Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές φθινοπωρινής κακοκαιρίας 30/10 - 1/11 - 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό μήνα παίδες. Εισαγωγή στο Φθινόπωρο είχαμε αυτό το διήμερο. Ωραία ήταν, συνήλθαμε λιγάκι εμείς, συνήλθε λίγο και η φύση. Στους 12 βαθμούς είμαστε τώρα στο Κρυονέρι.

Όσο αφορά την Ζαγορά ,μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησης δεν μου κάνει ούτε καν εντύπωση. Είναι σαν να έριξε 30mm εδω .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πήρε το αίμα της πίσω η Ζαγορα...

690 χιλιοστά από την 1η Ιανουαρίου ως τελη Σεπτεμβρίου... και μπήκε ο Οκτώβριος... και έριξε μέχρι σήμερα 630 χιλιοστά και συνεχίζει... μέσα σε 1 μήνα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πόσο είναι ο μέγιστος καταγεγραμμενος ημερήσιος υετος στην Ελλάδα? Κάπου νομιζω είχα δει ότι είναι γύρω στα 400 χιλιοστά. Λέτε να σπάσει ημερησιο ρεκορ απόψε η Ζαγορά? Εντυπωσιακή πραγματικά περιοχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Πόσο είναι ο μέγιστος καταγεγραμμενος ημερήσιος υετος στην Ελλάδα? Κάπου νομιζω είχα δει ότι είναι γύρω στα 400 χιλιοστά. Λέτε να σπάσει ημερησιο ρεκορ απόψε η Ζαγορά? Εντυπωσιακή πραγματικά περιοχή 

Δε προλαβαινει φιλαρακι..Στα 322 ειναι τωρα..Το ρεκορ ημερησιου υετου το εχει η Μακρυνιτσα.417mm!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι ενώ στη Ζαγορά πνίγονται στη βροχή..εδώ δυτική Ημαθία πνιγόμαστε στη μούφα..ένα χιλιοστό με το ζόρι....τίποτα απολύτως ....το μόνο καλό είναι η θερμοκρασία που βρίσκεται στους 12,1 και θυμίζει λίγο τον μήνα στον οποίο μόλις μπήκαμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Πόσο είναι ο μέγιστος καταγεγραμμενος ημερήσιος υετος στην Ελλάδα? Κάπου νομιζω είχα δει ότι είναι γύρω στα 400 χιλιοστά. Λέτε να σπάσει ημερησιο ρεκορ απόψε η Ζαγορά? Εντυπωσιακή πραγματικά περιοχή 

Εμένα έχει κολλήσει στο μυαλό μου στα τρομερά ποσα υετού που έπεσαν στην Κρήτη τον χειμωνα!

Άση Γωνία...

Ιανουαριος:625mm

Φεβρουάριος: 1108mm

Μάρτιος: 336mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Εμένα έχει κολλήσει στο μυαλό μου στα τρομερά ποσα υετού που έπεσαν στην Κρήτη τον χειμωνα!

Άση Γωνία...

Ιανουαριος:625mm

Φεβρουάριος: 1108mm

Μάρτιος: 336mm

Σωστος..Αλλα ο φιλος ρωτησε για ημερησιο υετο,οχι μηνιαιο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτελους ενα βρςδυ να θυμιζει λιγο Νοεμβριο !!!! Καλο μηνα παιδες !

Δεν καταφερε ουτε καν να συννεφιασει στο λεκανοπεδιο αλλα η μερα ηταν υπεροχη με βοριαδακι και δροσουλα επιτελουε !!!

Ελαχιστη 14.5 και μεγιστη 18.7 ημαρτον φτασαμε 1η νοεμβρη για να εχουμε.μεγιστη κατω απο 20...

Υπεροχη βραδια τωρα 15-15.5 κεντρο που ημουν και 14.2 ζωγραφου στο βορινο μπαλκονι αλλα αισθηση για αρκετα χαμηλοτερα βγηκαν οι πρωτες ζακετες και μπουφανακια...

Αντε και μονοψηφιες ελαχιστες.σιγα σιγα....επεσε η εσωτερικη 22 βαθμους ιδανικη ατμοσφαιρα για υγιεινο υπνο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψεκαδοβροχο σήμερα  από το ξημέρωμα που πάει να σταματήσει  εδώ στην περιοχή Βέροια-Μακροχώρι λίγα πράγματα υετικά στα 2,6 χιλιοστά ...αλλά η αίσθηση είναι άκρος φθινοπωρινή με 13 βαθμούς....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...