/12 μεταπολεμικά. Και μετά τέλος. Τέλειωσε ο χειμώνα 10/12.  Τίποτα υπόλοιπο Δεκέμβρη, Γενάρη, πολλές βροχές 15/1-15/3 αλλά χιόνια μόνο στα 1500+

1975-76: Σαπίλα. Άνυδρος, άχιονος.  Στα προσήνεμα πρέπει να κανε κάτι 1-2 φορές ειδικά αρχές Φλεβάρη. Βόρεια από τους χειρότερους που εχουν υπάρξει

1988-89:  Από τους πιο άνυδρους χειμώνες όλων των εποχών. Νομίζω Γιάννενα το Γενάρη είχαν 0μμ. Θεσσαλονίκη 22/12-28/2  3μμ και ατέλειωτη ηλιοφάνεια. Αλλά όλα ξεχάστηκαν από το 16-18/12/1988

1998-99: Πανισχυρος. Υγρός και χιονιστερός ταυτόχρονα σπάνιο. Από τους μεγαλύτερους χειμώνες τα τελευταία 50χρονια για ημιορεινά-ορεινα και πολύ δυνατός και σε πεδινά. 3 χιόνια >10εκ Θεσσαλονίκη, 5 διαφορετικοί μήνες με +30εκ στη Φλώρινα(περισσότερο χιόνι σε χειμώνα όσο ζω), 3 μήνες με κάτω από -20 σε 3 διαφορετικές κακοκαιρίες, μεγαλύτερο χιόνι μεταπολεμικά Νοέμβρη, 2ο μεγαλύτερο χιόνι μεταπολεμικά Μάρτη( Δ. Μακεδονία που δεν επιασε το 1987 πρώτο)

1999-00: Πολύ Κρύος αλλά και ξερός.  2 χιονια μέχρι το κύμα κεντροβορεια+ 1 μεγαλο ημιορεινό ακριβώς πάνω στην αλλαγή του χρόνου, από τους πιο κρυους Γεναρηδες αλλά κατάξερος περα από Ευβοια Αιγαιο, κάποια χιόνια τέλος Φλεβάρη και Μάρτη

2007-08: Από δω και πέρα φαντάζομαι τα θυμάστε. Βόρεια όλος ο χειμώνας 3 μέρες στα μέσα Δεκέμβρη. Τότε που θα κανε 1μ στη Θεσσαλονικη και 48 ώρες πριν εγινε 1εκ. Από κει και πέρα προσηνεμος με το γνωστό ιστορικό χιόνι το Φλεβάρη. κατάξερος και αυτός είναι ο χειμώνας που έχει φωτογραφία 19 Φλεβάρη με Πειραιά να χει τριπλάσιο χιόνι από Σαμαρίνα

2010-11:  Και πάλι στα Βόρεια ο χειμώνας ήταν μια βδομάδα. 12-19 Δεκέμβρη, με το γνωστό μεγάλο χιόνι στις 16/12. Από και πέρα κάποιες βροχές, προσηνεμα ημιορεινα αρχές Φλεβάρη ιστορικό και το χιόνι προσήνεμα Μάρτη

Με λίγα λόγια για Βόρεια έχουμε

1 δυνατό υετικά και χιονοβολο ταυτόχρονα (1998-99)

1 χιονοβόλο με πολλές μέρες χιονοκάλυψη αλλά κατάξερο που οι μερες χιονιου ηταν πιο πολλες απο βροχης(1999-00)

3 με ιστορικό(1988) και μεγάλο(1973,2010) χιόνι αλλά φωτοβολίδα και το 90% του χειμώνα αδιάφορο

2 τραγικούς και ξερούς(1975-76 2007-08)

