Jump to content
billipiros12

Αναφορές βροχοπεριόδου 17-22 Νοεμβρίου

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, MeteoTirnavos said:

Ελάχιστα φαινόμενα κεντρονοτιοανατολική θεσσαλία, στον Βόλο δεν έπεσε σταγόνα..

Η Πινδος για αλλη μια φορα πιστη στο καθηκον της....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά..... Νωρίς το απόγευμα στα μισά Άνω Λιόσια είχαμε καλή ποτιστικη και στα άλλα μισά απλή ψιχαλα.... Πολύ τοπικοτητα!!!!! 😮

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Κοιτά που κυμαίνεται ο μέσος ορος θερμοκρασίακά στην Χαλκίδα φέτος και πού πέρσι... 

18.6c φέτος και 15.5c πέρσι... Αυτό τα λέει όλα! 

Και σίγουρα όταν βρέχει έχει υγρασία... αυτό το ξέρει και η ανήψιά μου που είναι 4... το θέμα όμως είναι η υγρασία που υπάρχει πάντα, ακόμα και όταν δεν βρέχει «εξαιτίας του νότια» συνδυάζεται με 22αρια, ηλιοφάνεια και ασθενή νοτιά... και δημιουργεί ένα κοκτέιλ μούρλια, που μόνο τελη Νοεμβρίου δεν θυμίζει! 

Απο τελη Οκτωβρίου φορούν μακρυμάνικα, σε ποιά χώρα; Με τους 22c που είχε χθες και σήμερα; 

Καπου μπερδέψαμε τον Νοέμβριο με τον Οκτώβριο... και φθάσαμε στο σημείο να μας ξαφνιάζει μια συννεφιασμένη μέρα ή μια βροχή! 

Μιλαω πάντα για την πόλη μου, αλλού ζουν έναν Νοέμβριο θαύμα...

Κοίτα Αγγελε μπορώ να μιλάω κι εγώ ειρωνικά....δεν μιλάς σε καναν πρώτο τυχόντα του δρόμου, ή άσχετο.....στον χώρο μου συμβαίνουν όλα αυτά και απάντησες σε όσα έλεγα εγώ για την περιοχή μου....και τώρα λες για την δική σου....δεν χρειάζεται να ξαναπώ τα ίδια, μάλλον είναι περιττά....

Ενημερωτικά, εμείς (και όχι μόνο), έχουμε βάλει ήδη και σόμπες τη νύχτα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά, κανείς από Θεσσαλονίκη για όσα έγιναν δυτικά της πόλης?

Χαλκηδόνα ο φίλος μας Ιωάννης ο γεροβούνης έγινε Βενετία!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Καλά, κανείς από Θεσσαλονίκη για όσα έγιναν δυτικά της πόλης?

Χαλκηδόνα ο φίλος μας Ιωάννης ο γεροβούνης έγινε Βενετία!!!

Ευοσμο εριξε μονο 2.6 mm ενω συμφωνα με τον χθεσινο τζιφο θα επρεπε να ειχε ριξει 10 mm

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμός στη δυτική Θεσσαλονίκη....
Πλημμύρισαν δρόμοι και σπίτια!!!

http://www.rthess.gr/article/101616/egklobistike-odigos-ich-se-dromo-cheimarro-sta-koufalia-foto-video?fbclid=IwAR2Bzq-e_BYgUaGKNhqb9EyUQd4mSOkjlu3q_1AEfvORdGbg1gyx8FrIkYQ

21_254.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Χαμός στη δυτική Θεσσαλονίκη....
Πλημμύρισαν δρόμοι και σπίτια!!!

http://www.rthess.gr/article/101616/egklobistike-odigos-ich-se-dromo-cheimarro-sta-koufalia-foto-video?fbclid=IwAR2Bzq-e_BYgUaGKNhqb9EyUQd4mSOkjlu3q_1AEfvORdGbg1gyx8FrIkYQ

21_254.jpg

Ρε παιδες δεν εχουμε μελος εδω μεσα απο τις εκει περιοχες????Μιλαμε για πολυ νερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλάω με το φίλο Γιάννη mountain τώρα, που μένει Χαλκηδόνα και μου λεει:

"Αλεξανδρεια, Χαλκηδονα, Κουφαλια και Αδενδρο, έγινε κόλαση"

Ο ίδιος στο σπίτι του: "το σπιτι μεσα εγινε βενετια...32 χρονια φιλε εδω δεν ξαναδα τετοιο πραμα"

"Επι 2 ωρες δεν εβλεπα στα 30 μετρα !!!!!ευτυχως σταματησε αλοιως...."

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ρε παιδες δεν εχουμε μελος εδω μεσα απο τις εκει περιοχες????Μιλαμε για πολυ νερο

Κουφάλια .....εεε.... Μου θυμίζει κάποιον που μας είχε μπερδέψει παλαιότερα για το αν ήταν όντως από εκεί .... Εδώ μέχρι ευοσμο - Κορδελιό έχω δει αναφορές ... Πιο δυτικά μπα .... Θέλει να βρούμε κανένα τρελαμενο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Γιάννης δεν μπορεί να γράψει τώρα και μου λέει:

αντασου απο τα φωτιστικα τρεχαν τα νερα και να χεις και ξυλινα πατωματα"....

Εχει και ζημιές στο σπιτι του μέσα, αλλά έσωσε πολλά, αφού ήταν επί ώρες με κουβάδες και άλλα για ν απομακρύνουν τα νερά!!!

