Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές κακοκαιρίας ''Βικτώρια'' 12-14/11/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Iceman21 είπε:

Το ξέρω γείτονα το βλέπω😁

Για μήλο δεν γνωρίζω και υπολογίζω γύρω στα 20+ mm

Ααα σορρυ δε το καταλαβα Νικο😇 Η Μηλος παρουσιαζει 3 σταθμους δε ξερω εαν εισαι σε καποιον κοντα. Λεω 3 γιατι εχουν ολοι διαφορετικα χιλιοστα αναγραφομενα. 2 στη Πλακα και εναν  εξω απο τον Αδαμαντα.

http://penteli.meteo.gr/stations/milos/  https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IMILOS1  https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IPERAN1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι καταιγίδες που σάρωσαν το Αιγαίο ξημερώματα έως το πρωί, δυστυχώς δεν μας επηρέασαν αφού πέρασαν οριακά δυτικότερα της Λήμνου. Στη Μύρινα αρκεστήκαμε σε 2.3mm και στο κέντρο του νησιού σε 2,2mm από αυτό το πέρασμα.

Τώρα κατά διαστήματα σημειώνονται λίγες βροχές που προσθέτουν λίγα mm ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ααα σορρυ δε το καταλαβα Νικο😇 Η Μηλος παρουσιαζει 3 σταθμους δε ξερω εαν εισαι σε καποιον κοντα. Λεω 3 γιατι εχουν ολοι διαφορετικα χιλιοστα αναγραφομενα. 2 στη Πλακα και εναν  εξω απο τον Αδαμαντα.

http://penteli.meteo.gr/stations/milos/  https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IMILOS1  https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IPERAN1

Ωραίος σ ευχαριστώ γιατί κοιταζα έναν άλλον και είχε πέσει.  Ο πρώτος μου φαίνεται νορμάλ νομίζω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπραβο Γιωργη εσενα περιμενα να γραψεις υπεροχα λοιπον φτασαμε τα 45 μμ.στορμ.τοταλ με.11 ωρες απολαυστικων φαινομενων...επεφταν κανονιες στο Λυκαβηττο χαχαχα...ελπιζω με το χαλαζι ολα καλα αν και διηρκεσε 2 λεπτα μολις κ ηταν ψιλο καμια σχεση με τον πετροπολεμο 04-10-2019...

Πως τα βλεπετε παιδια γιατι δεν μπορω να δω δορυφορικη για τη συνεχεια;;; θα βαλει αλλα τοσα ως το βραδυ;;;

Μαγικη ημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 χλστ δυτική Χαλκιδική η κακοκαιρία  ,το ίδιο και το αναλογικό, και συνεχίζει να ρίχνει ποτιστικά με αυξομειωσεις

20191113_111249.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σέρρες βροχή ποτιστικη με μικροεξαρσεις. Σκοτεινή η ατμόσφαιρα. Φανταστική φθινοπωρινή διαδρομή Θεσσαλονίκης σερρων με συνεχες ψιχαλισμα. Ο Εύοσμος μέχρι τώρα εχει 5μμ υετου. Όλα καλά και συνεχίζουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το οτι εχει ο νομος γενικα απο 20 εως 45μμ με αρκετα 40αρια νομιζω ηδη κερδισε ο τζιφος.

Οι πλαγιες του υμηττου εχουν γενικά απο 35 εως 45 παντου.

Υμηττος 34.8

Βυρωνας 40.8

Ανω Ηλιούπολη 40.2

Καναρια ( ηλιουπολη) 38.6μμ

Ζωγραφος θα επρεπε να γραφει πολυ και εκει αλλα δυστυχώς εχει κολλησει ο σταθμος στα 16 ...καποιο θεμα εβγαλε

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, tendcol είπε:

 Απο χαλαζι χλωμο το κοβω μηπως εχει χασει το σημα με την κονσολα. εγω εβαλα νεο κουβα και παλι στην ποτιστικη νομιζω χανει αρκετα...και νομιζω οτι φταιει το τσουτσουνι στο κεντρο του κουβα.εχω μιλησει με το παιδι απο το αστεροσκοπειο και θα το δουμε... 36.4μμ ηλιουπολη 6462-AEROCONE.jpg

Εάν έχει αξονάκι στα κουταλακια θέλει αραιά και που λίγο αντισκωριακο για λίπανση ,καμία φορά κολλαει, και εγώ το ίδιο πρόβλημα ειχα και από τότε που το κάνω δεν έχω πρόβλημα.  Πάρε και ένα αναλογικό για να είχε σιγουρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα κ απο μενα.στα βασιλικα τελικα ειμασταν τυχεροι κ εριξε γυρο στα 10-15 χιλιοστα κ συνεχιζει να χαζοβρεχει με ενα νοτιαδακι. ακρως φθινοπωρινος ο καιρος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω πολλα απο την δορυφορική τώρα. Σιγουρα θα εχουμε βροχες συνεχως αλλα για κατι δυνατο δεν μπορω να καταλαβω αν μπορει να βγαλει.

