Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ας  ειμαστε λιγο ρεαλιστες,Αυτη την υποτιθεμενη καταβαση(την εδειξε μονο ο τζιφος)σε 2 τρεξίματα του μεχρι στιγμης

Αν όμως κοιτάξεις τα ανασμπλς του,οχι μονο ταση δεν υπαρχει αλλα μια μακαροναδα σεναριων.Το μονο σιγουρο είναι ότι φαινεται νεα ανοδος πανω από τις κλιματικες τιμες προς τα τελη νοεμβριου...

 

 

MT8_Athen_ens.png

Στο πνεύμα του ρεαλισμού ήταν το post μου Σπύρο.. Θα φανεί στην συνέχεια.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ας  ειμαστε λιγο ρεαλιστες,Αυτη την υποτιθεμενη καταβαση(την εδειξε μονο ο τζιφος)σε 2 τρεξίματα του μεχρι στιγμης

Αν όμως κοιτάξεις τα ανασμπλς του,οχι μονο ταση δεν υπαρχει αλλα μια μακαροναδα σεναριων.Το μονο σιγουρο είναι ότι φαινεται νεα ανοδος πανω από τις κλιματικες τιμες προς τα τελη νοεμβριου...

 

 

MT8_Athen_ens.png

Της Αγιας Αικατερινης θα γινει του 🤟 Αγιου Βαρθολομαιου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

  εμένα πάντως αρχίζουν να με ζώνουν τα φίδια

  βέβαια μετά από πέντε συνεχόμενες εορταστικές περιόδους με χιονόπτωση στην Αρκαδία

  ίσως φέτος ζήσω την εξισορρόπηση  ......όλα μέσα στο πρόγραμμα...........για να είμαστε και δίκαιοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε παιδιά μόνο για την περιοχή μου είναι ψυχρά τα ensembles;???Αλλά υετικά ΝΕΚΡΑ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά ήμουν στην ησυχία μου και είπα να πηδήξω το νότια και τις βροχές και να πάω κατευθείαν στην αναζήτηση ψυχρής εισβολής χιονιού κτλ.Θα τσατιστω για ακόμη μια φορά και θα μου γίνουν τα νεύρα κρόσσια.Στο τέλος θα γίνει ο Κάκος χαμός σε βορρά νότου Ανατολή και δύση εκτός από το βόρειο β.ανατολικο άκρο του Θερμαϊκού στην πόλη που κρατά ομπρέλα εδώ και 16 μήνες...μόνο να χιονίζει ξέρει εδώ😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυτικές διατάξεις που πέρασαν αλλά στα Γιάννενα δεν είχαμε τα αναμενόμενα Γιατί μάλλον δεν γίνεται να τα έχουμε. Η διάταξη που ΠΟΤΕ δεν έχουμε μουφα στα Γιάννενα είναι αυτή

gem-0-240.png?00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, notios_polos είπε:

Καλά ήμουν στην ησυχία μου και είπα να πηδήξω το νότια και τις βροχές και να πάω κατευθείαν στην αναζήτηση ψυχρής εισβολής χιονιού κτλ.Θα τσατιστω για ακόμη μια φορά και θα μου γίνουν τα νεύρα κρόσσια.Στο τέλος θα γίνει ο Κάκος χαμός σε βορρά νότου Ανατολή και δύση εκτός από το βόρειο β.ανατολικο άκρο του Θερμαϊκού στην πόλη που κρατά ομπρέλα εδώ και 16 μήνες...μόνο να χιονίζει ξέρει εδώ😊

Ηρεμία και θετική ενέργεια, όλα στην ώρα τους. Η Θεσσαλονίκη, η πόλη, δεν χρειάζεται βροχες,χιονια θέλει για να ομορφύνει ακόμα πιο πολύ. Οι βροχές ας πέφτουν δίπλα της στα χωράφια που χρειαζονται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαρτης απο γερμανικο μοντελο αικον δυναμωνει την ενταση της βροχης 25 νωρις το πρωι σε Αττικη..

icon-2-114.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχώς για εμάς θα πάει νότια και ο τζίφος. Θαύμα αν πέσουν 5 χιλιοστά εδώ. Αλλά αν δεν είχα μούφα εχθές δεν θα με πολυένοιαζε..

 

μικρή η νότια μετακίνηση σε σχέση με άλλα μοντέλα, αλλά είπαμε τζίφος. ήδη την Πέμπτη την ανατολίκευσε και άλλο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δυστυχώς για εμάς θα πάει νότια και ο τζίφος. Θαύμα αν πέσουν 5 χιλιοστά εδώ. Αλλά αν δεν είχα μούφα εχθές δεν θα με πολυένοιαζε..

