Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα ,το πήρα εγώ το ρίσκο τεο😋τεο.Κοντρα στην προοπτική ελπίζω και εύχομαι σ έναν βροχερό αρχικά και φουλ χειμωνιάτικο στη συνέχεια μήνα.Μην με απογοητεύσεις αγαπημένε μου μήνα.😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ωωωωωωχ απο το ανοιγμα φαινεται ο καλος ο μηνας.🙈Προσευχηθειτε συμφορουμιτες.🙏

Τεο αγαπώ το Νοέμβριο και θα είναι ένας σούπερ μήνας.Θα με παρακαλάτε ν ανοίξω και δεκεμβριο😀😀..Και επειδή Μ αρέσουν οι μεγάλοι στόχοι δίνω παραγγελία μια χιονόστρωση στη Σαλόνικα παρακαλώ στις 28, η στις 29...χαχαχσ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

εγώ το θέλω αυτό. 

mcenergy_europa_rrr_500_228_201910280000_balkan.png

Τα καταφερα και ανοιξα τον υετο...εκανα ανοιγμα της εικονας σε αλλη σελιδα και ειναι ετοιμο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Τα καταφερα και ανοιξα τον υετο...εκανα ανοιγμα της εικονας σε αλλη σελιδα και ειναι ετοιμο..

ωραία Χρήστο, οπότε ακολούθα τα βήματα που έχω βάλει στο άλλο θέμα εχθές, και από εδώ και πέρα μπορείς να δεις όποτε θες τον υετό του ευρωπαίου. Αν και να σε πληροφορήσω πως δεν είναι και ο πιο αξιόπιστος στον υετό ο ευρωπαίος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μάλλον σε κάποια πράγματα απομακρύνθηκε ο τζίφος στο 6αρι από παίο τελικά.. Τελειωτικό χτύπημα όμως στα 12αρια να δούμε τι θα γίνει. Λογικά η αρχή της μέσης λύσης που βολεύει αρκετά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Καλημέρα ,το πήρα εγώ το ρίσκο τεο😋τεο.Κοντρα στην προοπτική ελπίζω και εύχομαι σ έναν βροχερό αρχικά και φουλ χειμωνιάτικο στη συνέχεια μήνα.Μην με απογοητεύσεις αγαπημένε μου μήνα.😀

Α ρε Βαγγέλη μακάρι να μας κάνει έναν δυνατό Νοέμβρη πολύ δυνατό... ειδικά μετά τις 15 του μήνα προς τα τέλη θέλουνε έναν διάστημα σαν το 2001 και το 2005 με κακοκαιρίες που θα έχουν  2-3 ημέρες διάρκεια με χιόνια στα χαμηλά σταδιακά .....παλιές καλές εποχες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επικίνδυνη η λογική του 6αριού μετά καθώς βρίσκει τρόπο  να καθυστερήσει [και σε χειρότερο σενάριο να εμποδίσει] την δυτική βροχοκαιρία καθώς τραβιέται αριστερά δεξία ο αυλώνας και λεπταίνει επικίνδυνα. Οπότε μπορεί να βγάλει μεγάλο κύμα ζέστης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

επικίνδυνη η λογική του 6αριού μετά καθώς βρίσκει τρόπο  να καθυστερήσει [και σε χειρότερο σενάριο να εμποδίσει] την δυτική βροχοκαιρία καθώς τραβιέται αριστερά δεξία ο αυλώνας και λεπταίνει επικίνδυνα. Οπότε μπορεί να βγάλει μεγάλο κύμα ζέστης...

μετα ομως δεν θα ερθει προς τα εδω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Α ρε Βαγγέλη μακάρι να μας κάνει έναν δυνατό Νοέμβρη πολύ δυνατό... ειδικά μετά τις 15 του μήνα προς τα τέλη θέλουνε έναν διάστημα σαν το 2001 και το 2005 με κακοκαιρίες που θα έχουν  2-3 ημέρες διάρκεια με χιόνια στα χαμηλά σταδιακά .....παλιές καλές εποχες

Κόντρα στην προοπτική που λεει και  ο Βαγγέλης, Σωτο όλα παραπέμπουν σε  παλιές καλές εποχές..δεν ξέρω το γιατί, αλλά μ εχει κολλήσει πολύ αυτό.. Χρόνια πολλά σε όλους σας παίδες!! Χρόνια πολλά στην Ελλάδα μας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

μετα ομως δεν θα ερθει προς τα εδω?

