Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ Νοεμβριάτικης φθινοπωρο-"κακοκαιρίας", μέρος 1ο - 3-5/11....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγάλα Ύψη Βροχής μέχρι στιγμής ενώ το σύστημα κινείται ανατολικά.

183516429_epikrateia(4).thumb.png.6f75ea43481aaae936af680f2a9a3e6e.png

LIVE Δεδομένα Μετεωρολογικών Σταθμών - Ελλάδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Θάλασσα στην Καλαμάτα είναι πλέον καφέ ,όπως φαίνεται στην κάμερα. 61mm και συνεχίζει .http://www.livecameras.gr/

 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηθικόν δίδαγμα κυρίως προς τα νεότερα μέλη.....Οι προγνωστικές χάρτες των μοντέλων σαφέστατα ειναι ένα σημαντικό βοήθημα στις μέρες μας , ωστόσο δεν αποτελούν πανάκεια και δεν μπορούν να αποτυπώσουν πάντοτε τις πραγματικές συνθήκες (βροχή -χιόνι κλπ) σε μια περιοχή..Πολλοί παράγοντες παίζουν τον ρόλο τους.. Ας το  ευχαριστηθούν όλοι όσοι βρέχονται και ιδιαίτερη προσοχή επίσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, sakis13 said:

Αρχιζει και μαυριζει...Απο τα δυτικα κατι ερχεται...

Σακη ετοιμασου....ερχεται....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει και στο χωριό το τελευταίο 10λεπτο .Ήδη 2,6mm με ριπές νωρίτερα στα 50km/h .Ότι ρίξει καλό είναι ,δεν είναι ο 'καιρός μας'.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να μη δημιουργούνται τυχών μεγαλες προσδοκίες (σε όποια παιδιά δημιουργουνται τέλος πάντων,) να πουμε ότι απλά εμείς πιστεύουμε ότι θα ξαναβρεξει στον νομο και πιθανών με καλές ραγδαιοτητες κατά τόπους.Μπορει κάποιοι να γράψουμε 3,5,10,η και παραπάνω χιλιοστά.Ισως υπάρξουν και περιοχες που θα μείνουν ανεπηρεαστες εντελως.Δεν θα βρέχει παντού σε μια ευθεία γραμμη από βορρά προς νότο στον νομο επειδή αυτό συνέβη στα παράλια της πελοποννησου.Ας τα χαρούμε όσα και να ναι.🙂

Υπάρχει και το ενδεχόμενο για 2 χρονικές στιγμές που θα επηρεαστουμε και όχι για 1.Ολα αυτά στο nowcast πλέον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Για να μη δημιουργούνται τυχών μεγαλες προσδοκίες (σε όποια παιδιά δημιουργουνται τέλος πάντων,) να πουμε ότι απλά εμείς πιστεύουμε ότι θα ξαναβρεξει στον νομο και πιθανών με καλές ραγδαιοτητες κατά τόπους.Μπορει κάποιοι να γράψουμε 3,5,10,η και παραπάνω χιλιοστά.Ισως υπάρξουν και περιοχες που θα μείνουν ανεπηρεαστες εντελως.Δεν θα βρέχει παντού σε μια ευθεία γραμμη από βορρά προς νότο στον νομο επειδή αυτό συνέβη στα παράλια της πελοποννησου.Ας τα χαρούμε όσα και να ναι.🙂

Υπάρχει και το ενδεχόμενο για 2 χρονικές στιγμές που θα επηρεαστουμε και όχι για 1.Ολα αυτά στο nowcast πλέον.

Μη μας τα γυρνας τωρα.Μου δημιουργησατε προσδοκιες..😱

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι και 70 χιλιοστά κάποιοι σταθμοί, ενώ έχει σκοτεινιάσει εκ νέου, μιας και ισχυρή καταιγίδα βρίσκεται κοντά μας. Βέβαια λίγο δύσκολο να μας επηρεάσει.

 

μπαίνει!!!

2033699861_jpgwebcam4-11-20192.thumb.jpg.6ba19a7a39c76916f424f144eb34ae41.jpg

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο θυελλώδης νοτιας στην Ιστιαία προλαβε και ανέβασε τη θερμοκρασία στους 26,2 παρακαλώ!!! Βέβαια μετά από λίγο ακολούθησε βροχουλα, δηλαδή 1,4mm 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μη μας τα γυρνας τωρα.Μου δημιουργησατε προσδοκιες..😱

Εσύ πήρες και τη 30αρα σου εκεί στα ορεινά του Όρεγκον.Εγω έχω πάρει τα 3 μου (mm) έως τώρα😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκινησαμε τελικα παλι στα γρεβενα και καλα κιολας...φαινεται καμια ωρα ακομα θα βρεξει.

Τα Τύρια ξεπερασαν τα 100 και κολλησε μαλλον ο σταθμος

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η κλιση του μετωπου ευνοει την Αττικη.....παμε για γερες καταστασεις κατα τοπους ιδιαιτερη προσοχη και στους ανεμους....προσωπικη εκτιμιση παντα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλούτσικη πλέον βροχή στο κέντρο. Νομίζω την περιμέναμε λίγο αργότερα. Αλλά ΖΕΣΤΗ ρε παιδιά. Βάζεις μπουφάν και ιδρώνεις....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...