Jump to content
WEATHER-FUN

Πρωινοί ή απoγευματινοί τύποι;

Πρωινοί ή απογευματινοί τύποι;  

9 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πρωί ή απόγευμα;

    • Πρωινός τύπος
    • Απογευματινός τύπος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι μια ερώτηση. Πρωινοί ή απιγευματινοί τύποι είστε; Εγώ πχ δυσκολεύομαι λίγο να ξυπνήσω νωρίς το πρωί. Μέχρι και το λύκειο ήμουν πρωινός τύπος πάντα. Σπάνια ξυπνούσα μετά τις 09:00. Τώρα που σπουδάζω ξυπνάω και 10:00 και 11:00 και καμιά φορά και 12:00. Όταν έχω πρωί σχολή ξυπνάω 07:50 και μέχρι να σηκωθώ πάει συνήθως 08:15. Στο λύκειο αλλά και παλιότερα ξυπνούσα και σηκωνόμουν την ίδια πάντα ώρα. Γενικά τα τελευταία 2 χρόνια δεν αντέχω το πρωινό ξύπνημα. Πολλές φορές ακόμη το βράδυ κοιμάμαι πάρα πολύ αργά (ακόμη και μετά τις 03:00). Θυμάμαι το καλοκαίρι μια φορά πρόλαβα να δω μέχρι και την ανατολή του ηλίου. Τότε ο ήλιος έβαινε στις 06:00 περίπου. Κοντά στο θερινό ηλιοστάσιο συνέβη αυτό. Μέχρι πριν 2 χρόνια θα με χαρακτήριζα πρωινό τύπο. Τώρα πλέον θα με χαρακτήριζα απογευματινό τύπο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω πως ο πρωινός τύπος είναι ο πιο φυσιολογικός. Και θα ξυπνήσεις πρωί για τη δουλειά και θα πεις - δεχθείς την καλημέρα από άλλους. Δύσκολο όμως το πρωινό ξύπνημα. Ο απογευματινος έχει free το πρωί και ξυπνάει αργά αλλά η ημέρα του νομίζω περνά και δεν παίρνει χαμπάρι πότε έφτασε βράδυ. Φυσικά υπάρχει και ο νυχτερινός τύπος εξ ανάγκης και εκεί εκτιμάς τους άλλους δύο τύπους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ημουν νυχτερινος καθαρα ξεκαθαρα σε σημειο που γινουμουν πρωινος..οποτε ουτε το ενα ουτε το αλλο.Τωρα αλλαξε λιγο και ειμαι απ ολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι περισσότεροι  δεν έχουμε επιλογή τι ώρα θα ξυπνήσουμε αφού  η δουλειά ξεκινάει ανεξάρτητα απ το τι τύπος είναι ο καθένας, πάντα το πρωί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο πολύ παρόμοιες καταστάσεις με τον σταμάτη πιο πάνω. Δυστυχώς το διάβασμα της σχολής σε κάποιες περιπτώσεις σε εξεταστικές κυρίως με οδήγησε στο να κοιμάμαι 3 το πρωί ή και αργότερα κάποιες φορές. Ευτυχώς δεν χρειάζομαι αμέτρητο ύπνο, οπότε να πχ τώρα σε λίγο θα πάω για ύπνο, αύριο στις 10 θα είμαι ξύπνιος [φυσικά με το που πάω για ύπνο χρειάζομαι ένα μισάωρο για να με πάρει χοντρικά.] παλιότερα που κοιμόμουν μέχρι τις 12, 1 βαριά βαριά, ξυπνούσα πάντα μέχρι τις 8 με απόλυτη ευχαρίστηση μάλιστα. Λατρεύω να ξυπνάω το πρωί. Με κάνει ευτυχισμένο. Νιώθεις πως έχεις όλη την ημέρα μπροστά σου, γιατί την έχεις.  Προσπαθώ να γυρίσω τουλάχιστον στο 2 την νύχτα μιας και τα μοντέλα τελειώνουν μέχρι τότε.

 

Γενικά πάντως είμαι ευχαριστημένος σε αυτό το θέμα. και κοιμάμαι λιγότερες ώρες από τον μέσο όρο, και βλέπω φανταστικά όνειρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...