Jump to content
billipiros12

Αναφορές βροχοπεριόδου 17-22 Νοεμβρίου

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη καλημέρα μου και από τον εύοσμο όπου είχαμε 1,8 μμ ενώ το ανατολικό-νοτιοανατολικό ρεύμα της περιοχής κράτησε τις βροχές στο τυπικό άξονα πιερία -ημαθία -πέλλα😥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν το μεταξύ μολις μίλησα με την γιατρό στην Αλεξάνδρεια και μου είπε ότι η Αλεξάνδρεια έχει πλημμυρίσει στο κέντρο της.....δρόμοι είναι κλειστοί.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαυριλα και 16. 9 εδώ.... Εν αναμονη..... 

Εν τω μεταξύ στην Κέρκυρα γίνεται ένας χαμός από τα προβλήματα που έχουν προκαλέσει οι συνεχόμενες κακοκαιριες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεταφέρω αυτουσια την αναφορα φιλου απο Αγια Τριάδα Ευρυτανίας, όταν ξυπνώντας κατά τις 4,30-5 σήμερα το χαραμα, ενοιωσε την πολεμική καταιγίδα να τον διαπερνάει:

"Ισχυρες καταιγιδες- με εντονα μπουμπουνητα που τρανταζουν συθεμελα τους τοιχους των σπιτιων...Αντε τωρα για κυνηγι στο Βουνο και για τυροπιτες στο Καρπενησι...καλα λενε η τρελα παει στα Βουνα"....

Από 40-60mm η περιοχή του παλιού δήμου Κτημενίων ως το χωριο μου τη Χόχλια.....

ΥΓ Σε λιγες ημέρες και πρώτα ο Θεος, θα εγκατασταθεί ο νέος κσι ανανεωμένος μετεωρολογικός σταθμός στην Αγία Τριάδα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Δρόμος μέσα στην Αλεξάνδρεια τώρα 

016A52E6-9770-4008-871F-2C18ADB025C6.jpeg

Καλημέρα. Επιβεβαιώνω και εγώ, λίγο παραπέρα, στο Κλειδί, από τις 7 έως τις 8 πολύ μαυρίλα σε συνδυασμό με αστραπόβροντα χωρίς ιδιαίτερη βροχή

Από τις 8 έως και αυτή τη στιγμή όμως, πολύ νερό με δυνατά ξεσπάσματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 mm η συγκομιδή υετου ,το ίδιο και το αναλογικό, , ενώ τώρα άρχισε να βρέχει μέτρια μόλις έκοψε ο ανατολικος ,στην δυτική χαλκιδικη.39.6 συνολικός υετός Νοέμβρη μέχρι τώρα, λίγος ειναι

20191120_102354.jpg

Επεξεργάστηκε από weatherlover 64
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα σε ολη την παρεα....ωραιες αναφορες απο πολλες περιοχες της χωρας.....για την Αττικη δεν φαινεται κατι στον οριζοντα περνουμε μονο υψισυννεφια και τιποτα αλλο...θα ανοιξει σε λιγο ο καιρος......εν αναμονη του νεου βαρομετρικου απο αυριο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο άξονας φλογητα ,νέα πλαγια ,νέα τριγλια, και κρηνη ,είχαν πλημυρικα φαινόμενα χθες βράδυ από ενημέρωση φίλου . Σε 4 χλμ απόσταση από εδώ, μεγαλη η διαφορά υετου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

καλημερα σε ολη την παρεα....ωραιες αναφορες απο πολλες περιοχες της χωρας.....για την Αττικη δεν φαινεται κατι στον οριζοντα περνουμε μονο υψισυννεφια και τιποτα αλλο...θα ανοιξει σε λιγο ο καιρος......εν αναμονη του νεου βαρομετρικου απο αυριο.....

καλημερα. κατι θα παρουμε και εμεις το απογευμα προς βραδυ μιας και αλλαζει λιγο το stream....θα δουμε βεβαια γιατι με την αθηνα ποτε δεν ξερεις. εχει αλλους νομους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο χθες φαινοτανε οτι δεν θα εκανε τιποτα σημερα στην Αττικη...Απο αυριο ξεκιναει η Αττικη...Πολλα,παρα πολλα χιλιοστα μεχρι δευτερα απογευμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Απο χθες φαινοτανε οτι δεν θα εκανε τιποτα σημερα στην Αττικη...Απο αυριο ξεκιναει η Αττικη...Πολλα,παρα πολλα χιλιοστα μεχρι δευτερα απογευμα..