Οι γείτονές του, βγάζουν νερά ακόμη από σπιτια και αποθηκες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια σύντομη βροχούλα μολις έλαβε τέλος εδω και κανα 10 λεπτο περίπου κατάφερε να αφήσει 0,6 μμ .... θερμοκρασία ... για κόκκινο κρασί ιδανική 16,7 C 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ο thanasismtkr ειναι απο εκει κοντα

ναι 😂είμαι ........αλλά δυστυχώς η ευτυχώς το πλατυ δεν πλημμυρίζει εύκολα ηδη πρέπει να στεγνωσαν έξω τα νερά είχαμε τον λιγότερο υετο από τις γύρω περιοχές  (αλεξανδρεια, αδενρο *που είναι μάλιστα πολύ κοντά*, χαλκιδονα και μελικη ))))επίσης επειδή πιο πάνω διάβασα κάποιο παιδί αναφέρθηκε για την ορατότητα κατά την καταιγίδα χωρίς να υπερβάλω σε καποια φάση εξαρσης ήταν πραγματικά στα 5 μετρα μπορούσες να δεις ....πάντως και εδώ κάποια σπίτια χωρικών πλημμύρισαν αλλά ελάχιστα σε σχέση με την Αλεξάνδρεια όπου πριν πηγα για μια δουλειά που ειχα και η κατάσταση ευτηχως καλυτερεύει ........

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι δικιά μου η εικόνα αλλα πάρτε μια γεύση και από την Αλεξάνδρεια 

alexandria-thessnews1.jpg

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγο έριξε λίγη βροχούλα εδώ στο Βόλο και μούσκεψε τον δρόμο αλλά σταμάτησε, από ότι βλέπω διάσπαρτες τοπικές βροχές έχουμε και μέσα στον κάμπο..

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Χαμός και πλημμύρες στα Νέα Πλάγια, την Σωζόπολη και τα Φλογητά Χαλκιδικής....

Χθες το βράδυ με την στάσιμη καταιγίδα έγιναν σήμερα δεν έριξε σταγόνα αλλά όλη μέρα έβγαζαν νερά από τα υπόγεια σπιτια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διχως υπερβολη το κεντρο της θεσσαλονικης πρεπει να χει τον λιγοτερο υετο απο ολη την ελλαδα για το μηνα νοεμβριο!!! επισης γυρο γυρο εχει γινει χαμος κ το κεντρο στο δικο του κοσμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Κοίτα Αγγελε μπορώ να μιλάω κι εγώ ειρωνικά....δεν μιλάς σε καναν πρώτο τυχόντα του δρόμου, ή άσχετο.....στον χώρο μου συμβαίνουν όλα αυτά και απάντησες σε όσα έλεγα εγώ για την περιοχή μου....και τώρα λες για την δική σου....δεν χρειάζεται να ξαναπώ τα ίδια, μάλλον είναι περιττά....

Ενημερωτικά, εμείς (και όχι μόνο), έχουμε βάλει ήδη και σόμπες τη νύχτα....

Υψόμετρο της περιοχής σου; Γιατί και στην Στενή τα βραδιά κάνει κρύο και έχουν σόμπες! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, tzelilis είπε:

διχως υπερβολη το κεντρο της θεσσαλονικης πρεπει να χει τον λιγοτερο υετο απο ολη την ελλαδα για το μηνα νοεμβριο!!! επισης γυρο γυρο εχει γινει χαμος κ το κεντρο στο δικο του κοσμο

 

Μηνιαιος υετος απο σταθμους το meteo...

Μηχανιωνα 64.8

Χαλαστρα 64

Σινδος 59.2

Λαγκαδας 49.2 (ο σταθμος ειναι off απο χθες το πρωι οποτε εχασε  σημερα  αρκετο υετο γιατι εκει πρεπει να τους χτυπησε καλα)

Επταπυργιο 27.6

Κεντρο 27.2

Κορδελιο 19.4

ΔΕΘ 16.2

ΝΟΗΣΙΣ 15.6

 

Δεν ξερω αν ηταν καποιος αλλος σταθμος off

Θα ηθελα να δω εναν χαρτη με τον μηνιαιο υετο στην ελλαδα

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Xωρίς υπερβολή και με αυτά που έζησε σήμερα ο συνδαιτυμόνας Γιάννης στη Χαλκηδόνα Θεσσαλονίκης, υπολογίζει καμια 200αριά χιλιοστά στην περιοχή του....ως 30 πόντοι νερό στα σπίτια-αποθήκες και όλος ο κάμπος μόνο νερό σαν ορυζώνες όπως μου είπε χαρακτηριστικά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

 

Μηνιαιος υετος απο σταθμους το meteo...

Μηχανιωνα 64.8

Χαλαστρα 64

Σινδος 59.2

Λαγκαδας 49.2 (ο σταθμος ειναι off απο χθες το πρωι οποτε εχασε  σημερα  αρκετο υετο γιατι εκει πρεπει να τους χτυπησε καλα)

Επταπυργιο 27.6

Κεντρο 27.2

Κορδελιο 19.4

ΔΕΘ 16.2

ΝΟΗΣΙΣ 15.6

 

Δεν ξερω αν ηταν καποιος αλλος σταθμος off

Θα ηθελα να δω εναν χαρτη με τον μηνιαιο υετο στην ελλαδα

 

 

 

γενικα η περιοχη της θεσσαλονικης ειναι με τα λιγοτερα χιλιοστα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...