Jump to content
teo_73

ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΜΟΝΤΕΛΑ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης το beneficial rains της κεντροδυτικης Ευρώπης είναι κάπως... αποκαρδιωτικο. Ούτε καν snow 😜

Ένα παρήγορο που βρίσκω σε όλο αυτό είναι ότι λέει απλά beneficial κι όχι τπτ dangerous, hazardous κλπ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Δήμος είπε:

Ευκαιρίες θα υπαρξουν.ο χάρτης ειναι μια γενικότητα.κρυο βα θα υπάρχει.ετσι κιαλλιως κατι τριήμερα ψάχνουμε 

Αυτά τα καθοριστικά τριήμερα που θα μας κάνουν να τα θυμόμαστε σε έναν αδιάφορο χειμωνα... ❄️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οχι μόνο πρόχειρο....γελοίο είναι....πάντα έτσι άλλωστε είναι....και αντιεπιστημονικότατο μαζί....ό,τι και να βγάζει....αποτελεί μια γκραβούρα μιας προσπάθειας μακρο πρόβλεψης 90 ημερών σε έναν μονο χαρτη....ούτε καν του δίνω σημασία ποτέ....

Δεν εμπιστεύομαι γενικά τα μακρό-μοντέλα, αλλά το CFS και το Ιταλικό έχουν μια 10-15% σημασία για μένα....κι από κει και μετά το χάος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλιστα... να και η μακροπρόθεσμη λοιπόν του accu λοιπόν..

Και γιατί να μη πέσει έξω σαν το φθινόπωρο? Έχει ενδιαφέρον αλλά ως εκεί.... τις ευκαιρίες μας θα τις έχουμε όπως κάθε χρόνο.... το να έχουμε λιγότερες βροχές δε σημαίνει κάτι για το χιόνι! Το στοίχημα είναι να εκμεταλευτούμε σωστά και να σταθούμε πολύ τυχεροί σε τουλάχιστον μία ευκαίρια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο πέσανε μέσα το φθινόπωρο και το καλοκαίρι και περσι τον χειμώνα... ευτυχώς γιατί αν δείχνανε κακοκαιρίες και χιόνια θα ανησυχούσα πάμε παρά να παρά πολύ καλά παίδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διφορούμενα σχόλια και ανάπτυξη διαλέκτου, που σε πανεπιστήμια θα κοβόταν χαλαρά στο μάθημα....έλεος πραγματικά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καμία λογική στην κυκλοφορία της Ευρώπης από το accu,ούτε ζωνικη,ούτε ισχυρός Ατλαντικός ,μόνο κάποια υπόνοια για αντικυκλωνα κι αυτή όχι για κάτι ισχυρό που να δικαιολογεί τα λεγόμενα κάτω από το πορτραίτο του μπογιατζή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τέλεια αναμένω χειμώνα από τα παλιά λοιπόν. Τόσο προχειροβγαλμένο χάρτη πρώτη φορά βλέπω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Γιατί 12ετία ρε συ; Μόνο το μεγαλειώδες χιόνι μετράς εσύ;

Η 12ετια για μεγαλοπρεπη καθολικο αττικο χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

euT2mMonInd1.gif

Αν μπορεί να ληφθεί σοβαρά υπόψη αυτός ο χάρτης, μάλλον παίζει να μπούμε κατευθείαν στα βαθιά του φθινοπωρου με τον ερχομό του Νοέμβρη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

euT2mSeaInd2.gif1,5 μήνας πριν την πρώτη μέρα του χειμωνα, και η θερμοκρασιακη εικόνα του τσιφου για το χειμερινο τριμηνο είναι αυτή. Στα νορμάλ η χώρα μας, με τα κόκκινα όμως να καλύπτουν το σύνολο της ευρωπαϊκής ηπείρου και να μας πλησιάζουν απειλητικά.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

euPrecSeaInd2.gif

Και εδώ βλέπουμε τις υετικες αποκλίσεις για το χειμερινο τριμηνο σύμφωνα με τον τσιφο. Μια "ξεραΐλα την δείχνει πάντως για μας... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτός ο χάρτης προοιωνίζει έναν δυνατό χειμώνα για μας και κυρίως για τα προσήνεμα...μακάρι να έρθει....αν και εγώ πιστεύω ότι το πρώτο μισό του χειμώνα θα ανήκει στα δυτικά....με βόμβες συντομες σε μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα κ απο μενα. βλεποντας οτι κ φετος δειχνει κρυο για ρωσια κ ανατολικη ευρωπη νομιζω οτι θα ειναι ο 3ος απο τα τελευταια 4 χρονια που θα εχει κρυο η ρωσια.αν ισχυει αυτο τοτε θα εχουμε τις ευκαιριες μας. τωρα προσυνεμα η δυτικα δεν το ξερει κανεις γτ στην ουσια ειναι 500χλμ αποκλιση ο αυλωνας. το ζητουμενο ειναι να εχουμε ευκαιριες κ μετα βλεπουμε. ασε που μπορει να εχουμε μια κ να κατσει η πολλες κ να μην κανει τπτ. σε γενικες γραμμες παντως ο χαρτης δεν μου γεμιζει το ματι. ισως δειχνει μια νορμαλ κυκλοφορια κ οχι κολλημενη εδω κ εκει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με ενάμισι χρόνο μη ευνοικές καταστάσεις στα δυτικά και με τιμές του αο και ναο συνεχώς σε θετικές αποκλίσεις, πιστεύω ότι επιτέλους είναι ή ώρα για το αντίθετο. Έχει πάρα πολύ καιρό για ευνοικό σε υετό στα δυτικά. ο χειμώνας 17-18 ήταν ο πιο ενδιαφέρον κατά την διάρκεια των σποδών μου παρόλο που σταθήκαμε άτυχοι και δεν είχαμε μεγάλο χιόνι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Με ενάμισι χρόνο μη ευνοικές καταστάσεις στα δυτικά και με τιμές του αο και ναο συνεχώς σε θετικές αποκλίσεις, πιστεύω ότι επιτέλους είναι ή ώρα για το αντίθετο. Έχει πάρα πολύ καιρό για ευνοικό σε υετό στα δυτικά. ο χειμώνας 17-18 ήταν ο πιο ενδιαφέρον κατά την διάρκεια των σποδών μου παρόλο που σταθήκαμε άτυχοι και δεν είχαμε μεγάλο χιόνι