μακαρι αλλα αν παει ακομα πιο νοτια χλωμο το κοβω και για αυριο......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποια ειναι αρρωστια ρε παιδια, θα μας τρελανετε? Αυτο το δωρο της φυσης που εχουμε εξω; Ειλικρινά σηκωνω τα χερια ψηλα.....ουτε παραγγελια να ηταν αυτος ο καιρο-Νοεμβριος!!!

Μελισσια με 12,9οC ελαχιστη το πρψι κσι αρκετη υγρασια....ωσαν να εβρεξε το αυτοκινητο μου, γνωστες εικονες του μηνα!!!

ΥΓ Και σημερα θα περασουν καποιες βροχουλες παντως Αττική, με εμφαση τα κεντροδυτικονοτια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ποια ειναι αρρωστια ρε πσιδια, θα μας τρελανετε? Αυτο το δωρο της φυσης που εχουμε εξω; Ειλικρινά σηκωμω τα χερια ψηλα.....ουτε παραγγελια να ηταν αυτος ο Νοεμβριος!!!

Μελισσια με 12,9οC ελαχιστη το πρψι κσι αρκετη υγρασια....ωσαν να εβρεξε το αυτοκινητο μου, γνωστες εικονες του μηνα!!!

για τον νοτια λεω βρε συ κωστα χωρις βροχη...και υγρασια. το πσιδια το διαβασα κοψιδια !!! χαχαχα καποιον μου θυμησες .... χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλασικός καιρός με ανατολικό άνεμο στην θεσσαλονικη.σπαδμενη συννεφιά ανατολικά κ όσο πιο δυτικά τόσο μαυριλα κ βροχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ποια ειναι αρρωστια ρε πσιδια, θα μας τρελανετε? Αυτο το δωρο της φυσης που εχουμε εξω; Ειλικρινά σηκωνω τα χερια ψηλα.....ουτε παραγγελια να ηταν αυτος ο καιρο-Νοεμβριος!!!

Μελισσια με 12,9οC ελαχιστη το πρψι κσι αρκετη υγρασια....ωσαν να εβρεξε το αυτοκινητο μου, γνωστες εικονες του μηνα!!!

ΥΓ Και σημερα θα περασουν καποιες βροχουλες παντως Αττική, με εμφαση τα κεντροδυτικονοτια....

Αυτή η μούχλα έξω τι είναι ακριβώς και το καταλαβαίνω ότι εσένα δε σε πιάνει τόσο η μούχλα και υγρασία γιατί ζεις και σε κάποιο υψόμετρο! Για ρωτά  όμως και αυτούς που είναι κάτω χαμηλά στο επίπεδο της θάλασσας η δίπλα σ’ αυτήν! 

Μας έχει φάει υγρασία, ο νοτιάς, η περιορισμένη ορατότητα & Και δεν αντιλέγω ότι ο Νοέμβριος έφερε νερά αλλά θα μπορούσα να τα φέρει και με λίγο χαμηλότερες θερμοκρασίες και όχι 22 & 24c! Ένα οργανωμένο χαμηλό έχει περάσει από την περιοχή μας αυτό της περασμένης εβδομάδας και για 24 h είχαμε συννεφιά και βροχή... Κατά τ’άλλα οι μπόρες του πεντάλεπτου και ηλιοφάνεια μετά, δε μου λένε κάτι για Νοέμβριο! Και νομίζω ότι είναι πρωτοφανές να μπορείς να κυκλοφορήσεις τέλη Νοεμβρίου άνετα με κοντομάνικο & και τα σπίτια δίχως θέρμανση να έχουν θερμοκρασίες 21-22 °! 

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο νεομβριος όταν έχει νοτιαδες έχει ζέστη ακόμη κ βροχές.οτα. Έχει βορειαδες αν δεν έχει χαμηλό έχει κρύο αναστροφές κ μπόλικο ήλιο.το σωστό θα ήτανε να έχει κ από τα δύο άλλα τωρα με τα χαμηλά στην δυτική μεσόγειο πάλι καλά να λέμε που ζούμε κ βροχές. Θα μπορούσε να ήταν πολύ χειρότερα η κατάσταση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...