Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές κακοκαιρίας ''Βικτώρια'' 12-14/11/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Beach-snow NG είπε:

Πολύ ψυχραιμο σε βλέπω Σάκη, με αυτό το απρόσμενο έπος!!!

Προσπαθει να συνέλθει απο τον αποτομο οργασμο κωστα.εγκεφαλικο βαρεσε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ έγινε το απίστευτο...... 

8mm σε 5  λεπτά...... 

Ορκίζομαι ότι δεν έχω ξαναδεί τέτοια ραγδαιοτητα.... 

Αδιανόητη ποσοτητα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εδώ έγινε το απίστευτο...... 

8mm σε 5  λεπτά...... 

Ορκίζομαι ότι δεν έχω ξαναδεί τέτοια ραγδαιοτητα.... 

Αδιανόητη ποσοτητα

Θεσσαλονικη περσυ στις 10 μαιου λογικα θα εκανε κατι αναλογο γιατι ειχε ριξει περιπου 60-70 mm μεσα σε 45 λεπτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το βροχομετρο μου στην καλλιθεα εγραψε 22mm και το χαροκοπειο στα 250 μετρα απο το σπιτι μου μολις 0.8mm..Αποκλειεται απλα..Αντε παλι Σακη μιλα με τον Λαγουβαρδο..Δε  με κανουν υπευθυνο στο μετεο να βρουν την υγεια τους οι σταθμοι..Πιο πολυ τρεχω εγω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Πολύ ψυχραιμο σε βλέπω Σάκη, με αυτό το απρόσμενο έπος!!!

Ηταν απιστευτο και χθες αλλα κυριως σημερα..Ειμαι ψυχραιμος αλλα και σοκαρισμενος..Πηγα τουαλετα προ ολιγου και τον εψαχνα..Μαλλον την ωρα του οργασμου τον ξεριζωσα κατα λαθος...Και μαλλον πεταχτηκε απο το μπαλκονι..😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Το βροχομετρο μου στην καλλιθεα εγραψε 22mm και το χαροκοπειο στα 250 μετρα απο το σπιτι μου μολις 0.8mm..Αποκλειεται απλα..Αντε παλι Σακη μιλα με τον Λαγουβαρδο..Δε  με κανουν υπευθυνο στο μετεο να βρουν την υγεια τους οι σταθμοι..Πιο πολυ τρεχω εγω..

Ξεχασα να στο πω.Πες του βρε συ του κυρ Κωστα να βαλει χοντρικα και ενα 35-40αρι στου Περαματος γιατι δε κατεγραψε τιποτα.Αν σε ρωτησει γιατι τοσα,πες του για μενα αλλα και για κοντινους σταθμους που εγραψαν τοσα περιπου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά δεν υπάρχει αυτό που γίνεται εδώ στα Μελίσσια και το σπίτι μου πιο ειδικά....

Τωρα βρέχει από το δυτικό πίσω μπαλκόνι και δεν βρέχει από μπροστά από το ανατολικοβόρειο....χαχαχα....

Εριξε μια ψιχάλα πριν, σταμάτησε και βρέχει μόνο από την πίσω πλευρά προς κολυμβητήριο....Δεν τόχω ξαναδεί αυτό!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Bρέχει μαρούσι τώρα....

Εδώ δίπλα μου η απέναντι αυλή σχεδόν στεγνή και η άλλη πιο πέρα πίσω μου στα 15 μέτρα βρεγμένη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως στο δελτιο ο αρναουτογλου κατι ειχε μιριστει ελεγε για πιθανη μπορα στα  δυτικα του νομου Αττικης..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Kωστα να σε δω να τρεχεις με το αναλογικο στο δυτικο μπαλκονι και τι στο κοσμο😁

Το μαύρο σου χιούμορ μη χάσεις εσύ!!! Εχω κι άλλο ελεύθερο για ρεζέρβα, δεν χρειάζεται....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

παντως στο δελτιο ο αρναουτογλου κατι ειχε μιριστει ελεγε για πιθανη μπορα στα τα δυτικα του νομου Αττικης..

Μόνο που δεν έμεινε μόνο δυτικά.... Μεχρι τον Υμηττό έφτασε..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μόνο που δεν έμεινε μόνο δυτικά.... Μεχρι τον Υμηττό έφτασε..... 

Και καταιγίδα ολκής κιόλας....που κράτησε κιόλας....που έφτασε και 30άρια χιλιοστά....