ο αζορικος δυτικα προς πορτογαλια-ισπανια πια εποχη σηκωνεται προς τα πανω ? η οποτε του ερθει?

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Athinaios είπε:

ο αζορικος δυτικα προς πορτογαλια-ισπανια πια εποχη σηκωνετε προς τα πανω ? η οποτε του ερθει?

γενικά δεν σηκώνεται τόσο εύκολα το καλοκαίρι. ¨ολες τις άλλες εποχές σηκώνεται, αλλά με την αλληλεπίδραση χαμηλων. Δηλαδή αν ενα χαμηλό έχει την τάση ναπάει νότια ο Αζορικός θα σηκωθεί. Σκέψουν σαν ένα γρανάζι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

ο αζορικος δυτικα προς πορτογαλια-ισπανια πια εποχη σηκωνεται προς τα πανω ? η οποτε του ερθει?

Όταν η ατλαντικη ροη δειχνει τασης εξασθενησης

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Στο πνεύμα του ρεαλισμού ήταν το post μου Σπύρο.. Θα φανεί στην συνέχεια.. 

Αυτό ευχομαστε ολοι μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

γενικά δεν σηκώνεται τόσο εύκολα το καλοκαίρι. ¨ολες τις άλλες εποχές σηκώνεται, αλλά με την αλληλεπίδραση χαμηλων. Δηλαδή αν ενα χαμηλό έχει την τάση ναπάει νότια ο Αζορικός θα σηκωθεί. Σκέψουν σαν ένα γρανάζι.

 

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Όταν η ατλαντικη ροη δειχνει τασης εξασθενησης

 

Δυστυχως ομως εχουμε παρελαση χαμηλων στον ατλαντικο..δεν αφηνουν τον αζορ να σηκωθει με τιποτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

 

Δυστυχως ομως εχουμε παρελαση χαμηλων στον ατλαντικο..δεν αφηνουν τον αζορ να σηκωθει με τιποτα!

Ναι αλλα καποια στιγμη,θα γινει και αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ούτε το ούκμο τα πάει καλά πάλι. Μόνο στην διαταραχή της Βικτώριας τα πήγε καλά. Πάλι βόρεια το χαμηλό.

UW96-21.GIF?20-16

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαρτης gfs συμφωνει με icon για αυξηση ενταση βροχης σε Αττικη 25 νωρις πρωι .. το gfs και μεσημερι για δυνατη βροχη Αττικη!

gfs-2-114.png

gfs-2-120.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ούτε το ούκμο τα πάει καλά πάλι. Μόνο στην διαταραχή της Βικτώριας τα πήγε καλά. Πάλι βόρεια το χαμηλό.

UW96-21.GIF?20-16

Τι θα πει δεν τα παει καλα;Ποιο μοντελο θα κλειδωσει τη θεση του χαμηλου 5 μερες πριν αυτο ερθει;;Ας σοβαρευτουμε λιγο παιδες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τι θα πει δεν τα παει καλα;Ποιο μοντελο θα κλειδωσει τη θεση του χαμηλου 5 μερες πριν αυτο ερθει;;Ας σοβαρευτουμε λιγο παιδες!!!

γιατί για την θέση του χαμηλού μιλάω? ή για τις μεταβλητές που καθορίζουν την θέση του χαμηλού που είναι στις 48 ώρες, με κάποιες να είναι στο νάουκαστ??? το δεύτερο... 

 

δηλαδή americaaaaaa

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τοτε πηγαινε πιο πισω λεω εγω και κοιτα την κατασταση στον ειρηνικο Μιχαλη και θα καταντησεις εμμονικος.

Ενα χαμηλο και την πορεια του την κοιτας απο τη στιγμη της δημιουργιας του και το συγκεκριμενο χαμηλο δημιουργειται στις 72 ωρες.Μια χαρα ο τζιφος εχει πιασει το συγκεκριμενο χαμηλο 8 και 9 μερες πριν καν δημιουργηθει.Μια χαρα και τα υπολοιπα μοντελα αναλογα τις ωρες εμβελειας τους.Την πορεια του απο κει και περα,στο ξαναειπα,την καθοριζει κυριως ο εμποδισμος απο πανω μας καθως μιλαμε για μια αποκομενη διαταραχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...