Jump to content
Winterlove

Χειμώνας 2019-20: Δυνατότερο χιονο-διάστημα

Χειμώνας 2019-20: Δυνατότερο χιονο-διάστημα  

24 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιο δυνατό χιονο-διάστημα με χιόνια και σε πεδινά

    • Τέλη Νοέμβρη - παραμονές Χριστουγέννων
    • Γιορτές Χριστουγέννων - Θεοφάνεια
    • Μέσα με τέλη Γενάρη
    • Αρχές με μέσα Φλεβάρη
    • Τέλη Φλεβάρη - μέσα Μάρτη
      0

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 29/02/2020 at 09:59 μμ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στοιχηματίστε και αναφέρετε επίσης τη γνώμη σας, σχετικά με το πότε θα έχουμε φέτος, τα πρώτα μοντελικά χιονο-ξενύχτια (πότε πιστεύετε?)...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πιστεύω πως για άλλη μια χρονιά η "χιονοπερίοδος" θα είναι από 20/12-10/1... Γενικά όλοι οι τελευταίοι χειμώνες έχουν τους πιο σημαντικούς χιονιάδες εκείνη την περίοδο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άμα κάνει χειμώνα πιστεύω θα αφορά το δεκέμβρη αποκλειστικά. γενάρη-φλεβάρη δεν τους πιστεύω και πολύ φέτος.

 

κουτσά στραβά μια ψυχρή εισβολή την κάνει ακόμα και στους χειρότερους χειμώνες,οπότε ελπίζω να είναι όπως πρέπει αυτή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για κεντροβορεια εχω κολησει στο διαστημα 14  με 31 δεκεμβρη και 12 με 20 γεναρη. Για προσηνεμη χιονοεισβολη απο 1 γεναρη εως 20 φλεβαρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1-15 Φλεβάρη κι αυτό γιατί έχει καιρό να κάνει τότε μεγάλη ψυχρή εισβολή. Επίσης ο Γενάρης έχει χρόνια να βγει με ψύχος (τελευταία φορά ήταν το 2012).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλοκαίρι πήγε αρκετά πίσω, το φθινόπωρο επίσης, καθώς άργησε πολύ να πάρει μπρος, τα καλύτερα πιστεύω ο χειμώνας θα τα δείξει τέλη Γενάρη μέχρι 25 Φλεβάρη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, mademjim είπε:

Το καλοκαίρι πήγε αρκετά πίσω, το φθινόπωρο επίσης, καθώς άργησε πολύ να πάρει μπρος, τα καλύτερα πιστεύω ο χειμώνας θα τα δείξει τέλη Γενάρη μέχρι 25 Φλεβάρη. 

Κι εγώ αυτό πιστεύω και φοβάμαι πολύ ταυτόχρονα. Έτσι πιστεύω γιατί έχει χρόνια να κάνει δυνατό Φλεβάρη (από το 2015 έχει να κάνει καλό Φλεβάρη) και ταυτόχρονα φοβάμαι ότι επειδή εκείνη την περίοδο έχουμε εξεταστική στη σχολή θα ακυρωθούν μαθήματα είτε λόγω κρύου είτε λόγω χιονιού και θα πάνε παραπίσω. Δε θέλω να τελειώσει 10 Μάρτη η χειμερινή εξεταστική. Γι'αυτό το λέω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε κάποια στιγμή θα πρέπει να μας κάνει τη χάρη κι ο Φλεβάρης.... εκείνον του 2015 τον είχα αγαπήσει και τον θεωρώ παράδειγμα κι ας μη μου έκανε τη χάρη να το στρώσει...

Θα ρισκάρω να στοιχηματίσω πως τα πρώτα χιονο-ξενύχτια φέτος τα έχουμε σχετικά νωρίς... δυο διαστήματα με τα χιόνια να φτάνουν αρκετά χαμηλά ως και σε πεδινές περιοχές, το ένα προς τα Χριστούγεννα ή μέσα στις γιορτές και τ' άλλο και ίσως πιο ισχυρό αρχές με μέσα Φλεβάρη.... ο χειμώνας θα 'ρθει στην ώρα του πιστεύω και παρά τη φετινή αργοπορία του φθινοπώρου...

Ο κάθε χειμώνας είναι σαν ένα κουτί κι ο κάθε μήνας του κουτί μεσά στο κουτί... κι αυτό είναι ενδιαφέρον για ποτέ δε ξέρεις τι θα πεταχτεί από μέσα..... μη πεταχτεί κανά τέρας με γυαλιά ηλίου ειδικά σε εκείνο του Φλεβάρη φέτος, γιατί τον έφαγα... έχω πολλά απ' αυτά στη συλλογή μου... το μόνο που θέλω και φέτος, είναι να αγγίξω έστω ένα κουτί και να πεταχτεί μια πολύ αγριεμένη, και γιγάντια λευκή πολική αρκούδα......

Χειμώνας με δυνατές εκπλήξεις ας είναι ο φετινός!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, Winterlove είπε:

Ε κάποια στιγμή θα πρέπει να μας κάνει τη χάρη κι ο Φλεβάρης.... εκείνον του 2015 τον είχα αγαπήσει και τον θεωρώ παράδειγμα κι ας μη μου έκανε τη χάρη να το στρώσει...

Θα ρισκάρω να στοιχηματίσω πως τα πρώτα χιονο-ξενύχτια φέτος τα έχουμε σχετικά νωρίς... δυο διαστήματα με τα χιόνια να φτάνουν αρκετά χαμηλά ως και σε πεδινές περιοχές, το ένα προς τα Χριστούγεννα ή μέσα στις γιορτές και τ' άλλο και ίσως πιο ισχυρό αρχές με μέσα Φλεβάρη.... ο χειμώνας θα 'ρθει στην ώρα του πιστεύω και παρά τη φετινή αργοπορία του φθινοπώρου...

Ο κάθε χειμώνας είναι σαν ένα κουτί κι ο κάθε μήνας του κουτί μεσά στο κουτί... κι αυτό είναι ενδιαφέρον για ποτέ δε ξέρεις τι θα πεταχτεί από μέσα..... μη πεταχτεί κανά τέρας με γυαλιά ηλίου ειδικά σε εκείνο του Φλεβάρη φέτος, γιατί τον έφαγα... έχω πολλά απ' αυτά στη συλλογή μου... το μόνο που θέλω και φέτος, είναι να αγγίξω έστω ένα κουτί και να πεταχτεί μια πολύ αγριεμένη, και γιγάντια λευκή πολική αρκούδα......

Χειμώνας με δυνατές εκπλήξεις ας είναι ο φετινός!!

Το Φλεβάρη του 2016 είχαμε 24 βαθμούς Κελσίου εδώ πέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Το Φλεβάρη του 2016 είχαμε 24 βαθμούς Κελσίου εδώ πέρα. 

Εκείνον του 2015 αναφέρω παραπάνω... καλά ο Φλεβάρης του 2016 ήταν τραγικότατος δε το συζητάμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Winterlove είπε:

Εκείνον του 2015 αναφέρω παραπάνω... καλά ο Φλεβάρης του 2016 ήταν τραγικότατος δε το συζητάμε....

Το κατάλαβα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουμε πολλα χρονια να δουμε κατι δυνατο φλεβαρη οποτε πιστευω σε δυνατες αρχες φλεβαρη φετος. Και πιστευω οτι ο χειμωνας στο συνολο του θα βγει ηπιος και ζεστος οποτε οι φωτοβολίδες θα αφορουν αυτη την περιοδο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...