Αν γίνει αυτό πάνω που γράφω τότε ένα μέρος του θα αποκοπεί και θα πάει δυτική Μεσόγειο, χωρίς καμία πιθανότητα να έρθει εδώ. Οπότε είναι αρκετά κακό αυτό. Θα βγάλει τον Νοέμβριο με +5 από τα κλιματικά αν έβγαινε για μεγάλο διάστημα έτσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν γίνει αυτό πάνω που γράφω τότε ένα μέρος του θα αποκοπεί και θα πάει δυτική Μεσόγειο, χωρίς καμία πιθανότητα να έρθει εδώ. Οπότε είναι αρκετά κακό αυτό. Θα βγάλει τον Νοέμβριο με +5 από τα κλιματικά αν έβγαινε για μεγάλο διάστημα έτσι

παντως δειχνει σαν να ερχεται προς τα εδω ( οι βροχες)  μετα τις 7 του μηνα για να δουμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πωπω. χάλια τρέξιμο το 6αρι. Και δυστυχώς η μεταβλητή που καθορίζει αυτό το χάλια είναι και μακριά και ευμετάβλητη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά είναι τσίρκο ο τζίφος...άντε φταίμε εμείς που κοιτάμε στις 5 και 6 μέρες μπροστά...το μοντελακι ούτε για 2 μέρες μετά δε κάνει...μπλε γεωδυναμικα έβγαζε στην αρχή μετά πράσινα.. πρασινοκιτρινα...σε λίγο ούτε κακοκαιρία δε θα δειχνει..προσαρμόστηκε στα άλλα μοντέλα και τώρα πάει προς το χειρότερο συνεχως

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πωπω. χάλια τρέξιμο το 6αρι. Και δυστυχώς η μεταβλητή που καθορίζει αυτό το χάλια είναι και μακριά και ευμετάβλητη.

στειλε εσυ που τα ξερεις αυτα σε οσους εχουν το gfs παρατηρησεις οτι δεν παει καλα το μοντελο μπας και το φτιαξουν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

στειλε εσυ που τα ξερεις αυτα σε οσους εχουν το gfs παρατηρησεις οτι δεν παει καλα το μοντελο μπας και το φτιαξουν..

χαχααχ δεν πάει έτσι φίλε. Εγώ είμαι ένα τίποτα μπροστά σε αυτά τα μυαλά φίλε, και πόσο μάλλον τώρα που πέρα της προσωπικής ασχολίας μου έχω απλά ένα πτυχίο φυσικού και τίποτα άλλο προς το παρόν. Οπότε ναι προφανώς έχουν τους ανθρώπους μέσα για όποιες διορθώσεις. Εγώ το μόνο που θα πρότεινα είναι να ρωτήσουν τους ευρωπαίους. χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και τα διαγραματα του gfs για τα πανηγυρια μειωσαν πολυ τον υετο σε σχεση με χθες δεν ξερει τι κανει γενικα απο τρεξιμο σε τρεξιμο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαση ενσεμπλες.Ξανα φουλ ανοδος της θερμοκρασίας μακροπρόθεσμα.Καιρικη καταντια  είναι αυτο. Και όχι κανονικοτητα παιδια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε το κ@λο@μοντελο τον τζιφο ρε κατι 53 εκατοστα χιονι εδινε στην χωρα μας πριν λιγες μερες τελειως ακυρο τελικα ουτε 1 εκατοστο δεν θα ριξει.. πλακα κανει ο καιρος στα μοντελα τελικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Βαση ενσεμπλες.Ξανα φουλ ανοδος της θερμοκρασίας μακροπρόθεσμα.Καιρικη καταντια  είναι αυτο. Και όχι κανονικοτητα παιδια.

Ακριβώς αυτό Σπύρο...δεν είναι ένας δεν είναι δύο είναι 5 συνεχόμενοι μήνες με πολύ πάνω από τα κλιματικά και με ελάχιστο υετό...καλά με τον υετό δεν τα πάμε καλά πάνω από έναν χρόνο τώρα.....αν είναι να κάνει 2-3 μέρες βροχούλες και κανονικές θερμοκρασίες και μετά να επανέλθουμε στα πολύ ζεστά για την εποχή χωρις βροχές μάλιστα για μεγάλο διάστημα τότε κάτι ποιο σοβαρό θα συμβαίνει από μια απλή κλιματική αλλαγή μάλλον.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...