Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές κακοκαιρίας ''Βικτώρια'' 12-14/11/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο πλατυ εννοείται προς το παρόν τουλάχιστον μούφα μόνο μουντος αλλά σχετικά ζεστός καιρος με 18 βαθμούς τώρα μάλλον σε εμάς φαινόμενα μετα της 8 το βράδυ κατά μέσο όρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

στο πλατυ εννοείται προς το παρόν τουλάχιστον μούφα μόνο μουντος αλλά σχετικά ζεστός καιρος με 18 βαθμούς τώρα μάλλον σε εμάς φαινόμενα μετα της 8 το βράδυ κατά μέσο όρο 

Μη βιαζεσαι...τωρα μπηκαν στα γιαννενα οι βροχες ...θελουν περιπου 1 με 2 ωρες να περασουν τη πινδο και γενικα αν βρεξει εκει το βλεπω για μετα τις 5 με 6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν ηξερα οτι θα βρεξει δεν θα αντεχα αυτο το σιχαμα εξω...με στεναχωρει οτι ακομα ιδρωνω...κι αν με δειτε στο σπιτι θα νομιζετε οτι ειναι Αυγουστος!!

Παρολα αυτα πιστευω οτι στα τελη Νοεμβριου θα μπουμε πολυ αποτομα στο Χειμωνα επιτελους!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24.7c...στην Χαλκίδα τι κι έχουμε μπει στο 2ο δεκαήμερο του Νοεμβρίου!

ισχυροί ΝΑ άνεμοι...σκόνη και σύννεφα μεγάλου ύψους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει εδώ και μία ώρα, δυστυχώς όμως κάτι έχει γίνει με το βροχόμετρο και δεν έχει γράψει τίποτα...

Πάντως, εμπειρικά, έχουν πέσει πάνω από 5 mm.

T 15,2 έχοντας σημειώσει 4 βαθμούς πτώση, και υγρασία 90%.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επιρεαζει τωρα και την δυτικη Πελοπονησσο το μετωπο για να δουμε τι θα δουμε προς το βραδυ και στην Αττικη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα υψη οι Τ στην Αττικη ρε το ατιμο λιγες ωρες πριν τη βικτωρια θα μας βγαλει το λαδι....

24.5 ζωγραφου ως 25.5 -26 στα κεντρικα με αισθηση χαλια λογω σκονης κ θολοσυννεφιας ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι δεν είναι πρώτη φορά που βλέπουν καταιγίδα στους Οθωνούς .Δείτε όντως το αμάξι!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23.7oC στον Βόλο παρόλο την συννεφιά καθώς έχουμε ΝΑ άνεμο. Μέσα στην πεδιάδα και όσο πιο ΒΔ τόσο πιο χαμηλές θερμοκρασίες..

Βόλος 23.7oC

Νέσσωνας Τεμπών 22.3oC

Πλατύκαμπος 21.4oC

Λάρισα 21.0oC

Πλατανούλια Τυρνάβου 20.5oC

Γόννοι Τεμπών 20.4oC

Ελασσόνα 18.7oC

Βαμβακού Φαρσάλων 18.4oC

Καρδίτσα 17.5oC

Τρίκαλα 16.2oC

Καλαμπάκα 14.7oC

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καμία σχέση το επίκεντρο φαινομένων και γενικά το squall line από ότι είδα πέθανε το μισό.. Δεν το περίμενα από τέτοια διαταξάρα πραγματικά. Βέβαια έχουμε χρόνο ακόμα. Μόλις τώρα ξεκίνησα τα μπουμπουνητά εδώ. μόλις 10-13 χιλιοστά οι σταθμοί προς το παρόν.