Επεξεργάστηκε από Xionoflorina
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρα δηλαδή κατά κύριο λόγο χειμώνες που εγώ σιχαίνομαι.. Τι να πω, μετά το περσινό αίσχος με τις 3 μέρες χειμώνα και τον προπέρσινο χειμώνα με 15 μέρες στον γενάρη και όλο το υπόλοιπο αδιάφορορο πόση υπομονή να κάνει κανείς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 75-76 στα προσηνεμα ηταν αξιοπρεπεστατος...εκανε 4 κατεβασιες-χιονοεισβολες μια 21-22 Δεκεμβρη, μια 25 Γεναρη, μια 8-9 Φλεβαρη και μια γυρω στις 25 Φλεβαρη...χωρις να ειναι συνολικα ψυχρος καταφερε να ειναι νομιζω ο πιο αξιολογος στα προσηνεμα απο αποψης ψυχρων εισβολων της δεκαετιας  του '70 αν εξαιρεσουμε την κτηνωδη κακοκαιρια μεταξυ 6-9 Γεναρη 1978 που θεωρειται κ σημερα ακομα απο τις πλεον ιστορικες στιγμες της ανατολικης Στερεας..

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Άρα δηλαδή κατά κύριο λόγο χειμώνες που εγώ σιχαίνομαι.. Τι να πω, μετά το περσινό αίσχος με τις 3 μέρες χειμώνα και τον προπέρσινο χειμώνα με 15 μέρες στον γενάρη και όλο το υπόλοιπο αδιάφορορο πόση υπομονή να κάνει κανείς..

Ναι οι περισσότεροι χειμώνες με strong la nina οπως βλέπεις ηταν χειμώνες φωτοβολίδων. Το 1998-99 θα ήταν ο αγαπημένος σου χειμώνας, μέτρα χιονιού από 20-25 Νοέμβρη και συνεχείς κακοκαιρίες. Ξέρω πάντως κάποιους που το να χουν 85/90 μέρες ήλιο και ενα σοβαρό χιόνι και οι μέρες χιονιού να ναι περισσότερες από βροχής είναι ονειρικός χειμώνα για αυτούς😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Xionoflorina είπε:

Ναι οι περισσότεροι χειμώνες με strong la nina οπως βλέπεις ηταν χειμώνες φωτοβολίδων. Το 1998-99 θα ήταν ο αγαπημένος σου χειμώνας, μέτρα χιονιού από 20-25 Νοέμβρη και συνεχείς κακοκαιρίες. Ξέρω πάντως κάποιους που το να χουν 85/90 μέρες ήλιο και ενα σοβαρό χιόνι και οι μέρες χιονιού να ναι περισσότερες από βροχής είναι ονειρικός χειμώνα για αυτούς😂

Ακριβώς, εμένα με ενδιαφέρει να βρέχει όσο περισσότερο γίνεται, να φορτώνουν τα βουνά, και έπειτα να κατεβαίνει το χιόνι κάτω. Θέλω να έχω όμορφο σκηνικό με χιονισμένα βουνά τριγύρω, και όχι σαν την περσινή σαπίλα, που το Μιτσικέλι έβαλε περισσότερο χιόνι τον Μάιο από ότι τον ιανουάριο. 

Ναι όλοι το ξέρουμε αυτό το παιδί🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, geornik είπε:

Το 75-76 στα προσηνεμα ηταν αξιοπρεπεστατος...εκανε 4 κατεβασιες-χιονοεισβολες μια 21-22 Δεκεμβρη, μια 25 Γεναρη, μια 8-9 Φλεβαρη και μια γυρω στις 25 Φλεβαρη...χωρις να ειναι συνολικα ψυχρος καταφερε να ειναι νομιζω ο πιο αξιολογος στα προσηνεμα απο αποψης ψυχρων εισβολων της δεκαετιας  του '70 αν εξαιρεσουμε την κτηνωδη κακοκαιρια μεταξυ 6-9 Γεναρη 1978 που θεωρειται κ σημερα ακομα απο τις πλεον ιστορικες στιγμες της ανατολικης Στερεας..

