Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

μια υπέροχη μέρα σήμερα με εναλλαγές ήλιου και συννεφιάς μέχρι το μεσημέρι που μετά έδωσε τη θέση της σε σκέτο ήλιο. τα ξημερώματα έκανε και μια μπόρα αν κρίνω από τους βρεγμένους δρόμους που είχε και τα 1,6 χιλιοστά που κατέγραψε ο μετεοθες. γενικά θύμιζε προχωρημένο απρίλιο έξω. μέγιστη 20,4 και ελάχιστη 17,1 και τώρα 19. κάθεσαι έξω με κοντομάνικο σχεδόν 24 ώρες ώρες το 24ωρο. 16 στις 20 μέρες έχουμε μέγιστη 20+ και συνεχίζουμε. θεωρητικά το 17 θα ήταν μια νορμάλ μέγιστη για τέλη 1ου 10μερου,αλλά τώρα είναι απλά η ελάχιστη. προχωράμε

Μρχρι τις 12:30 ηταν τελεια... Δυνατο ψιλοβροχο και μακρινα μπουμπουνητα αλλα μετα διαλυθηκαν ολα... Μονο σημερα ειχαμε 17 ελαχιστη... Την κυριακη συμφωνα με τον τζιφο θα κανουμε και την πρωτη μονοψηφια ελαχιστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Μρχρι τις 12:30 ηταν τελεια... Δυνατο ψιλοβροχο και μακρινα μπουμπουνητα αλλα μετα διαλυθηκαν ολα... Μονο σημερα ειχαμε 17 ελαχιστη... Την κυριακη συμφωνα με τον τζιφο θα κανουμε και την πρωτη μονοψηφια ελαχιστη

τι θα κάνει την κυριακή; χαχαχα. άμα πέσεις κάτω από 12 δεν θα σχολιάζω για 1 βδομάδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, freeze είπε:

Γειά σου ρε Τασάρα.... πότε μπαίνεις σε winter mode βρε ?? χαχαχαχ.... Σε θέλουμε στην ομάδα θετικής ενέργειας θεσσαλονίκης ....!!😜

έχω πει ότι φέτος θα κάνει δυνατό δεκέμβρη (ο δυνατός ο δικός μου σημαίνει ένα μεγάλο χιόνι σε πεδινά,ούτε 20μερα,ούτε μήνες). και ότι γενάρη-φλεβάρη θα έχουμε άνοιξη σε γενικές γραμμές. τώρα ακόμα 20 νοέμβρη είναι κλάιν μάιν,έχουμε 2 βδομάδες μέχρι να μπούμε σε περίοδο που μπορεί να κάνει κάτι εδώ πέρα. οπότε απλά χαίρομαι τον καιρό μέχρι τότε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετα τις πολλες βροχες που πεσαν στην περιοχη μας ξαστερια το ξημερωμα και εως 7.7c η χαμηλωτερη στους 8.3c τωρα με αερα.πασπαλισμενο το καιμακτσαλαν στα ψηλα προς την κορυφη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8,9 βαθμοί εδώ η ελάχιστη και ήδη με ηλιοφάνεια εκτοξευτήκαμε στους 12,5.......θερμοκρασίες που θυμίζουν μέσα Οκτώβρη και όχι τέλη Νοέμβρη......εν΄πω από την πολύ υγρασία όλο το ξημέρωμα που έφτασε και το 96% όλα στάζανε και ήταν μούσκεμα...ο σταθμός μέτρησε 0,2 χιλιοστά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεναει συνέχεια ο Θερμαϊκός από νδ.Στην δορυφορική εντωμεταξύ δεν δείχνει κατι

20191121_104357.jpg

Επεξεργάστηκε από weatherlover 64
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μουντος καιρος σημερα με βαρια συννεφια,οι βροχες σταματησαν κατά 9 το πρωι.απο το μεσημερι(2 και μετα) μια βρεχει μια ψιχαλιζει και σταματαει.τωρα εδώ και πανω από 1 ωρα ριχνει ωραια ποτιστικη βροχη .κατι τοπικο θα είναι μαλλον.η θερμοκρασια στους 11.7c τωρα,ανωτερη σημερα 14.2c και χαμηλη 10.8c.εικονα από παραθυρο πριν 1 ωρα όταν ξεκινουσε η βροχουλα😎

jaKJbQH.jpg

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα αδερφια..Μεταβατικη μερα η σημερινη...Με κοντομανικο καθομαι στο μπαλκονι και απολαμβανω το καφεδακι μου...Ας ολοκληρωθει και η αυριανη κακοκαιρια και μετα σιγα σιγα ας παμε σε πιο χειμερινες διαθεσεις..