 

 

Υ..Γ είμαι πανεπιστήμιο, μέχρι τις 6 χοντρικά έχω κενό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σταδιακα σε καμια ωρα θα κλεισει ο καιρος στην Αττικη....το μετωπο πια εχει φτασει και στην κεντρικη Πελοπονησσο.....πιθανον κατα τις 1800 να εχουμε και στο λεκανοπεδιο τα πρωτα φαινομενα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καμία σχέση το επίκεντρο φαινομένων και γενικά το squall line από ότι είδα πέθανε το μισό.. Δεν το περίμενα από τέτοια διαταξάρα πραγματικά. Βέβαια έχουμε χρόνο ακόμα. Μόλις τώρα ξεκίνησα τα μπουμπουνητά εδώ. μόλις 10-13 χιλιοστά οι σταθμοί προς το παρόν.

 

 

Υ..Γ είμαι πανεπιστήμιο, μέχρι τις 6 χοντρικά έχω κενό.

Πάντως Μιχαήλ φαινόταν από το πρωί ότι δεν είχε τόσο έντονη δυναμική .Το ίδιο και στην Ιταλία,δεν πρέπει να έχει δώσει ούτε τα μισά από αυτά που περίμεναν . Δεν σημαίνει κάτι απαραιτήτως για την συνέχεια αυτό αλλά δεν μοιάζει να έχουμε τόσο γενικευμένες καταιγίδες.Ας ελπίσουμε σε κάποια θετική εξέλιξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Πάντως Μιχαήλ φαινόταν από το πρωί ότι δεν είχε τόσο έντονη δυναμική .Το ίδιο και στην Ιταλία,δεν πρέπει να έχει δώσει ούτε τα μισά από αυτά που περίμεναν . Δεν σημαίνει κάτι απαραιτήτως για την συνέχεια αυτό αλλά δεν μοιάζει να έχουμε τόσο γενικευμένες καταιγίδες.Ας ελπίσουμε σε κάποια θετική εξέλιξη.

Για εμένα μια χαρά μου φαινόταν φίλε το μέτωπο το πρωί.  Αλλά έφυγα ήδη 8.20 το πρωί οπότε δεν είχα εικόνα.. Είδα κάτι  εκεί  γύρω στις 12 στο Blitzortung σε κινητό φίλου Και μου ήρθε κρύος ιδρώτας, όταν αντίκρισα ότι το squall line με την μορφή καταιγίδων καταστράφηκε βόρεια της Πελοποννήσου, παρόλο που στην δορυφορική δεν μοιάζει να δείχνει κάτι παρόμοιο. Και προσπαθώ να βρω τους λόγους. Ναι δεν έχει cape, αλλά όταν έκανε τα 100+ χιλιοστά εδώ και χειρότερη διάταξη είχαμε και cape ελάχιστο είχαμε..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για εμένα μια χαρά μου φαινόταν φίλε το μέτωπο το πρωί.  Αλλά έφυγα ήδη 8.20 το πρωί οπότε δεν είχα εικόνα.. Είδα κάτι  εκεί  γύρω στις 12 στο Blitzortung σε κινητό φίλου Και μου ήρθε κρύος ιδρώτας, όταν αντίκρισα ότι το squall line με την μορφή καταιγίδων καταστράφηκε βόρεια της Πελοποννήσου, παρόλο που στην δορυφορική δεν μοιάζει να δείχνει κάτι παρόμοιο. Και προσπαθώ να βρω τους λόγους. Ναι δεν έχει cape, αλλά όταν έκανε τα 100+ χιλιοστά εδώ και χειρότερη διάταξη είχαμε και cape ελάχιστο είχαμε..

Πάντως μπορεί να ήταν πολλά χιλιόμετρα το squall line αλλά η ηλεκτρική δραστηριότητα ήταν λίγη, εννοώ δεν είχε πλάτος. ΟΚ δεν μπορούσε να προσεγγίσει εμας αρχικά αλλά φαινόταν ότι το πίσω μέρος δεν "έβραζε" .Θα δείξει τις αμέσως επόμενες ώρες εάν υπάρχει δυναμική .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...