Δεν κοίταξα τις διατάξεις από κεινο το χειμώνα αλλά φαντάζομαι περι τινος πρόκειται. Και μόνο που βλέπω στη λιστα 2010-11 και 2007-08 με ζώνουν τα φίδια για το τι θα ζήσουμε από διατάξεις στα βορεια. Νομίζω και το 1999-00 πιο πολλά προσήνεμα είχε πάρα βόρεια ειδικα Γενάρη αλλά για κάποιο λόγο ήταν εντελώς τζούφια για την Αθήνα και τις άλλες πόλεις και χιόνισε μόνο σε αντιεμπορικές περιοχές στυλ νησιά Αιγαίου οπότε δεν το θυμάται κανείς και έμεινε σαν Βόρειος χειμώνας επειδή Θεσσαλονίκη  2 ευκαιρίες είχε και οι 2 έγιναν γκολ. Ο μόνος χειμώνας από αυτούς που ηταν καθαρά 100% κεντροβόρειος ήταν το 1998-99 που Αθήνα είχε 0 μέρες χιονιού και Θεσσαλονικη 12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ακριβώς, εμένα με ενδιαφέρει να βρέχει όσο περισσότερο γίνεται, να φορτώνουν τα βουνά, και έπειτα να κατεβαίνει το χιόνι κάτω. Θέλω να έχω όμορφο σκηνικό με χιονισμένα βουνά τριγύρω, και όχι σαν την περσινή σαπίλα, που το Μιτσικέλι έβαλε περισσότερο χιόνι τον Μάιο από ότι τον ιανουάριο. 

Ναι όλοι το ξέρουμε αυτό το παιδί🤣

Έχει 1 ακόμα μήνα για να δούμε τι θα γίνει. Μόλις φτάσει 2ο μισό Νοεμβρίου θα φανεί τι δυναμική έχει, ότι κυκλοφορία έχει 20-30/11 πάει μέχρι τα Θεοφάνεια συνήθως.  Ουτε καν το accu δεν εχει βγει απο μακροχρόνια, αν και πλέον έχουν απαξιωθει και αυτοί, οι αποτυχίες είναι πολυ περισσότερες από τις επιτυχίες. Ενα διάστημα 2011-15 τους ειχα ευαγγέλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

 

12 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Δεν κοίταξα τις διατάξεις από κεινο το χειμώνα αλλά φαντάζομαι περι τινος πρόκειται. Και μόνο που βλέπω στη λιστα 2010-11 και 2007-08 με ζώνουν τα φίδια για το τι θα ζήσουμε από διατάξεις στα βορεια. Νομίζω και το 1999-00 πιο πολλά προσήνεμα είχε πάρα βόρεια ειδικα Γενάρη αλλά για κάποιο λόγο ήταν εντελώς τζούφια για την Αθήνα και τις άλλες πόλεις και χιόνισε μόνο σε αντιεμπορικές περιοχές στυλ νησιά Αιγαίου οπότε δεν το θυμάται κανείς και έμεινε σαν Βόρειος χειμώνας επειδή Θεσσαλονίκη  2 ευκαιρίες είχε και οι 2 έγιναν γκολ. Ο μόνος χειμώνας από αυτούς που ηταν καθαρά 100% κεντροβόρειος ήταν το 1998-99 που Αθήνα είχε 0 μέρες χιονιού και Θεσσαλονικη 12

Ναι ο Γεναρης 2000 ηταν πολυ ψυχρος με 3 βαρβατες εισβολες που ωστοσο η Αθηνα σταθηκε ατυχη και στις 3 κ χιονιζε κυριως σε νησια του Αιγαιου ειδικα 20 Γεναρη 2000 που θεωρειται ιστορικο χιονι για πολλα νησια...Φλεβαρη μαλακωσε πολυ ο καιρος αν θυμαμαι καλα...