Ο νοεμβριος καλυψε το υετικο κενο του φθινοπωρου και οχι μονο..Μαζι με τον Απριλη και τον Γενναρη ειναι οι τρεις μηνες του τρεχοντος ετους που εσπασαν την κατοσταρα και ουσιαστικα μεσα σε αυτους τους μηνες επεσε περιπου το 80% του ετησιου υετου στο κεντρο μεχρι τωρα..Χωρις βεβαια να ξερουμε τι θα κανει ο δεκεμβρης..Ενας εξισου υετοφορος μηνας...

Με απιστευτη διαθεση θα στολισουμε το σπιτι μας σε χριστουγεννιατικες ορεξεις...Και αυριο θα στολισω το μπαλκονι για να υποδεχθω οχι το νεο ετος αλλα τη νεα μας διαταραχη που μας υποσχεται καλουδια...Αυριο ιδιως..μερα αναπαυσης γιατι το βραδυ μεχρι νωρις το πρωι της δευτερας εχει τσοντα.. Ε και ο ματακιας της βροχης πιστος στο ραντεβου του θα ειναι στη γνωστη του θεση...Καλη μας απολαυση..🕵️‍♂️

 

Υ.γ1...Και 30mm να πεσουν θα ειμαι χαρουμενος για να σπασουμε και φετος την 500αρα..

Υγ2..Καθε φορα που ερχεται μια κακοκαιρια την περιμενω οπως περιμενα καποτε τις διαφορες γυναικες που περασαν απο την ζωη μου στο πρωτο ραντεβου..

Υγ3..Εδω και λιγες μερες ομως εχω αναμονη πλεον για ενα πολυ πιο σημαντικο γεγονος που θα αλλαξει την ζωη μου για παντα!!!Με την βοηθεια του θεου..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-2.2 ελαχιστη στο Παος Καλαβρύτων στα 640μ 

-0.2 στα Καλάβρυτα στα 730μ 

5.2 ελαχιστη στον Ποταμό Κέρκυρας 

10.4 εδω

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 9,3οC ελάχιστη νωρίς το πρωί....ξημερώματα.....μπρρρρρρρ....και δεν έχουν κατέβει ΄τα πιο πολλά χειμωνιάτικα....έτοιμοι είμαστε σε γιορτινή διάθεση όπως λέει ο φίλος μου Σάκης....υπέροχος ο καιρός έξω....βγηκα με κοντομάνικο για να κρυώνω....μόνος μου ήμουν, αλλά το καταχάρηκα....οι νεφώσεις πλέον πυκνώνουν....

ΥΓ1. Βάλε στόχο τα 600mm για το κέντρο φέτος Σάκη....εφικτός....σπάσανε ξανά όλα τα ρεκόρ, όσα χρόνια κι αν βάλεις....

ΥΓ2. Πάμε για 2 χαζο-μπαμπάδες ακόμη στο φόρουμ? Βρε παιδιά τι ευχάριστα είναι αυτά....αν είναι έτσι βέβαια....μπαμπάααααααααα!!!

ΥΓ3.. Τάσο ετοιμάσου πρώτη η σειρά σου....αρχές Δεκέμβρη πρώτο χιονάκι στην νύμφη....??

ΥΓ4. Ερχεταιιιιιιιιιι ρεεεεεεε, πιστέψτε το!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτός από χιονόπτωση, σημειώθηκε και χιονόστρωση χθες 22/11/19 στο Φαλακρό πάνω από τα 1.650 μέτρα!!!....η εικόνα σημερινή 23/11/2019......

Falakro23Noe1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα αδερφια..Μεταβατικη μερα η σημερινη...Με κοντομανικο καθομαι στο μπαλκονι και απολαμβανω το καφεδακι μου...Ας ολοκληρωθει και η αυριανη κακοκαιρια και μετα σιγα σιγα ας παμε σε πιο χειμερινες διαθεσεις..