Αν καποιος γνωστης μπορει να μας πει, να ξερουμε τι ακολουθει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, weatherlover 64 είπε:

Εάν έχει αξονάκι στα κουταλακια θέλει αραιά και που λίγο αντισκωριακο για λίπανση ,καμία φορά κολλαει, και εγώ το ίδιο πρόβλημα ειχα και από τότε που το κάνω δεν έχω πρόβλημα.  Πάρε και ένα αναλογικό για να είχε σιγουρος

Αυτη ηταν η εικονα του βροχομετρου πριν τον καθαρισμο και αλλαγη του κουβα. το αξονακι στο κεντρο λες της τραμπαλας  ε? 

DSC00027.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετά ήπια η κακοκαιρια στα Γιάννενα.. Έπεσαν μόλις τα μισά χιλιοστά τελικά.. Γύρω στα 70 χιλιοστά, και όλα σε ποτιστικούς ρυθμούς. Σίγουρα καθόλου ευχαριστμένος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Το οτι εχει ο νομος γενικα απο 20 εως 45μμ με αρκετα 40αρια νομιζω ηδη κερδισε ο τζιφος.

Οι πλαγιες του υμηττου εχουν γενικά απο 35 εως 45 παντου.

Υμηττος 34.8

Βυρωνας 40.8

Ανω Ηλιούπολη 40.2

Καναρια ( ηλιουπολη) 38.6μμ

Ζωγραφος θα επρεπε να γραφει πολυ και εκει αλλα δυστυχώς εχει κολλησει ο σταθμος στα 16 ...καποιο θεμα εβγαλε

 

 

κατσε να τελειωσει η κακοκαιρια και κανουμε σουμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αρκετά ήπια η κακοκαιρια στα Γιάννενα.. Έπεσαν μόλις τα μισά χιλιοστά τελικά.. Γύρω στα 70 χιλιοστά, και όλα σε ποτιστικούς ρυθμούς. Σίγουρα καθόλου ευχαριστμένος...

Για εδω πως βλεπεις τα μετέπειτα? Περιμενουμε την υφεση το απογευμα? Η μονο ποτιστικες 

Εγω πιστευω οτι θα βγαλει κατι 

15-515GR.gif

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, tendcol είπε:

Αυτη ηταν η εικονα του βροχομετρου πριν τον καθαρισμο και αλλαγη του κουβα. το αξονακι στο κεντρο λες της τραμπαλας  ε? 

DSC00027.JPG

Ναι, ρίξε λιγο δούλεψε το καμία δεκαρια φορες,εγω μια φορά τον μήνα το κανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Για εδω πως βλεπεις τα μετέπειτα? Περιμενουμε την υφεση το απογευμα? Η μονο ποτιστικες 

Εγω πιστευω οτι θα βγαλει κατι 

15-515GR.gif

δορυφορική μόνο φίλε. φαίνονται συνεχείς δημιουργίες καταιγίδων λίγο ανατολικά της Πελοποννήσου, που θα ανηφορίζουν Αττική, και θα δίνουν πολύ νερό. Λιγότερα ηλεκτρικά θα εχει μιας και επεσε το cape, αλλά θα υπάρχουν. περιμένω 30-40 χιλιοστά ακόμα γενικά με τις διαφοροποιήσεις από περιοχή σε περειοχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

δορυφορική μόνο φίλε. φαίνονται συνεχείς δημιουργίες καταιγίδων λίγο ανατολικά της Πελοποννήσου, που θα ανηφορίζουν Αττική, και θα δίνουν πολύ νερό. Λιγότερα ηλεκτρικά θα εχει μιας και επεσε το cape, αλλά θα υπάρχουν. περιμένω 30-40 χιλιοστά ακόμα γενικά με τις διαφοροποιήσεις από περιοχή σε περειοχή.

Νταξει ανμαζεψουμε αλλα 40 παει κλεισαμε. Μακαρι . Οτι δεν εριξε το προηγούμενο δίμηνο τωρα το ριχνει ολο τον νοεμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Νταξει ανμαζεψουμε αλλα 40 παει κλεισαμε. Μακαρι . Οτι δεν εριξε το προηγούμενο δίμηνο τωρα το ριχνει ολο τον νοεμβρη.

απλά βλέπουμε πάλι να συμβαίνει αυτό. ότι ναι μεν χιλιοστά στο έτος στα κλιματικά, αλλά κατανομή ότι να ναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μονο που μου τη σπαει οταν βρεχει ειναι οτι ολοι οι φλωροι εχουν ομπρελες και πανε και απο το πεζοδρομιο...Ελεος νερο ριχνει ρε βοδια οχι οξυ..

Κατα τα αλλα η βροχη δυναμωσε.Χαροκοπειο 30mm..Το γκαζι εαν λειτουργουσε το βροχομετρο θα αγγιζε τα 50mm..Αχ αχ...🤬

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...