 

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Έχει 1 ακόμα μήνα για να δούμε τι θα γίνει. Μόλις φτάσει 2ο μισό Νοεμβρίου θα φανεί τι δυναμική έχει, ότι κυκλοφορία έχει 20-30/11 πάει μέχρι τα Θεοφάνεια συνήθως.  Ουτε καν το accu δεν εχει βγει απο μακροχρόνια, αν και πλέον έχουν απαξιωθει και αυτοί, οι αποτυχίες είναι πολυ περισσότερες από τις επιτυχίες. Ενα διάστημα 2011-15 τους ειχα ευαγγέλιο

Σωτήρη τα φθινόπωρα με στρονγκ λανινα πως είναι ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Έχει 1 ακόμα μήνα για να δούμε τι θα γίνει. Μόλις φτάσει 2ο μισό Νοεμβρίου θα φανεί τι δυναμική έχει, ότι κυκλοφορία έχει 20-30/11 πάει μέχρι τα Θεοφάνεια συνήθως.  Ουτε καν το accu δεν εχει βγει απο μακροχρόνια, αν και πλέον έχουν απαξιωθει και αυτοί, οι αποτυχίες είναι πολυ περισσότερες από τις επιτυχίες. Ενα διάστημα 2011-15 τους ειχα ευαγγέλιο

Ναι όντως τελικά το παρατήρησα και εγώ αυτό που λες με την παρόμοια κυκλοφορία. προσωπικά έχω πολλές απαιτήσεις φέτος, τελευταίος μου χειμώνας στα Γιάννενα, και τόσα χρόνια μόν ο 2 φορές έκανε την original Γιαννιώτικη παπλαμούδα,  δηλαδή να χιονίζει εδώ και στις υπόλοιπες περιοχές να έχει ζεστούλα [για την εποχή] με την σημαντικότερη 2/2/2015, ναι μόλις 5 πόντοι, αλλά αυτό το μέγεθος νιφάδας σπάνιο μιλάμε. Και όλες οι δυτικές διατάξεις βγαίνουν τις λάθος εποχές.

Να δες εδώ τι έγινε 25 Σεπτεμβρίου προς 26, κοίτα την διάταξη, αυτή θέλω για χειμώνα. Είχε 360mm/h η απίστευτη καταιγίδα. [την οποία έχασα γιατί ήταν ΣΚ Λάρισας..]  Χιονοκαταιγίδα πάλι δεν έχω δει ποτέ εδώ.. Μόνο στην Υπατία που είχε στρώσει, αλλά είχε σταματήσει να χιονίζει και ακουγόντουσαν βροντές από μακριά. Μόνο που εκείνες οι βροντές όταν έφτασαν είχαν νεράκι.. 

Όταν ήρθα σαν φοιτητής πίστευα ότι θα έβλεπα πολλά χιόνια εδώ, αλλά αντ αυτού έχασα και αρκετά χιόνια μικρά/μεσαία Λάρισας όταν εδώ είχε ήλιο και ανατολικό..  Την ιστορία της ζωής μου έγραψα πάλι :Ρ

 

καλά το accuweather το παρακολουθώ πλέον σαν πλάκα. Πολλές μαζεμένες αποτυχίες πλέον..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κυκλοφορία του δεύτερου μισού του Νοεμβρίου δείχνει κατά κανόνα πως θα πάει το πρώτο μισό του χειμώνα αλλά εγώ πιστεύω ότι μια πιο γενική κυκλοφορία φαίνεται από τις τροχιές των πρώτων οργανωμένων χαμηλών του φθινοπώρου όχι όμως αν έχουμε κάποιο ακραίο κόλλημα κυρίως τον Οκτώβριο οπότε ο πιο πάνω κανόνας που εμπειρικά πιστεύω εγώ δεν ισχύει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Το Ακιου έχει βγει για β.αμερικη?

nai

https://www.accuweather.com/en/winter-weather/accuweathers-2020-2021-us-winter-forecast/818601

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geornik είπε:

To accu πιστευω δεν θα μας εχει σε αδιαφορη ζωνη ...

Λογικά στα υετοφόρα θα μας έχει με νοτιάδες ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geornik είπε:

To accu πιστευω δεν θα μας εχει σε αδιαφορη ζωνη ...