ΥΓ Τεο ανατολικά τίποτε....ξαστεριά και λίγα σύννεφα είχε πριν που μιλησα με Αλέκο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπραβο στον τζιφο..Κατι ψιλοεδειχνε για σημερα το απογευματοβραδο..Αλλα ποιος να τον πιστεψει..Εχθες και σημερα παιρνει αριστα για την Αττικη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και φυσικά μια φώτο απ' το μπαλκόνι μου νωρίτερα, έτσι απλά κι ότι βγήκε...... απλοί πειραματισμοί με εμπόδια.... η καλύτερη απ' τις τόσες αποψινές μου λήψεις... είναι δύσκολο γενικά να συγχρονιστείς με τους κεραυνούς και επίσης στο μπαλκόνι υπάρχουν παντού εμπόδια.. γκρρρρ....

DSC_0724A.thumb.JPG.fe97037e8b583ec9d75d97871a652d7f.JPG

Θέλει ταράτσα μια φορά κι ας είναι ρίσκο.... εκεί δεν έχει εμπόδια... θα ήταν τέλεια αυτή η φώτο αν δεν είχε αυτά τα σίδερα απ' τις τέντες και το θέμα μας αν ήταν έστω λίγο πιο αριστερά... γκρρρρρ...!!! Θέλω μια τέλεια κεραυνοφώτο σαν κι αυτή με αρκετούς κεραυνούς ταυτόχρονα !!!! Θα τη πέτυχω κάποια στιγμή !! Είμαι σε καλό δρόμο !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Και καταιγίδα ολκής κιόλας....που κράτησε κιόλας....που έφτασε και 30άρια χιλιοστά....

ΥΓ Τεο ανατολικά τίποτε....ξαστεριά και λίγα σύννεφα είχε πριν που μιλησα με Αλέκο....

Κι ομως Κωστα το μηχανηματακι ειναι αστερι.Κοιτα υετο Μαρκοπουλου http://penteli.meteo.gr/stations/markopoulo/ Αυτο το ρανταρ (και μαλιστα του λεπτου) ειναι πολυ χρησιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το περιοχικο μοντελο σκιρον στην αναλυτικη προγνωση για Αττικη ενω γινοταν χαμος εξω δεν εδινε σταγονα εντωμεταξυ ..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απιστευτη καταιγισα απροσμενη κ χωρις να την περιμενουμε σαρωσε το λεκαμοπεδιο παιδια απο δυτικα προς ανατολικα...

Μεσα σε ενα 2ωρο εριξε τοπικα 40 και 50 μμ σρα δυτικα χαμος Αιγαλεω Κορυδαλλος μετα περασμα απο κεντρο με κανα 25-30μμ.κ εσκασε Υμηττο που πρεπει.να εβαλε 10 μμ σε 10 λεπτα....και.τωρα ξαστερια...

Τι απιθανο φθιμοπωρο ξεκινησε....τετοια θελουμε !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θοδωρή θά τα δούμε όλα τα περίεργα απόψε....τελικά μούγραψε κι εμένα  κάτι ελάχιστα τελικά, αφού μετά το...έσπρωξα και έβρεξε λίγο (βρεγμένοι οι δρόμοι)....ένα 0,2mm....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Θοδωρή θά τα δούμε όλα τα περίεργα απόψε....τελικά μούγραψε κι εμένα  κάτι ελάχιστα τελικά, αφού μετά το...έσπρωξα και έβρεξε λίγο (βρεγμένοι οι δρόμοι)....ένα 0,2mm....

 Καταγραφηκε υετος και αυτο εχει σημασια😉 Του στειλα μυνημα του Αλεξ να κοιταξει ανατολικα😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θοδωρακο εστειλα μαιλ στον Λαγουβαρδο και αυριο θα τον παρω και τηλεφωνο...Θα τον ενημερωσω για περαμα και καλλιθεα..Καλο ειναι να προσθεσει τα χαμενα χιλιοστα εστω στο link των βλαβων.Και συ στο τελος τα προσθετεις για τον ετησιο..Αλλωστε ο κυρ Κωστας αυτο μου εχει πει..Κανονικα πρεπει να συνυπολιγιζουμε και τα απωλεσθεντα χιλιοστα στον τελικο απολογισμο υετου εφοσον αναφερονται στο meteosearch και εφοσον ειμαστε σιγουροι για το ποσα χαθηκαν,ως καλυτερη προσεγγιση της πραγματικης τιμης..Παντως βλεπω οτι πολλοι σταθμοι εχουν προβληματα..Αλλοι υποεκτιμουν και αλλοι υπερεκτιμουν τον υετο..Ειλικρινα δε ξερω τι φταιει..Πολυ συχνα εχουμε θεματα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...