Ο νοεμβριος καλυψε το υετικο κενο του φθινοπωρου και οχι μονο..Μαζι με τον Απριλη και τον Γενναρη ειναι οι τρεις μηνες του τρεχοντος ετους που εσπασαν την κατοσταρα και ουσιαστικα μεσα σε αυτους τους μηνες επεσε περιπου το 80% του ετησιου υετου στο κεντρο μεχρι τωρα..Χωρις βεβαια να ξερουμε τι θα κανει ο δεκεμβρης..Ενας εξισου υετοφορος μηνας...

Με απιστευτη διαθεση θα στολισουμε το σπιτι μας σε χριστουγεννιατικες ορεξεις...Και αυριο θα στολισω το μπαλκονι για να υποδεχθω οχι το νεο ετος αλλα τη νεα μας διαταραχη που μας υποσχεται καλουδια...Αυριο ιδιως..μερα αναπαυσης γιατι το βραδυ μεχρι νωρις το πρωι της δευτερας εχει τσοντα.. Ε και ο ματακιας της βροχης πιστος στο ραντεβου του θα ειναι στη γνωστη του θεση...Καλη μας απολαυση..🕵️‍♂️

 

Υ.γ1...Και 30mm να πεσουν θα ειμαι χαρουμενος για να σπασουμε και φετος την 500αρα..

Υγ2..Καθε φορα που ερχεται μια κακοκαιρια την περιμενω οπως περιμενα καποτε τις διαφορες γυναικες που περασαν απο την ζωη μου στο πρωτο ραντεβου..

Υγ3..Εδω και λιγες μερες ομως εχω αναμονη πλεον για ενα πολυ πιο σημαντικο γεγονος που θα αλλαξει την ζωη μου για παντα!!!Με την βοηθεια του θεου..

 

Πρώτα ο Θεός και μ ενα πόνο που λένε στα μέρη μου Σακη.. Δυο εν δυνάμει χαζομπαμπάδες στο φορουμ μόνο γούρι και χαρά το λες !!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπραβο σακαρε με το καλο μια νεα καιροτρελαμενη ψυχη !!!

Οντως μεταβατικη ημερα σημερα με λαμπρη λιακαδα απτο πρωι κ δυτικο αερακι...

Ομως ο ηλιος δεν καιει πια (23 νοεμβρη φτασαμε να παρει) και η φυση ανασυντασσεται για το παρτυ που ξεκιναει Κυριακη βραδυ

Ελαχιστη 12 νταν απο τις χαμηλοτερες του φθινοπωρου και μεγιστη 19.5 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γούριααααααααααααααααααααααααααα......

9,3 - 17,5οC εδώ σήμερα.....+40% ο υετός από τους μέσους όρους έως τώρα και +15% οι μέρες βροχής....κι αυτά φαίνεται ότι θα αυξηθούν!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ομορφη ημερα σημερα με αρκετες αναπτυξεις στα βορεια κυριως του νομου....λιγες καταιγιδες στα δυτικα παραθαλλασια τμηματα....αυριο παμε σε σημαντικη αλλαγη του καιρου...χρειαζεται πιστευω μεγαλη προσοχη αυριο απο τις βραδυνες κυριως ωρες σε ολο τον ηπειρωτικο κορμο αλλα και στην Αττικη γιατι ολα δειχνουν οτι θα πεσει πολυ νερο και μαλιστα σε νυκτερινες ωρες που δυσχερενουν ακομα περισσοτερο την κατασταση....!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Να στε καλα παιδες μου...Σας ευχαριστω πολυ...Ολοψυχα...!!

1ον....δεν έχεις ξεκαθαρίσει κάτι....οδεύεις να δεις αν είναι η Χελεν έγκυος, ή τι φύλο είναι το μπεμπε?

2ον....αυτή η είδηση σηκώνει συνάντηση....θα κανονίσω....χαχαχα......

Μπρρρρρ....κι άλλο κρύο μες το σπίτι.....

Στόλισα στο μπαλκόνι και έβαλα και καινούργιο βροχόμετρο....του κουτιού....χαχαχαχαχ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...