Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

εμ μην δίνεις υποσχέσεις που δεν μπορείς να κρατήσεις, εγώ για αυτό πάντα είμαι αηδιαστικά ρεαλιστής.😀 και παρόλα αυτά πιστεύω ότι μπορεί να γίνει αυτό που ζητάω. Τι θα ήταν αδιανόητο να ζητάω? Κάτι σαν την Υπατία αλλά να έρχεται από τα βδ και έτσι θα είχαμε και εγκλωβισμό και δεν θα ανέβαινε ούτε η τ [καθώς βοηθάει η κατεύθυνση του αυλωνα σε αυτό]. Δηλαδή 150 χιλιοστά σε χιόνι παγωμένα. Τότε ναι δεν θα έβγαζε νόημα.

 

Σε κάθε περίπτωση όπως βλέπεις τα τρεξίματα βγάζουν ζωνική, απλά μέχρι ν α κάνουν την κατάβαση. Δεν είναι τυχαίο που ψάχνομαι εδώ. Σχεδόν σε κάθε ραν καταλήγει σε κάποιον δυτικό χιονιά και για αυτό ξέρω ότι έχω πιθανότητες. Για μετά τις 8

μπορω να κρατησω εφ οσον δεν ειναι να χαθει κατι μεγαλο για εδω.υποσχομαι οτι δεν θα ψαξω να παρω εγω μια πετσα κι εσυ να χασεις μεγαλο χιονια.αυτο το υποσχομαι.αρκει να φαινεται κατι τετοιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μπορω να κρατησω εφ οσον δεν ειναι να χαθει κατι μεγαλο για εδω.υποσχομαι οτι δεν θα ψαξω να παρω εγω μια πετσα κι εσυ να χασεις μεγαλο χιονια.αυτο το υποσχομαι.αρκει να φαινεται κατι τετοιο

ομολογουμένως, πέρα από το 68.. υπάρχει παράδειγμα αυλώνα κατάβασης απευθείας από βορειοδυτικά που να έδωσε κάτι καλό στην Θεσσαλονίκη? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σκοτος και Έρεβος στις ψυχουλες των απανταχου χιονοφιλων

Γιώργο ψάχνω να βρω πως στέλνω προσωπικό μήνυμα ελπίζω να στο έστειλα σωστά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σε όλες τις μεταβλητές και εδώ και Αμερικής ο τζίφος τούμπιασε προς παίο. Φυσικά θα βγάλει διαφορετικά αποτελέσματα, αλλά από ότι φαίνεται κάποιες μεταβλητές θα είναι απλά αρκετά πιο κοντά προς ευρωπαικό. Τώρα καλό κακό δεν ξέρω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μάλλον δεν είναι καλό. και αυτο διότι [ο τζίφος το πήγε πιο μακριά από παίο σε ένα ραν] θα προκαλέσει τέτοια διάταξη με πιθανή βροχοδιάταξη οριακά ακόμα και για εδώ

 

ωραίος ο μέσος όρος, σαν το 6αρι, απλά δυτικότερα, και περνάει την σφήνα μάλιστα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μάλλον δεν είναι καλό. και αυτο διότι [ο τζίφος το πήγε πιο μακριά από παίο σε ένα ραν] θα προκαλέσει τέτοια διάταξη με πιθανή βροχοδιάταξη οριακά ακόμα και για εδώ

 

ωραίος ο μέσος όρος, σαν το 6αρι, απλά δυτικότερα, και περνάει την σφήνα μάλιστα

ο μεσος ορος δειχνει αυτο που γραφω απο χτες...απο εμας και ανατολικοτερα..και οντος παει να βγει σουπερ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ο μεσος ορος δειχνει αυτο που γραφω απο χτες...απο εμας και ανατολικοτερα..και οντος παει να βγει σουπερ

απλά κατεβάζει τον αυλώνα νοτιιότερα. το κύριο βγάζει τις πιο θετικές τιμές ναο μέχρι τις 8 δεκέμβρ, ενώ  ο μέσος όρος αν ήταν ένα σενάριο τις απλά θετικές μέχρι τότε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

απλά κατεβάζει τον αυλώνα νοτιιότερα. το κύριο βγάζει τις πιο θετικές τιμές ναο μέχρι τις 8 δεκέμβρ, ενώ  ο μέσος όρος αν ήταν ένα σενάριο τις απλά θετικές μέχρι τότε

ακριβως.και δεν καταρεει ο αζορικος ποτε για μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πωπω θα βγάλει τρομερά σενάρια μετά

gens-21-1-336.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ο μεσος ορος δειχνει αυτο που γραφω απο χτες...απο εμας και ανατολικοτερα..και οντος παει να βγει σουπερ

Μερα με την νυχτα βαγγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επισης δεν πρεπει σονι και ντε να παει ο αζορικος στην αγγλια η στην σκανδιναβια.υπαρχουν απειροι χιονιαδες με εναν καλο αζορικο σε ιβηρικη και γαλλια και απλα μ ενα καλο ριτζαρισμα και με ισχυρο ισλανδικο χαμηλο μαλιστα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

σ αρεσε ε?..χαχαχαχα...

το πρώτο ξέρω ότι δεν υφίσταται για εμένα πλέον, αλλά επειδή αν προσπαθήσει θα κάνει και άλλο, ανγκαστικά το επόμενο θα είναι δυτικότερα, το πόσο άγνωστο.

εδώ και μια ομορφιά αν και θα ήθελε να το φτιάξει λίγο πιο πριν για να έχουμε καλύτερε ςτ στα δυνατά φαινόμενα.

gens-8-1-312.pngDiagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάντως για τα κοντινά ο τζίφος έκανε σοβαρό βήμα προς παίο.. στο είπα Σάκη...

Ο τζιφουλας οπως και να χει φερνει φαινομενα στην χωρα μας του Αγιου Νικολαου...Ενω υπαρχουν μικρες βελτιωσεις και για τις 3-4 του μηνα..Προφανως δεν μιλαμε για κατι σπουδαιο..Απλα να περιορισουμε την βαρετοκαιρια οσο γινεται μεχρι τα καλυτερα..Τις καλημερες μου..

Βελτωθηκε και το gem περεταιρω για τις 3-4 του μηνα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες να κ μια χειμωνιάτικη κακοκαιρία 4 Δεκέμβρη για αρχή κ η συνέχεια βάση ενσεμπλς αξιόλογη στα μακρινά. Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς δείκτες για πρώτο δεκαήμερο να μας πει εάν συμβαδίζουν καθόλου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά σας έλεγα μέρα με την μέρα θα πηγαίναμε προς το καλο με τα προς το παρόν στοιχεία μπορώ να πω ότι για 3 με 4 δεκεμβρη εμείς οι πεδινοι πάμε για μέγιστες 9 8 βαθμούς για τα μετα μάλλον επιτελους αλλάζει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτά τα δύο το 00 και το 18 θα ηταν πολύ καλά αν έβγαιναν και με προβληματιζει που δίνουν snowdepth καί για 4 δεκεμβρη υπάρχουν οντως  πιθανότητες? ?

gfs-plat-gr-405n-225e (2).png

gfs-plat-gr-405n-225e (1).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...