Πότε περίπου βγαίνει για ευρώπη ; κατά τις 15-20 του μήνα; αν θυμάμαι καλά; λογικά δηλαδή μέχρι τέλος της εβδομάδας ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πότε περίπου βγαίνει για ευρώπη ; κατά τις 15-20 του μήνα; αν θυμάμαι καλά; λογικά δηλαδή μέχρι τέλος της εβδομάδας ...

Μεχρι την Παρασκευη λογικα θα εχει βγαλει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Σωτήρη τα φθινόπωρα με στρονγκ λανινα πως είναι ?

Τωρα βαριέμαι να βλέπω φθινόπωρα. Από αυτά που θυμάμαι

Το 2010 ήταν πολυ βροχερό φαντάζομαι θυμάσαι εκείνο τον Οκτώβριο με το ρεκόρ υετού στη Θεσσαλονικη και τη μεγαλη κακοκαιρία την 28η. Νοέμβριος 2010  όμως ο πιο ζεστός Νοέμβριος όλων των εποχών

Το 1998 ζεστός Σεπτέμβρης Οκτώβρης ζεστός που όσο πήγαινε προς το τέλος άρχιζαν βροχές, Νοέμβρης είναι ο γνωστός Νοέμβρης 1998 κρύος με τις ατέλειωτες βροχές, τα μεγάλα χιόνια και τη ιστορική κακοκαιρία με τις μεγάλες καταστροφές στη Θεσσαλονίκη

Το 1988 ζεστός κατάξερος Σεπτέμβρης, ζεστός Οκτώβρης μέχρι τις 20 και μετά κατευθείαν χειμώνα, χιόνια 28η, ο πιο κρύος Νοέμβρης μεταπολεμικά με 10-12 μέρες χιόνι Δ. Μακεδονία και στρώσιμο και πεδινά.

Τους άλλους δεν τους θυμάμαι, ούτε καν το 2007 δεν θυμάμαι τίποτα από φθινοπωρο( εδινα πανελληνιες εκείνη τη χρονιά) . Το 1973 είναι το μοναδικό που χει στρώσει Θεσσαλονικη Νοέμβρη αυτό το θυμάμαι, αλλά δεν εχω ιδεα τι εκανε το φθινοπωρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πότε περίπου βγαίνει για ευρώπη ; κατά τις 15-20 του μήνα; αν θυμάμαι καλά; λογικά δηλαδή μέχρι τέλος της εβδομάδας ...

Πέρσυ το χε βγάλει 17, το 2018 16, το 2017 18.  Οπότε όπου να ναι έρχεται

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Τωρα βαριέμαι να βλέπω φθινόπωρα. Από αυτά που θυμάμαι

Το 2010 ήταν πολυ βροχερό φαντάζομαι θυμάσαι εκείνο τον Οκτώβριο με το ρεκόρ υετού στη Θεσσαλονικη και τη μεγαλη κακοκαιρία την 28η. Νοέμβριος 2010  όμως ο πιο ζεστός Νοέμβριος όλων των εποχών

 

20 ημερες υετου και 150 mm τότε σύμφωνα με τον μετεοθες... 178 mm στο Ωραιοκαστρο... Όνειρο θα ηταν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

20 ημερες υετου και 150 mm τότε σύμφωνα με τον μετεοθες... 178 mm στο Ωραιοκαστρο... Όνειρο θα ηταν

Aυτό που ακολούθησε δεν ήταν πολυ όνειρο όμως Χα χα. Νομίζω Νοέμβρη-Μάρτη  για 5 μήνες μετά το συνολικό πρέπει να ταν μικρότερο από το 150 του Οκτωβρίου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Aυτό που ακολούθησε δεν ήταν πολυ όνειρο όμως Χα χα. Νομίζω Νοέμβρη-Μάρτη  για 5 μήνες μετά το συνολικό πρέπει να ταν μικρότερο από το 150 του Οκτωβρίου. 