Ασε μας ρε Μιχαλη.30+ ποντοι το '17 και ενα 20ποντο το '19 και δεν ειδαν μεγαλο χιονι τα Γιαννενα.😭

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ασε μας ρε Μιχαλη.30+ ποντοι το '17 και ενα 20ποντο το '19 και δεν ειδαν μεγαλο χιονι τα Γιαννενα.😭

μα το θέμα μου πλέον δεν είναι το μεγάλο χιόνι. Τα έκανε αυτά. Το θέμα είναι να δω χιονοκαταιγίδα. πέρσι είχα χιόνι στον δρόμο και μόλις ξεκίνησαν τα μπομπονητά ξεκίνησε και η βροχή με 2 βαθμούς. Το πάει αργά και βασανιστικά. Θέλω την ένταση. Θέλω όμως όχι ένα τρελό ποσό, ένα 20ποντο με καθαρή δυτική διάταξη. όπως 2/2/2015, αλλά σε καλύτερη βερσιον 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μα το θέμα μου πλέον δεν είναι το μεγάλο χιόνι. Τα έκανε αυτά. Το θέμα είναι να δω χιονοκαταιγίδα. πέρσι είχα χιόνι στον δρόμο και μόλις ξεκίνησαν τα μπομπονητά ξεκίνησε και η βροχή με 2 βαθμούς. Το πάει αργά και βασανιστικά. Θέλω την ένταση. Θέλω όμως όχι ένα τρελό ποσό, ένα 20ποντο με καθαρή δυτική διάταξη. όπως 2/2/2015, αλλά σε καλύτερη βερσιον 

Ελα στην Αθηνα φετος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ελα στην Αθηνα φετος!

Όσες φορές προσπάθησα, κάθε φορά ο Σάκης πάθαινε και ένα χειρότερο ατύχημα.  Ε τώρα κρίμα να έρθω και να γίνει κανένας σεισμός και να μας βρούνε όλους κάτω από τα χαλάσματα. Εδώ σου έκανε σεισμό ο Βαγγέλης με το που ήρθε.   Και την άλλη φορά ποου ήρθα Αθήνα μόνο στον Πειραιά δεν είδα κεραυνίδια στον χιονιά τότε😥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Όσες φορές προσπάθησα, κάθε φορά ο Σάκης πάθαινε και ένα χειρότερο ατύχημα.  Ε τώρα κρίμα να έρθω και να γίνει κανένας σεισμός και να μας βρούνε όλους κάτω από τα χαλάσματα. Εδώ σου έκανε σεισμό ο Βαγγέλης με το που ήρθε.   Και την άλλη φορά ποου ήρθα Αθήνα μόνο στον Πειραιά δεν είδα κεραυνίδια στον χιονιά τότε😥

Καλα,μεινε στα Γιαννενα τότε,για το καλο ολων!🤓🤓

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μα το θέμα μου πλέον δεν είναι το μεγάλο χιόνι. Τα έκανε αυτά. Το θέμα είναι να δω χιονοκαταιγίδα. πέρσι είχα χιόνι στον δρόμο και μόλις ξεκίνησαν τα μπομπονητά ξεκίνησε και η βροχή με 2 βαθμούς. Το πάει αργά και βασανιστικά. Θέλω την ένταση. Θέλω όμως όχι ένα τρελό ποσό, ένα 20ποντο με καθαρή δυτική διάταξη. όπως 2/2/2015, αλλά σε καλύτερη βερσιον 

🤣🤣🤣ελα στην θεσσαλονικη ρε συ μαικλ ...Αποτέλεσμα εικόνας για φωτο μαυρες γατες βαμπιρimage.jpeg.c001a44bcbfd168c8fab395598991a35.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

🤣🤣🤣ελα στην θεσσαλονικη ρε συ μαικλ ...Αποτέλεσμα εικόνας για φωτο μαυρες γατες βαμπιρimage.jpeg.c001a44bcbfd168c8fab395598991a35.jpeg

Τι είναι αυτά ρε? δεν σε πιάνω ευτυχώς μάλλον. Η συνάντηση κοντοζυγώνει πάντως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...