Μπορείς να δεις αναλυτικά τα πάντα εδω

http://meteothess.gr

Πάνε στο ''αρχεία - αναφορες'' και πάτα το ''αναλυτικοι πινακες'' 

Αν θες τον υετο, στην αρχική σελίδα πάτα το ''ημερολογιακο'' 

 

 

IMG_20201011_151759.png

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι όντως τελικά το παρατήρησα και εγώ αυτό που λες με την παρόμοια κυκλοφορία. προσωπικά έχω πολλές απαιτήσεις φέτος, τελευταίος μου χειμώνας στα Γιάννενα, και τόσα χρόνια μόν ο 2 φορές έκανε την original Γιαννιώτικη παπλαμούδα,  δηλαδή να χιονίζει εδώ και στις υπόλοιπες περιοχές να έχει ζεστούλα [για την εποχή] με την σημαντικότερη 2/2/2015, ναι μόλις 5 πόντοι, αλλά αυτό το μέγεθος νιφάδας σπάνιο μιλάμε. Και όλες οι δυτικές διατάξεις βγαίνουν τις λάθος εποχές.

Να δες εδώ τι έγινε 25 Σεπτεμβρίου προς 26, κοίτα την διάταξη, αυτή θέλω για χειμώνα. Είχε 360mm/h η απίστευτη καταιγίδα. [την οποία έχασα γιατί ήταν ΣΚ Λάρισας..]  Χιονοκαταιγίδα πάλι δεν έχω δει ποτέ εδώ.. Μόνο στην Υπατία που είχε στρώσει, αλλά είχε σταματήσει να χιονίζει και ακουγόντουσαν βροντές από μακριά. Μόνο που εκείνες οι βροντές όταν έφτασαν είχαν νεράκι.. 

Όταν ήρθα σαν φοιτητής πίστευα ότι θα έβλεπα πολλά χιόνια εδώ, αλλά αντ αυτού έχασα και αρκετά χιόνια μικρά/μεσαία Λάρισας όταν εδώ είχε ήλιο και ανατολικό..  Την ιστορία της ζωής μου έγραψα πάλι :Ρ

 

καλά το accuweather το παρακολουθώ πλέον σαν πλάκα. Πολλές μαζεμένες αποτυχίες πλέον..

μιχαηλ απλα να διορθωσω οτι στην υπατια εκανε κανονικη χιονοκαταιγιδα με αστραπες στις 5:30-7:00 το πρωι.....δεν θα ξεχασω αυτη την αστραπη στις 6 παρα που εσκασε ακριβως απο πανω μου μεσω στουπαρας στα λιθαριτσια...πεσαν και αλλες μετα απλα οχι πανω απο την πολη....εκεινη την μερα βγηκα απο το σπιτι 3.30 το ξημερωμα και γυρισα στις 11.30 που ξεκινησε η βροχη, σορρυ για το οφφ τοπικ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

μιχαηλ απλα να διορθωσω οτι στην υπατια εκανε κανονικη χιονοκαταιγιδα με αστραπες στις 5:30-7:00 το πρωι.....δεν θα ξεχασω αυτη την αστραπη στις 6 παρα που εσκασε ακριβως απο πανω μου μεσω στουπαρας στα λιθαριτσια...πεσαν και αλλες μετα απλα οχι πανω απο την πολη....εκεινη την μερα βγηκα απο το σπιτι 3.30 το ξημερωμα και γυρισα στις 11.30 που ξεκινησε η βροχη, σορρυ για το οφφ τοπικ

τι αλήθεια? είχα σηκωθεί ήδη από τις 4 το πρωί οριστικά εκείνη την ημέρα γιατί διάβαζα καθώς έγραφα θεωρητικά 8 το πρωί και δεν άκουσα σε κάποια φάση κανέναν κεραυνό! Τι να πω, ευαριστώ για την ενημέρωση!  Άρα είδα χιονοκαταιγίδα και δεν το ήξερα🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...